0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Хайде да се възползвам да пусна новата тема, пък дано е късметлийска!
На всички болни бързо да оздравяват! Аз не можах много да се включа миналата седмица, защото бяхме на гости при бабите, но в събота вечер благополучно се завърнахме в София. Успях снощи по късни доби да ви изчета де! :wink:Много се смях на "кокалчетата", "хрущялчета" и т.н..определения за мъжкото достойнство! Дори си спомням, че веднъж спорихме аджеба пениса мускул ли е или не е! Гледам, че много мами са се замислили за 3-то детенце. Браво! Много смело! При нас още и второто е под голям въпрос, ама ако е рекъл Господ и Живот и здраве след някоя друга година...
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #1 -: Ноември 09, 2009, 11:13:31 am »
Здрава и спорна седмица от нас! Нашето актуално противогрипно-предпазно средство е Ехинацея на Д-р Тайс, пък дано има полза! Мъжът ми е купил от аптеката и от онези сините дезинфиктанти в болниците, така че хигиената вкъщи е на много високо ниво ;)

Да питам мамите с момиченца, имали ли сте случай на оплакване от болка в интимната област на детето? От вчера Вероника повтаря "боли,боли", като я бърша с мокра кърпичка след като се изпишка в гърненцето  :?

И един въпрос за помощите при раждане на дете - кога можеха да се получат? След като е готов актът за раждане ли беше?
« Последна редакция: Ноември 09, 2009, 11:18:56 am от ani4ka »
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #2 -: Ноември 09, 2009, 11:52:33 am »
Пожелавам на всички болни бързо оздравяване! Нека тази седмица да ни донесе повече хубави новини!
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #3 -: Ноември 09, 2009, 12:18:35 pm »
И един въпрос за помощите при раждане на дете - кога можеха да се получат? След като е готов актът за раждане ли беше?

Привет, Ани.  За първия въпрос не мога да помогна, но това зная.  Трябва ти акт за разждане, дори го задържат, докато изплатят помощта.  При подаването на документите трябва информацията от личните карти и на двамата родители, в случай, че не ходите заедно (по-вероятно!).  Също така трябва удостоверение за семейно положение, което ако искате да се издаде в деня на подаване на документите, т.е. експресно, струва 10 лв.  Обикновено, за около седмица, е 4 лв.  Врътки толкова, че да те откажат!
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #4 -: Ноември 09, 2009, 12:19:36 pm »
Аничка, помощта при раждане на дете се получава от Дирекция социално подпомагане по местоживеене на майката, като давностният срок е до 3 години след раждане на детето. Акта за раждане го задържат докато ти изплатят помощта, за да няма злоупотреби - вписват на гърба му изплатено! Така че е добре като подаваш молбата да си преснимаш няколко копия за теб - дава се оригинал и ти го връщат след около месец /след като изплатят помощта/.
Аз днес научих много тъжна новина - бебето на моя колежка е починало в нея. Трябваше да роди до няколко дена..Случило се е почивните дни! Сега лежи в майчин дом, а с тази грипна епидемия и най-близките й не могат да са до нея.Незнам какво да кажа...И аз самата не мога да спра да плача. Дано намери сили да го преодолее и се изправи:(
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #5 -: Ноември 09, 2009, 14:22:26 pm »
И един въпрос за помощите при раждане на дете - кога можеха да се получат? След като е готов актът за раждане ли беше?

Привет, Ани.  За първия въпрос не мога да помогна, но това зная.  Трябва ти акт за разждане, дори го задържат, докато изплатят помощта.  При подаването на документите трябва информацията от личните карти и на двамата родители, в случай, че не ходите заедно (по-вероятно!).  Също така трябва удостоверение за семейно положение, което ако искате да се издаде в деня на подаване на документите, т.е. експресно, струва 10 лв.  Обикновено, за около седмица, е 4 лв.  Врътки толкова, че да те откажат!

+копие на IBAN на сметката, +копие от акта за раждане на първото дете. Получава се помощта в следващия месец (ако подадеш сега след като си вземеш акта за раждане, в средата на декември ще ти е изплатена помощта) и можеш да си вземеш оригинала на акта за раждане от социално подпомагане.


*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #6 -: Ноември 09, 2009, 15:08:28 pm »
Благодаря за отговорите! Виж, това за копие от акта за раждане на първото дете нямаше да се сетя...Предния път не ни искаха копие от IBAN, въпреки че бях чела, че без него не става. При нас се получи и само с номера на дебитната карта. Това, че трябва и удостоверение за семейно положение го бях забравила...
Асе, от 600 лв малко трудно ще се откажа ;)
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #7 -: Ноември 09, 2009, 15:11:43 pm »
Весела седмица и от нас.Болните да оздравяват.
Имам един въпрос към мамите на момчета.Кога се забелва пишката.Защото на Веси му я забели ортопеда още когато беше на 2 месеца,и от тогава всяка вечер ч забелвам,но мъжа ми каза че не е отлепена докрай.
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #8 -: Ноември 09, 2009, 16:33:18 pm »
Весела седмица и от нас. Здрави дечица.
Аз калпазанката вчера излезнах навън с влажна коса и резултата днес е течащ нос  :BangHead:

И аз още не съм си взела помоща за раждане. Не съм се отказала от 250лв, но и не съм опряла до тях в момента :oops: Постоянния ми адрес е на другия край на София и нещо все не ми остава време да стигна до там. А и май доста бумаги трябва  8O


*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #9 -: Ноември 09, 2009, 16:55:07 pm »
nunu, много съжалявам за колежката ти. В този момент думите са излишни.....

Да те попитам, какъв дезинфектант ползвате, и не мирише ли много.
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #10 -: Ноември 09, 2009, 17:07:36 pm »
А това удостоверение за семейно положение в Дирекцията по Соц. подпомагане ли се издава? Нямам спомен хич за такова удостоверение да са ми искали предния път...
Иначе и аз помня, още от общината, като ми даваха акта за раждане, ме предупредиха да си го ксерокопирам, тъй като ще го задържат близо месец.
После в социалното подпомагане, незнайно защо, се опитваха да ме убедят, че ще ми ги преведат по сметка, само ако сметката е в определена банка - вече забравих коя :x Така и не излязах на глава с тях и накрая посочих, че ще си ги взема от пощата.

Ани, имаше подобно оплакване за болка (според мен й щипеше) и при нас лятото. Така и не разбрах причината, беше за ден-два. Мисля, че по скоро й щипеше в областа на ануса, тъй като имаше трудно изхождане него период и предполагам областта е била леко разранена. Но старателно огледах и срамните устни за нещо необичайно - зачервяване, течение.

Нуну, много жалко за приятелката ти, свива ми се сърцето, като чуя подобна история :(
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #11 -: Ноември 09, 2009, 17:59:21 pm »
Мъжът ми също не си спомня дали са ни искали удостоверение за сем. положение, макар да има някаква мъглявина в съзнанието ми...

Тцвете, Вероника има зачервяване между външните и вътрешните срамни устни, из нета се споменават гъбички, сега се чудя да изчакам ли, да звъня ли на педиатърката. Утре сме на контролен преглед с Ники, мисля да се възползвам с въпросче по темата, едва ли ще ми откажат консултация. :oops:
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #12 -: Ноември 09, 2009, 18:06:09 pm »
При грипна епидемия са спрени всички женски и детски консултации, само да припомня.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #13 -: Ноември 09, 2009, 18:27:43 pm »
Записват си часове съвсем нормално, както преди. А и може ли цяла зима да не заведем детето на преглед  8O
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #14 -: Ноември 09, 2009, 18:44:02 pm »
Записват си часове съвсем нормално, както преди. А и може ли цяла зима да не заведем детето на преглед  8O

ОК де, аз само исках да напомня.
Кой когато и където иска ще води на преглед децата си, пък и не само.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #15 -: Ноември 09, 2009, 19:12:42 pm »
Весела седмица и от нас.Болните да оздравяват.
Имам един въпрос към мамите на момчета.Кога се забелва пишката.Защото на Веси му я забели ортопеда още когато беше на 2 месеца,и от тогава всяка вечер ч забелвам,но мъжа ми каза че не е отлепена докрай.
И при мен така-просто всяка вечер като къпеш постепенно по малко дръпвай и така ще се забели цялата без да усеща болка и да се тормози :)

Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #16 -: Ноември 09, 2009, 21:12:27 pm »
Мъжът ми също не си спомня дали са ни искали удостоверение за сем. положение, макар да има някаква мъглявина в съзнанието ми...

Аз ходих да се занимавам с тази работа в деня, преди да ти се роди Никола и си искаха :).  IBAN вярно също беше необходим, ако искаш по сметка да ти се преведат.  А удостоверението взех от общината - гише съседно на това, където се подават бланките за смяна на адреса (подрбността за ориентир евентуално точното име на мястото, което издава документа, че "община" е май по-общо :)).  Мара подробната...
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #17 -: Ноември 09, 2009, 22:15:58 pm »
Тцвете, Вероника има зачервяване между външните и вътрешните срамни устни, из нета се споменават гъбички, сега се чудя да изчакам ли, да звъня ли на педиатърката. Утре сме на контролен преглед с Ники, мисля да се възползвам с въпросче по темата, едва ли ще ми откажат консултация. :oops:

Ако е спешно и не можеш да се консултираш с лекар в момента, пробвай с тридерм- BETAMETHASONE, CLOTRIMAZOLE, GENTAMICIN- маже се много оскъдно, едва да покриеш кожата, но върши чудеса.
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #18 -: Ноември 09, 2009, 22:31:16 pm »
Ако е спешно и не можеш да се консултираш с лекар в момента, пробвай с тридерм- BETAMETHASONE, CLOTRIMAZOLE, GENTAMICIN- маже се много оскъдно, едва да покриеш кожата, но върши чудеса.

Чудеса върши, защото е кортикостероиден препарат!  Мисля, че е недопустимо да се използва без лекарско предписание на толкова малко дете.  И изобщо, употребата на кортикостероиди си е нож с две остриета, независимо от възрастта на използващия ги.  Затова и не се продават без рецепта. 
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #19 -: Ноември 10, 2009, 08:21:23 am »
Аз като подавах документи - май месец тази година, не са ми искали айбан, само посочих сметката, по която искам да ми преведат парите. Явно това е ново 20. И доколкото си спомням се искаше не удостоверение за сем. положение, а за родените от майката деца, което е съвсем различно! Не си спомням да са ми искали пари за него... Когато си вземах акта за раждане от общината ги помолих да ми направят такова удостоверение, което ми изготвиха веднага.
http://docstore.odit.info/?s=4&rid=192
ето ви молбата - тук си пише!