0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Хайде да се възползвам да пусна новата тема, пък дано е късметлийска!
На всички болни бързо да оздравяват! Аз не можах много да се включа миналата седмица, защото бяхме на гости при бабите, но в събота вечер благополучно се завърнахме в София. Успях снощи по късни доби да ви изчета де! :wink:Много се смях на "кокалчетата", "хрущялчета" и т.н..определения за мъжкото достойнство! Дори си спомням, че веднъж спорихме аджеба пениса мускул ли е или не е! Гледам, че много мами са се замислили за 3-то детенце. Браво! Много смело! При нас още и второто е под голям въпрос, ама ако е рекъл Господ и Живот и здраве след някоя друга година...
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #1 -: Ноември 09, 2009, 11:13:31 am »
Здрава и спорна седмица от нас! Нашето актуално противогрипно-предпазно средство е Ехинацея на Д-р Тайс, пък дано има полза! Мъжът ми е купил от аптеката и от онези сините дезинфиктанти в болниците, така че хигиената вкъщи е на много високо ниво ;)

Да питам мамите с момиченца, имали ли сте случай на оплакване от болка в интимната област на детето? От вчера Вероника повтаря "боли,боли", като я бърша с мокра кърпичка след като се изпишка в гърненцето  :?

И един въпрос за помощите при раждане на дете - кога можеха да се получат? След като е готов актът за раждане ли беше?
« Последна редакция: Ноември 09, 2009, 11:18:56 am от ani4ka »
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #2 -: Ноември 09, 2009, 11:52:33 am »
Пожелавам на всички болни бързо оздравяване! Нека тази седмица да ни донесе повече хубави новини!
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #3 -: Ноември 09, 2009, 12:18:35 pm »
И един въпрос за помощите при раждане на дете - кога можеха да се получат? След като е готов актът за раждане ли беше?

Привет, Ани.  За първия въпрос не мога да помогна, но това зная.  Трябва ти акт за разждане, дори го задържат, докато изплатят помощта.  При подаването на документите трябва информацията от личните карти и на двамата родители, в случай, че не ходите заедно (по-вероятно!).  Също така трябва удостоверение за семейно положение, което ако искате да се издаде в деня на подаване на документите, т.е. експресно, струва 10 лв.  Обикновено, за около седмица, е 4 лв.  Врътки толкова, че да те откажат!
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #4 -: Ноември 09, 2009, 12:19:36 pm »
Аничка, помощта при раждане на дете се получава от Дирекция социално подпомагане по местоживеене на майката, като давностният срок е до 3 години след раждане на детето. Акта за раждане го задържат докато ти изплатят помощта, за да няма злоупотреби - вписват на гърба му изплатено! Така че е добре като подаваш молбата да си преснимаш няколко копия за теб - дава се оригинал и ти го връщат след около месец /след като изплатят помощта/.
Аз днес научих много тъжна новина - бебето на моя колежка е починало в нея. Трябваше да роди до няколко дена..Случило се е почивните дни! Сега лежи в майчин дом, а с тази грипна епидемия и най-близките й не могат да са до нея.Незнам какво да кажа...И аз самата не мога да спра да плача. Дано намери сили да го преодолее и се изправи:(
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #5 -: Ноември 09, 2009, 14:22:26 pm »
И един въпрос за помощите при раждане на дете - кога можеха да се получат? След като е готов актът за раждане ли беше?

Привет, Ани.  За първия въпрос не мога да помогна, но това зная.  Трябва ти акт за разждане, дори го задържат, докато изплатят помощта.  При подаването на документите трябва информацията от личните карти и на двамата родители, в случай, че не ходите заедно (по-вероятно!).  Също така трябва удостоверение за семейно положение, което ако искате да се издаде в деня на подаване на документите, т.е. експресно, струва 10 лв.  Обикновено, за около седмица, е 4 лв.  Врътки толкова, че да те откажат!

+копие на IBAN на сметката, +копие от акта за раждане на първото дете. Получава се помощта в следващия месец (ако подадеш сега след като си вземеш акта за раждане, в средата на декември ще ти е изплатена помощта) и можеш да си вземеш оригинала на акта за раждане от социално подпомагане.


*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #6 -: Ноември 09, 2009, 15:08:28 pm »
Благодаря за отговорите! Виж, това за копие от акта за раждане на първото дете нямаше да се сетя...Предния път не ни искаха копие от IBAN, въпреки че бях чела, че без него не става. При нас се получи и само с номера на дебитната карта. Това, че трябва и удостоверение за семейно положение го бях забравила...
Асе, от 600 лв малко трудно ще се откажа ;)
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #7 -: Ноември 09, 2009, 15:11:43 pm »
Весела седмица и от нас.Болните да оздравяват.
Имам един въпрос към мамите на момчета.Кога се забелва пишката.Защото на Веси му я забели ортопеда още когато беше на 2 месеца,и от тогава всяка вечер ч забелвам,но мъжа ми каза че не е отлепена докрай.
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #8 -: Ноември 09, 2009, 16:33:18 pm »
Весела седмица и от нас. Здрави дечица.
Аз калпазанката вчера излезнах навън с влажна коса и резултата днес е течащ нос  :BangHead:

И аз още не съм си взела помоща за раждане. Не съм се отказала от 250лв, но и не съм опряла до тях в момента :oops: Постоянния ми адрес е на другия край на София и нещо все не ми остава време да стигна до там. А и май доста бумаги трябва  8O


*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #9 -: Ноември 09, 2009, 16:55:07 pm »
nunu, много съжалявам за колежката ти. В този момент думите са излишни.....

Да те попитам, какъв дезинфектант ползвате, и не мирише ли много.
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #10 -: Ноември 09, 2009, 17:07:36 pm »
А това удостоверение за семейно положение в Дирекцията по Соц. подпомагане ли се издава? Нямам спомен хич за такова удостоверение да са ми искали предния път...
Иначе и аз помня, още от общината, като ми даваха акта за раждане, ме предупредиха да си го ксерокопирам, тъй като ще го задържат близо месец.
После в социалното подпомагане, незнайно защо, се опитваха да ме убедят, че ще ми ги преведат по сметка, само ако сметката е в определена банка - вече забравих коя :x Така и не излязах на глава с тях и накрая посочих, че ще си ги взема от пощата.

Ани, имаше подобно оплакване за болка (според мен й щипеше) и при нас лятото. Така и не разбрах причината, беше за ден-два. Мисля, че по скоро й щипеше в областа на ануса, тъй като имаше трудно изхождане него период и предполагам областта е била леко разранена. Но старателно огледах и срамните устни за нещо необичайно - зачервяване, течение.

Нуну, много жалко за приятелката ти, свива ми се сърцето, като чуя подобна история :(
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #11 -: Ноември 09, 2009, 17:59:21 pm »
Мъжът ми също не си спомня дали са ни искали удостоверение за сем. положение, макар да има някаква мъглявина в съзнанието ми...

Тцвете, Вероника има зачервяване между външните и вътрешните срамни устни, из нета се споменават гъбички, сега се чудя да изчакам ли, да звъня ли на педиатърката. Утре сме на контролен преглед с Ники, мисля да се възползвам с въпросче по темата, едва ли ще ми откажат консултация. :oops:
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #12 -: Ноември 09, 2009, 18:06:09 pm »
При грипна епидемия са спрени всички женски и детски консултации, само да припомня.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #13 -: Ноември 09, 2009, 18:27:43 pm »
Записват си часове съвсем нормално, както преди. А и може ли цяла зима да не заведем детето на преглед  8O
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #14 -: Ноември 09, 2009, 18:44:02 pm »
Записват си часове съвсем нормално, както преди. А и може ли цяла зима да не заведем детето на преглед  8O

ОК де, аз само исках да напомня.
Кой когато и където иска ще води на преглед децата си, пък и не само.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #15 -: Ноември 09, 2009, 19:12:42 pm »
Весела седмица и от нас.Болните да оздравяват.
Имам един въпрос към мамите на момчета.Кога се забелва пишката.Защото на Веси му я забели ортопеда още когато беше на 2 месеца,и от тогава всяка вечер ч забелвам,но мъжа ми каза че не е отлепена докрай.
И при мен така-просто всяка вечер като къпеш постепенно по малко дръпвай и така ще се забели цялата без да усеща болка и да се тормози :)

Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #16 -: Ноември 09, 2009, 21:12:27 pm »
Мъжът ми също не си спомня дали са ни искали удостоверение за сем. положение, макар да има някаква мъглявина в съзнанието ми...

Аз ходих да се занимавам с тази работа в деня, преди да ти се роди Никола и си искаха :).  IBAN вярно също беше необходим, ако искаш по сметка да ти се преведат.  А удостоверението взех от общината - гише съседно на това, където се подават бланките за смяна на адреса (подрбността за ориентир евентуално точното име на мястото, което издава документа, че "община" е май по-общо :)).  Мара подробната...
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #17 -: Ноември 09, 2009, 22:15:58 pm »
Тцвете, Вероника има зачервяване между външните и вътрешните срамни устни, из нета се споменават гъбички, сега се чудя да изчакам ли, да звъня ли на педиатърката. Утре сме на контролен преглед с Ники, мисля да се възползвам с въпросче по темата, едва ли ще ми откажат консултация. :oops:

Ако е спешно и не можеш да се консултираш с лекар в момента, пробвай с тридерм- BETAMETHASONE, CLOTRIMAZOLE, GENTAMICIN- маже се много оскъдно, едва да покриеш кожата, но върши чудеса.
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #18 -: Ноември 09, 2009, 22:31:16 pm »
Ако е спешно и не можеш да се консултираш с лекар в момента, пробвай с тридерм- BETAMETHASONE, CLOTRIMAZOLE, GENTAMICIN- маже се много оскъдно, едва да покриеш кожата, но върши чудеса.

Чудеса върши, защото е кортикостероиден препарат!  Мисля, че е недопустимо да се използва без лекарско предписание на толкова малко дете.  И изобщо, употребата на кортикостероиди си е нож с две остриета, независимо от възрастта на използващия ги.  Затова и не се продават без рецепта. 
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #19 -: Ноември 10, 2009, 08:21:23 am »
Аз като подавах документи - май месец тази година, не са ми искали айбан, само посочих сметката, по която искам да ми преведат парите. Явно това е ново 20. И доколкото си спомням се искаше не удостоверение за сем. положение, а за родените от майката деца, което е съвсем различно! Не си спомням да са ми искали пари за него... Когато си вземах акта за раждане от общината ги помолих да ми направят такова удостоверение, което ми изготвиха веднага.
http://docstore.odit.info/?s=4&rid=192
ето ви молбата - тук си пише!
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #20 -: Ноември 10, 2009, 09:06:00 am »
И доколкото си спомням се искаше не удостоверение за сем. положение, а за родените от майката деца, което е съвсем различно! Не си спомням да са ми искали пари за него... Когато си вземах акта за раждане от общината ги помолих да ми направят такова удостоверение, което ми изготвиха веднага.
http://docstore.odit.info/?s=4&rid=192
ето ви молбата - тук си пише!

Това не е молбата, която се подава сега.  Да, в новата има тази информация, но има и още доста.  Подавала съм документи преди 2 седмици, в община Студентска в София.  Когато си взимахме акта за раждане на детето, още миналия октомври, също ни издадоха Удостоверение за семейно положение, за да си вземем еднократната помощ.  Разликата между двата документа тогава и сега (има давност и не можах да използвам първия) беше само в цената за издаването веднага.

IBAN и сметката, която си посочила, са една и съща информация, необходима да се направи банков превод.
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #21 -: Ноември 10, 2009, 09:12:17 am »
Е, явно има и нови изисквания вече. А за IBAN-а имах предвид дали не ти искат удостоверение за банкова сметка, каквато искат в НОИ, а то че трябва да посочиш IBAN /банкова сметка/ много ясно ако искаш да ти преведат парите по банков път, иначе звездите едва ли ще им "проговорят" :D каква ти е сметката
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #22 -: Ноември 10, 2009, 09:15:56 am »
А за IBAN-а имах предвид дали не ти искат удостоверение за банкова сметка, каквато искат в НОИ, а то че трябва да посочиш IBAN /банкова сметка/ много ясно ако искаш да ти преведат парите по банков път, иначе звездите едва ли ще им "проговорят" :D каква ти е сметката

Съгласна :).
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #23 -: Ноември 10, 2009, 10:50:51 am »
Принцеска удостоверение от банката за IBAN искаха ли ти? или само може да посочиш номера на сметката.
Май ще накарам моя да си вземе един ден отпуска и да ме разхожда насам на там.  :lol:


Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #24 -: Ноември 10, 2009, 10:53:10 am »
Малина, само посочих номера на сметката.
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #25 -: Ноември 10, 2009, 11:07:28 am »
Благодаря  :D


*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #26 -: Ноември 10, 2009, 12:07:04 pm »
Привет и от нас! Болните бързо да оздравяват!

 Ели си е в къщи, че и хърка носа и сутрин прокашля и вчера минахме през личната и сега сме на сироп и капки, добре че няма температура...

Удостоверението за семейно положение, си мисля че беше безплатно, но може и да греша, иначе се взема от общината. Да, и само си написваш номера на сметката, не е необходимо да се ходи до банката за някакви уверения.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #27 -: Ноември 10, 2009, 12:12:40 pm »

Удостоверението за семейно положение, си мисля че беше безплатно, но може и да греша, иначе се взема от общината. Да, и само си написваш номера на сметката, не е необходимо да се ходи до банката за някакви уверения.
Така е било явно ние като сме подавали..Сега ще да са измислили и нови "екстри" :wink:
На нас пък почти ни пробиха долните две зъбчета, ама голям зор е покрай това зъбоникнене - то рев, скубане, хапане..без коса останах :( Да чукна на дърво поне сме здрави, засега...
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #28 -: Ноември 10, 2009, 12:15:51 pm »
Здравейте и от нас!
По въпроса за еднократната помощ - и ние още не сме я взели.
Но на нас ни казаха, че трябва удостоверение за родствени връзки, а не за семейно положение. Което се вадело лично, на мъжа ми отказаха да го издадат.



Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #29 -: Ноември 10, 2009, 13:19:33 pm »
Как така ще откажат? Абе хора търсете си правата! Мисля, че на мен от общината ми искаха копие от документа за граждански брак и акта за раждане на детето-оригинала. Не дадох банкова сметка, а отидох да си взема парите в брой. Има срок за това и не трябва да се изпуска, ако искаш да си получиш парите в брой.
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #30 -: Ноември 10, 2009, 13:36:24 pm »
Но на нас ни казаха, че трябва удостоверение за родствени връзки, а не за семейно положение. Което се вадело лично, на мъжа ми отказаха да го издадат.
Независимо от името, съдържанието на тези документи би следвало да дават една и съща информация. Но не виждам причина да се откаже на мъжа такъв документ, все пак - нужди всякакви, може за друго да му трябва на човек тази бумащина... Пък и реално, семейното положение на съпруга и съпругата е едно и също :) Какво значение има дали мъжа или жената ще удоствовери, че в дадения момент все още е в брак  :lol: Няма по едно и също време единият да е женен, а другия разведене я...  :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #31 -: Ноември 10, 2009, 14:13:00 pm »
абе я отиди да теглиш кредит в банката да ги питаш  :lol: искат си и още как
и ние се чудехме с Николай, ама на, че и нотариално заверено всяко документче
докато изтеглиш кредит ти заминават сумалък пари  :x
иначе това, което искат от общината е за родствени връзки- т.е колко деца имаш живородени и кое поред е това дете, поне в Стара Загора е това
документа е по община, в която е регистрирана майката
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #32 -: Ноември 10, 2009, 14:14:50 pm »
Но на нас ни казаха, че трябва удостоверение за родствени връзки, а не за семейно положение. Което се вадело лично, на мъжа ми отказаха да го издадат.

На нас едното го дадоха на мъжа ми (дори те сами са предложили да му го дадат, за еднократната помощ - той просто беше отишъл за акта за раждане), а другото си го вадих аз.  Явно си правят какото си знаят, трябва ние да си търсим правата.  А давността за получаване на тази помощ е 3 години.
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #33 -: Ноември 10, 2009, 14:18:59 pm »
Ние нямаме брак, но ще разходя до общината първо.  :?


*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #34 -: Ноември 10, 2009, 17:46:01 pm »
IBAN ми го искаха, да е документ от банката, защото не можелии да са сигурни, че сметката, която им давам е вярна, пък това били 600 лв. все пак! (помощта за второ дете е толкова). И си ме върнаха за това, както и за копието на акта за раждане на първото дете. А в общината ти издават "удостоверение за семейно положение и членове на семейството", в което се описват всички членове на семейството. Т.е. ако на бащата се издава документа, вътре се описват майката и децата. За "бърза поръчка" таксата е 10 лв. , а за нормална -3 дни - 4лв.



*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #35 -: Ноември 11, 2009, 10:36:11 am »
IBAN ми го искаха, да е документ от банката, защото не можелии да са сигурни, че сметката, която им давам е вярна, пък това били 600 лв. все пак!

Тези ще ме уморят! Все едно не си ти самият потърпевш, ако дадеш грешна сметка :) Аз още преди да отида до соц.служба миналия август ( доста се туткахме за тези пари) бях чела, че искат документ от банката за IBAN-а, но при нас мина без такъв.

Да попитам, някой дали е ползвал тези био пелени: http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=5391

И понеже наскоро коментирахме темата с книжките, вчера попаднах на нещо много интересно: книжка с големи картинки и прилагателни към тях (черна котка, бяло куче, весел клоун, тъжен клоун и т.н), като между всяка страница има ПВЦ шаблон за очертаване на картинките от страницата. Цена 10 - 10 и нещо лв.Още същия ден, Вероника обрисува цялата книга и където трябва, и където не трябва  :lol:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #36 -: Ноември 11, 2009, 10:54:23 am »
и аз ги гледах тези ,Аничка .Сега съм натрупала 6-7 книжки в кошницата в Мобилис и тези дни ще добавя още 1-2 и ще поръчвам.Много добри цени имат там и е много удобно да ти ги носят до вас и да не обикаляш да търсиш. :D
<br />
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #37 -: Ноември 11, 2009, 11:03:33 am »
 Аз да попитам дали някой не е имал моя проблем.
Малката от известно време се буди нощно време с плач, и ако бързо си намери в леглото биберона заспива бързо, но иначе се разсънва и поне 2 часа след това трябва да играем. Това се случва поне 2 пъти на нощ.
Водих я на лекар, пусках урина- няма нищо. Според педиатърката може да сънува нещо. Ама не  е ли рано още за сънища, и то всяка вечер? :?
Напоследък почна и да се тръшка, например ако и взема нещо ляга на пода и почва да рита с крачета и да плаче 8O, връщам й го и все едно нищо не е било!!
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #38 -: Ноември 11, 2009, 11:17:10 am »
Зори, доставката безплатна ли е? Да взема и аз да хвърля едно око :)

Питах за пелените, ама забравих за другото, по-важното... Някой ползвал ли е Бактробан (за носле)? Педиатърката на Ники каза, да вкарвам клечката са уши в ноздрата докато се скрие памучната част, а вчера в Токуда ни казаха, да мажем само входа на нослето, защото навътре, при инхалация можело да се стигне до усложнения  :? И сега не знам какво да правя  :oops:
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #39 -: Ноември 11, 2009, 11:44:18 am »
ani4ka, ние мазахме Бактрубан. Аз слегах на клечка с ограничител на върха и така мажех т.е до където позволява ограничителя.

Поздрави! Бързо оздравяване на болните!
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #40 -: Ноември 11, 2009, 12:23:36 pm »
Напоследък почна и да се тръшка, например ако и взема нещо ляга на пода и почва да рита с крачета и да плаче 8O, връщам й го и все едно нищо не е било!!

Нека си рита и да се тръшка... това, че и връщаш нещото, за нея е знак че е успяла да те изманипулира. Следващия път ще ти го направи за нещо друго... Игнориай тръшкането докато е време, за да ти е мирна главата... Дара ми се тръшка периодично да провери дали няма да проработи. Аз сядам да чета списание или си пускам детско филмче и не и обръщам внимание...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #41 -: Ноември 11, 2009, 14:08:28 pm »
Аничка, аз съм ползвала такива пелени. Не бяха най-прекрасните. Уж за лятото (миналото) ги взех да не запарват, но доста ми пропускаха. Втори път не съм купувала.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #42 -: Ноември 11, 2009, 16:28:20 pm »
Уайти, държиш фронта :)
Благодаря за отзивите, няма да се хвърлям на БИО вълната ;)

ОФФ:Да ти кажа, с тези вируси и зарази решението ти за ВИП стая може и да е добро. Сега се ядосвам с евентуални стафилококи при Ники, ще чакаме резултатите от назален секрет  :? В нашата стая две родилки ходиха с маски, а бебетата им кихаха и смъркаха...
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #43 -: Ноември 11, 2009, 16:34:28 pm »
Я кажете как се взема назален секрет? В смисъл, отивам в лабораторията и му вземат на детето секрет там на място, или мога и в къщи да я извърша тая процедура и да го занеса в лабораторията?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #44 -: Ноември 11, 2009, 16:45:18 pm »
Аничка, аз съм ползвала за Боян като много малко бебе (прибрахме се със стафилококи от АГто) Бактробан. С клечка за уши с ограничител слагах.
Нали имаш предвид, че ако има стафилококи трябва и семейното обкръжение да се изследва и евентуално лекува. ИНаче ще си ги предавате.

Гери, в лаборатория трябва. Поне аз като съм питала така са ми казали и понеже са ми и взимали съм склонна да вярвам, че у дома няма да се справя.

В лабораторията даже искаха да е гладен. Питала съм Бърди, той казва че няма значение това.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #45 -: Ноември 11, 2009, 17:12:17 pm »
и тук искат детето да е гладно сутрин в лабораторията, задължително и двата секрета пускай
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #46 -: Ноември 11, 2009, 17:19:46 pm »
Нали имаш предвид, че ако има стафилококи трябва и семейното обкръжение да се изследва и евентуално лекува. ИНаче ще си ги предавате.

Не виждам смисъл. Така си ни изписаха от болницата - със жълти сополи. Няма как да е от нас...

Някой да ползва новата серия на Бюбхен?
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #47 -: Ноември 11, 2009, 17:22:48 pm »
Специално за гърления секрет трябва да е сутрин преди детето да е яло и пило, за носния незнам.Последния път на моя аз му взех гърлен секрет като преди това педиатърката ми беше дала комплект тампон+среда, в която се поставя.
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #48 -: Ноември 11, 2009, 17:56:06 pm »
Абе и аз предпоследния път взимах гърлен секрет ама така го бях взела...че отчете грешен резултат.После като си го взе лекар ми отчете стрептококи и оттогава си нямам вяра :)

Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #49 -: Ноември 11, 2009, 19:50:06 pm »
Не виждам смисъл. Така си ни изписаха от болницата - със жълти сополи. Няма как да е от нас...

Ани, от болницата до сега спокойно може всички у дома да сте се "обзавели" и да лекувате един, а след това отново да си го заразявате.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #50 -: Ноември 11, 2009, 19:59:51 pm »
Привет на вси4ки мами и деца,
дано болни4ките оздравяват,
дано бременните си из4акат термина
дано тези , който са в о4акване на положителен резултат го видят :)

Просто немога да не се похваля, 4е мойта приятелка видя двете 4ерти4ки, след 10 години борба, няколко инсета и 2 ин витро процедури, благодарение на др.Стаменов и неговият екип :D
Толкова съм 6тастлива, нямам думи да го изразя
и понеже тя няма достъп до интернет, но аз съм 4ерпила инфото от тук
искам да искажа благодарности на екипа и на вси4ки от За4атие :grouphug2:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #51 -: Ноември 12, 2009, 10:30:32 am »
вчера мерили децата в групата на Мартин и гледах списъка с мерките им. бая се учудих.
огромната част от децата бяха с тегло около 17-18 кг, а имаше и няколко дори 19 кг.
Марти е 15.5 кг и според таблиците на CDC е между 50-тия и 75-тия перцентил, тоест - в средата на нормата.
ръстът вървеше средно 98-101 см.

при вашите 3 - 3.5 годишни как е "пошението"?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #52 -: Ноември 12, 2009, 11:18:04 am »
Олеле Джами! Какви са тия килограми у тези деца бре! ние едва на 2 г видяхме двуцифрено число на кантара и цифрите все едни и същи стоят с някой грамче едвам отгоре! За такива цифри сигурно педи ще ми каже да ги чакам в 1 ви клас! Не е ли множко за 3-4 годишно дете 19 кг?!? 8O
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #53 -: Ноември 12, 2009, 11:25:33 am »
хихи, егати мерките 18-19 кила 8O
Деси я знаеш 15.500 кг. и 103 см. и си мисля че е екстра, в никакъв случай не е слаба.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #54 -: Ноември 12, 2009, 11:27:59 am »
и мен ме изненадаха тия цифри, като забележете - наднормеността идваше само от килограмите, не от ръста или гръдната обиколка. явно "доброто хранене" почва да си казва вече думата...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #55 -: Ноември 12, 2009, 11:33:20 am »
мда, моето мнение го знаеш за "доброто хранене" и на пук на всички които ме се смеят че се престаравам, аз съм 100% убедена че съм права относно храненто на децата си.
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #56 -: Ноември 12, 2009, 11:36:13 am »
Дани е на 3г 5м сега, 102-103 см, 13.7 кг.
В групата му има доста деца с горе-долу неговата структура, всъщност не съм видяла някое с наднормено тегло, та тези масово 17 кг доста ме учудват.

Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #57 -: Ноември 12, 2009, 11:44:38 am »
В нашата ясла (ходим от 2 седмици)  дават на дъщеря ми по 2 следобедни закуски, понеже била лакома и като гледала другите деца си искала. Такава била практиката – давали допълнително следобедна закуска на който иска. Ефектът е, че отказва да вечеря в къщи като хората, а бях планирала да има поне едно здравословно хранене за деня. Сутрин също закусва вкъщи и ги моля там да не я хранят, обаче...  Помолих ги да престанат с допълнителните десерти, но май не се прие много добре.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #58 -: Ноември 12, 2009, 11:46:16 am »
Моят Денис е на почти 5г.и е 16,500кг.и висок 110см. слабичък е ама е здраво и пълно с енергия дете.Възможно е да не са ги премерили съвсем точно.
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #59 -: Ноември 12, 2009, 11:56:15 am »
Край нас пък познатите дечица не достигат килограмите в табличките с норми, също като Вероника. Обаче се ядосвам на стромодния метод на хранене, на който ставам свидетел за пореден път, тъй като имаме гостуваща баба. Детето не си изяжда обедната супа, обаче бабата държи поне филийка с масло да намаже + бананче и бисквитки  :? Добре, че е временно!

По темата със социалните и документацията...днес мъжът ми ходи до общината да вземе акта за раждане на Ники. Понеже не бях сигурна дали ни трябва удоствоверение за семейно положение или за родствени връзки, той поискал да му издадат това, което се изисква от Соц.служби и е получил Удостоверение за родствени връзки, в което е посочено моето ЕГН + наличните деца :)Не са му взели нито един лев.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #60 -: Ноември 12, 2009, 11:58:03 am »
мисля, че са ги мерили точно, поне на тегло, защото сестрата обяснила на свеки, че имат електронен кантар специално за деца. а и  Мартьо са го измерили точно.
виж, за ръста е по-трудно да се мери точно, защото децата мърдат, не се изправят добре, мери се с различни мерки...

мармотче, Дани и Марти ми се видяха еднакви на ръст, като ги гледах последно. аз го изкарвам Марти висок 99 см, може ли да имат разлика от 3-4 см?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #61 -: Ноември 12, 2009, 12:37:52 pm »
Понеже не бях сигурна дали ни трябва удоствоверение за семейно положение или за родствени връзки, той поискал да му издадат това, което се изисква от Соц.служби и е получил Удостоверение за родствени връзки, в което е посочено моето ЕГН + наличните деца :)Не са му взели нито един лев.

Значи или гледат да си попълнят бюджета както могат нашите, или са некомпетентни.  Единият път те сами са предложили да издадат документа, необходим за помощта, а вторият казах за какво ми е и те пак платеното ми предложиха.  Какво да говорим...
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #62 -: Ноември 12, 2009, 13:00:52 pm »
За протокола, Християн е висок 95см, тежи близо 18кг., изобщо не е дебел, просто е едър и здрав, какво по-хубаво от това. Мишо е 90см., 13кг.
Всичко е относително, многото килограми, не значат непременно наднормено тегло или много хапване. В къщи Михаил яде много добре, Християн почти не хапва, дано се храни в яслата.  :lol:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #63 -: Ноември 12, 2009, 13:14:34 pm »
И Жорето е като Миши ,същите мерки .Има стабилни бузки и слаби крачета. :lol:
Тези дни се замислих за Коледно парти.Миналата година го изпуснахме,че не бяхме тук,тази дали ще има.Ако ще има,май е време да се замислим да място и дата.В мамата имаме една групичка от отчетните дето сме си близки и сме си запазили за 20.12 в "Таласъмчета" и като звъннах ,казаха че вече доста са се запълнили датите.
<br />
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #64 -: Ноември 12, 2009, 13:49:17 pm »
Зори, запазила съм талъсъмчетата за 19.12, ще има парти и още как, на него ще изтеглим и печелившите момичета от конкурса :D
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #65 -: Ноември 12, 2009, 13:49:40 pm »
... огромната част от децата бяха с тегло около 17-18 кг, а имаше и няколко дори 19 кг.

 8O Аз в 5-ти клас бях 23кг... Дара върви като мен дребничка - 87см и 12кг. е. Добре сложена - нито е дебела, нито слаба. Забелязала съм, че през три месеца изведнъж "дръпва" с по 2 см. Тогава и се отваря и апетит  :P
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #66 -: Ноември 12, 2009, 14:06:15 pm »
Стефунка и Цвети, супер за Таласъмчетата!!!

мармотче, Дани и Марти ми се видяха еднакви на ръст, като ги гледах последно. аз го изкарвам Марти висок 99 см, може ли да имат разлика от 3-4 см?

А, чак 3-4 см не може да има разлика, наистина еднакви ми се видяха и на мен. Ама според мен и Деската е някъде там, пък Стефи пише, че е 103. Може Марти да е повече от 99 см. Аз ще взема да премеря Дани пак тези дни - писах 101-102, защото напоследък изведнъж дръпна и сега дрехите размер 104 са му съвсем точни. Иначе за килограмите съм сигурна, че са 13.700, защото много обичат да се теглят с Димана на електронния кантар у дома, тези данни са от вчера :wink:

Дара върви като мен дребничка ...
Всеки път, като ти видя снимката, много й се радвам. Много е хубава и фотогенична. Пу,пу
« Последна редакция: Ноември 12, 2009, 14:09:53 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #67 -: Ноември 12, 2009, 14:09:21 pm »
маааалко е по височка Деси от тях, тамън към 2 см., така че е нормално те да са 100-101 см. :)

а дрехите хич не са ми ориентир вече, на Деси 104 анцузи са й къси :oops:
110 са й малко дълги, но са екстра за носене, като подгъна ластика веднъж отгоре :lol:
« Последна редакция: Ноември 12, 2009, 14:13:17 pm от StefiZ »
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #68 -: Ноември 12, 2009, 14:44:12 pm »
При нас нещата са следните:
Антъни - 15.50, 98 см
Боби = 13.5 - 94 см
За Боби се притеснявах , че е дребен, но докторката каза, че е в нормата.
Мисля, че Боби просто прилича на един определен човек от нашия род - дребен, с финна костна структура, докато Ан е по набит.Но и Антъни и яде много де...
Моите не обичат сладкиши, пасти торти, само ги мачкат и си играят с тях.Дори и на шоколада не са фенове, могат да хапнат парченце, две и това е.
Но виж папсикъл/не знам в България дали има такъв феномен, замразен сок на клечка/ могат да унищожат огромни количества.
Мисля, че децата ядат това, което виждат, че родителите хапват, ако в едно семейство се купуват много плодове и зеленчуци, и се предлагат постоянно, децата ще ги предпочитат пред чипсове, зрънчовци, сухи пасти и пр.
не знам...аз у дома сладкиши не купувам, и за това постоянно си имам проблеми с моя мъж  :lol:
на всички болни бързо оздравяване.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #69 -: Ноември 12, 2009, 14:46:45 pm »
Хм, Тонино е 13.700 кг. или между 13.5-14 кг., варира от ящните му периоди. висок е 98-99 см, толкова го измервам аз.  Има дрехи 104 които са му добре, има 98 които са му дълги, така че и на мен дрехите същно не са ми ориентир.
За сведение аз на 6 г. съм била 16.5 кг., баща му на Тони също е бил слабичък /не както е сега, макар че не е дебел/

А това 17-19 кг. за 3 годишни деца е безумна и страшна цифра. Ужас  :(
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #70 -: Ноември 12, 2009, 15:53:59 pm »
Е, Перде, чак пък да е безумно... Моя син е на 3г и 9 м и в момента е 20 кг и почти 110 см. Баща му е 1.90 - е няма да се метне на гората дребен, я. Не е само до хранене, костна плътност също. Моя изглежда доста по-едър от връстниците си. В градината яде само това, което на него му харесва, в къщи повече набляга на супи и кисели млека. Сладкиши почти не яде - да не говорим, че към тортите подхожда с отвращение :lol: Единствения му проблем е, че обича много немските гевреци и редовно си иска от тях.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #71 -: Ноември 12, 2009, 15:56:53 pm »
Мони взе да си хапва напоследък поносимо добре, мина злоядия период. След като лятото отслабна до 12.800, сега е 14 кг и 100 см.
Гледам сте си говорили за тръшкане и капризи... Тук, в Естония (където сме временно  :wink:), децата са изумително спокойни. Не знам дали е от времето, но са някак апатични и тихи. Съответно и майките изобщо не повишават глас. На мен ми се случи два-три пъти да се скарам и ме гледаха лошо. Много лошо! Ама така ме гледат и когато си подскачаме по тротоара и се смеем :)
При нас проблемът в момента са "чудовищата", които населяват само детската стая. Много го е страх, милия. Дано посвикне.

Нощите тук са много дълги и омайни. Северното сияние и белият сняг правят една такава романтична и приказна атмосфера, която много бира пие :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #72 -: Ноември 12, 2009, 15:59:59 pm »
Нощите тук са много дълги и омайни. Северното сияние и белият сняг правят една такава романтична и приказна атмосфера, която много бира пие :)

Ммммм допи ми се! Наздраве!!!  :wink:
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #73 -: Ноември 12, 2009, 16:17:43 pm »
бе ква бира пиете вие на фона на сняг и северно сияние, бе?
бооожкеее, за туй нещо вървят топли и сътревающи душата и тялото напитки, а не бира.

миличкият Мони... нали се приспивате заедно?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #74 -: Ноември 12, 2009, 17:03:34 pm »
Хм, Тонино е 13.700 кг. или между 13.5-14 кг., варира от ящните му периоди. висок е 98-99 см, толкова го измервам аз.  Има дрехи 104 които са му добре, има 98 които са му дълги, така че и на мен дрехите същно не са ми ориентир.
За сведение аз на 6 г. съм била 16.5 кг., баща му на Тони също е бил слабичък /не както е сега, макар че не е дебел/

А това 17-19 кг. за 3 годишни деца е безумна и страшна цифра. Ужас  :(

Юлия беше 18 кг, мин седмица беше болна и поотслабна малко. Дрехите, които са р-р 104 са и малки вече, купувам 110 см. И не изглежда никак дебела, когато имам време ще пусна снимки.


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #75 -: Ноември 12, 2009, 17:16:37 pm »
Е, чак пък ужасно, Перденце, недей така... Децата са различни, нали знаеш.  :wink:
Ани, бърза адаптация на Мони!


И аз си мислех дали ще има парти, добре че Зори попита, за да разберем.  :wink:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #76 -: Ноември 12, 2009, 17:22:26 pm »
ааа не четете момичета, има тема за коледните инициативи на сдружението и там е написано :wink:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #77 -: Ноември 12, 2009, 17:42:30 pm »
бе ква бира пиете вие на фона на сняг и северно сияние, бе?
бооожкеее, за туй нещо вървят топли и сътревающи душата и тялото напитки, а не бира.
Бирата е тази:
http://www.rock.ee/
А водката е тази:

И двете са култови :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #78 -: Ноември 12, 2009, 17:44:10 pm »
а, къде това, стефи?  :lol: пусни отделна тема за коледното парти, според мен.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #79 -: Ноември 12, 2009, 17:57:08 pm »
предполагам за тази тема става въпрос :
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=40128.0,аз уж съм я чела,но нещо съм изпуснала датата на пратито,само бях разбрала,че печалившите ще се теглят на Коледното парти. :oops:
Мерси ,Стеф!

охх,много съм зле,бях забравила линка.
« Последна редакция: Ноември 12, 2009, 18:05:27 pm от z22 »
<br />
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #80 -: Ноември 12, 2009, 18:06:07 pm »
Елена е 13.700 ама хич не ми изглежда да е дебела, друг е въпроса че на братовчедка ми синът на 3 години беше 9 килограма, а добре си хапваше. Всичко е до структура... И ние стъпваме с голям мерак на кантара, ама търчи и не мога да я измеря колко е висока. А по дрехите хич не можеш да премериш, аз в един ден съм извеждала Елена с блуза за деветмесечни, а Стефан с такава за едногодишни, това преди няма и 2 месеца. А и в момента на Ели на дрехите масово на етикета пише за 18 месеца, а тия за 24 са и големи.

Дано и ние се класираме за партито, че миналата година се записахме ама нали черна котка ми мина път и си изкарах празниците по болници...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #81 -: Ноември 12, 2009, 18:54:59 pm »
Нали имаш предвид, че ако има стафилококи трябва и семейното обкръжение да се изследва и евентуално лекува. ИНаче ще си ги предавате.
Не виждам смисъл. Така си ни изписаха от болницата - със жълти сополи. Няма как да е от нас...
Е, Аничка нали това ти казвам и аз. Боян също ги "хвана" там. Работата е там, че за нула време беше успял и нас да зарази.
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #82 -: Ноември 12, 2009, 19:31:46 pm »
Е, Аничка нали това ти казвам и аз. Боян също ги "хвана" там. Работата е там, че за нула време беше успял и нас да зарази.
Абе да уточним какво има, пък после ще се преценя дали има нужда и нас си да озследваме.
Дай Боже да е  фалшива тревога!
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #83 -: Ноември 13, 2009, 09:58:49 am »
Ultra, бърза адаптация на Монито и много да го нагушкаш. Пък като го доведеш пак тук, Димана ще свърши тази работа, тя и без това му е фенче. Абе и на мен зимните нощи нещо не ми се връзват с бира, ама виж за водката сте попаднали при професионалистите. Иначе моят избор би бил я винце, я грог...

Аничка, дано се отървете по-скоро от гадините, много неприятна работа за толкова малко детенце.

Джам, измерих вчера Дани - 100 см, 13.7 кг, значи на ръст си е точно колкото Марти :)Димана е по-скоро дребничка на ръст - на 2г е 86 см, 11.4 кг. Ама и аз съм така. Важното е наистина децата да са в границите на нормата и да се хранят здравословно.

Бързо оздравяване на всички болни дечица
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #84 -: Ноември 13, 2009, 10:01:48 am »
Стефания е 95 см, 14,800 /на електронния кантар вкъщи премерена, голичка преди баня онази вечер/. Беше стигнала 15 кг още май месец, но от няколкото боледувания поотслабна, даже беше стигнала до 14 кг, но си възвърна формата.
Да не казвам голяма дума, че то нашето историческо стана, но понеделник ако всичко е наред и Стефания ще е ученичка. Дано!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #85 -: Ноември 13, 2009, 10:15:03 am »
Криси беше преди месец (1 год. и 4 м.) 88,5 см и тежеше 11,600 кг. Малко е по-височък, но иначе не е нито дебел нито слаб.
Пожелавам бързо оздравяване на всички болни!
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #86 -: Ноември 13, 2009, 10:22:13 am »
Хайде и ние да се включим в дружното мерене. Вчера се мерихме заедно с Мия, че сама не желае да се качи на кантара и като махнах моите кг. тя излезе 14. Много се учудих, защото напоследък яде много -по 2 порции на вечеря и е направила едни бузки, а и на ръст доста е пораснала, но не успях да я измеря точно. Смятах, че е поне 16 кг., ама тя излезе 14. Явно преди като боледува доста е била отслабнала и сега всъщност си е наваксала кг. отпреди това.
<br />[link=http:
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #87 -: Ноември 13, 2009, 17:34:17 pm »
Ох, извинявам се за оф топика, но не мога да се сдържа(пък и нали скоро си писахме за тръшкането...):

http://www.umora.ru/view.cgi?s=video&id=125560525427647&page=1#c0

 :lol:
« Последна редакция: Ноември 13, 2009, 19:13:13 pm от setakap »
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #88 -: Ноември 13, 2009, 18:10:54 pm »
Ох, извинявам се за оф топика, но не мога да се сдръжа(пък и нали скоро си писахме за тръшкането...):

http://www.umora.ru/view.cgi?s=video&id=125560525427647&page=1#c0

 :lol:

 :lol:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #89 -: Ноември 13, 2009, 18:44:04 pm »
Ох, извинявам се за оф топика, но не мога да се сдръжа(пък и нали скоро си писахме за тръшкането...):

http://www.umora.ru/view.cgi?s=video&id=125560525427647&page=1#c0

 :lol:

Уникум!  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #90 -: Ноември 13, 2009, 19:14:14 pm »
Мини,пожелавам ти успешно да стигнете до "училището"в Понеделник и бързо адаптиране на Стефи :).
Това детенце с тръшкането наистина е уникално :D

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #91 -: Ноември 13, 2009, 19:47:16 pm »
Ох, извинявам се за оф топика, но не мога да се сдържа(пък и нали скоро си писахме за тръшкането...):

http://www.umora.ru/view.cgi?s=video&id=125560525427647&page=1#c0

 :lol:

:Dвсе едно гледам Жоро преди 1-2м. - същите изпълнения.Разсърди ли се за нещо и започва ред и тръшкане - с баща му излизахме от стаята ,той млъкваше и като дойде там където сме ,пак ляга и рев и тръшкане.Аз като ми направи такова изпълнение ,не му обръщам внимание ,само му казвам "реви  си ,не ми пречиш" и се обръщам на другата страна,като види ,че не е интерсен и става.И на вън съм го оставяла по лице да ляга на земята,вдигна ли го -започва още по голяма истерия ,скубане и биене.Скоро за щастие ,не ни е скроявал подобни номера.

Ровейки се в една тема за Коледни подаръци,попаднах на това :http://interesen.pogled.info/article/6931/%D0%98%D0%B7%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B8 8O направо нямам думи.
« Последна редакция: Ноември 13, 2009, 20:55:07 pm от z22 »
<br />
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #92 -: Ноември 13, 2009, 20:57:50 pm »
Ровейки се в една тема за Коледни подаръци,попаднах на това ... 8O направо нямам думи.[/color]

 8O това пък върха на идиотщината...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #93 -: Ноември 13, 2009, 22:35:18 pm »
Ох, извинявам се за оф топика, но не мога да се сдържа(пък и нали скоро си писахме за тръшкането...):

http://www.umora.ru/view.cgi?s=video&id=125560525427647&page=1#c0

 :lol:

:Dвсе едно гледам Жоро преди 1-2м. - същите изпълнения.Разсърди ли се за нещо и започва ред и тръшкане - с баща му излизахме от стаята ,той млъкваше и като дойде там където сме ,пак ляга и рев и тръшкане.Аз като ми направи такова изпълнение ,не му обръщам внимание ,само му казвам "реви  си ,не ми пречиш" и се обръщам на другата страна,като види ,че не е интерсен и става.И на вън съм го оставяла по лице да ляга на земята,вдигна ли го -започва още по голяма истерия ,скубане и биене.Скоро за щастие ,не ни е скроявал подобни номера.

Ровейки се в една тема за Коледни подаръци,попаднах на това :http://interesen.pogled.info/article/6931/%D0%98%D0%B7%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B8 8O направо нямам думи.

Това искрено се надявам да е някаква шега.Иначе просто се плаша... 8O 8O 8O

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #94 -: Ноември 14, 2009, 09:29:37 am »

Ровейки се в една тема за Коледни подаръци,попаднах на това ... 8O направо нямам думи.[/color]
8O 8O 8O ужас не мога да повярвам  8O 8O 8O до сега мислех, че "тоалетните чинии" и "кофите за боклук" пълни с бонбони са извратени ама това е върха направо.Най-страшното е, че щом се произвеждат значи има кой да ги купува  :? 8O


*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #95 -: Ноември 14, 2009, 21:31:41 pm »
Момичета, имам един въпрос,от който може да ви се стори че съм невежа ама наистина не съм наясно.По време на кърмене ако нямам цикъл мога ли да забременея?

Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #96 -: Ноември 14, 2009, 21:39:39 pm »
Тук имаме такъв пример, дано тя сама се включи и потвърди.  Да, може :).
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #97 -: Ноември 14, 2009, 22:25:46 pm »
може разбира се :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #98 -: Ноември 15, 2009, 18:01:59 pm »
Хм, моята 3 годишна скалалазка за сега дребничка върви - 95/12. Но то не се спира, придвижва се предимно с подскоци, а катеренето и танците са нонстоп. Към бисквити и сладкиши (даже домашни) - нулев интерес, за разлика от майка си. Изобщо храната е скука и изгубено време за нея. Супи, плодове и зеленчуци не отказва обаче. Предполагам, че като тръгне на градина гладна ще си стои там, но няма скоро такава "опасност". Общинските ремонти са на приключване, след бригадите е погром, родителски съвети събират по 150 лв за довършителни работи, като боядисване, санитарен фаянс, матраци... Децата ще са 38 в група... Безобразно и отвратително.
Бабите да са живи и здрави!!!

Много здраве и добро настроение за всички ви!

(Ани, забравих, нашата спалня се обитава от дракон 8O, малък и симпатичен за сега.)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #99 -: Ноември 15, 2009, 23:01:21 pm »
Жорко пък го е страх от тъмното от 2 седмици някъде.Преди си ходеше из стаите без проблем,а сега ако е загасена лампата и не иска ,казва "тъмно ,страх" и не иска.Освен това преди 6-7м. ходихме до един замък в Белгия и беше направен един дух да виси от стената и сега като види снимките и го е страх.Като стане тъмно и казва "ууу дихчи дойди" и се оглежда само.От къде се присети сега да го е страх не знам.

Да почерпя за РД на мъжо,че деня почти си мина. :DТортата трябваше да е по-друга,те направо детска я направиха,ма карай - мъжо пак я хареса. :lol:


<br />