0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #40 -: Ноември 11, 2009, 12:23:36 pm »
Напоследък почна и да се тръшка, например ако и взема нещо ляга на пода и почва да рита с крачета и да плаче 8O, връщам й го и все едно нищо не е било!!

Нека си рита и да се тръшка... това, че и връщаш нещото, за нея е знак че е успяла да те изманипулира. Следващия път ще ти го направи за нещо друго... Игнориай тръшкането докато е време, за да ти е мирна главата... Дара ми се тръшка периодично да провери дали няма да проработи. Аз сядам да чета списание или си пускам детско филмче и не и обръщам внимание...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #41 -: Ноември 11, 2009, 14:08:28 pm »
Аничка, аз съм ползвала такива пелени. Не бяха най-прекрасните. Уж за лятото (миналото) ги взех да не запарват, но доста ми пропускаха. Втори път не съм купувала.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #42 -: Ноември 11, 2009, 16:28:20 pm »
Уайти, държиш фронта :)
Благодаря за отзивите, няма да се хвърлям на БИО вълната ;)

ОФФ:Да ти кажа, с тези вируси и зарази решението ти за ВИП стая може и да е добро. Сега се ядосвам с евентуални стафилококи при Ники, ще чакаме резултатите от назален секрет  :? В нашата стая две родилки ходиха с маски, а бебетата им кихаха и смъркаха...
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #43 -: Ноември 11, 2009, 16:34:28 pm »
Я кажете как се взема назален секрет? В смисъл, отивам в лабораторията и му вземат на детето секрет там на място, или мога и в къщи да я извърша тая процедура и да го занеса в лабораторията?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #44 -: Ноември 11, 2009, 16:45:18 pm »
Аничка, аз съм ползвала за Боян като много малко бебе (прибрахме се със стафилококи от АГто) Бактробан. С клечка за уши с ограничител слагах.
Нали имаш предвид, че ако има стафилококи трябва и семейното обкръжение да се изследва и евентуално лекува. ИНаче ще си ги предавате.

Гери, в лаборатория трябва. Поне аз като съм питала така са ми казали и понеже са ми и взимали съм склонна да вярвам, че у дома няма да се справя.

В лабораторията даже искаха да е гладен. Питала съм Бърди, той казва че няма значение това.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #45 -: Ноември 11, 2009, 17:12:17 pm »
и тук искат детето да е гладно сутрин в лабораторията, задължително и двата секрета пускай
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #46 -: Ноември 11, 2009, 17:19:46 pm »
Нали имаш предвид, че ако има стафилококи трябва и семейното обкръжение да се изследва и евентуално лекува. ИНаче ще си ги предавате.

Не виждам смисъл. Така си ни изписаха от болницата - със жълти сополи. Няма как да е от нас...

Някой да ползва новата серия на Бюбхен?
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #47 -: Ноември 11, 2009, 17:22:48 pm »
Специално за гърления секрет трябва да е сутрин преди детето да е яло и пило, за носния незнам.Последния път на моя аз му взех гърлен секрет като преди това педиатърката ми беше дала комплект тампон+среда, в която се поставя.
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #48 -: Ноември 11, 2009, 17:56:06 pm »
Абе и аз предпоследния път взимах гърлен секрет ама така го бях взела...че отчете грешен резултат.После като си го взе лекар ми отчете стрептококи и оттогава си нямам вяра :)

Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #49 -: Ноември 11, 2009, 19:50:06 pm »
Не виждам смисъл. Така си ни изписаха от болницата - със жълти сополи. Няма как да е от нас...

Ани, от болницата до сега спокойно може всички у дома да сте се "обзавели" и да лекувате един, а след това отново да си го заразявате.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #50 -: Ноември 11, 2009, 19:59:51 pm »
Привет на вси4ки мами и деца,
дано болни4ките оздравяват,
дано бременните си из4акат термина
дано тези , който са в о4акване на положителен резултат го видят :)

Просто немога да не се похваля, 4е мойта приятелка видя двете 4ерти4ки, след 10 години борба, няколко инсета и 2 ин витро процедури, благодарение на др.Стаменов и неговият екип :D
Толкова съм 6тастлива, нямам думи да го изразя
и понеже тя няма достъп до интернет, но аз съм 4ерпила инфото от тук
искам да искажа благодарности на екипа и на вси4ки от За4атие :grouphug2:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #51 -: Ноември 12, 2009, 10:30:32 am »
вчера мерили децата в групата на Мартин и гледах списъка с мерките им. бая се учудих.
огромната част от децата бяха с тегло около 17-18 кг, а имаше и няколко дори 19 кг.
Марти е 15.5 кг и според таблиците на CDC е между 50-тия и 75-тия перцентил, тоест - в средата на нормата.
ръстът вървеше средно 98-101 см.

при вашите 3 - 3.5 годишни как е "пошението"?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #52 -: Ноември 12, 2009, 11:18:04 am »
Олеле Джами! Какви са тия килограми у тези деца бре! ние едва на 2 г видяхме двуцифрено число на кантара и цифрите все едни и същи стоят с някой грамче едвам отгоре! За такива цифри сигурно педи ще ми каже да ги чакам в 1 ви клас! Не е ли множко за 3-4 годишно дете 19 кг?!? 8O
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #53 -: Ноември 12, 2009, 11:25:33 am »
хихи, егати мерките 18-19 кила 8O
Деси я знаеш 15.500 кг. и 103 см. и си мисля че е екстра, в никакъв случай не е слаба.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #54 -: Ноември 12, 2009, 11:27:59 am »
и мен ме изненадаха тия цифри, като забележете - наднормеността идваше само от килограмите, не от ръста или гръдната обиколка. явно "доброто хранене" почва да си казва вече думата...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #55 -: Ноември 12, 2009, 11:33:20 am »
мда, моето мнение го знаеш за "доброто хранене" и на пук на всички които ме се смеят че се престаравам, аз съм 100% убедена че съм права относно храненто на децата си.
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #56 -: Ноември 12, 2009, 11:36:13 am »
Дани е на 3г 5м сега, 102-103 см, 13.7 кг.
В групата му има доста деца с горе-долу неговата структура, всъщност не съм видяла някое с наднормено тегло, та тези масово 17 кг доста ме учудват.

Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #57 -: Ноември 12, 2009, 11:44:38 am »
В нашата ясла (ходим от 2 седмици)  дават на дъщеря ми по 2 следобедни закуски, понеже била лакома и като гледала другите деца си искала. Такава била практиката – давали допълнително следобедна закуска на който иска. Ефектът е, че отказва да вечеря в къщи като хората, а бях планирала да има поне едно здравословно хранене за деня. Сутрин също закусва вкъщи и ги моля там да не я хранят, обаче...  Помолих ги да престанат с допълнителните десерти, но май не се прие много добре.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #58 -: Ноември 12, 2009, 11:46:16 am »
Моят Денис е на почти 5г.и е 16,500кг.и висок 110см. слабичък е ама е здраво и пълно с енергия дете.Възможно е да не са ги премерили съвсем точно.
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #59 -: Ноември 12, 2009, 11:56:15 am »
Край нас пък познатите дечица не достигат килограмите в табличките с норми, също като Вероника. Обаче се ядосвам на стромодния метод на хранене, на който ставам свидетел за пореден път, тъй като имаме гостуваща баба. Детето не си изяжда обедната супа, обаче бабата държи поне филийка с масло да намаже + бананче и бисквитки  :? Добре, че е временно!

По темата със социалните и документацията...днес мъжът ми ходи до общината да вземе акта за раждане на Ники. Понеже не бях сигурна дали ни трябва удоствоверение за семейно положение или за родствени връзки, той поискал да му издадат това, което се изисква от Соц.служби и е получил Удостоверение за родствени връзки, в което е посочено моето ЕГН + наличните деца :)Не са му взели нито един лев.