0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #60 -: Ноември 12, 2009, 11:58:03 am »
мисля, че са ги мерили точно, поне на тегло, защото сестрата обяснила на свеки, че имат електронен кантар специално за деца. а и  Мартьо са го измерили точно.
виж, за ръста е по-трудно да се мери точно, защото децата мърдат, не се изправят добре, мери се с различни мерки...

мармотче, Дани и Марти ми се видяха еднакви на ръст, като ги гледах последно. аз го изкарвам Марти висок 99 см, може ли да имат разлика от 3-4 см?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #61 -: Ноември 12, 2009, 12:37:52 pm »
Понеже не бях сигурна дали ни трябва удоствоверение за семейно положение или за родствени връзки, той поискал да му издадат това, което се изисква от Соц.служби и е получил Удостоверение за родствени връзки, в което е посочено моето ЕГН + наличните деца :)Не са му взели нито един лев.

Значи или гледат да си попълнят бюджета както могат нашите, или са некомпетентни.  Единият път те сами са предложили да издадат документа, необходим за помощта, а вторият казах за какво ми е и те пак платеното ми предложиха.  Какво да говорим...
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #62 -: Ноември 12, 2009, 13:00:52 pm »
За протокола, Християн е висок 95см, тежи близо 18кг., изобщо не е дебел, просто е едър и здрав, какво по-хубаво от това. Мишо е 90см., 13кг.
Всичко е относително, многото килограми, не значат непременно наднормено тегло или много хапване. В къщи Михаил яде много добре, Християн почти не хапва, дано се храни в яслата.  :lol:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #63 -: Ноември 12, 2009, 13:14:34 pm »
И Жорето е като Миши ,същите мерки .Има стабилни бузки и слаби крачета. :lol:
Тези дни се замислих за Коледно парти.Миналата година го изпуснахме,че не бяхме тук,тази дали ще има.Ако ще има,май е време да се замислим да място и дата.В мамата имаме една групичка от отчетните дето сме си близки и сме си запазили за 20.12 в "Таласъмчета" и като звъннах ,казаха че вече доста са се запълнили датите.
<br />
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #64 -: Ноември 12, 2009, 13:49:17 pm »
Зори, запазила съм талъсъмчетата за 19.12, ще има парти и още как, на него ще изтеглим и печелившите момичета от конкурса :D
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #65 -: Ноември 12, 2009, 13:49:40 pm »
... огромната част от децата бяха с тегло около 17-18 кг, а имаше и няколко дори 19 кг.

 8O Аз в 5-ти клас бях 23кг... Дара върви като мен дребничка - 87см и 12кг. е. Добре сложена - нито е дебела, нито слаба. Забелязала съм, че през три месеца изведнъж "дръпва" с по 2 см. Тогава и се отваря и апетит  :P
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #66 -: Ноември 12, 2009, 14:06:15 pm »
Стефунка и Цвети, супер за Таласъмчетата!!!

мармотче, Дани и Марти ми се видяха еднакви на ръст, като ги гледах последно. аз го изкарвам Марти висок 99 см, може ли да имат разлика от 3-4 см?

А, чак 3-4 см не може да има разлика, наистина еднакви ми се видяха и на мен. Ама според мен и Деската е някъде там, пък Стефи пише, че е 103. Може Марти да е повече от 99 см. Аз ще взема да премеря Дани пак тези дни - писах 101-102, защото напоследък изведнъж дръпна и сега дрехите размер 104 са му съвсем точни. Иначе за килограмите съм сигурна, че са 13.700, защото много обичат да се теглят с Димана на електронния кантар у дома, тези данни са от вчера :wink:

Дара върви като мен дребничка ...
Всеки път, като ти видя снимката, много й се радвам. Много е хубава и фотогенична. Пу,пу
« Последна редакция: Ноември 12, 2009, 14:09:53 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #67 -: Ноември 12, 2009, 14:09:21 pm »
маааалко е по височка Деси от тях, тамън към 2 см., така че е нормално те да са 100-101 см. :)

а дрехите хич не са ми ориентир вече, на Деси 104 анцузи са й къси :oops:
110 са й малко дълги, но са екстра за носене, като подгъна ластика веднъж отгоре :lol:
« Последна редакция: Ноември 12, 2009, 14:13:17 pm от StefiZ »
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #68 -: Ноември 12, 2009, 14:44:12 pm »
При нас нещата са следните:
Антъни - 15.50, 98 см
Боби = 13.5 - 94 см
За Боби се притеснявах , че е дребен, но докторката каза, че е в нормата.
Мисля, че Боби просто прилича на един определен човек от нашия род - дребен, с финна костна структура, докато Ан е по набит.Но и Антъни и яде много де...
Моите не обичат сладкиши, пасти торти, само ги мачкат и си играят с тях.Дори и на шоколада не са фенове, могат да хапнат парченце, две и това е.
Но виж папсикъл/не знам в България дали има такъв феномен, замразен сок на клечка/ могат да унищожат огромни количества.
Мисля, че децата ядат това, което виждат, че родителите хапват, ако в едно семейство се купуват много плодове и зеленчуци, и се предлагат постоянно, децата ще ги предпочитат пред чипсове, зрънчовци, сухи пасти и пр.
не знам...аз у дома сладкиши не купувам, и за това постоянно си имам проблеми с моя мъж  :lol:
на всички болни бързо оздравяване.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #69 -: Ноември 12, 2009, 14:46:45 pm »
Хм, Тонино е 13.700 кг. или между 13.5-14 кг., варира от ящните му периоди. висок е 98-99 см, толкова го измервам аз.  Има дрехи 104 които са му добре, има 98 които са му дълги, така че и на мен дрехите същно не са ми ориентир.
За сведение аз на 6 г. съм била 16.5 кг., баща му на Тони също е бил слабичък /не както е сега, макар че не е дебел/

А това 17-19 кг. за 3 годишни деца е безумна и страшна цифра. Ужас  :(
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #70 -: Ноември 12, 2009, 15:53:59 pm »
Е, Перде, чак пък да е безумно... Моя син е на 3г и 9 м и в момента е 20 кг и почти 110 см. Баща му е 1.90 - е няма да се метне на гората дребен, я. Не е само до хранене, костна плътност също. Моя изглежда доста по-едър от връстниците си. В градината яде само това, което на него му харесва, в къщи повече набляга на супи и кисели млека. Сладкиши почти не яде - да не говорим, че към тортите подхожда с отвращение :lol: Единствения му проблем е, че обича много немските гевреци и редовно си иска от тях.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #71 -: Ноември 12, 2009, 15:56:53 pm »
Мони взе да си хапва напоследък поносимо добре, мина злоядия период. След като лятото отслабна до 12.800, сега е 14 кг и 100 см.
Гледам сте си говорили за тръшкане и капризи... Тук, в Естония (където сме временно  :wink:), децата са изумително спокойни. Не знам дали е от времето, но са някак апатични и тихи. Съответно и майките изобщо не повишават глас. На мен ми се случи два-три пъти да се скарам и ме гледаха лошо. Много лошо! Ама така ме гледат и когато си подскачаме по тротоара и се смеем :)
При нас проблемът в момента са "чудовищата", които населяват само детската стая. Много го е страх, милия. Дано посвикне.

Нощите тук са много дълги и омайни. Северното сияние и белият сняг правят една такава романтична и приказна атмосфера, която много бира пие :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #72 -: Ноември 12, 2009, 15:59:59 pm »
Нощите тук са много дълги и омайни. Северното сияние и белият сняг правят една такава романтична и приказна атмосфера, която много бира пие :)

Ммммм допи ми се! Наздраве!!!  :wink:
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #73 -: Ноември 12, 2009, 16:17:43 pm »
бе ква бира пиете вие на фона на сняг и северно сияние, бе?
бооожкеее, за туй нещо вървят топли и сътревающи душата и тялото напитки, а не бира.

миличкият Мони... нали се приспивате заедно?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #74 -: Ноември 12, 2009, 17:03:34 pm »
Хм, Тонино е 13.700 кг. или между 13.5-14 кг., варира от ящните му периоди. висок е 98-99 см, толкова го измервам аз.  Има дрехи 104 които са му добре, има 98 които са му дълги, така че и на мен дрехите същно не са ми ориентир.
За сведение аз на 6 г. съм била 16.5 кг., баща му на Тони също е бил слабичък /не както е сега, макар че не е дебел/

А това 17-19 кг. за 3 годишни деца е безумна и страшна цифра. Ужас  :(

Юлия беше 18 кг, мин седмица беше болна и поотслабна малко. Дрехите, които са р-р 104 са и малки вече, купувам 110 см. И не изглежда никак дебела, когато имам време ще пусна снимки.


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #75 -: Ноември 12, 2009, 17:16:37 pm »
Е, чак пък ужасно, Перденце, недей така... Децата са различни, нали знаеш.  :wink:
Ани, бърза адаптация на Мони!


И аз си мислех дали ще има парти, добре че Зори попита, за да разберем.  :wink:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #76 -: Ноември 12, 2009, 17:22:26 pm »
ааа не четете момичета, има тема за коледните инициативи на сдружението и там е написано :wink:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #77 -: Ноември 12, 2009, 17:42:30 pm »
бе ква бира пиете вие на фона на сняг и северно сияние, бе?
бооожкеее, за туй нещо вървят топли и сътревающи душата и тялото напитки, а не бира.
Бирата е тази:
http://www.rock.ee/
А водката е тази:

И двете са култови :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #78 -: Ноември 12, 2009, 17:44:10 pm »
а, къде това, стефи?  :lol: пусни отделна тема за коледното парти, според мен.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #79 -: Ноември 12, 2009, 17:57:08 pm »
предполагам за тази тема става въпрос :
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=40128.0,аз уж съм я чела,но нещо съм изпуснала датата на пратито,само бях разбрала,че печалившите ще се теглят на Коледното парти. :oops:
Мерси ,Стеф!

охх,много съм зле,бях забравила линка.
« Последна редакция: Ноември 12, 2009, 18:05:27 pm от z22 »
<br />