0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #20 -: Ноември 10, 2009, 09:06:00 am »
И доколкото си спомням се искаше не удостоверение за сем. положение, а за родените от майката деца, което е съвсем различно! Не си спомням да са ми искали пари за него... Когато си вземах акта за раждане от общината ги помолих да ми направят такова удостоверение, което ми изготвиха веднага.
http://docstore.odit.info/?s=4&rid=192
ето ви молбата - тук си пише!

Това не е молбата, която се подава сега.  Да, в новата има тази информация, но има и още доста.  Подавала съм документи преди 2 седмици, в община Студентска в София.  Когато си взимахме акта за раждане на детето, още миналия октомври, също ни издадоха Удостоверение за семейно положение, за да си вземем еднократната помощ.  Разликата между двата документа тогава и сега (има давност и не можах да използвам първия) беше само в цената за издаването веднага.

IBAN и сметката, която си посочила, са една и съща информация, необходима да се направи банков превод.
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #21 -: Ноември 10, 2009, 09:12:17 am »
Е, явно има и нови изисквания вече. А за IBAN-а имах предвид дали не ти искат удостоверение за банкова сметка, каквато искат в НОИ, а то че трябва да посочиш IBAN /банкова сметка/ много ясно ако искаш да ти преведат парите по банков път, иначе звездите едва ли ще им "проговорят" :D каква ти е сметката
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #22 -: Ноември 10, 2009, 09:15:56 am »
А за IBAN-а имах предвид дали не ти искат удостоверение за банкова сметка, каквато искат в НОИ, а то че трябва да посочиш IBAN /банкова сметка/ много ясно ако искаш да ти преведат парите по банков път, иначе звездите едва ли ще им "проговорят" :D каква ти е сметката

Съгласна :).
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #23 -: Ноември 10, 2009, 10:50:51 am »
Принцеска удостоверение от банката за IBAN искаха ли ти? или само може да посочиш номера на сметката.
Май ще накарам моя да си вземе един ден отпуска и да ме разхожда насам на там.  :lol:


Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #24 -: Ноември 10, 2009, 10:53:10 am »
Малина, само посочих номера на сметката.
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #25 -: Ноември 10, 2009, 11:07:28 am »
Благодаря  :D


*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #26 -: Ноември 10, 2009, 12:07:04 pm »
Привет и от нас! Болните бързо да оздравяват!

 Ели си е в къщи, че и хърка носа и сутрин прокашля и вчера минахме през личната и сега сме на сироп и капки, добре че няма температура...

Удостоверението за семейно положение, си мисля че беше безплатно, но може и да греша, иначе се взема от общината. Да, и само си написваш номера на сметката, не е необходимо да се ходи до банката за някакви уверения.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #27 -: Ноември 10, 2009, 12:12:40 pm »

Удостоверението за семейно положение, си мисля че беше безплатно, но може и да греша, иначе се взема от общината. Да, и само си написваш номера на сметката, не е необходимо да се ходи до банката за някакви уверения.
Така е било явно ние като сме подавали..Сега ще да са измислили и нови "екстри" :wink:
На нас пък почти ни пробиха долните две зъбчета, ама голям зор е покрай това зъбоникнене - то рев, скубане, хапане..без коса останах :( Да чукна на дърво поне сме здрави, засега...
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #28 -: Ноември 10, 2009, 12:15:51 pm »
Здравейте и от нас!
По въпроса за еднократната помощ - и ние още не сме я взели.
Но на нас ни казаха, че трябва удостоверение за родствени връзки, а не за семейно положение. Което се вадело лично, на мъжа ми отказаха да го издадат.



Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #29 -: Ноември 10, 2009, 13:19:33 pm »
Как така ще откажат? Абе хора търсете си правата! Мисля, че на мен от общината ми искаха копие от документа за граждански брак и акта за раждане на детето-оригинала. Не дадох банкова сметка, а отидох да си взема парите в брой. Има срок за това и не трябва да се изпуска, ако искаш да си получиш парите в брой.
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #30 -: Ноември 10, 2009, 13:36:24 pm »
Но на нас ни казаха, че трябва удостоверение за родствени връзки, а не за семейно положение. Което се вадело лично, на мъжа ми отказаха да го издадат.
Независимо от името, съдържанието на тези документи би следвало да дават една и съща информация. Но не виждам причина да се откаже на мъжа такъв документ, все пак - нужди всякакви, може за друго да му трябва на човек тази бумащина... Пък и реално, семейното положение на съпруга и съпругата е едно и също :) Какво значение има дали мъжа или жената ще удоствовери, че в дадения момент все още е в брак  :lol: Няма по едно и също време единият да е женен, а другия разведене я...  :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #31 -: Ноември 10, 2009, 14:13:00 pm »
абе я отиди да теглиш кредит в банката да ги питаш  :lol: искат си и още как
и ние се чудехме с Николай, ама на, че и нотариално заверено всяко документче
докато изтеглиш кредит ти заминават сумалък пари  :x
иначе това, което искат от общината е за родствени връзки- т.е колко деца имаш живородени и кое поред е това дете, поне в Стара Загора е това
документа е по община, в която е регистрирана майката
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #32 -: Ноември 10, 2009, 14:14:50 pm »
Но на нас ни казаха, че трябва удостоверение за родствени връзки, а не за семейно положение. Което се вадело лично, на мъжа ми отказаха да го издадат.

На нас едното го дадоха на мъжа ми (дори те сами са предложили да му го дадат, за еднократната помощ - той просто беше отишъл за акта за раждане), а другото си го вадих аз.  Явно си правят какото си знаят, трябва ние да си търсим правата.  А давността за получаване на тази помощ е 3 години.
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #33 -: Ноември 10, 2009, 14:18:59 pm »
Ние нямаме брак, но ще разходя до общината първо.  :?


*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #34 -: Ноември 10, 2009, 17:46:01 pm »
IBAN ми го искаха, да е документ от банката, защото не можелии да са сигурни, че сметката, която им давам е вярна, пък това били 600 лв. все пак! (помощта за второ дете е толкова). И си ме върнаха за това, както и за копието на акта за раждане на първото дете. А в общината ти издават "удостоверение за семейно положение и членове на семейството", в което се описват всички членове на семейството. Т.е. ако на бащата се издава документа, вътре се описват майката и децата. За "бърза поръчка" таксата е 10 лв. , а за нормална -3 дни - 4лв.



*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #35 -: Ноември 11, 2009, 10:36:11 am »
IBAN ми го искаха, да е документ от банката, защото не можелии да са сигурни, че сметката, която им давам е вярна, пък това били 600 лв. все пак!

Тези ще ме уморят! Все едно не си ти самият потърпевш, ако дадеш грешна сметка :) Аз още преди да отида до соц.служба миналия август ( доста се туткахме за тези пари) бях чела, че искат документ от банката за IBAN-а, но при нас мина без такъв.

Да попитам, някой дали е ползвал тези био пелени: http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=5391

И понеже наскоро коментирахме темата с книжките, вчера попаднах на нещо много интересно: книжка с големи картинки и прилагателни към тях (черна котка, бяло куче, весел клоун, тъжен клоун и т.н), като между всяка страница има ПВЦ шаблон за очертаване на картинките от страницата. Цена 10 - 10 и нещо лв.Още същия ден, Вероника обрисува цялата книга и където трябва, и където не трябва  :lol:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #36 -: Ноември 11, 2009, 10:54:23 am »
и аз ги гледах тези ,Аничка .Сега съм натрупала 6-7 книжки в кошницата в Мобилис и тези дни ще добавя още 1-2 и ще поръчвам.Много добри цени имат там и е много удобно да ти ги носят до вас и да не обикаляш да търсиш. :D
<br />
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #37 -: Ноември 11, 2009, 11:03:33 am »
 Аз да попитам дали някой не е имал моя проблем.
Малката от известно време се буди нощно време с плач, и ако бързо си намери в леглото биберона заспива бързо, но иначе се разсънва и поне 2 часа след това трябва да играем. Това се случва поне 2 пъти на нощ.
Водих я на лекар, пусках урина- няма нищо. Според педиатърката може да сънува нещо. Ама не  е ли рано още за сънища, и то всяка вечер? :?
Напоследък почна и да се тръшка, например ако и взема нещо ляга на пода и почва да рита с крачета и да плаче 8O, връщам й го и все едно нищо не е било!!
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #38 -: Ноември 11, 2009, 11:17:10 am »
Зори, доставката безплатна ли е? Да взема и аз да хвърля едно око :)

Питах за пелените, ама забравих за другото, по-важното... Някой ползвал ли е Бактробан (за носле)? Педиатърката на Ники каза, да вкарвам клечката са уши в ноздрата докато се скрие памучната част, а вчера в Токуда ни казаха, да мажем само входа на нослето, защото навътре, при инхалация можело да се стигне до усложнения  :? И сега не знам какво да правя  :oops:
*
Re: Втора ноемврийска слънчева седмица 09 - 15.11.
« Отговор #39 -: Ноември 11, 2009, 11:44:18 am »
ani4ka, ние мазахме Бактрубан. Аз слегах на клечка с ограничител на върха и така мажех т.е до където позволява ограничителя.

Поздрави! Бързо оздравяване на болните!