0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« -: Октомври 05, 2009, 09:26:16 am »
С пожелание за хубава седмица, здрави дечица и спокойни родители :).
<br />[link=http:
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #1 -: Октомври 05, 2009, 10:17:00 am »
С пожелание за хубава седмица, здрави дечица и спокойни родители :).

Присъединявам се към пожеланията на Мешко и да дам отчет, че внос на противогрипна ваксина Инфлексал тази година няма да има в Бг.
Ако някой ходи по чужбинско и ще купува за семейството се, бройте и нас и пишене на ЛС.

Приятна и спорна седмица на всички.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #2 -: Октомври 05, 2009, 13:56:22 pm »
Весела и здрава седмица и от нас !  :D
Ние вече сме добре дрискането мина и дупето се изчисти Слава Богу доста бързо  :wink:
Бързо оздравяване на всички деца и по малко болести !
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #3 -: Октомври 05, 2009, 15:39:04 pm »
Здрава и слънчева седмичка и от нас! Ние утре сме на преглед - мама и Рони, аз за бебето, тя за ваксина. Само не знам с това сополче, дето и е текнало, дали ще мине номерът. Засега и няма нищо друго, но да видим...
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #4 -: Октомври 05, 2009, 17:58:12 pm »
Здрава и слънчева седмица и от нас! :)

 Ели ми е леко хремава от днес и ще си я държа в къщи, но за четвъртък съм поръчала торта за яслата тъй че ще я водя. Иначе такава треска ме е обхванала покрай рожденния и ден, имам чуството, че се вълнувам повече от миналата година. Сигурно защото Ели разбира и сега като я попиташ какво иска за рождения ден и отговаря "тота и боони", та така ще имаме торта и балони  :D


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #5 -: Октомври 05, 2009, 19:21:23 pm »
Най-прекрасна седмица и от мен!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #6 -: Октомври 05, 2009, 23:04:08 pm »
Слънчева и много весела седмица и от нас.
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #7 -: Октомври 06, 2009, 09:16:43 am »
Добрютро и от нас! :D Дребната от вчера ми е с хрема и ми е голяма мъка, много трудно спи горкичкото, едвам диша... Водих я при педиатърът и й изписа разни мазила, капки "синекод" и едни отвратителни черни капки за в носа, които й забъркаха в една аптека, а аз категорично отказах да слагам, щото много цапат и не се пере после. Вчера направих един безуспешен опит де, като съвестна майка да й капна, разкиха се, разхвърчаха се навсякъде тъмнокафяви капки, чудо, цялата покривка на спалнята ни стана в петна, сложих да пера веднага и силно се надявам да не са останали петна. Само дето нещо много се зачудих как така без да са ни взели секрет от носа педката установи от какво е хремата - че то може да е от настинка, може да са бактерии, може много работи..Чудя се дали да не я заведа и за второ мнение някъде...Препоръки за УНГ?
Гери, на тебе честита рожденничка, да порастне умна и красива и мноооого да радва мама и тате!
На всички дечица и майки хубава и успешна седмица!!!
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #8 -: Октомври 06, 2009, 10:06:38 am »
Nunu, тамън мислих да ти се обадя да се видим, пък Дара болничка :( Нашата доктор Т. е проявила пак народно творчество :D За второ мнение можеш да пробваш в Токуда, там ходихме с Марти, като беше на 18 дни да му цепнат юздичката при УНГ докторка, май се казваше Георгиева. Тя е и за големи хора, но имаше и бебоци - вземаше ги с предимство и проветряваше кабинета преди това. Като най-лесно пък можеш да се разходиш до Ковачев - нали го знаеш, през две улици от вас? Сестра ми води при него веднъж малчугана с хрема, без изследване определи, че били стрептококи, но обяснил по какви признаци е решил така. Не ми се вярва Дара да е с някаква бактериална инфекция, нали все още не с много социални контакти, особено ако вие с таткото сте здрави.
Ако все пак решиш да пробваш с тия капки (тя доктор Т. си е печена :D), постели някой бракуван чаршаф отдолу и сложи по-стари дрешки?
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #9 -: Октомври 06, 2009, 10:24:01 am »
Фреши, благодаря ти! Ами, да ти кажа, миналата седмица в градинката имаше едно детенце точно само с хрема и има няма да сме говорили 5-10 мин., не ми се вярва да е толкова прилепчиво, ама знае ли човек.. Иначе и майката го беше водила при този Ковачев, ама не съм я питала точно какво й е казал, май по-скоро й беше казал, че е от зъби.. Както й да е, на мен все пак ми се ще да й изследват секрет от нослето, та ще си помислим за Токуда, само таткото да си дойде, че е командировка в Русе :( Но така или иначе си идва утре вечер..тъкмо ще видя дали има подобрение. Иначе това, което е изписала нашата докторка поне не е антибиотик, така че мисля да го давам профилактично, другото е едно мазило пулмекс бебе, което също като четох съдържанието не ми се видя страшно :D
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #10 -: Октомври 06, 2009, 16:23:25 pm »
nunu, предполагам, че говориш за Коларгол. Въпреки, че цапат, трябва да ти кажа, че това са най-ефикасните капки, които сме ползвали. От тях съм видяла ефект, буквално след първия ден. А с всички други капки ефектът е доста минимален  дори след 5 дневен прием. Среброто, което се съдържа в тях е най-мощният природен антибиотик."Колоидното сребро представлява безопасен и най-силен за човешкия организъм натурален антисептик, потискащ повече от 700 вида болестотворни микроорганизми, сред които стафилококи, стрептококи, бактерии на дизентерията, коремния тиф и др.
     За сравнение спектърът на действие на всеки антибиотик обхваща 5-10 вида бактерии. Доказано е, че вода, заразена с високи концентрации на бактерии на дизентерия, коремен тиф, стафилококи, стрептококи и др., ставала стерилна 1-2 часа след пускането в нея на сребро в количество до 1 мг на литър."
<br />[link=http:
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #11 -: Октомври 06, 2009, 16:27:04 pm »
Хубава и слънчева седмица от нас.

Нуну и ние се върнахме от доктор Т.  :lol:  На нас пък ни изписа Елоком, че Андрея беше подсечена, но в гънките между крачетата и срамните усни стана нещо като екзема. Цяла седмица мазах със Судокрем след всяка смяна, дупето се оправи, но в гънките стана по зле. Незнам какво е точно, а и докторката не каза. Прочетох листовката и пише да не се ползва под пелени, обърках се съвсем. Намазах я да видим дали ще се оправим.  :?

Мешко, Супер инфо, не го знаех. Тепърва има да се сблъскваме с хреми и настинки. Имам спомен, че Бърди не ги препоръчва тези капки.
« Последна редакция: Октомври 06, 2009, 16:36:29 pm от Малина »


*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #12 -: Октомври 06, 2009, 18:40:45 pm »
Мешко, точно такива са капките. Аз успях да намеря някакъв начин да ги слагаме все пак - в клечка за уши потопена в тинктурата. Е, не е като да капнеш, но все си е по-добре без хич! На Дари носа днес е значително по-добре. Вече дори не хърка, диа си спокойно, ще видим и през нощта как ще е.
Малина, защо не ги препоръчва бърди капките? Аз и без това не смятам да прекалявам с тях де, ама все пак...
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #13 -: Октомври 06, 2009, 19:04:33 pm »
И моето Веронче е втори ден с течащо носле. Днес ни се размина ваксината, ще чакаме да отмине. В момента издирвам из нета термометър за чело, но ми се иска да е под 100 лв...спомням си, че и преди се обсъждаше тази тема, за доставки от Англия, ако не се лъжа.
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #14 -: Октомври 06, 2009, 19:19:01 pm »
Мисля Бърди отрича Коларгол-а защото изгарят лигавицата на носа.Да ме поправят ако бъркам.
Иначе здрава и весела седмица на майки и дечица :)

*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #15 -: Октомври 06, 2009, 19:48:31 pm »
Мисля Бърди отрича Коларгол-а защото изгарят лигавицата на носа.Да ме поправят ако бъркам.
Иначе здрава и весела седмица на майки и дечица :)
И аз нещо такова си спомням, но нека мамите с по-голям стаж да споделят ;-)


Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #16 -: Октомври 06, 2009, 20:55:01 pm »
Весела и здрава седмица и от нас!!!
Коларгола и аз го ползвам, но само при обилна хрема! Първото ползване е 2 часа, след приготвянето му, а на седмият ден задължително се изхвърля. Като понамалеят сополките също може да се спре, за да не пресуши лигавицата прекалено...
Хайде лека, че съм канена от една принцеса в един замък да поиграем...  :wink:
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #17 -: Октомври 06, 2009, 23:26:15 pm »
И моето Веронче е втори ден с течащо носле. Днес ни се размина ваксината, ще чакаме да отмине. В момента издирвам из нета термометър за чело, но ми се иска да е под 100 лв...спомням си, че и преди се обсъждаше тази тема, за доставки от Англия, ако не се лъжа.

Аничка, в другата тема за счупеният термометър съм писала - тук
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #18 -: Октомври 06, 2009, 23:26:26 pm »
Само дето нещо много се зачудих как така без да са ни взели секрет от носа педката установи от какво е хремата - че то може да е от настинка, може да са бактерии, може много работи..Чудя се дали да не я заведа и за второ мнение някъде...Препоръки за УНГ?

Нуну, не е необходимо да се тича при всяка хрема за посявка и второ мнение. Знеш ли коооооолко хреми още те чакат, и колко зачервени гърла, Т, кашлици.

На дъщеря ми , изкарала поне 15тина пъти хреми и респираторни заболявания досега, никой педиатър тук /в Германия/ не е назначил посявки. Отсичат - вирус, до няколко дена ще се оправи, слагаите Олинт за да се отпушва нослето и това е.
В бг май по-често тичате за посявки.....

Наистина, не се шашкай от една хрема, тепърва те очакват и по-сериозни неща. Всички деца боледуват, особено като започнете да се събирате с други деца,  няма начин.... стискаме зъби и чакаме да го израстат

Поздрави

*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #19 -: Октомври 06, 2009, 23:30:29 pm »
Момичета хайде включете се и вие тук, надявам се да има повече активност от зачатие.
Освен за ин витрото, във втората част на предаването ще говорим за интернет приятелствата и за това, до колко истински могат да бъдат те. Ще споменеме Зачатие, като форум, в който се създават едни от най-истинските такива приятелства.
Всички вие можете да пишете във форума на предаването или да се свържете по телефона.
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?f=141&t=33518
« Последна редакция: Октомври 07, 2009, 00:51:33 am от misi »