0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Счупен живачен термометър - опасност за бременната?
« Отговор #20 -: Септември 25, 2009, 16:55:37 pm »
harmony, споко, мила! Както вече са ти казали момичетата в термометъра живакът е прекалено малко и не е опасен. Проветри и почисти - това е достатъчно. Знам, че при нас бременността се постига по-трудно и е много желана и за това се притесняваме толкова... Лека бременност!

Re: Счупен живачен термометър - опасност за бременната?
« Отговор #21 -: Октомври 02, 2009, 22:02:45 pm »
Продават се безживачни термометри, но според мен са голямо дърво. Особено тези на д-р Клийн, че и пише медицински, докато го извадиш и е паднала скалата.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Счупен живачен термометър - опасност за бременната?
« Отговор #22 -: Октомври 02, 2009, 22:21:25 pm »
Ами да ви кажа прахосмукачката замина...мъжът не даде да се коментира, взе я и я занесе в кофата. Така се отвори повод да си купиме перяща или може би с пара (не сме решили още).Наръси със сяра и се евакуирахме в другата стая за три дни. Със завивката не се разделих - изтупана, изпрана и пак в употреба. За съжаление от тогава в спалнята ми мирише лошо и се скъсвам да повръщам, но като свърши материала  osi_11 все пак заспивам и сутринта съм добре  :lol: Купихме си дигитален термометър  :lol:
Това за енергоспестяващите крушки не го знаех, със сигурност няма да ползвам такива  osi_17
Re: Счупен живачен термометър - опасност за бременната?
« Отговор #23 -: Октомври 02, 2009, 22:40:46 pm »
Това за енергоспестяващите крушки не го знаех, със сигурност няма да ползвам такива  osi_17
За съжаление, няма да им избягаш предвид разпоредбите и директивите на Европейския Съюз. До две три години ще се продават само и единствено такива, ако се спази плана им.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Счупен живачен термометър - опасност за бременната?
« Отговор #24 -: Октомври 02, 2009, 22:42:38 pm »
of topic: на мен пък много ми дразни очите светлината от тези крушки.
Re: Счупен живачен термометър - опасност за бременната?
« Отговор #25 -: Октомври 03, 2009, 08:35:28 am »
Този термометър за чело ползвам и съм супер доволна!
Re: Счупен живачен термометър - опасност за бременната?
« Отговор #26 -: Октомври 03, 2009, 09:08:21 am »
of topic: на мен пък много ми дразни очите светлината от тези крушки.
оф оф - и мен също. Гледах, че има някакви, които се водят "daylight", което предполага жълта светлина, но още не съм си взимала такива и нямам реално впечатление.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Счупен живачен термометър - опасност за бременната?
« Отговор #27 -: Октомври 03, 2009, 11:41:30 am »
of topic: на мен пък много ми дразни очите светлината от тези крушки.
оф оф - и мен също. Гледах, че има някакви, които се водят "daylight", което предполага жълта светлина, но още не съм си взимала такива и нямам реално впечатление.

off, off, off - гледайте като ги купувате дали са светят синьо или жълто.  Жълтите не се различават от едновремешните крушки, които сега изкарват от употреба.  Има и двата вида на пазара, жълтите не са по-редки или нещо такова...

Този термометър за чело ползвам и съм супер доволна!

Марито, от Бг ли е закупен термометъра?  Аз се замислям за такъв, защото ми е невъзможно да меря ректално или под мишница температурата, когато детето не се чувства добре, кисело е и не търпи да стои неподвижно.
Re: Счупен живачен термометър - опасност за бременната?
« Отговор #28 -: Октомври 03, 2009, 19:19:13 pm »
Ами лично аз съм го закупувала от Англия, но мисля, че в Ибей може да се намери.
*
Re: Счупен живачен термометър - опасност за бременната?
« Отговор #29 -: Октомври 07, 2009, 08:09:05 am »
Да, супер е термометъра и аз го имам  :wink:, Марито ми го закупи от Англия.
Ей тия европейци измислили го да не си мъчат нито децата, нито себе си. За 3 секунди отчита при това съвсем точно, докато свикна с това мерене мерих паралелно с живачен и друг ел. :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Счупен живачен термометър - опасност за бременната?
« Отговор #30 -: Октомври 07, 2009, 11:11:13 am »
аз откога ви пея за термометрите за чело, ама вие ми се смеехте...
на Чико има такъв - струва около 120 лева, има го у нас.

също така, може да се купи термометър за ухо - пъхаш, натискаш копчето, и веднага ти мери. има ги и у нас.

просто проверете в големите магазини с бебешки стоки.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Счупен живачен термометър - опасност за бременната?
« Отговор #31 -: Октомври 07, 2009, 14:19:14 pm »
Марито,
видях, че си писала в другата тема, благодаря за препратката, аз вече намерих един на прилична цена,по препоръки от БГ-мамата, който се предлага и в София: http://www.microlife-bg.com/article_popup.php?mid=2&sid=2&aid=2 . Колебая се между него и още два: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/66_629/products_id/7359 и http://www.topshop.bg/termometur_za_chelo-57263-p.html , като последния от 82 лв. в немския e-bay го предлагат нов за 24 евро...
В Симонови-шопа има и на Джейн за 99 лв., но не съм чула/чела отзиви за него  :?
Re: Счупен живачен термометър - опасност за бременната?
« Отговор #32 -: Октомври 07, 2009, 20:16:04 pm »
@ Jam & Марито:

Как понасят децата измерването на температурата с тези термометри?  Имам предвид, отразява ли се на показанието, ако детето мръдне главичка, докато измервате, или приплъзването по челцето се прави бързо, преди да се усетят и започнат да мърдат?  Jam, ти не коментираше ли преди време пак инфрачервен термометър, но безконтактен такъв?
Re: Счупен живачен термометър - опасност за бременната?
« Отговор #33 -: Октомври 07, 2009, 22:55:40 pm »
Принцеска, тя нема време да реагира :lol:
*
Re: Счупен живачен термометър - опасност за бременната?
« Отговор #34 -: Октомври 08, 2009, 13:44:39 pm »
Абе днес и ми казаха, че тези за измерване в ухото били най-точни. Добре, че предлагат комбиниране 2 в 1, 3 в 1, 6 в 1, с различни накрайници... Въпросът е да се спра на един конкретен модел. Някой да има препоръки за тези, които се предлагата на БГ пазара?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Счупен живачен термометър - опасност за бременната?
« Отговор #35 -: Октомври 08, 2009, 15:13:45 pm »
@ Jam & Марито:

Как понасят децата измерването на температурата с тези термометри?  Имам предвид, отразява ли се на показанието, ако детето мръдне главичка, докато измервате, или приплъзването по челцето се прави бързо, преди да се усетят и започнат да мърдат?  Jam, ти не коментираше ли преди време пак инфрачервен термометър, но безконтактен такъв?

аз имах безконтактен термометър за чело (работи с инфрачервени лъчи) на Чико - няма значение дали детето мърда, защото термометъра не се допира до кожата, а се движи на около 1-2 см от нея. мерила съм му температура и докато тича. за съжаление, Мартин счупи термометъра.
затова сега имам Браун за ухо - също много доволна. писала съм няколко пъти за него.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Счупен живачен термометър - опасност за бременната?
« Отговор #36 -: Октомври 09, 2009, 14:04:33 pm »
затова сега имам Браун за ухо - също много доволна. писала съм няколко пъти за него.

кажи, моля, от къде го взе! ние имаме такъв и също съм много доволна, подариха ми го приятели, като се роди Симона. Сега искам да купя и аз за подарък, обиколих де що има Техно магазини (приятелите ми са го  купили от Техномаркет), но никъде го няма, в бебешките - също, ходих дори и в малкия ЦУМ във фирмения магазин на Браун - нямат.
Освен за подаръка, искам да си закупя и допълнително накрайници, че нашите са на привършване.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Счупен живачен термометър - опасност за бременната?
« Отговор #37 -: Октомври 09, 2009, 14:54:06 pm »
моят е донесен от чужбина, цветенце.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Счупен живачен термометър - опасност за бременната?
« Отговор #38 -: Октомври 09, 2009, 16:02:22 pm »
tzvetenze - виж в Бонжур-ите, може да имат

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Счупен живачен термометър - опасност за бременната?
« Отговор #39 -: Октомври 09, 2009, 19:55:38 pm »
Купихме го от Метро, но се развали скоро след това. Запиляла съм някъде гаранцията и не знам кой е сервиза им сега.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com