0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #40 -: Октомври 11, 2009, 09:33:16 am »
Аз взех млякото на Мустела. Не е мазно като олиото. Кожата и беше бяла и пухкава и нямаше нужда от излишно омазняване. Секнах всякакви прищявки на педиатри и роднини да си правя детето на салата със зехтин и мас. Мажех след баня до около 8-9 месец мисля.
Лицето не мажех с нищо.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #41 -: Октомври 11, 2009, 10:03:49 am »
А според мен децата обичат да се къпат и като ги вадиш от ваната плачат. Поне всичките бебета, които съм виждала след баня така правят.
Друго, не знам за всички, но моето не обичаше да се облича, обичаше си голо и тва си е. И като дойдеше време за обличане наставаше рев и вой.
Щом плаче докат го мажеш, ми не го мажи. Облечи го и го гушни, щом това го успокоява бебето. Ако няма проблем с кожата де. С две думи, води се по детето. То ще ти покаже и с времето ще се научиш кое как му харесва и кое не бива мама никога да прави.  :wink:
А за рева при хранене се консултирай с лекар -може да е рефлукс или колики. Но и за двете трябва да вземеш някакви мерки.
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #42 -: Октомври 11, 2009, 13:49:04 pm »
Аз мажех Вероника до към годинка, с мляко на Себамед. Олио не съм ползвала никога, нито за след баня, нито за масаж. Всичко е до кожа - сега забелязвам, че по крачетата кожата е леко суха, явно се е метнала на мен, та мисля покрай бебето и нея да намазвам от време на време. Тя и без това обича всякакъв вид мазила и една от най-често уопотребяваните думички е "мажи, мажи"  :lol:
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #43 -: Октомври 11, 2009, 14:02:33 pm »
И според мен бебето плаче,защото не обича когато е дошъл момента за приключване на къпането.Иначе аз мажех лятото с мляко на Хип,а сега взех олио-доволна съм.

Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #44 -: Октомври 11, 2009, 17:01:02 pm »
А според мен децата обичат да се къпат и като ги вадиш от ваната плачат. Поне всичките бебета, които съм виждала след баня така правят.
Друго, не знам за всички, но моето не обичаше да се облича, обичаше си голо и тва си е. И като дойдеше време за обличане наставаше рев и вой.
Щом плаче докат го мажеш, ми не го мажи. Облечи го и го гушни, щом това го успокоява бебето. Ако няма проблем с кожата де. С две думи, води се по детето. То ще ти покаже и с времето ще се научиш кое как му харесва и кое не бива мама никога да прави.  :wink:


Абсолютно подкрепям! С изключение, че познавам и едно дете, което пък ама хиииииииииич не обичаше в банята. Ама е единичен случай.
Дъщеря ми също в момента, в който тръгваХме да я вадим от коритото, та и до сега реве като магаре.... За обличането също. Е, сега поне дава да я обличам.

За мазането - мажех я редовно до към 9-10 мес. Сега я мажа от време на време, защото тя обича масажчета и разтриване по гърба.
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #45 -: Октомври 11, 2009, 17:26:16 pm »
Момичета едно въпросче,

Мъжът ми пита личния тези дни за ваксината Превенар за дъщеря ни една доза на 2г,той казал няма проблем но ни препоръчва да сложим Синфлорикс имала 3 валнции повече от Превенара.От догодина Превенар също щял да да има тези още 3 валенции.
Приемам мнения.Тези дни трябва да решим.
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #46 -: Октомври 11, 2009, 17:53:00 pm »
Delica д-р Бърди препоръчва Превенар-а пред другата до колкото съм чела в темите му.


*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #47 -: Октомври 11, 2009, 21:31:02 pm »
Ние направихме реваксинацията на Вероника със Синфлорикс, защото е 10-валентна. За бебето предполагам, че ще сме от самото начало с нея, въпреки че предстояла появата и на 13-валентна. Ама работата взе да става малко като с техниката, минат се не минат няколко месеца и се появява нов, по-усъвършенстван модел ;)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #48 -: Октомври 11, 2009, 21:40:54 pm »
Момичета едно въпросче,

Мъжът ми пита личния тези дни за ваксината Превенар за дъщеря ни една доза на 2г,той казал няма проблем но ни препоръчва да сложим Синфлорикс имала 3 валнции повече от Превенара.От догодина Превенар също щял да да има тези още 3 валенции.
Приемам мнения.Тези дни трябва да решим.

Води се по имунизационния календар на белите западноевропейски държави - ако там поставят Синфлорикс, значи вече е достатъчно клинично изпитана.