0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #20 -: Октомври 07, 2009, 09:34:26 am »
Albenadelcheva,  аз самата се отказах да я водя да й вземат посявка, т.к. и хремата поотшумя значително. Коларгола съм слагала досега 2 пъти и то с клечка за уши в нослето, така и не успях да капна. вече започвам все повече да се съмнявам, че е настинало детето и не е някакъв вирус.
Момичета, аз се паркирам пред телевизора.
Миси, много късно видях линка за форума към предаването и няма да успея да напиша нищо смислено..Но пък ще гледам!
Здрав и усмихнат ден на всички!
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #21 -: Октомври 07, 2009, 10:19:59 am »
Момичета, ако знаете колко ми липсва един форум като нашия и за здравословния ми проблем, чувствам се доста сама на моменти, а случайни лекари, при които ходя по други поводи, ме гледат едва ли не подигравателно и сякаш съм хипохондричка, вече имам чувството, че трябва да си нося някаква епикриза с мен :? :lol: Това по повод Зачатие, интернет приятелствата тук и т.н. :D Успех на предаването :D
Благодаря ти, Бени!







Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #22 -: Октомври 08, 2009, 09:25:49 am »
Момичета, моля за мнение:

Бебето ми е на 3 месеца и от около 2 седмици плаче след баня много, много силно. Когато я извадим от коритото и я носим към повивалника крещи и после като започна да я мажа и масажирам става още по-зле. Успокоява се чак като я облеча и я гушна. И после като почне да се храни пак реве. Преди на беше така. Според вас има ли място за притеснение?
Благодаря!
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #23 -: Октомври 08, 2009, 09:35:12 am »
В момента издирвам из нета термометър за чело, но ми се иска да е под 100 лв...спомням си, че и преди се обсъждаше тази тема, за доставки от Англия, ако не се лъжа.

аз взех такъв от Ремедиум, microlife, 50-тина лева беше, много съм доволна.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #24 -: Октомври 09, 2009, 22:06:01 pm »
Ако не поръчаш през Римини примерно от Мадъркеър или не се компиниращ в някоя обща доставка, от нета няма да ти излезе по - евтино от 100 лева.
За да не рискувам, си взех Ланаформския от Премама - точно 100 лева, но си заслужаваше.
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #25 -: Октомври 09, 2009, 23:33:15 pm »
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=5072

Тук сега е само един модел, преди имаше 4-5 и можеше да прецениш.
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #26 -: Октомври 10, 2009, 10:26:24 am »
Mary ,
точно на този и на един от Микролайф съм се спряла. Вторият го ползва нашата педиатърка и каза, че е доволна:
http://www.microlife-bg.com/index.php?id=4&mid=2&sid=2#
( модел RF 1DM1).
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #27 -: Октомври 10, 2009, 12:47:11 pm »
Аз бях изключително доволна от термометъра на микролайф за 10 лв., много точно и бързо мереше, но Деси го изгриза :?
Незнам защо не ползвате електронните за подмишница, от както са се родили и на двете с такъв съм мерили, само подмишницата, винаги са отчитали точно (засичала съм със живачен).
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #28 -: Октомври 10, 2009, 12:49:49 pm »
Незнам защо не ползвате електронните за подмишница, от както са се родили и на двете с такъв съм мерили, само подмишницата, винаги са отчитали точно (засичала съм със живачен).

защото тези за подмишница имат повече изисквания - трябва да го напъхаш точно под мишницата (отчети и борбата с дрехите), детето да не мърда поне 1 минута и т.н.
много често, това не е възможно, нито удобно.

по света никъде не мерят Т под мишница.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #29 -: Октомври 10, 2009, 13:41:08 pm »
Стефи и ние сме с обикновен електронен ,даже не знам и марката.Дадоха ни го в родилното,да меря Т на Жоро и после си остана за нас.На мен ми я мериха с термометър за ухо ,но за бебо си беше обикновен.Пак с обикновен електронен ,но друг модел,изписаха и на приятелка детето в друга болница в Белгия,та не е съвсем така Джами.
<br />
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #30 -: Октомври 10, 2009, 14:31:53 pm »
Аз ползвам живачен термометър на Чико. Но наистина е голям зор моето чудо да го удържа мирно с термометър под мишница, за да отчете нещо. Решила съм и аз да купя електронен за челото. Но все още не съм решила от къде да го поръчам.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #31 -: Октомври 10, 2009, 21:42:55 pm »
Аз бях изключително доволна от термометъра на микролайф за 10 лв., много точно и бързо мереше, но Деси го изгриза :?
Незнам защо не ползвате електронните за подмишница, от както са се родили и на двете с такъв съм мерили, само подмишницата, винаги са отчитали точно (засичала съм със живачен).

Давам пример: снощи, след реваксинацията, Вероника вдигна температура докато я приспивахме. Първо, нямаше как през нощта да я събличам и меря под мишницата, за да проследя положението и съответно да предприема мерки, понеже всичко се случи бързо и внезапно, второ, предния ден, и при мен, и при нея отчетеният резултат беше около 35,2 С -35,4 С ( с електронен на Чико), а при педиатърката детето имаше 36,9 С. Пробвах няколко пъти, нито веднъж не минахме 35,5 С.

Предвид предстоящата поява на ново човече и очакващи ни (дай Боже) детски ясли и градини, а съответно и по-чести разболявания, реших да си улесня живота с термометър за чело, пък дано случа на качествен! Последно педиатърката ни убеди да си вземем като нейния - на Микролайф.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #32 -: Октомври 10, 2009, 21:55:44 pm »
Стефи и ние сме с обикновен електронен ,даже не знам и марката.Дадоха ни го в родилното,да меря Т на Жоро и после си остана за нас.На мен ми я мериха с термометър за ухо ,но за бебо си беше обикновен.Пак с обикновен електронен ,но друг модел,изписаха и на приятелка детето в друга болница в Белгия,та не е съвсем така Джами.

Лирично отклонение: А в МД - София ме накараха да си купя живачен термометър за нуждите на болничното лечение, който после оставих там, защото били държавна болница . На детето въобще не знам с какво и въобще дали са мерили температурата...
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #33 -: Октомври 10, 2009, 22:01:08 pm »
Имам 2 електронни, различни марки за под мишница. Никога не успявам да премеря точна температура поради факта че се скъсва да реве, бяга, увива се като червей само и само да не я слагам термометъра. Едва ли така ще измеря точна температура. Докато беше бебе - да. Вече ми е абсолютно невъзможно. Термометърът за челото е една от най-успешните ни покупки :wink: Докато спи също се мери темп без никакъв проблем и без да тормозя детето.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #34 -: Октомври 10, 2009, 22:51:19 pm »
даа ,явно си е и до дете - Жоро като види термометъра и сам си го слага под мишницата и ми казва "бим бам буги"  :lol: ,защото все тая песен за червената шапчица му пея докато се измери.И през нощта съм я мерила без да съблицам успявам да наместя,но се е случвало и да го събудя и определено е кофти.
<br />
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #35 -: Октомври 10, 2009, 22:57:10 pm »
и аз съм мерила по нощите, разкопчавам копченцето на бодито и готово, все пак не спят с по 6 ката, че да трябва да събличам, чак :wink:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #36 -: Октомври 10, 2009, 23:04:54 pm »
и аз съм мерила по нощите, разкопчавам копченцето на бодито и готово, все пак не спят с по 6 ката, че да трябва да събличам, чак :wink:

Каня те да измериш на Вики температурата през нощта, особено ако е болен с разкопчаване на копченце. За семейния бюлетин ще те кръстя Зомби 3 /Зомби 1 и 2 сме аз с баща му/ :D
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #37 -: Октомври 11, 2009, 07:43:10 am »
Момичета, моля за мнение:

Бебето ми е на 3 месеца и от около 2 седмици плаче след баня много, много силно. Когато я извадим от коритото и я носим към повивалника крещи и после като започна да я мажа и масажирам става още по-зле. Успокоява се чак като я облеча и я гушна. И после като почне да се храни пак реве. Преди на беше така. Според вас има ли място за притеснение?
Благодаря!
Пробвай да загрееш малко помещението, да не и е студено. Може да иска още във водата. Може да и е студено и неприятно като я мажеш и тем подобни. Ако веднъж и е било неприятно, помни и се съпротивлява. Ще отмине, не се притеснявай  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #38 -: Октомври 11, 2009, 08:56:25 am »
На мен друго ми е интересно, трябва ли да се мажат децата след баня, без значение с какво, при положение, че нямат нужда, т.е. имат чудесна кожа?
моите съм ги мазала и двете около 2м., след това нямаха абсолютно никаква нужда от плескане.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #39 -: Октомври 11, 2009, 09:23:06 am »
аз мазах Жорето първите 3 месеца само.
<br />