0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« -: Октомври 05, 2009, 09:26:16 am »
С пожелание за хубава седмица, здрави дечица и спокойни родители :).
<br />[link=http:
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #1 -: Октомври 05, 2009, 10:17:00 am »
С пожелание за хубава седмица, здрави дечица и спокойни родители :).

Присъединявам се към пожеланията на Мешко и да дам отчет, че внос на противогрипна ваксина Инфлексал тази година няма да има в Бг.
Ако някой ходи по чужбинско и ще купува за семейството се, бройте и нас и пишене на ЛС.

Приятна и спорна седмица на всички.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #2 -: Октомври 05, 2009, 13:56:22 pm »
Весела и здрава седмица и от нас !  :D
Ние вече сме добре дрискането мина и дупето се изчисти Слава Богу доста бързо  :wink:
Бързо оздравяване на всички деца и по малко болести !
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #3 -: Октомври 05, 2009, 15:39:04 pm »
Здрава и слънчева седмичка и от нас! Ние утре сме на преглед - мама и Рони, аз за бебето, тя за ваксина. Само не знам с това сополче, дето и е текнало, дали ще мине номерът. Засега и няма нищо друго, но да видим...
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #4 -: Октомври 05, 2009, 17:58:12 pm »
Здрава и слънчева седмица и от нас! :)

 Ели ми е леко хремава от днес и ще си я държа в къщи, но за четвъртък съм поръчала торта за яслата тъй че ще я водя. Иначе такава треска ме е обхванала покрай рожденния и ден, имам чуството, че се вълнувам повече от миналата година. Сигурно защото Ели разбира и сега като я попиташ какво иска за рождения ден и отговаря "тота и боони", та така ще имаме торта и балони  :D


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #5 -: Октомври 05, 2009, 19:21:23 pm »
Най-прекрасна седмица и от мен!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #6 -: Октомври 05, 2009, 23:04:08 pm »
Слънчева и много весела седмица и от нас.
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #7 -: Октомври 06, 2009, 09:16:43 am »
Добрютро и от нас! :D Дребната от вчера ми е с хрема и ми е голяма мъка, много трудно спи горкичкото, едвам диша... Водих я при педиатърът и й изписа разни мазила, капки "синекод" и едни отвратителни черни капки за в носа, които й забъркаха в една аптека, а аз категорично отказах да слагам, щото много цапат и не се пере после. Вчера направих един безуспешен опит де, като съвестна майка да й капна, разкиха се, разхвърчаха се навсякъде тъмнокафяви капки, чудо, цялата покривка на спалнята ни стана в петна, сложих да пера веднага и силно се надявам да не са останали петна. Само дето нещо много се зачудих как така без да са ни взели секрет от носа педката установи от какво е хремата - че то може да е от настинка, може да са бактерии, може много работи..Чудя се дали да не я заведа и за второ мнение някъде...Препоръки за УНГ?
Гери, на тебе честита рожденничка, да порастне умна и красива и мноооого да радва мама и тате!
На всички дечица и майки хубава и успешна седмица!!!
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #8 -: Октомври 06, 2009, 10:06:38 am »
Nunu, тамън мислих да ти се обадя да се видим, пък Дара болничка :( Нашата доктор Т. е проявила пак народно творчество :D За второ мнение можеш да пробваш в Токуда, там ходихме с Марти, като беше на 18 дни да му цепнат юздичката при УНГ докторка, май се казваше Георгиева. Тя е и за големи хора, но имаше и бебоци - вземаше ги с предимство и проветряваше кабинета преди това. Като най-лесно пък можеш да се разходиш до Ковачев - нали го знаеш, през две улици от вас? Сестра ми води при него веднъж малчугана с хрема, без изследване определи, че били стрептококи, но обяснил по какви признаци е решил така. Не ми се вярва Дара да е с някаква бактериална инфекция, нали все още не с много социални контакти, особено ако вие с таткото сте здрави.
Ако все пак решиш да пробваш с тия капки (тя доктор Т. си е печена :D), постели някой бракуван чаршаф отдолу и сложи по-стари дрешки?
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #9 -: Октомври 06, 2009, 10:24:01 am »
Фреши, благодаря ти! Ами, да ти кажа, миналата седмица в градинката имаше едно детенце точно само с хрема и има няма да сме говорили 5-10 мин., не ми се вярва да е толкова прилепчиво, ама знае ли човек.. Иначе и майката го беше водила при този Ковачев, ама не съм я питала точно какво й е казал, май по-скоро й беше казал, че е от зъби.. Както й да е, на мен все пак ми се ще да й изследват секрет от нослето, та ще си помислим за Токуда, само таткото да си дойде, че е командировка в Русе :( Но така или иначе си идва утре вечер..тъкмо ще видя дали има подобрение. Иначе това, което е изписала нашата докторка поне не е антибиотик, така че мисля да го давам профилактично, другото е едно мазило пулмекс бебе, което също като четох съдържанието не ми се видя страшно :D
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #10 -: Октомври 06, 2009, 16:23:25 pm »
nunu, предполагам, че говориш за Коларгол. Въпреки, че цапат, трябва да ти кажа, че това са най-ефикасните капки, които сме ползвали. От тях съм видяла ефект, буквално след първия ден. А с всички други капки ефектът е доста минимален  дори след 5 дневен прием. Среброто, което се съдържа в тях е най-мощният природен антибиотик."Колоидното сребро представлява безопасен и най-силен за човешкия организъм натурален антисептик, потискащ повече от 700 вида болестотворни микроорганизми, сред които стафилококи, стрептококи, бактерии на дизентерията, коремния тиф и др.
     За сравнение спектърът на действие на всеки антибиотик обхваща 5-10 вида бактерии. Доказано е, че вода, заразена с високи концентрации на бактерии на дизентерия, коремен тиф, стафилококи, стрептококи и др., ставала стерилна 1-2 часа след пускането в нея на сребро в количество до 1 мг на литър."
<br />[link=http:
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #11 -: Октомври 06, 2009, 16:27:04 pm »
Хубава и слънчева седмица от нас.

Нуну и ние се върнахме от доктор Т.  :lol:  На нас пък ни изписа Елоком, че Андрея беше подсечена, но в гънките между крачетата и срамните усни стана нещо като екзема. Цяла седмица мазах със Судокрем след всяка смяна, дупето се оправи, но в гънките стана по зле. Незнам какво е точно, а и докторката не каза. Прочетох листовката и пише да не се ползва под пелени, обърках се съвсем. Намазах я да видим дали ще се оправим.  :?

Мешко, Супер инфо, не го знаех. Тепърва има да се сблъскваме с хреми и настинки. Имам спомен, че Бърди не ги препоръчва тези капки.
« Последна редакция: Октомври 06, 2009, 16:36:29 pm от Малина »


*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #12 -: Октомври 06, 2009, 18:40:45 pm »
Мешко, точно такива са капките. Аз успях да намеря някакъв начин да ги слагаме все пак - в клечка за уши потопена в тинктурата. Е, не е като да капнеш, но все си е по-добре без хич! На Дари носа днес е значително по-добре. Вече дори не хърка, диа си спокойно, ще видим и през нощта как ще е.
Малина, защо не ги препоръчва бърди капките? Аз и без това не смятам да прекалявам с тях де, ама все пак...
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #13 -: Октомври 06, 2009, 19:04:33 pm »
И моето Веронче е втори ден с течащо носле. Днес ни се размина ваксината, ще чакаме да отмине. В момента издирвам из нета термометър за чело, но ми се иска да е под 100 лв...спомням си, че и преди се обсъждаше тази тема, за доставки от Англия, ако не се лъжа.
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #14 -: Октомври 06, 2009, 19:19:01 pm »
Мисля Бърди отрича Коларгол-а защото изгарят лигавицата на носа.Да ме поправят ако бъркам.
Иначе здрава и весела седмица на майки и дечица :)

*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #15 -: Октомври 06, 2009, 19:48:31 pm »
Мисля Бърди отрича Коларгол-а защото изгарят лигавицата на носа.Да ме поправят ако бъркам.
Иначе здрава и весела седмица на майки и дечица :)
И аз нещо такова си спомням, но нека мамите с по-голям стаж да споделят ;-)


Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #16 -: Октомври 06, 2009, 20:55:01 pm »
Весела и здрава седмица и от нас!!!
Коларгола и аз го ползвам, но само при обилна хрема! Първото ползване е 2 часа, след приготвянето му, а на седмият ден задължително се изхвърля. Като понамалеят сополките също може да се спре, за да не пресуши лигавицата прекалено...
Хайде лека, че съм канена от една принцеса в един замък да поиграем...  :wink:
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #17 -: Октомври 06, 2009, 23:26:15 pm »
И моето Веронче е втори ден с течащо носле. Днес ни се размина ваксината, ще чакаме да отмине. В момента издирвам из нета термометър за чело, но ми се иска да е под 100 лв...спомням си, че и преди се обсъждаше тази тема, за доставки от Англия, ако не се лъжа.

Аничка, в другата тема за счупеният термометър съм писала - тук
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #18 -: Октомври 06, 2009, 23:26:26 pm »
Само дето нещо много се зачудих как така без да са ни взели секрет от носа педката установи от какво е хремата - че то може да е от настинка, може да са бактерии, може много работи..Чудя се дали да не я заведа и за второ мнение някъде...Препоръки за УНГ?

Нуну, не е необходимо да се тича при всяка хрема за посявка и второ мнение. Знеш ли коооооолко хреми още те чакат, и колко зачервени гърла, Т, кашлици.

На дъщеря ми , изкарала поне 15тина пъти хреми и респираторни заболявания досега, никой педиатър тук /в Германия/ не е назначил посявки. Отсичат - вирус, до няколко дена ще се оправи, слагаите Олинт за да се отпушва нослето и това е.
В бг май по-често тичате за посявки.....

Наистина, не се шашкай от една хрема, тепърва те очакват и по-сериозни неща. Всички деца боледуват, особено като започнете да се събирате с други деца,  няма начин.... стискаме зъби и чакаме да го израстат

Поздрави

*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #19 -: Октомври 06, 2009, 23:30:29 pm »
Момичета хайде включете се и вие тук, надявам се да има повече активност от зачатие.
Освен за ин витрото, във втората част на предаването ще говорим за интернет приятелствата и за това, до колко истински могат да бъдат те. Ще споменеме Зачатие, като форум, в който се създават едни от най-истинските такива приятелства.
Всички вие можете да пишете във форума на предаването или да се свържете по телефона.
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?f=141&t=33518
« Последна редакция: Октомври 07, 2009, 00:51:33 am от misi »
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #20 -: Октомври 07, 2009, 09:34:26 am »
Albenadelcheva,  аз самата се отказах да я водя да й вземат посявка, т.к. и хремата поотшумя значително. Коларгола съм слагала досега 2 пъти и то с клечка за уши в нослето, така и не успях да капна. вече започвам все повече да се съмнявам, че е настинало детето и не е някакъв вирус.
Момичета, аз се паркирам пред телевизора.
Миси, много късно видях линка за форума към предаването и няма да успея да напиша нищо смислено..Но пък ще гледам!
Здрав и усмихнат ден на всички!
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #21 -: Октомври 07, 2009, 10:19:59 am »
Момичета, ако знаете колко ми липсва един форум като нашия и за здравословния ми проблем, чувствам се доста сама на моменти, а случайни лекари, при които ходя по други поводи, ме гледат едва ли не подигравателно и сякаш съм хипохондричка, вече имам чувството, че трябва да си нося някаква епикриза с мен :? :lol: Това по повод Зачатие, интернет приятелствата тук и т.н. :D Успех на предаването :D
Благодаря ти, Бени!







Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #22 -: Октомври 08, 2009, 09:25:49 am »
Момичета, моля за мнение:

Бебето ми е на 3 месеца и от около 2 седмици плаче след баня много, много силно. Когато я извадим от коритото и я носим към повивалника крещи и после като започна да я мажа и масажирам става още по-зле. Успокоява се чак като я облеча и я гушна. И после като почне да се храни пак реве. Преди на беше така. Според вас има ли място за притеснение?
Благодаря!
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #23 -: Октомври 08, 2009, 09:35:12 am »
В момента издирвам из нета термометър за чело, но ми се иска да е под 100 лв...спомням си, че и преди се обсъждаше тази тема, за доставки от Англия, ако не се лъжа.

аз взех такъв от Ремедиум, microlife, 50-тина лева беше, много съм доволна.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #24 -: Октомври 09, 2009, 22:06:01 pm »
Ако не поръчаш през Римини примерно от Мадъркеър или не се компиниращ в някоя обща доставка, от нета няма да ти излезе по - евтино от 100 лева.
За да не рискувам, си взех Ланаформския от Премама - точно 100 лева, но си заслужаваше.
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #25 -: Октомври 09, 2009, 23:33:15 pm »
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=5072

Тук сега е само един модел, преди имаше 4-5 и можеше да прецениш.
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #26 -: Октомври 10, 2009, 10:26:24 am »
Mary ,
точно на този и на един от Микролайф съм се спряла. Вторият го ползва нашата педиатърка и каза, че е доволна:
http://www.microlife-bg.com/index.php?id=4&mid=2&sid=2#
( модел RF 1DM1).
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #27 -: Октомври 10, 2009, 12:47:11 pm »
Аз бях изключително доволна от термометъра на микролайф за 10 лв., много точно и бързо мереше, но Деси го изгриза :?
Незнам защо не ползвате електронните за подмишница, от както са се родили и на двете с такъв съм мерили, само подмишницата, винаги са отчитали точно (засичала съм със живачен).
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #28 -: Октомври 10, 2009, 12:49:49 pm »
Незнам защо не ползвате електронните за подмишница, от както са се родили и на двете с такъв съм мерили, само подмишницата, винаги са отчитали точно (засичала съм със живачен).

защото тези за подмишница имат повече изисквания - трябва да го напъхаш точно под мишницата (отчети и борбата с дрехите), детето да не мърда поне 1 минута и т.н.
много често, това не е възможно, нито удобно.

по света никъде не мерят Т под мишница.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #29 -: Октомври 10, 2009, 13:41:08 pm »
Стефи и ние сме с обикновен електронен ,даже не знам и марката.Дадоха ни го в родилното,да меря Т на Жоро и после си остана за нас.На мен ми я мериха с термометър за ухо ,но за бебо си беше обикновен.Пак с обикновен електронен ,но друг модел,изписаха и на приятелка детето в друга болница в Белгия,та не е съвсем така Джами.
<br />
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #30 -: Октомври 10, 2009, 14:31:53 pm »
Аз ползвам живачен термометър на Чико. Но наистина е голям зор моето чудо да го удържа мирно с термометър под мишница, за да отчете нещо. Решила съм и аз да купя електронен за челото. Но все още не съм решила от къде да го поръчам.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #31 -: Октомври 10, 2009, 21:42:55 pm »
Аз бях изключително доволна от термометъра на микролайф за 10 лв., много точно и бързо мереше, но Деси го изгриза :?
Незнам защо не ползвате електронните за подмишница, от както са се родили и на двете с такъв съм мерили, само подмишницата, винаги са отчитали точно (засичала съм със живачен).

Давам пример: снощи, след реваксинацията, Вероника вдигна температура докато я приспивахме. Първо, нямаше как през нощта да я събличам и меря под мишницата, за да проследя положението и съответно да предприема мерки, понеже всичко се случи бързо и внезапно, второ, предния ден, и при мен, и при нея отчетеният резултат беше около 35,2 С -35,4 С ( с електронен на Чико), а при педиатърката детето имаше 36,9 С. Пробвах няколко пъти, нито веднъж не минахме 35,5 С.

Предвид предстоящата поява на ново човече и очакващи ни (дай Боже) детски ясли и градини, а съответно и по-чести разболявания, реших да си улесня живота с термометър за чело, пък дано случа на качествен! Последно педиатърката ни убеди да си вземем като нейния - на Микролайф.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #32 -: Октомври 10, 2009, 21:55:44 pm »
Стефи и ние сме с обикновен електронен ,даже не знам и марката.Дадоха ни го в родилното,да меря Т на Жоро и после си остана за нас.На мен ми я мериха с термометър за ухо ,но за бебо си беше обикновен.Пак с обикновен електронен ,но друг модел,изписаха и на приятелка детето в друга болница в Белгия,та не е съвсем така Джами.

Лирично отклонение: А в МД - София ме накараха да си купя живачен термометър за нуждите на болничното лечение, който после оставих там, защото били държавна болница . На детето въобще не знам с какво и въобще дали са мерили температурата...
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #33 -: Октомври 10, 2009, 22:01:08 pm »
Имам 2 електронни, различни марки за под мишница. Никога не успявам да премеря точна температура поради факта че се скъсва да реве, бяга, увива се като червей само и само да не я слагам термометъра. Едва ли така ще измеря точна температура. Докато беше бебе - да. Вече ми е абсолютно невъзможно. Термометърът за челото е една от най-успешните ни покупки :wink: Докато спи също се мери темп без никакъв проблем и без да тормозя детето.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #34 -: Октомври 10, 2009, 22:51:19 pm »
даа ,явно си е и до дете - Жоро като види термометъра и сам си го слага под мишницата и ми казва "бим бам буги"  :lol: ,защото все тая песен за червената шапчица му пея докато се измери.И през нощта съм я мерила без да съблицам успявам да наместя,но се е случвало и да го събудя и определено е кофти.
<br />
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #35 -: Октомври 10, 2009, 22:57:10 pm »
и аз съм мерила по нощите, разкопчавам копченцето на бодито и готово, все пак не спят с по 6 ката, че да трябва да събличам, чак :wink:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #36 -: Октомври 10, 2009, 23:04:54 pm »
и аз съм мерила по нощите, разкопчавам копченцето на бодито и готово, все пак не спят с по 6 ката, че да трябва да събличам, чак :wink:

Каня те да измериш на Вики температурата през нощта, особено ако е болен с разкопчаване на копченце. За семейния бюлетин ще те кръстя Зомби 3 /Зомби 1 и 2 сме аз с баща му/ :D
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #37 -: Октомври 11, 2009, 07:43:10 am »
Момичета, моля за мнение:

Бебето ми е на 3 месеца и от около 2 седмици плаче след баня много, много силно. Когато я извадим от коритото и я носим към повивалника крещи и после като започна да я мажа и масажирам става още по-зле. Успокоява се чак като я облеча и я гушна. И после като почне да се храни пак реве. Преди на беше така. Според вас има ли място за притеснение?
Благодаря!
Пробвай да загрееш малко помещението, да не и е студено. Може да иска още във водата. Може да и е студено и неприятно като я мажеш и тем подобни. Ако веднъж и е било неприятно, помни и се съпротивлява. Ще отмине, не се притеснявай  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #38 -: Октомври 11, 2009, 08:56:25 am »
На мен друго ми е интересно, трябва ли да се мажат децата след баня, без значение с какво, при положение, че нямат нужда, т.е. имат чудесна кожа?
моите съм ги мазала и двете около 2м., след това нямаха абсолютно никаква нужда от плескане.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #39 -: Октомври 11, 2009, 09:23:06 am »
аз мазах Жорето първите 3 месеца само.
<br />
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #40 -: Октомври 11, 2009, 09:33:16 am »
Аз взех млякото на Мустела. Не е мазно като олиото. Кожата и беше бяла и пухкава и нямаше нужда от излишно омазняване. Секнах всякакви прищявки на педиатри и роднини да си правя детето на салата със зехтин и мас. Мажех след баня до около 8-9 месец мисля.
Лицето не мажех с нищо.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #41 -: Октомври 11, 2009, 10:03:49 am »
А според мен децата обичат да се къпат и като ги вадиш от ваната плачат. Поне всичките бебета, които съм виждала след баня така правят.
Друго, не знам за всички, но моето не обичаше да се облича, обичаше си голо и тва си е. И като дойдеше време за обличане наставаше рев и вой.
Щом плаче докат го мажеш, ми не го мажи. Облечи го и го гушни, щом това го успокоява бебето. Ако няма проблем с кожата де. С две думи, води се по детето. То ще ти покаже и с времето ще се научиш кое как му харесва и кое не бива мама никога да прави.  :wink:
А за рева при хранене се консултирай с лекар -може да е рефлукс или колики. Но и за двете трябва да вземеш някакви мерки.
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #42 -: Октомври 11, 2009, 13:49:04 pm »
Аз мажех Вероника до към годинка, с мляко на Себамед. Олио не съм ползвала никога, нито за след баня, нито за масаж. Всичко е до кожа - сега забелязвам, че по крачетата кожата е леко суха, явно се е метнала на мен, та мисля покрай бебето и нея да намазвам от време на време. Тя и без това обича всякакъв вид мазила и една от най-често уопотребяваните думички е "мажи, мажи"  :lol:
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #43 -: Октомври 11, 2009, 14:02:33 pm »
И според мен бебето плаче,защото не обича когато е дошъл момента за приключване на къпането.Иначе аз мажех лятото с мляко на Хип,а сега взех олио-доволна съм.

Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #44 -: Октомври 11, 2009, 17:01:02 pm »
А според мен децата обичат да се къпат и като ги вадиш от ваната плачат. Поне всичките бебета, които съм виждала след баня така правят.
Друго, не знам за всички, но моето не обичаше да се облича, обичаше си голо и тва си е. И като дойдеше време за обличане наставаше рев и вой.
Щом плаче докат го мажеш, ми не го мажи. Облечи го и го гушни, щом това го успокоява бебето. Ако няма проблем с кожата де. С две думи, води се по детето. То ще ти покаже и с времето ще се научиш кое как му харесва и кое не бива мама никога да прави.  :wink:


Абсолютно подкрепям! С изключение, че познавам и едно дете, което пък ама хиииииииииич не обичаше в банята. Ама е единичен случай.
Дъщеря ми също в момента, в който тръгваХме да я вадим от коритото, та и до сега реве като магаре.... За обличането също. Е, сега поне дава да я обличам.

За мазането - мажех я редовно до към 9-10 мес. Сега я мажа от време на време, защото тя обича масажчета и разтриване по гърба.
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #45 -: Октомври 11, 2009, 17:26:16 pm »
Момичета едно въпросче,

Мъжът ми пита личния тези дни за ваксината Превенар за дъщеря ни една доза на 2г,той казал няма проблем но ни препоръчва да сложим Синфлорикс имала 3 валнции повече от Превенара.От догодина Превенар също щял да да има тези още 3 валенции.
Приемам мнения.Тези дни трябва да решим.
*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #46 -: Октомври 11, 2009, 17:53:00 pm »
Delica д-р Бърди препоръчва Превенар-а пред другата до колкото съм чела в темите му.


*
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #47 -: Октомври 11, 2009, 21:31:02 pm »
Ние направихме реваксинацията на Вероника със Синфлорикс, защото е 10-валентна. За бебето предполагам, че ще сме от самото начало с нея, въпреки че предстояла появата и на 13-валентна. Ама работата взе да става малко като с техниката, минат се не минат няколко месеца и се появява нов, по-усъвършенстван модел ;)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа октомврийска седмица 05.10 -11.10.09
« Отговор #48 -: Октомври 11, 2009, 21:40:54 pm »
Момичета едно въпросче,

Мъжът ми пита личния тези дни за ваксината Превенар за дъщеря ни една доза на 2г,той казал няма проблем но ни препоръчва да сложим Синфлорикс имала 3 валнции повече от Превенара.От догодина Превенар също щял да да има тези още 3 валенции.
Приемам мнения.Тези дни трябва да решим.

Води се по имунизационния календар на белите западноевропейски държави - ако там поставят Синфлорикс, значи вече е достатъчно клинично изпитана.