0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #960 -: Април 18, 2011, 19:41:52 pm »
Стефи, аз си правя домашна извара, когато взема мляко от село  :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #961 -: Април 18, 2011, 22:22:13 pm »
Аз си мислех по-скоро за рикота или cottage cheese, честно казано.
cottage cheese е извара


  
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #962 -: Април 19, 2011, 09:16:38 am »
Рикотата също е извара, просто са различни видове и имат коренно различен вкус от българската извара. Като консистенция обаче рикотата е гладка, а cottage cheese (поне този, който продават тук) е на едни като гранулки. И двете ги обичам много, въобще сиренца ми дайте на мен и може да сменя лудото коте в аватара с някоя мишка ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #963 -: Април 19, 2011, 12:23:16 pm »
Абе направо съм изключила, все едно преди 100 години захранвах, то и  не съм имала никакъв проблем с Алекс де. Кажете ми след като се даде реакция към определена храна /в случая круша/ кога да я повторя пак.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #964 -: Април 19, 2011, 17:05:56 pm »
Mary, когато Бобо даде реакция (силни колики) към оризовата каша, ме посъветваха да пробвам отново след 20-тина дни. Не знам дали това е валидно за всички храни обаче - ще чакам с нетърпение някой по-знаещ да коментира.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #965 -: Април 19, 2011, 20:57:44 pm »
Ми нямаше колики, а направо си се обрина. Първоначално около устата и съвсем леко по гушката. Помислих, че е от лигите, даже и педиатърката така предположи. Ама на втория ден пламна из цялото тяло. Спрях пюрето и всичко изчезна.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #966 -: Април 19, 2011, 21:43:21 pm »
Здравейте,
Моля, споделете ако имате опит, кога мога да въведа червено цвекло,спанак и дали може да се дава петмез (от грозде или от черници) на бебета и от кога.
За алергиите и аз имам въпрос- преди месец се опитах да дам АМ (няколко различни марки изпробвах), но след 2-3 прием започнаха да се появяват ситни пъпчици на местата, които са били зацапани с АМ (като не зависи от поетото количество АМ). След 15-20 минути пъпките изчезват. Преди около 15 дни пробвах отново с Хумана и пак се повтори същото. Педиатърът се съмнява за алергия към краве мляко, но за сега отлага теста, понеже бебето ( на 6,5 м) е на кърма и захранване с плодове (не знам до кога ще му е достатъчна кърмата). Въпросът ми е, дали мога да пробвам да дам отново АМ след месец или трябва да изчакам до навършване на годинка. Дали и кога мога да опитам да въведа кисело мляко, сирене и масло, в нормалните месеци или по- късно?
« Последна редакция: Април 19, 2011, 21:59:11 pm от naniha »
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #967 -: Април 20, 2011, 01:06:15 am »
Здравейте!
И аз с въпрос:
На каква възраст въведохте маслини и гъби?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #968 -: Април 20, 2011, 08:54:35 am »
Абе направо съм изключила, все едно преди 100 години захранвах, то и  не съм имала никакъв проблем с Алекс де. Кажете ми след като се даде реакция към определена храна /в случая круша/ кога да я повторя пак.
Мари, каква марка беше пюрето? Аз бих изчакала поне месец, или докато не намериш домашни пресни круши. Доколкото си спомням на Лидия момата има такава алергия към круши и все още я има. Дани ми направи такава реакция към ягоди на 2год, а Криси сега към киви. Все още не съм повторила.
Северина, маслини дадох на 1г и 25дни, а гъби скоро, но не точно гъби, а готвих ядене с гъби и на тях им ги махнах, т.е.ядоха соса и останалото. Смятам скоро да ги пробвам с гъбена супа.
Наниха, прочети поне предната страница. Това, че бебето ти се обрива е по-скоро форма на дерматит, а не алергия към кравето мляко. Пробвайте с ХА.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #969 -: Април 20, 2011, 09:36:51 am »
Мими, давам за сега само хип от готовите. За съжаление домашни круши нямам, за да пробвам пак и да видя, дали  е било нещо временно от пюрето или ще си даде реакция отново.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #970 -: Април 20, 2011, 10:27:07 am »
Аз круши на Хип не съм давала...
давала съм на Сънвал, Овко, Бебевита и Литъл-Би, Hame имат ябълка с круша. В Сънвала има и оризово брашно, Овко е чиста круша.
Изчакай малко време и пробвай, ако нямаш домашни друга марка.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #971 -: Април 20, 2011, 11:05:15 am »
абе душата, в нашия град беше чисто приключение като разбрах че е реакция от крушите и отидох да търся някакво друго пюре за 2-3 дни, докато отидем до софето и напазаря. Еми познай бе - нямаше никъде, единственото място където що годе има някъв избар, бе затворено.
Иначе  купувам гербер, сънвал и семпер, като  хип е било най много. Сега след последните публикации за хип и нестле, много се замислям да ги махна изцяло.

п.п. на хип също са ябълка и круша
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #972 -: Април 22, 2011, 01:25:21 am »
Благодаря, Мими!
Ще дам маслини вече.
Дано не греша, но имам спомен, че четох мнение на д-р Бърди за гъбите. Някоя майка го беше питала и според него те не са толкова тежка храна и може да се дадат по-рано (визирам вашата възраст), но не намерих въпросното мнение.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #973 -: Април 22, 2011, 10:35:49 am »
« Последна редакция: Април 22, 2011, 10:40:48 am от mimi26 »
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #974 -: Април 22, 2011, 21:15:29 pm »
Благодаря, Мими!
Да, точно за това питане говорех, само че го търсих в мненията на Бърди, а то било в оценка на моториката  :wink:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #975 -: Април 26, 2011, 16:45:38 pm »
Здравейте момичета!
Имам един въпрос-откога да давам пюрета с по едра консистенция? Пробвах бебка (на 8.5 м е в момента) преди около 2 седмици с пюре на Гербер (телешко със зеленчуци), уж за 6 месеца, по едро от на Хип , ами нямаше такова плюене, даване , течане на сълзи от очите и ме гледаше адски обвинително.
Та сега съм в чудене кога? Сами ли им идва да ядат по-едро, ние ли ги учим-не знам.
Ако имате идеи, приемам всичко.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #976 -: Април 27, 2011, 00:02:50 am »
Фючър,аз дадох по-едрото постепенно.Започнах с една,две лъжички - после пасирах пюрето и го давах с позната консистенция.На другия ден давах три лъжички и пак пасирах.И така около седмица.Докато започне да си го изяжда цялото.Имало е протести естествено.Гледай да го предлагаш със любими храни и да не е уморено детето.
А като цяло,забелязвам,че различните фабриканти имат различна идея за "парченца".В момента пюрета +12м ми се е налагало да пасирам.

 :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #977 -: Април 27, 2011, 23:12:57 pm »
Мерси fibo така си мислех и аз. Днеска бяхме на консултация и педиатърът каза, че и е рано и да не се притеснявам. По принцип по едро трябвало да бъде чак към годинка.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #978 -: Май 05, 2011, 15:22:14 pm »
Момичета днес купих две оризови каши, едната на Милупа чиста, а другата с ориз и рожкови на Нестле. Въпроса ми е следния: след като въведа чистата оризова, тази с рожкови пак ли х1лъжичка да почна или направо цяла порция? :oops:
« Последна редакция: Май 05, 2011, 15:28:42 pm от ileini »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #979 -: Май 05, 2011, 15:37:49 pm »
по една лъжичка, защото имаш нова съставка, която предлагаш за първи път.