0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #1040 -: Юни 04, 2011, 22:01:38 pm »
Жаси, защо да си сгрешила, накакви лоши последици ли има?
Аз лично съм много доволна, че я захраних на тази възраст. Особено за киселото мляко, защото аз много силно вярвам в пробиотиците и смятам, че е безценно за стомашно-чевния тракт на всеки човек. Ако те притесняват алергии, защо не направите един тест, че да ти е спокойно. Защото то в крайна сметка детето, ако има алергии, ще ги има и след това.  И ние имаме предпоставки за алергии, защото таткото има към много неща, но на Ивана и направиха кръвен тест за алергии ( понеже все и тече носа) и от всичко което тестваха към нищо не е алергична, така че поне за това ми олекна. То е някакъв стандартен пакет с най-често срещаните алергии в детството , който се прави наведнъж с едно взимане на кръв и включва яйчен белтък, краве мляко, фъстъци, царевица, шиколад, овес, домашен прах, кучета, и котки и някакви тукашни мухъли. Предполагам, че и в България има нещо подобно стандартно.

Боби
« Последна редакция: Юни 04, 2011, 22:12:03 pm от Bobbie »


  
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #1041 -: Юни 04, 2011, 22:29:25 pm »
Лоши последици освен мацането и притеснението ми защо не  яде детето няма. Просто не беше готов.
А предвид дихателните проблеми, затова няма да давам кисело мляко.
Питах за тест за алергия, но ми казаха, че не са надеждни преди 2 годишна възраст. Иначе исках да дам кисело мляко, но педиатърката ме отказа. А нали знаеш, страх лозе пази :lol:
[/url][/url]
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #1042 -: Юни 05, 2011, 01:08:21 am »
Как установихте анемията? Колко е хемоглобина?
Аз захраних на 4 месеца под натиск на майка ми и педиатърката и СГРЕШИХ! Освен голяма мацаница и плюене друго нямаше.

Ох Жаси не помня. А и изследванията ги взимаше лекарката ни, та каквото тя ми е казвала - това. Не си спомням точни цифри, предполагам че ми ги е казала...Спомням си че и двата пъти беше леко под нормата.

Аз захраних на близо 5 м и не съм имала проблем с мацане плюене. Само първият ден, защото изобщо не хареса картофа на ХИП...просто много глупаво решение от моя страна ! После го разреждах с АМ и го ядеше.
Аз не съжалявам че я захраних по-рано. Тя си искаше...посягаше към наша храна, мрънкаше, започна да не си пие цялата доза с мляко и така.
Всякакви мнения има. Аз лично съм по средата...нито съвсем ранно захранване, нито след 6 м.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #1043 -: Юни 05, 2011, 06:51:38 am »
Всеки си носи глава на раменете...
Дали ще е даем първа лъжица на 5 или 6 месеца, важно е да няма
изпълнения от сорта сок на 40 дни и мед на бибата!
Аз и досега помня, как изяждах на брат ми невръстно пеленаче,
локума от тензухената опаковка, и майка се чудеше той защо
така скоро плаче след като му е дала това "вкусно" чудо на чудесата...
И изобщо, ако не беше така тъжно може и да беше смешно,
но за погрома върху зъбите и стомасите ни изобщо няма да коментирам!
Така са я учили майка ми тогава 20 годишна, така е правила.
Ние сега имаме пре, пре доволно източници на информация и нямаме право на грешки.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #1044 -: Юни 05, 2011, 10:44:52 am »
Леллеее, локум 8O
Раиса искай си препис от изследванията, длъжни са да ти дадат. Ако не дай Боже нещо се случи и се налага да тичате към Пирогов по нощите трябва да имаш последните изследвания в себе си, за всеки случай. Пък и ако искаш консултация с друг лекар също :)
[/url][/url]
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #1045 -: Юни 05, 2011, 23:22:44 pm »
Нашата педиатърка е леля на мъжа ми, стара мома, стаж 40 години ( това го казвам в лошия му смисъл  :) )...и е страшно шубе ! Единственото дете в двете роди...голямо тюхкане . Всичко съм оставила тя да следи - ваксини, изследвания, мерки и т.н. Е, ясно е че не я слушам за всичко...В началото имахме разногласия, опитваше се да ме манипулира през мъжа ми, но успях да отстоя позиции и сега положението е добре...имаше си борбЪ .
Но ако нещо ми потрябва - ще долети с килим  :lol:

Локум...аз като разбрах как са захранвани майка и баща ми...не искам и да питам как е било при бабите ми ! Но, такива са били вреената.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #1046 -: Юни 10, 2011, 18:56:57 pm »
Да споделя сега поредната чуденка - обмислям да запиша дребния на детска кухня. Десертите вероятно ще ги ям аз, защото са с мляко, но останалата част от менюто, мисля, че ще става. Обаче в главата ми възниква следния въпрос - как точно става номера с детската кухня и пиенето на АМ? В момента режимът му е такъв:
6:30-7:00 АМ
9:30-10 плод
12:30 пюре (зеленчуково или месно)
16:30 каша с плодово пюре
20:00 АМ

Чета, че повечето майки дават на обяд ястието, а на вечеря - супата от ДК. Обаче тогава къде да му вместя 200-те мл АМ, което пие вечер?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #1047 -: Юни 10, 2011, 20:34:42 pm »
И за двамата съм ползвала, и ползвам за Калина все още, кухня...
Винаги избирателно, десертите давам много рядко, но аз започнах с кухнята след 11 месец!

Камбозола в 16 давам плод, в 19 супа със сухар и в 21.30/22 АМ!
Аз почти не съм давала каша, така и не се прие...
Калина я кърмих до 11 месеца и беше едно хранене.
Различното от кърма беше, макс 130 грама пюре на ден,
малко плод и след 10 месец и порция кисело мляко/малка Авентска чаша следобед!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #1048 -: Юни 11, 2011, 22:22:58 pm »
Здравейте! Аз също имам питанка. Йоана след 5 дни става  на 10 месеца и се чудя кога да дам риба? Досега съм въвела пуешко, заешко, пилешко, телешко. След телешкото да дам ли риба(от пюре на Семпер)или да продължа с червените меса -агнешко и свинско?
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #1049 -: Юни 11, 2011, 22:32:38 pm »
Според мен, сега е ред на рибата. Давай. :)
После агнешко и свинско.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #1050 -: Юни 12, 2011, 09:31:38 am »
Благодаря, Кокиче!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #1051 -: Юни 12, 2011, 11:23:54 am »
Мише, мерси! Но нещо не разбрах - при варианта в 19 супа със сухар и 21:30-22 АМ, колко хранения на ден е имала? В 21:30 Бобо вече спи...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #1052 -: Юни 12, 2011, 11:56:08 am »
Не бързай с агнешкото
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #1053 -: Юни 12, 2011, 12:48:33 pm »
А към зеленчуковото пюре прибавяте ли АМ? Защото четох,че за да е пълноценно храненето трябвало да бъде с млечно-зеленчуково пюре,та сега съм в чуденка?И след хранене задължително вода ли се дава или може и АМ?
« Последна редакция: Юни 12, 2011, 12:51:32 pm от power »
07.10.2009
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #1054 -: Юни 12, 2011, 12:50:29 pm »
Мише, мерси! Но нещо не разбрах - при варианта в 19 супа със сухар и 21:30-22 АМ, колко хранения на ден е имала? В 21:30 Бобо вече спи...

...сега ме хвърли в размисъл  :lol:
Калина до 11 месеца почти само на кърма беше,
после след като спрях, постепенно стигнахме до това:

6:30-7:00 АМ 150 мл
9:30-10 закуска кус-кус/кисело мляко с бисквитка/попара/сандвич
12:30-13:00 кухня + сухар 
16:30 плод или кисело / мляко с плод
19:00 кухня + сухар
22:00 АМ около 200 мл
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #1055 -: Юни 12, 2011, 13:14:53 pm »
Комбозола,
при вас режима е малко по-ранен затова не можеш ли в 12.30 да даваш едното ядене, а в 16.30 другото. То се получава едно и също, просто в малко по-ранни часове.
На теб Бобо ти закусва към 7 часа, а при мен Дара към 9-10 часа.
Според мен последното ядене трябва да си остане АМ, така че другите да се вместят по-рано.

И аз знам че с агнешкото не е добре да се бърза. А гледам че има бурканче на ХИП с агнешко, за след 4 месеца.  :? Това означава ли че самото месо е по-чисто...или знам ли .

На Калина така й се получават 6 хранения. Предполагам , че Бобо яде 5 пъти.
« Последна редакция: Юни 12, 2011, 13:17:30 pm от Raissa777 »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #1056 -: Юни 12, 2011, 13:40:15 pm »
Моята Николета е само на АМ (в смисъл не е кърмена), но него дори не го броя за хранене вече. Режимът ѝ е почти като на Калина. Веднага след събуждане пие мляко, после закуска, обяд, следобедна закуска, вечеря, къпане и мляко преди сън. Тя заспива слез 21,30 но пък става към 8,30-9 сутринта. На възраст 1+ не мисля, че млякото я засища много.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #1057 -: Юни 12, 2011, 15:16:50 pm »
Брех,вий ся ме хвърлихте в размисъл :?...
Ний се храним горе долу така
8ч - 8ч30 АМ 240*270 когато стане
към 10ч - плод/сандвич
12 - 12ч30 АМ 240 /упорито отказва да яде каквото и да било с лъжица по туй време/
15ч - плодово пюре/каша + бебешка бискивтка
18ч - 19ч зеленчуково месно пюре
20ч30 АМ около 210 и спи

Тук на децата до 3г препоръчват по 500мл мляко дневно.На нас ни се събират доста повече,но Борко отказва да яде друго по обяд.От месеци сме така,периодично предлагам супа/зел.пюре - е,не и не!Всеки път е със сръдни,бутане,хленчене и страхотно изнервяне от двете страни.Та съм го оставила така де... :)
Не мисля да има някакъв недостик...

Агнешко дадох на 13м,а свинско и риба на 7м.Водих се по схемата дадена  ми от социялните "дете и семейство".Те водят и консултациите тук,ваксинациите и т.н.
Също са ми казвали и да не наблягам на "лайт" продуктите - маргарин,полумаслено мляко и диетични меса т/к. са бедни на есенциялни мазнини.Заешко дават чак след 12м...
« Последна редакция: Юни 12, 2011, 15:21:41 pm от fibo »
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #1058 -: Юни 13, 2011, 12:08:29 pm »
Ок, разбрах - значи: като гледам режима на фибов Борко е най-близо до този на Бобо.

първо - мога да изместя кашата сутрин
второ - АМ вечер става допълнение към вечерята, а не самостоятелна такава - т.е., давам примерно супата със сухарче и малко по-късно АМ
трето - за да не преяжда в следобедните часове, вместо каша, мога да давам плод към 15:30-16:00

Точно и аз това бях чела, че трябва да пият поне по 500 мл мляко на ден (на Бобо му се събират 400 + някакво мляко, което го има в млечната каша). Единственото, което ме притеснява е, да не започна да го прехранвам така. Макар че ми е ясно, че скоро млякото няма да му е достатъчно за наяждане. Като гледам сутрин как в 9:30 вече е бая гладен (днес даже по-рано)...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #1059 -: Юни 13, 2011, 13:49:52 pm »
Аз пък се притесних наш юнак да не би да не си дояжда или да не си набавя всичко необходимо :lol:
Когато се напънах да го вкарам в "книга" резултата беше това -
*пълна война по обяд със пюрето.Детето се дъпа,бута лъжицата,хленчи.Аз се изнервям,той се изнервя...Нещо кошмарно...
*ако все пак успея да го натисна и си изяде манджата -
*не иска да си яде плода след обяд в 15ч.И тогава пак става едно бутане и хленчене.Яде чак към 16ч30.Което пък му  обърква вечерята :?
*която съответно се измества чак в 20ч и
*не си пие вечерното мляко..
*като в резултат не стигаме 500те мл...

В крайна сметка оставих нещата такива каквито са...
Щом детето е добре,игрив е много,бузките са червени и е здрав - всичко е ок.


Камбодзола,не мисля,че имаш шанс да го прехраниш по някакъв начин,понеже той сам ще ти го покаже.Или ще откаже някое от храненията или ще намали количеството им...А ако е по-лакум,евентуално ще си хапва всичко,но ще се уригва или ще повръща леко,при игра след хранене...

Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!