0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #920 -: Април 08, 2011, 10:38:50 am »
Можеш, да. Аз така правя. Настъргвам ябълката или крушата на ренде и после пасирам. Банана в началото го режех и пасирах, но малко по-късно започнах да го намачквам с вилица.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #921 -: Април 08, 2011, 23:28:18 pm »
Не виждам смисъл да стържеш и после да пасираш.Режеш на едри парчета и пасираш на пюре.Сгъстяваш (по желание) с лъжичка АМ/каша/бисквитка без глутен(ако не си захранила с глутен вече). :) Аз сурови плодове дадох още на 6м,като отначало ги заварявах леко,после започнах да смесвам заварен със суров плод и така докато дам само сурови плодове.Това в рамките на седмица.
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #922 -: Април 08, 2011, 23:32:38 pm »
ЪЪЪ, само аз ли вече не пасирам? От както има зъП рендосвам на ситното реднде и така давам. Банан намачкан с вилица или по-голямо парче в ръката и той си го хапва сам.
[/url][/url]
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #923 -: Април 08, 2011, 23:55:00 pm »
Вени, и аз не пасирам вече. Но те нашите бебета са "големи" вече. :wink:
А на Future е на 7 месеца и половина, та затова и обяснявах да пасира.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #924 -: Април 09, 2011, 15:18:56 pm »
Въпросче отново, момичета: като въвеждате различните глутенови продукти (овес - ръж - пшеница), правите ли някаква пауза между тях? Разбрах, че при въвеждането на глутена е важно 1 месец да се дава всеки ден, и предполагам, че просто всяка зърнена култура се въвежда като нова храна, но не разбрах дали се налага примерно 10 дни да се дава само овес, после - овес и ръж (примерно) и т.н.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #925 -: Април 09, 2011, 20:25:04 pm »
Аз въвеждам глутена, както всички останали храни - по 3 дни, като постепенно увеличавам количеството всеки ден. Доколкото знам, поне седмица трябва да има пауза между глутеновите храни, и така процедирам.

Сега моята питанка . :)
Купих "Перли"-те на Плазмон, уж да ги използвам вместо фиде в пилешка супа. Не съм въвела още пшеницата. Четох, четох етикетите, и в сайта "Па-па" бях чела, но като се прибрахме у дома пак останах изненадана  :lol:

На етикета, залепен от вносителя, който не съм забелязала в магазина,  :oops: пише: "Първа каша - Перлички", Състав: Пшенично брашно, диастализирано пшенично брашно, минерални соли ... с глутен.

На оригиналната кутия, BG превода, в съдържанието пише: Царевично брашно, диастазирано царевично брашно /11%/, минерални соли /калций, желязо/, витамини /В1, В2, В6, РР/,С големи букви пише: Продуктът съдържа глутен

И сега се чудя на кого да вярвам ... пшенично ли е, царевично ли е брашното, има ли, или няма глутен ....
« Последна редакция: Април 09, 2011, 20:38:10 pm от Eли:) »
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #926 -: Април 09, 2011, 21:06:41 pm »
Аз също се интересувам как се въвежда глутена и ще съм благодарна, ако споделите.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #927 -: Април 10, 2011, 05:16:00 am »
Глутеновите храни се въвеждат като всяка нова храна, не знам да има някаква разлика.

Б.


  
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #928 -: Април 10, 2011, 12:34:10 pm »
Царевицата не съдържа глутен.Явно е грешка в превода на етикета :?
« Последна редакция: Април 10, 2011, 12:35:53 pm от fibo »
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #929 -: Април 10, 2011, 15:29:00 pm »
И аз така знам, сметнах го за грешка в превода, нали все пак има каши с царевица от 4 месец, на тези "Перли" също пише на кутията от 4ти - месец.

Обаче защо на единия етикет пише, че са с пшеница, а на другия с царевица ... :? и в крайна сметка с кое от двете са  :? Егаси главоблъсканицата  :lol: Или са залепили грешен етикет ...
Същата работа както при онези пюрета на Гербер, на които пишеше на етикета от вносителя, че са с мляко, а в крайна сметка се оказа, че нямат мляко и че грешката е в БГ превода ...  :?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #930 -: Април 10, 2011, 17:42:04 pm »
То има и каши с глутен от 4ти месец, така че от това от кой месец е не може да се прецени. Не се притеснявай, ако си дала глутен- те и без това скоро излезнаха с изследване, че всъщност е по-добре глутена да е въведен преди навършването на 6 месеца. Пък каот си го въвеждаш, въвеждай го все едно не си и няма да имаш проблем.


Боби


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #931 -: Април 10, 2011, 18:20:28 pm »
ли, порових в няколко сайта и навсякъде пише, че са от пшеница. Явно е объркан етикета на бг.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #932 -: Април 11, 2011, 00:33:23 am »
ми като сте с АД защо бързаш с киселото мляко? Състава на прясното и киселото е един  :wink:
По-скоро се намират прилики м/у АМ и прясното, от колкото с киселото  :wink:, заради пресечения белтък, ама аз все пак не съм толкова компетентна в захранването.И още.

"Кой е най-силният алерген – месото, яйцата или прясното краве мляко?
Тъй като прясното краве мляко е храната, която детето трябва да приема до първата си година, забравяме, че то е най-силният алерген. Така че дали ще го дават във вид на адаптирано мляко, дали ще се правят каши с мляко или зеленчуково пюре с мляко, майките винаги внасят алергена в храната на бебетоЗа съжаление след една година децата продължават да приемат мляко, макар и да нямат такава нужда. Млякото е най-слузообразуващата храна, поради което трябва да се ограничи до минимум при деца боледуващи от чести инфекции на дихателната система."

http://drmaneva.com/%d0%9f%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%be%d0%b4-%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d1%8a%d1%80%d0%bc%d0%b0%d1%87%d0%b5%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d0%b2%d1%8a%d0%b7%d1%80%d0%b0%d1%81%d1%82/%d0%97%d0%b0%d1%85%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%b5-%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d1%8a%d1%80%d0%bc%d0%b0%d1%87%d0%b5%d1%82%d0%be-%d0%b8%d0%bb%d0%b8-%d0%ba%d0%be%d0%b3%d0%b0-%d0%b4%d0%b0-%d1%81%d0%b5.html
« Последна редакция: Април 11, 2011, 00:47:01 am от ketti »
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #933 -: Април 11, 2011, 09:22:46 am »

Тъй като прясното краве мляко е храната, която детето трябва да приема до първата си година, забравяме, че то е най-силният алерген. Така че дали ще го дават във вид на адаптирано мляко, дали ще се правят каши с мляко или зеленчуково пюре с мляко, майките винаги внасят алергена в храната на бебето

Що за глупост е това?!? 8O
В общия случай, едно бебе би трябвало да е на кърма през първата година от живота си. Така че, ако се кърми поне до една година и му се дават безмлечни каши, то тогава горното твърдение е лишено от всякаква истинност.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #934 -: Април 11, 2011, 09:40:33 am »
ли, порових в няколко сайта и навсякъде пише, че са от пшеница. Явно е объркан етикета на бг.

Явно ... аз четох в сайта "Па-па", там пише, това
Цитат
Перли

За деца над 4 мес.
Състав: Царевично брашно, диастазирано царевично 6рашно(11%), минерални соли (калций, желязо), витамини (В1, В2, В6, РР).
Не съдържа глутен и мляко.
Не съдържа: захар, консерванти и оцветители.
Ориентировъчна цена: 3.80 лв.


Възможно е информацията в сайта да е стара и вече "Перлите" да се произвеждат от пшенично брашно, знам ли ... но дето ще се чудя с какво са в крайна сметка, просто няма да ги давам и ще изчакам докато въведа пшеницата, за да съм спокойна  :)

А мога ли вече да дам жълтък или е желателно да поизчакам още?  :?
Все се сещам за поста на Синьо кокиче за "жълтъчето за мозъчето"  :lol:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #935 -: Април 11, 2011, 10:38:20 am »
Ели, и аз се сещам за онази моя позната със "жълтъчето и мозъчето" :lol:

можеш да въведеш жълтък. Все пак, Диляна е на 9 месеца. Аз на Косьо малко преди да навърши 9 му го въведох.
А на Мишка - по-късно. Да ти кажа, никак не е тъпа. :wink:

Той друг мой познат (лекар) твърди, че не е лошо да им се дава сладко на децата, щото пак, видиш ли мозъкът имал нужда от сладко! :x Аз пък искам моите да са тъпи и да не има давам сладки работи! :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #936 -: Април 11, 2011, 10:42:56 am »
Синьо кокиче, и аз в първия момент се  8O, ама жената е доктор  :D
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #937 -: Април 11, 2011, 11:36:14 am »
Е, и какво като е доктор? :wink:
това и аз го видях от блога и. Но от доктор да доктор, разлика огромна.
В предната си публикация цитирах мой приятел доктор, който казва пълна глупост.

Кети, не трябва да им се доверяваме сляпо. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #938 -: Април 11, 2011, 23:46:11 pm »
ketti, виж тази тема http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=42317.0, в която "доктор" Манева обсъжда рисковете на забременяването ин-витро. След страхотен отзвук от много от нас, доколкото виждам изобщо е махнала разсъжденията си по този въпрос. Та не бих й се доверила и на педиатричните познания.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #939 -: Април 12, 2011, 06:21:16 am »
Има разбрали недоразбрали лекари( а и не само лекари). Вярно е, че единствената форма на енергия, която мозъкът може да приеме е чистата глюкоза. Това не значи сега да седмен да се наливаме с чиста глюкоза. Организмът сам си я прави от други вещества . Вярно е, че му е по-лесно да я направи от трапезната захар обаче може да си я прави и от по-сложни въглехидрати, така че на тази лекарка и кажете да не се кахъри, няма да остане гладно мозъчето на детето.
« Последна редакция: Април 12, 2011, 06:24:55 am от Bobbie »