0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #820 -: Март 05, 2011, 05:46:01 am »
cambozzola, вече са ти казали,че е въведен, аз искам само да добавя, че нали гледаш да е консистенция, която твоето дете може да яде. Споменавам го, защото аз лично не съм виждала пюре с консистенция като за твоето бебе ( тъй като скоро сте се захранили), които да имат толкова съставки. Тук при нас са номерирали храните 1, 2 и 3 по гъстота като 1 е най-пюрирано,2 е по-гъстичко,  а в 3 понякога има и малки парченца.Ние съм виждала номер 1 пюре да е направено от повече от една съставка.


Боби


  
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #821 -: Март 05, 2011, 08:12:56 am »
Kарамелче, Мери ти е казала, започни на обед
с лъжичка/две преди другото което даваш,
и след като го сметнеш за въведен плода давай следобед!
Ако не си дала тиква може с нея да зпочнеш към картоф,
после ябълка, круша и т.н.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #822 -: Март 05, 2011, 10:19:58 am »
Боби, мерси за напомнянето - аз му разреждам пюретата с кърма, за да приличат на пюрета, а не на пластелин ;) Още картофът на Хипп беше супер гъст и му сложих малко кърма, за да стане по-кашав.

Използвам случая да се похваля, че имам сериозен пробив с пиенето на кърма от шише - купих му шише на NUK с биберон-човка (залъгалките му също са такива) и нямаше абсолютно никакъв проблем, вчера вечерта изпи 50 мл на един дъх. Днес ще се опитам да дам вода със същото шише. Голям зор, но важното е, че имаме резултат ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #823 -: Март 05, 2011, 13:35:10 pm »
Мерси, Мише, Мери! И аз мислех на обяд да започна, но се чудех като е сладникав плода дали веднага след него ще иска зеленчука?
cambozzola, браво за шишето! Аз не мога да се похваля с подобно нещо. А тази сутрин Йоана така здраво ме захапа, че видях звездички посред бял ден. Сложих я на другата гърда, и там ми се случи същото. Долните две зъбчета са вече големи и доста остри, а сега я сърбят венците отгоре. Как се справяте с хапането, мами?
« Последна редакция: Март 05, 2011, 13:39:56 pm от Kremkaramel »
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #824 -: Март 05, 2011, 15:37:03 pm »
запис  :D
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #825 -: Март 05, 2011, 15:40:34 pm »
Аз плода го въвеждах на обяд след зеленчуковото- като десерт. После след като е въведен измествах следобяд.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #826 -: Март 05, 2011, 16:53:23 pm »

Камбозола, незнам дали ТЕЗИ наричаш човка,
Калина пропи с тънко шише НУК с бибероните от линка, с дупка М за мляко.

Карамелче, случвало ми се е веднъж и тя бе на около 10 месеца,
малко след това спрях да кърмя!


 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #827 -: Март 05, 2011, 18:06:31 pm »
мишанта, да, тези, само че аз взех такова с широк отвор, за бутилките с широко гърло и каучуков. А с дупка М АМ ли си давала или кърма? Много ли е широка тази дупка за кърма?

Днес даже пи ябълков сок, разреден с вода (не посмях да му дам само вода, да не го откажа от хубавото шише - смятам от утре да разреждам все повече, докато стигна до чиста или почти чиста вода - мерси на Ганка за съвета ;) ).

Карамелче, ами, Бобо няма никакви зъби все още, така че нямам проблем с хапане. Но съм чела, че трябва да кажеш силно и ясно "Не!" и да спреш кърменето за момент (с пръст в ъгълчето на устата, не с дърпане, разбира се). С интерес ще прочета съвети от мами, които са минали през това, че и мен ме чака...

Друг въпрос - колко вода трябва да пият на ден децата, когато вече приемат и пюрета?



« Последна редакция: Март 05, 2011, 18:11:01 pm от cambozzola »
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #828 -: Март 05, 2011, 18:49:35 pm »
Моето пропи вода половин година след като беше на кухня някъде на година и 6-7 месеца и то защото му бяха забранени соковете и не му се даваше никаква друга течност. Та ще неще започна да пие и така както  преди не вкусваше, после започна да пие от шишетата с накрайник по 4-5 на ден.
Вяра сега също не близва. 
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #829 -: Март 05, 2011, 19:07:22 pm »
Да, и аз не искам да го приучавам към сокове, днес го разредих 50:50 сок и вода. Утре ще е 40:60 и така...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #830 -: Март 05, 2011, 20:02:07 pm »
ами аз сок дадох по-късно, малко преди година, само хип като разреждах 50:50
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #831 -: Март 05, 2011, 20:09:49 pm »
Хип, де, Хип  - не съм си и помислила друго да е (не бебешко).
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #832 -: Март 05, 2011, 22:35:47 pm »
Камбозола, само АМ, кърма в шише не съм давала!
Точно така постъпих като си описала, с твърд тон и казах НЕ,
а то няма как да е иначе, защото боли.
Но в интерес на истината и досега си мисля, че нарочно го направи,
забавляваше се, прекъснах кърменето за малко и след това до
финала след месец не го прави повече!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #833 -: Март 06, 2011, 09:17:04 am »
Явно е любим номера с хапането на някои зъбатковци. Брат ми е кърмен почти до годинка, а още на 8 месеца е имал 8 зъба в устата. Майка ми разказваше, че стискал и гледал самодоволно. Но тя беше инат, пък и имала да компенсира заради мен, та тъпо и упорито продължила с кърменето. Накрая, защото е лятно бебе взел да я "излага", понеже бълкал във всички по-пишни деколтета и да си търси млякото :D. Ми така де - може и от там да получи нещо.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #834 -: Март 06, 2011, 12:00:10 pm »
След като ме ухапа вчера сутринта към 9.30, не и дадох повече. Направо пюрето в 12.00, без да я дохранвам с кърма. И вече към 14.00 плачеше и ме дърпаше за блузата. Исках да разбере, че оттам се суче, не е гризалка. Дадох и(да не ви казвам с какъв страх) и изцока всичко до капка без дори да си помисли за хапане. :D Следващите кърмения минаха без проблем. Ако и днес ме ухапе, пак ще я оставя малко гладна. Така няма да си чеше венците, когато и дам.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #835 -: Март 06, 2011, 14:25:06 pm »
Kremkaramel,  не е изпуснала кой знае какво. В крайна сметка не е болка за умиране, ако не се кърми по-дълго. И без това след 4тия месец ( може би максимум 6тия) не могат да приемат антителата от нас, така че ползата от кърмата остава само за хранителни вещества, но не за имунитет вече. Освен това те започват да ядат и други храни т.е. и за регулиране на стомашно-чревни проблеми вече не става дума. Разбира се кърмата пак е по-добра от АМ, но вече ефекта не е същият както при новородено бебче. Най-важните и предимства вече ги няма.
Пиша го това не за да кажа, че не трябва да се кърми (да не ми се накара сега някой), но просто да спомена фактите, че да не се притесняваш, че се е налагало да не и дадеш някой път.  До колкото знам обаче, бебетата се научават и едва ли ще имаш проблем веднъж като свикне. Може би сега и е било интересно какво може да си прави със зъбите.

А ние още нямаме нито едно зъбче.

Боби


  
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #836 -: Март 06, 2011, 16:29:50 pm »
Боби, дано не си права, че може да свикне да хапе и да имам проблем с това.
Ако пак го направи, ще я оставя отново да поизгладнее, за да яде когато и дам, а не да хапе. Иначе не смятам да я отбивам скоро. Имам достатъчно кърма и ще е престъпление да давам АМ. А пък ако се наложи, ще имам голям проблем, тъй като тя не пие от шише дори прясно изцедена кърма.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #837 -: Март 06, 2011, 20:00:20 pm »
Боби, дано не си права, че може да свикне да хапе и да имам проблем с това.
Ако пак го направи, ще я оставя отново да поизгладнее, за да яде когато и дам, а не да хапе. Иначе не смятам да я отбивам скоро. Имам достатъчно кърма и ще е престъпление да давам АМ. А пък ако се наложи, ще имам голям проблем, тъй като тя не пие от шише дори прясно изцедена кърма.
Имах предвид, че се научават да НЕ хапят и едва ли ще имаш проблем.
А разбира се, че щом имаш кърма е добре да си я даваш нея. Просто казвам, че това че е пропуснала, не е кой знае колко страшно.

Боби


  
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #838 -: Март 06, 2011, 21:32:43 pm »
Разбрах те, Боби! :D
Днес нямахме проблем, суче си детето без да хапе. И увеличихме малко количеството на пюрето, да видим как ще и понесе.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #839 -: Март 12, 2011, 11:28:45 am »
   Здравейте! Искам да попитам нещо за приготвянето на домашна храна за бебоците. Обръщам се към тези от вас, които са го правили, или го правят в момента и нямат нито градинка, нито село. Доколко се доверявате на продуктите от магазина и пазара? Моят син навърши 8 месеца. Досега съм захранвала само с пюрета, не защото ме мързи, а уж за по-сигурно. Много ми се иска вече да му готвя вкъщи, но се опасявам за евентуални проблеми. Свежите зеленчуци по пазара са предимно внос от Турция.  А месата по магазините - на няколко пъти купувам месо за нас, което е уж прясно, а има някакъв особен вкус. Помогнете със съвети! Какво купувахте и купувате и имали ли сте някакви проблеми?