0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Седмицата 28.09 - 04.10.09
« -: Септември 28, 2009, 08:34:41 am »
Успешна седмица на всички! Здрави дечица, майки и бременни, както и много нови бременни да има!

Ние окончателно сме на софийска почва.

Мише, стискам палци да са фалшиви тревогите. Откак сме се прибрали, а и най-вече защото събитието наближава, спокойствието се замени при мен с голямо и все по-нарастващо притеснение, че не съм готова с приготовленията, че няма време, изобщо някаква паника ме обхваща. Тези дни съм решила да си стегна багажа за болницата, нищо че има време. И за болницата всъщност не съм решила още - колебая се м/у Майчин Дом и Шейново. И така - предродилни трески има у дома :)
« Последна редакция: Септември 28, 2009, 08:36:27 am от tzvetenze »
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #1 -: Септември 28, 2009, 09:34:44 am »
Успешна и слънчева седмичка и от нас!Нека всички дечица оздравяват бързо и да има много усмивки! :D
 Ние вече сме с тати прибра се след дълго пътуване и киснене в полицията в Румъния за да му издадат бележка че са му откраднати документите  :( но важното е че се върна живо здраво пък документи сега ще вадим  :wink: и във връзка с това имам един въпрос:Бях нагласила документи за детските тази седмица да ги нося сега като в тях съм попълнила на мъжо данните по лична карта а карта няма и ще вади нова?Има ли проблем?
Благодаря ви предварително!  :wink:
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #2 -: Септември 28, 2009, 09:53:59 am »
Хубава седмица и от мен. Дано всички да сме живи и здрави и най-вече децата ни. tzvetenze радвам се да те видя отново. Малко остана, а сякаш беше вчера като ти честитяхме :). Сигурно е нормално вторият път да се притесняваш повече, но съм сигурна, че ще се справиш успешно с всички приготовления. Мия ходи успешно на градина, там явно й харесва -влиза усмихната и си тръгва усмихната, обаче вкъщи се държи безобразно. Тръшкания, ревове, истерии за щяло и нещяло, направо нищо не разбирам вече. А учителките ми казаха, че е много добро и кротко дете,, което не създава грижи на никого,играе си с интерес и т.н. Абсолютната противоположност на държанието й вкъщи, където е просто нетърпима.
« Последна редакция: Септември 28, 2009, 10:02:39 am от meshko106 »
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #3 -: Септември 28, 2009, 10:00:43 am »
Хубава седмица и от нас! В миналата тема изобщо не можах да се доредя да пиша, но в тази ще гледам да се запиша поне :D Всички мами, бременни и дечица да бъдат много здрави!
Мише, надявам се наистна тревогите ти да се окажат неоснователни.
Вики, преди работех в социално подпомагане, ама не си спомням в такива случаи какво се правеше - мисля, че можеш да минеш с бележката от полицията, че все пак са му взели документите за самоличност не по негова вина! късмет!
Ние вървим бавно, но славно със захранването, та ще видим...
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #4 -: Септември 28, 2009, 10:11:15 am »
Хубава седмица на всички! :)

Мише, дръж се. Стискам палци на всички: на Мишето, Цветенце, Аничка и дано не пропускам някого да устискат до финала и да имат живи и здрави бебета.

Вики, много неприятна ситуация. Съчувствам ви. Но не мисля, че е проблем това за личната карта. Те в Социалните няма как да знаят, че е открадната. И аз съм била със загубена л.к. и май така попълвах старите данни, докато си извадя новата. Успех в Социалните и успех на мъжа ти при изваждането на нови документи. А пари откраднати има ли?

Мешко,
и Михаела прави нещо подобно. Понеже я гледам основно аз и тя е изцяло с мен, като че ли нямам никакъв авторитет пред нея и въобще не ме слуша. Тръшка ми се, крещи, сяда навън на тротоара и не иска да върви с мен и все са едни писъци...  Но вчера, например прекара почти целия ден при майка ми и там няма подобни проблеми. Преди 2 седмици беше при свеки и също е била много послушна.
« Последна редакция: Септември 28, 2009, 10:22:56 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #5 -: Септември 28, 2009, 10:15:47 am »
tzvetenze радвам се да те видя отново. Малко остана, а сякаш беше вчера като ти честитяхме :).

Да,наистина страшно бързо мина времето!
Симона не е ходила на градина (като изключим два дена май месец), няма и да ходи, за съжаление - не ни класираха, а в близост вариант удобен за частна нямаме, та от собствен опит не мога да кажа, но от споделяне тук във форума и други познати, съм останала с впечатление, че това, което описваш, май е съвсем типично - в градината децата са много по-кротки, послушни и изпълнителни, за разлика от къщи.

Я да се допитам и до вас - реших да потърся човек, който да ми помага в началото, като идеята ми е да се занимава предимно със Симона, да й се обръща повече внимание и да й се осигурят занимания като рисуване, четене на книжки, пеене на песнички - онези неща, от които има нужда всяко дете. Притеснявам се, че ако съм сама, неизбежно ще се получи да я пренебрегвам в това отношение, за сметка на новия човек - просто на бебето няма да има как да му кажа "изчакай". Много се надявах да тръгне на градина, за да й се разнообрази деня с повече контакти и занимания, ама няма да ни огрее. Търся си сега човек, пуснала съм обява, поинформирах се как вървят цените, но все пак ще се радвам, ако някой има информация за цени, да я сподели. Ще става въпрос за по три часа на ден, три дни в седмицата, като аз ще присъствам през цялото време - задълженията ще са гореописаните занимания с Мона и да ни придружава навън за разходки. Колко ви се струва разумно да предложа на час?
« Последна редакция: Септември 28, 2009, 10:18:47 am от tzvetenze »
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #6 -: Септември 28, 2009, 10:45:14 am »
Здравейте и от нас.Най накрая и ние да се запишем с Веси в хубавата темичка.Малкия разбойник вече на 3 месеца и е 7кила(той се роди 4400).Не е дебел има само големи бузи.Започнахме и пюрета от около 1 седмица по препоръка на пед.,аз не съм много съгласна защото мисля че е малък още,затова му давам по много малко и смятам да е така докато стане на 5м. поне.Иначе сме вече изцяло на изкуствено хранене защото кърмата ми спря.Имаме проблем с ходенето по голяма нужда(на 2 дена по 1 път).Дадоха ми някаква храна дето е била спецялно за такива деца но нея са я спряли от внос.Та това е засега от нас.Извинявам се за дългия пост.
« Последна редакция: Септември 28, 2009, 11:08:04 am от sweet_baby »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #7 -: Септември 28, 2009, 10:55:09 am »


Слънчева седмица и от нас!

Утре или в сряда ще са готови изследванията на Жорко и в четвъртък най-късно тръгва на ясла.
<br />
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #8 -: Септември 28, 2009, 11:16:59 am »
Цвети, Вила Вилекула предлагат вече услуга да идва гледачка у дома. Това е частната градина където ходеше Деси. Аз ползвам услугите им за Ели, но няколко пъти са гледали и двете. При нас идва любимата кака на Деси. Тарифата им е 10 лв. на час. Разгледай им сайта, описано е подробно. Мисля че е удачен вариант щом ще е за по 3 часа на ден 3 дни, т.е. 90лв. на седмица, поне са проверени :wink:
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #9 -: Септември 28, 2009, 12:00:24 pm »
Мерси, Стеф, ще погледна и ще ги имам предвид. Знам аз, че бяхте много доволни от Вила Вилекула, ама пусто не ни е удобна. Нямаме нито една частна градина, която да ни е до такава степен удобна, като местонахождение, че да си струва да плащам високата такса.
Хм, обаче, според това, което изчетох в мамата по въпроса с цените - май е доста 10лв на час. Утре ще се срещна с първата жена, ще видя как ще премине разговора, какви са нейните очаквания за заплащане и се надявам да се ориентирам повече в сутуацията.
« Последна редакция: Септември 28, 2009, 12:05:48 pm от tzvetenze »
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #10 -: Септември 28, 2009, 13:16:20 pm »
nunu   благодаря за инфото ще видим какво ще стане  :wink:
Маги да имало е пари 20 евро и от румънски банкноти към 10 евро още не са много слава богу но все пак можеше и повече да са  :? Благодаря ти за споделеното !  :hug2:
sweet_baby не е ли раничко за пюрета ,защо не изчакаш наистина
z22 желая ви бепроблемно тръгване на яслата и на Жорето много усмивки и приятели!  :D
« Последна редакция: Септември 28, 2009, 13:19:26 pm от Виктория »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #11 -: Септември 28, 2009, 13:49:00 pm »
цветенце, 10 лв на час е много. това би било приемливо за супер инцидентно ползване на услугата. мисля, че за почасово гледане цените се въртят около 3-4-5 лв на час най-много. вероятно с отделно плащане на транспорта.

мешко, поведението на Мия е типично за деца, ходещи на градина, според това, което съм чела. там слушат, защото се респектират от чуждия авторитет, а после си избиват натрупаното напрежение с физическа активност и/или агресивност.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #12 -: Септември 28, 2009, 14:02:47 pm »
Аз ще се хваля пак, ама няма как ... ще ме изтърпите  :oops: :oops:, защото в момента съм размазана локва да не казвам какво ....


Това ми е от вчера... за протокола писа сам буква по буква - първо буквата на мама, после на Анната, после пак на мама и така... Все пак да не мислите, че сам е прописал  :wink: :lol:
« Последна редакция: Септември 28, 2009, 14:04:24 pm от Fussii »
В очакване ....
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #13 -: Септември 28, 2009, 14:06:54 pm »
Фуси е как няма да се похвалиш все пак може да стане и писател  :wink:
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #14 -: Септември 28, 2009, 14:27:34 pm »
Здрава седмица и от нас, макар че мойто чудо лудо е болно. :(

Приятни предродилни приготовления-вълнения на всички мамета.
Как лети времето само а, ама от страни нали ... :wink:

Мойто диване отговаря на описаното от Мешко, просто докато е на ясла, се опитвам да свърша това онова, малко релакс евентуално и най вече събирам сили за и без това изстрадалата ми душа /погледнато от всякъде/. Ад голям настава, сякаш по на зле върви това дете, вместо обратното. Там е най контактното, обичливото, игривото, веселото и послушно дете, пълен антипод обаче е след 16 ч.
Лятото покрай непрестанното ни висене по батути с часове /най голямата ни страст до момента/ се научи от по големите деца да се бие. Сега неможем да излезем нормално на разходка, тича като луд щом види бебе в количка и посяга да удря, ужас, ужас ,ужас. Удря всичко и всеки наред, ся да не си помислите че го малтретираме, сигурно е период, обаче до преди 3-4 месеца, беше толкова кротък в това отношение. Все него го скубеха, блъскаха, ритаха и биеха, а той кротко и страхливо ги гледаше, криеше се зад мама и ... Явно е събирало детето лош материал на поведение и вече е решил да го прилага и той. Трудна мисия се оказва за мен, нито с обяснение, нито с шамареско, нищо не помага, най интересното е че майки и бащи също посягат да го удрят. Затова децата са агресивни, копират от нас възрастните, а ние после се чудим защо така прави това дете. Апропо да напиша, че Тони беше много наплашен от децата, защото непрестнно го удряха, скубеха, щипеха и т.н., аз обаче никога не съм си позволявала да посегна на дете, независимо че съм изпадавла в такива моменти и ми се е искало, особено когато на майката не й пука, ама изобщо.

Извенете, че стана дълго, отнесох се малко  :oops:

« Последна редакция: Септември 28, 2009, 14:43:33 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #15 -: Септември 28, 2009, 14:58:22 pm »
Здравейте и от нас. Хубава седмица на всички!

Купих гела за отказване от бибата, че положението беше страшно,
и стана още по-страшно :lol: Смешно ми е сега, ама драмата е уникална!
Дано се окопити бързо от раздялата, че не ми се мисли.
Тази седмица ми е последната вкъщи, от понеделник живи и здрави съм на работа :)
Кога мина това време...не разбрах :D

Спокойни бремености на тези, които им остава малко до финала.
Много се надявам всички деца да са здрави!
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #16 -: Септември 28, 2009, 15:15:54 pm »
jam, и педиатърката ни ми каза същото. Това било вид компенсаторен механизъм -в градината изразходва много сили за добро поведение, за да се впише в колектива и после се разтоварвала от това напрежение вкъщи в познатата й среда и сред близките й хора. Посъветва ме да се въоръжа с много спокойствие и търпение, в никакъв случай да не й крещя (което, признавам си напоследък често ми се случва), да не й обръщам внимание в такива моменти, за да не възприеме всичко като някакъв театър. Каза ми все пак да се посъветвам с психолог за мое успокоение, което и ще направя, защото иначе всички скоро ще трябва да се подлагаме на терапия, ако това продължи все в тая посока. И Мия започна да става малко по-агресивна, странното за мен е, че агресията й е насочена към баща й. Вместо "Здравей", гледа да го удари, абсолютно безпричинно. Мен засега ме щади, но пък нали ме тормози предостатъчно психически.
<br />[link=http:
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #17 -: Септември 28, 2009, 15:38:46 pm »
Фусиии, направо ти завидях. :D

Вики, добре, че толкова малко е имало в него. добре, че не са били няколко стотин или пък хиляди евра служебни пари.

Айде, и аз да се похваля. :wink: Вчера за пръв път излязох да карам сама с детето. :D Досега съм карала, но с мъжа ми до мен, да ме напътства като един инструктор. В събота излязох сама с колата, а в неделя преди обяд закарах малката у майка ми и вечерта отидох да си я прибера! :lol: Много съм горда със себе си! :lol: То за мнозина от вас шофирането си е ежедневие и не е повод за гордост, ама за мен си е! Сега ще ви кажа как тръгвам на светофарите: първо гася колата,  :D след това бързо паля и тръгвам с мръсна газ. :oops: :lol: Това не е защото съм почитател на Формула 1, а защото толкова мога. :lol: :wink:

А другото хубаво беше, че Михаела ме посрещна с "Ей ма-ми" :D Много хубаво ми стана, като го изрече със звънливото си гласче. :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #18 -: Септември 28, 2009, 15:54:22 pm »
Здравейте момичета

Да се включа за агресията, доскоро в яслата бяхме от хапаните сега сме от хапещите.Вчера бяхме на гости на една кака на 6 години и нашият звяр я ухапа защото каката не и даде нещо си....... там играчка и като я ухапа направо ръзцъфна от щастие.Каката си поплака ама после ми вика не и се карайте тя е просто дете и ние в групата преди се хапехме ама сега се разбрахме само да се пошляпваме става въпрос за връстниците и в градината.Направо паднах явно няма мърдане от традициите в яслите и градините.Незнам и аз много избухвам макар че поне правя опит с добре да реши проблема ама нестава.
Снощи малката мрънка много и я взехме при нас и в един момента както си спеше като изпищя и вика дядо Коце ( това е баща ми) няма мамо няма тате детето разчита ня дядо си и почна да вика страх страх дай куклата аз я давам после вика дай зайчето аз го давам и тя като писна пак зайчето марш страх и го хвърли на земята.Направо се видях в чудо сигурно сънуваше нещо страшно.Дано да е всичко наред в яслата че първият ден е най труден.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #19 -: Септември 28, 2009, 16:17:17 pm »
Цвети, добре сте се завърнали и леки финални метри.
Ние се завърнахме от почивката, живот и здраве на 19.10 Стефания ще тръгва и тя на ясла, днес се разрева да я оставям в яслата.
Хубава седмица и здрави деца.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит