0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #20 -: Септември 28, 2009, 19:42:30 pm »
Слънчева и успешна седмица на всички.

За почасовото гледане 3-5 лева е нормалната цена.


Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #21 -: Септември 28, 2009, 21:25:42 pm »
Nadyn за какъв гел става въпрос че нашия разбойник сега се сети от 1 месец да си търси бибата и не я дава а до преди това даже си заспиваше без нея изобщо не я потърсваше  8O но сега ме очудва но май може да се дължи и на зъбите май ще имаме нови попълнения  :?
Маги важното е че си се престрашила мила и на мен ми беше по трудно но вече свикнах ,така че е до време  :wink:
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #22 -: Септември 28, 2009, 22:16:43 pm »
Здравйте и от нас! Здрава и слънчева седмица!

Днес бяхме на ортопед. Всичко е наред  :lol:
синьо кокиче, браво! Това е жесток стрес, но така е първите няколко пъти. Браво, че си се престрашила. Аз днес возих бебо сама за пръв път и доста се препотих, въпреки че карам ежедневно от години.
Fussii, страхотно е това. Това е награда изработена с мнооого любов и грижа.
mini, добре сте си дошли!

На всички, очакващи нови попълнения в семействата, желая здрави бебета около термин.
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #23 -: Септември 28, 2009, 22:21:28 pm »
Ооо, това с карането си е сериозна работа. Аз още не съм се престрашила сама с бебето в София. Карала съм само с нея в Търново, ама там си е къде-къде по-лесно, а и аз по принцип съм много зле с ориентацията, та и самото каране в София ми е кошмар, не толкова, че не владея техниката!
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #24 -: Септември 29, 2009, 02:30:38 am »
Момичета, моля ви за помощ! Над нас живее едно изчадие в облика на невинна старица, което повече от година ни трови нервите почти всяка нощ. Тази нощ се принудих да звънна и в полицията - не че произтече нещо от това... Та да не ви обърквам повече ще обясня накратко случая - явно чудовището е с ментални увреждания, обаче си е въобразило, че у нас имало някакви машини, които сме пускали нощем и според нея произвеждаме нещо /от 22 ч. до 6 сутринта!/ Та за да ни накара да "спрем машините" започва едно хлопане и блъскане по пода и тръбите на парното, не може да се спи. Доскоро на мен и мъжа ми ни беше смешно и го приемахме все на майтап, ама напоследък положението стана направо трагично... Имам чувството, че откакто се появи и детето тази луда съвсем се настърви. Сега милото се стряска насън :( Написали сме жалба преди около месец още /да не говорим, че тоя изрод беше пуснал срещу нас 8O/, но още никакъв отговор. Съдействие от съседи почти не виждаме, т.к. повечето са изкуфели като нея, пък и кво им пука - нали не хлопа на тях, или да не си развалят "добрите" съседски отношения, знам ли...Та ако някой е имал подобен случай или може да ми даде някакъв съвет ще съм много благодарна.
Ако сметнат, че поста ми не е за тук, нека модераторите го преместят където сметнат за добре
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #25 -: Септември 29, 2009, 06:57:36 am »
Цвете, добре дошли!Дано намериш подходяща жена!
Важно е сега да си спокойна, всичко ще се нареди.

 :flower:Благодаря за стиснатите палци!Малко остана!
Размина ми се на мен болницата вчера и слава Богу,
така с багажеца си тръгнах и си се върнах.
Видях един двегодишен дребен сладур на входа
и апарата не отчете ни една контракция.

Фусита, това произведение е в рамка вече, нали?
"- там, там където трепетно бие на МаМа сърцето"

Надинко, успешен работен старт, а за бибата  :? дано скоро Рая я забрави.

Мини, добре дошли! Митака в яслата през деня няма грижи-
спокоен е, играе, спи без проблем, казаха - " Жив и здрав да вие е, хапва за двама !"
Поплаква сутрин и като го взимаме, дано е временно.

Нуну, много неприятно!Под нас живее една болна бабка,
но няма нищо общо с това което описваш. :?

Дели ние и преди яслата, (добре, че е рядко) хапем.
Веднъж само го направи заради нещо негово,
иначе го прави като че ли от обич, на баща си, мен и батко си!
Прави го сякаш търсейки внимание.

Зори, в четвъртък стискам палци, само бъди спокойна!

Цитат от Ани4ка, от миналата седмична:

"Освен това вече цяла седмица съм с разстройство и се чудя от какво е,
предвид че до преди това ме мъчеше точно обратният проблем!
Дали е възможно да е от смяната на Магнерот с Диаспорал...?"


Ани4ко, Диаспорала наистина има такова действие,
ама чак цяла седмица, не ми се вярва да е от него!
Но може и да е въпрос на организъм, на мен не ми действа така.

Васи ми се губи на мене? Как ли са?

« Последна редакция: Септември 29, 2009, 06:59:30 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #26 -: Септември 29, 2009, 07:42:20 am »
nunu - Малко размисли във връзка с твоя бабешки проблем. Над бабата живеят ли хора? Възможно е, тези, които са над нея (ако има такива) или около нея да вдигат шум, а тя по някакви си нейни причини да е решила, че сте вие.

Не е зле това да се провери, и ако е така, да се заведе бабето да види, че не сте вие а са другите, и да престане с този тормоз. Отделно, може да й натвърдите, че все пак вие сте с малко дете, и няма логика да има производство или каквото ще да бъде у вас.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #27 -: Септември 29, 2009, 08:14:02 am »
Нуну,
СТОЛИЧЕН ИНСПЕКТОРАТ

Адрес: ул. "Париж" 5

Директор: инж.Веска Георгиева


тел.: 9377 230
факс: 9377 221
Приемно време: сряда от 9:00 - 12:00 ч.

1. Удари ли 10 часа - всяка божа вечер звъниш в полицията, съответното районно и ги С НАЙ ЛЮБЕЗЕН ГЛАС ги викаш заради "нарушаване нощната тишина".
Според наредбата на столична община за обществения ред, след 10 часа трябва да е абсолютно тихо. Всеки път им се извинявай за безпокойството по такъв дребен повод (дова е подъл ход не се притеснявай  )
Един два пъти като видиш да идват полицаите - звъниш обратно в районното да благодариш за бързата реакция 
2. В разстояние на 6, 7 дни (щото за толкова дни, нищо няма да се случи ), звъниш пак в уречения час в районното, съобщаваш за сигнала, казваш, че пак си ти, след което казваш следното: "Срашно се извинявам, знам, че всички ваши разговори се записват. Вете 5ти ден подавам сигнал за нарушаване на нощната тишина от ..... Ваши колеги идват, отиват си, но нищо не се случва. Според наредбата на СГО за опазване на обществения ред, полицейските органи са тези, които следва да налагат глоби на нарушителите. Ако това продължи още 2 дни, имам всички основания и доказателства да пусна сигнал , че имам съмнения за за корупция. Или наложете глоба или пускам сигнала"

2. Сигнал с молба да направят замерване до РИОКОЗ - София - отдела за Шум. Те също следва да им наложат глоба ако установят нарушение. Като им ззвъннеш ще опитат да ти излезнат с номера, че не са задължени, но това хич да не ти минава - според въпросната наредба са и още как

3. Писмен сигнал с описание на случая до Столичния инпекторат
В очакване ....
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #28 -: Септември 29, 2009, 09:15:56 am »
Nunu, Фусинка и Рали са ти дали съвети  :D Иначе много неприятна ситуация :( Аз също си мисля, че е добре да разбереш дали някой друг във входа вдига шум нощем? Другото важно според мен е ако можеш да разбереш дали жената е с психическо заболяване, или просто проклета? Ако е първото, може би трябва да се пипа по-внимателно, напр. ако жената има близки, те да помагат.
Иначе, в предното ни жилище, през деня се вдигаше невъобразим шум - просто някакъв кошмар, мъжът ми не е по разправиите, ама едвам го накарах да отиде до съседите отгоре да ги пита какво правят и кога смятат да спрат, а се оказа, че шумът бил отстрани - човекът дърводелец и вярно си работеше у дома - е няма такъв тормоз :x това го казвам за да подчертая, че е трудно да се определи откъде точно идва шумът. Иначе с онзи шантав съсед никой от блока не беше успял да се оправи, но не сме се занимавали сериозно с въпроса, де.

Успех!
Благодаря ти, Бени!







*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #29 -: Септември 29, 2009, 09:25:44 am »
Nadyn за какъв гел става въпрос че нашия разбойник сега се сети от 1 месец да си търси бибата и не я дава а до преди това даже си заспиваше без нея изобщо не я потърсваше  8O но сега ме очудва но май може да се дължи и на зъбите май ще имаме нови попълнения  :?

Виктория, гела ми го препоръча една мама от тук, ако добре помня е via :)
Казва се Daum Exol Nagel-Schutzlack(Dentinox)
Рая разбра, че бибата е гадна и не иска да я докосне даже. Действа за сега :D
Друг в върпоса, че не спи на обяд и става мама мия, но няма начин  :D
« Последна редакция: Септември 29, 2009, 09:36:15 am от Nadyn »
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #30 -: Септември 29, 2009, 09:27:53 am »
Благодаря ви момичета за бързия отговор! Чак сега виждам, че сте писали, защото използвах малкото останали сутрешни часове за да поспя...
rally_pat, да не мислиш, че не са идвали целия блок да прави оглед на апартамента ни? В действителност се чува някакъв шум като бучене, според мен от стар хладилник или климатик, но ТОВА НЕ Е ОТ НАС!!! И самата тя дори идва, пуснах я в жилището си, без да съм длъжна - всичко на добра воля от наша страна и пак неговото си знае изрода ниеден - ние през деня сме ги били спирали, а нощем сме ги пускали 8O Не стига това, ами и тия под нас е подскокоросала - и те подавали жалба...Незнам какви хора са това - знаят, че сме с малко дете. А тия над нея са семейство също с дете - първи-втори клас, единствено те ни съчувстват, може би защото и те са потърпевши, днес ще взема да говоря пак с тях да преприемем нещо заедно.
Fussii, ми нощес като идваха полицаите - те ако можех мааалко по-шумно да се придвижат из блока - все едно се качваше цял полк, а ние сме на 3-тия етаж, тя на 4-тия! То е ясно, че като ги чу и се спотаи...Нищо не можели да направят! Това обаче с молбата до РИОКОЗ ми хареса, ще взема наистина да подам молба да направят замерване, да се види наистина откъде идва тоя шум. Макар че съм сигурна, че тя ще измисли нещо друго, с което да ни тормози...Тя просто си е такава - изкуфяло и злобно човече!
Фреши, права си - не е с психични отклонения, а си е просо злобна, живее сама и като няма какво да прави по цял ден и гледай с кви глупости се занимава!

Още веднъж благодаря за съветите :D Лек и спокоен ден!
« Последна редакция: Септември 29, 2009, 09:31:41 am от nunu »
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #31 -: Септември 29, 2009, 09:37:51 am »
нуну не ща да те отчайвам но и ние имахме подобен случай преди време...
нашта бабиера пускаше 1 телевизор на макс по всяко време на денонощието. телевизора беше позициониран точно до възглавниците ни от другата страна на стената и просто не искаш да знаеш как се чуваше...слушахме си нон стоп всички сапунки. издирих й телефона и 100 пъти сме й звъняли и на нея и на ченгетата. драмата приключи като приключи и бабичката...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #32 -: Септември 29, 2009, 09:44:39 am »
драмата приключи като приключи и бабичката...
Ха-ха, това много ми хареса...А, грях ми е на душата, ама неведнъж съм си го пожелавала :oops:
Само че нашата изглежда бая жилава, нея злобата я поддържа! :x
Иначе и на мен ми е идвало да й намеря телефона, ама тя май няма стационарен, а джи ес ем. Само че мисля да не се представяме,а да й звъним по цяла нощ и да я тормозим - тя хлопа, ние звъним и така..Вижте само с кви глупости се занимавам...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #33 -: Септември 29, 2009, 10:54:12 am »
В предната тема Гери беше изразила опасения относно разболяването на дете на чужда територия, като преживяла наскоро нещо подобно да споделя как го правят хората.
Бях си приготвила всякакъв набор от лекарства, специфични за състоянията в които ми е изпадала Стефания, още като почна да хърка през нощта включих Ериус, на следващата сутрин тръгнаха сополи и учестеното дишане- прибавих Тобрекс и Вентолин, до вечерта положението нито се подобряваше, нито се влюшаваше. През нощта Стефания повърна два пъти, а дишането вече си отиваше към спазъм, сутринта станахме и звъннахме на българина, който ни беше предложен за контакти от агенцията. Каза, че до 30 минути доктора ще е при нас, след 20 минути вече беше в стаята. Прегледа и преслуша Стефания, беше категоричен че е бронхоспазъм, показах му последната рецепта, говорихме за антибиотиците, имах дори Урбазон, който той напълно отрече като метод на лечение. Каза също, че от Вентолин няма нужда детето, единствено Ериуса одобри. Веднага тръгнаха към спешния кабинет с таткото и детето, там вече преразказвам- поел я е педиатър, със сестрата са се надпреварвали да я забвляват докато си вършат работата, сложили са катетър /към който според Стефи са пуснали водичка/, пуснали са антибиотик и са сложили успокоително, за да спи детето докато се изтече системата. На таткото са предложени всякакви удобства- кафета, имало е и интернет дори. Сестрата и доктора са пускали клипчета на техните дечица от телефоните си, за да отвличат вниманието на детето докато тече системата, доктора надувал ръкавица и я нарисувал, върнаха се с подаръци, кученце навиващо се и от кутийките за правене на балончета, изписал е антибиотик, муколитик, ибупрофен които лекарства получихме абсолютно безплатно /естествено имахме застраховки, които ги покриват/. Просто думи нямам колко съм благодарна да се отнасят така с детето ми.
Не вярвам, че ще доживея някога това да се случи и у нас ...  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #34 -: Септември 29, 2009, 10:58:22 am »
Мини,
много съм впечатлена от разказа ти. Звучи невероятно наистина.
Надявам се, че Стефи вече е добре, нали?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #35 -: Септември 29, 2009, 11:42:50 am »
Здравейте,

Давате ли Витамин Д на бебетата си? Моето е почти на 3 месеца и педиатърката ни каза да не взимаме. Моля за съвет?
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #36 -: Септември 29, 2009, 11:53:49 am »
mini,наистина страхотно отношение на докторите към детето.Ние бяхме в Мармарис и много се притеснявах ако Ива се разболее как ще се оправим,но всичко беше наред.
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #37 -: Септември 29, 2009, 11:54:06 am »
Mini, добре дошли и се радвам много за благополучния развой на събитията при вас! Добре наистина, че сте имали застраховка. М/у другото - когато пътуваш с организирана от агенция екскурзия, както във вашия случай - включена ли е в пакета или я правите самостоятелно?

Никога не си спестявайте медицинската застраховка (тя май в повечето случаи покрива и други събития като загуба на багаж, правна помощ) при пътуване! Това е първото нещо, което правя, когато организираме пътуване.
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #38 -: Септември 29, 2009, 12:17:27 pm »
Здравейте всички мами!Не съм писала отдавна,отдадена на игри с Анди.
Вече пораснахме и вербуваме площадките.
Сега се наслаждаваме на една слънчева и топла есен в Свиленград,откъдето в пращам поздрави.
Здраве и игри на малките дечица,на чакащите мами,приятни разходки, а на всички други слънчево настроение!
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #39 -: Септември 29, 2009, 12:58:31 pm »
Здравейте,

Давате ли Витамин Д на бебетата си? Моето е почти на 3 месеца и педиатърката ни каза да не взимаме. Моля за съвет?
Мойто е на три и половина и продължавам с по 1 капка на ден.