0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Седмицата 28.09 - 04.10.09
« -: Септември 28, 2009, 08:34:41 am »
Успешна седмица на всички! Здрави дечица, майки и бременни, както и много нови бременни да има!

Ние окончателно сме на софийска почва.

Мише, стискам палци да са фалшиви тревогите. Откак сме се прибрали, а и най-вече защото събитието наближава, спокойствието се замени при мен с голямо и все по-нарастващо притеснение, че не съм готова с приготовленията, че няма време, изобщо някаква паника ме обхваща. Тези дни съм решила да си стегна багажа за болницата, нищо че има време. И за болницата всъщност не съм решила още - колебая се м/у Майчин Дом и Шейново. И така - предродилни трески има у дома :)
« Последна редакция: Септември 28, 2009, 08:36:27 am от tzvetenze »
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #1 -: Септември 28, 2009, 09:34:44 am »
Успешна и слънчева седмичка и от нас!Нека всички дечица оздравяват бързо и да има много усмивки! :D
 Ние вече сме с тати прибра се след дълго пътуване и киснене в полицията в Румъния за да му издадат бележка че са му откраднати документите  :( но важното е че се върна живо здраво пък документи сега ще вадим  :wink: и във връзка с това имам един въпрос:Бях нагласила документи за детските тази седмица да ги нося сега като в тях съм попълнила на мъжо данните по лична карта а карта няма и ще вади нова?Има ли проблем?
Благодаря ви предварително!  :wink:
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #2 -: Септември 28, 2009, 09:53:59 am »
Хубава седмица и от мен. Дано всички да сме живи и здрави и най-вече децата ни. tzvetenze радвам се да те видя отново. Малко остана, а сякаш беше вчера като ти честитяхме :). Сигурно е нормално вторият път да се притесняваш повече, но съм сигурна, че ще се справиш успешно с всички приготовления. Мия ходи успешно на градина, там явно й харесва -влиза усмихната и си тръгва усмихната, обаче вкъщи се държи безобразно. Тръшкания, ревове, истерии за щяло и нещяло, направо нищо не разбирам вече. А учителките ми казаха, че е много добро и кротко дете,, което не създава грижи на никого,играе си с интерес и т.н. Абсолютната противоположност на държанието й вкъщи, където е просто нетърпима.
« Последна редакция: Септември 28, 2009, 10:02:39 am от meshko106 »
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #3 -: Септември 28, 2009, 10:00:43 am »
Хубава седмица и от нас! В миналата тема изобщо не можах да се доредя да пиша, но в тази ще гледам да се запиша поне :D Всички мами, бременни и дечица да бъдат много здрави!
Мише, надявам се наистна тревогите ти да се окажат неоснователни.
Вики, преди работех в социално подпомагане, ама не си спомням в такива случаи какво се правеше - мисля, че можеш да минеш с бележката от полицията, че все пак са му взели документите за самоличност не по негова вина! късмет!
Ние вървим бавно, но славно със захранването, та ще видим...
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #4 -: Септември 28, 2009, 10:11:15 am »
Хубава седмица на всички! :)

Мише, дръж се. Стискам палци на всички: на Мишето, Цветенце, Аничка и дано не пропускам някого да устискат до финала и да имат живи и здрави бебета.

Вики, много неприятна ситуация. Съчувствам ви. Но не мисля, че е проблем това за личната карта. Те в Социалните няма как да знаят, че е открадната. И аз съм била със загубена л.к. и май така попълвах старите данни, докато си извадя новата. Успех в Социалните и успех на мъжа ти при изваждането на нови документи. А пари откраднати има ли?

Мешко,
и Михаела прави нещо подобно. Понеже я гледам основно аз и тя е изцяло с мен, като че ли нямам никакъв авторитет пред нея и въобще не ме слуша. Тръшка ми се, крещи, сяда навън на тротоара и не иска да върви с мен и все са едни писъци...  Но вчера, например прекара почти целия ден при майка ми и там няма подобни проблеми. Преди 2 седмици беше при свеки и също е била много послушна.
« Последна редакция: Септември 28, 2009, 10:22:56 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #5 -: Септември 28, 2009, 10:15:47 am »
tzvetenze радвам се да те видя отново. Малко остана, а сякаш беше вчера като ти честитяхме :).

Да,наистина страшно бързо мина времето!
Симона не е ходила на градина (като изключим два дена май месец), няма и да ходи, за съжаление - не ни класираха, а в близост вариант удобен за частна нямаме, та от собствен опит не мога да кажа, но от споделяне тук във форума и други познати, съм останала с впечатление, че това, което описваш, май е съвсем типично - в градината децата са много по-кротки, послушни и изпълнителни, за разлика от къщи.

Я да се допитам и до вас - реших да потърся човек, който да ми помага в началото, като идеята ми е да се занимава предимно със Симона, да й се обръща повече внимание и да й се осигурят занимания като рисуване, четене на книжки, пеене на песнички - онези неща, от които има нужда всяко дете. Притеснявам се, че ако съм сама, неизбежно ще се получи да я пренебрегвам в това отношение, за сметка на новия човек - просто на бебето няма да има как да му кажа "изчакай". Много се надявах да тръгне на градина, за да й се разнообрази деня с повече контакти и занимания, ама няма да ни огрее. Търся си сега човек, пуснала съм обява, поинформирах се как вървят цените, но все пак ще се радвам, ако някой има информация за цени, да я сподели. Ще става въпрос за по три часа на ден, три дни в седмицата, като аз ще присъствам през цялото време - задълженията ще са гореописаните занимания с Мона и да ни придружава навън за разходки. Колко ви се струва разумно да предложа на час?
« Последна редакция: Септември 28, 2009, 10:18:47 am от tzvetenze »
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #6 -: Септември 28, 2009, 10:45:14 am »
Здравейте и от нас.Най накрая и ние да се запишем с Веси в хубавата темичка.Малкия разбойник вече на 3 месеца и е 7кила(той се роди 4400).Не е дебел има само големи бузи.Започнахме и пюрета от около 1 седмица по препоръка на пед.,аз не съм много съгласна защото мисля че е малък още,затова му давам по много малко и смятам да е така докато стане на 5м. поне.Иначе сме вече изцяло на изкуствено хранене защото кърмата ми спря.Имаме проблем с ходенето по голяма нужда(на 2 дена по 1 път).Дадоха ми някаква храна дето е била спецялно за такива деца но нея са я спряли от внос.Та това е засега от нас.Извинявам се за дългия пост.
« Последна редакция: Септември 28, 2009, 11:08:04 am от sweet_baby »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #7 -: Септември 28, 2009, 10:55:09 am »


Слънчева седмица и от нас!

Утре или в сряда ще са готови изследванията на Жорко и в четвъртък най-късно тръгва на ясла.
<br />
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #8 -: Септември 28, 2009, 11:16:59 am »
Цвети, Вила Вилекула предлагат вече услуга да идва гледачка у дома. Това е частната градина където ходеше Деси. Аз ползвам услугите им за Ели, но няколко пъти са гледали и двете. При нас идва любимата кака на Деси. Тарифата им е 10 лв. на час. Разгледай им сайта, описано е подробно. Мисля че е удачен вариант щом ще е за по 3 часа на ден 3 дни, т.е. 90лв. на седмица, поне са проверени :wink:
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #9 -: Септември 28, 2009, 12:00:24 pm »
Мерси, Стеф, ще погледна и ще ги имам предвид. Знам аз, че бяхте много доволни от Вила Вилекула, ама пусто не ни е удобна. Нямаме нито една частна градина, която да ни е до такава степен удобна, като местонахождение, че да си струва да плащам високата такса.
Хм, обаче, според това, което изчетох в мамата по въпроса с цените - май е доста 10лв на час. Утре ще се срещна с първата жена, ще видя как ще премине разговора, какви са нейните очаквания за заплащане и се надявам да се ориентирам повече в сутуацията.
« Последна редакция: Септември 28, 2009, 12:05:48 pm от tzvetenze »
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #10 -: Септември 28, 2009, 13:16:20 pm »
nunu   благодаря за инфото ще видим какво ще стане  :wink:
Маги да имало е пари 20 евро и от румънски банкноти към 10 евро още не са много слава богу но все пак можеше и повече да са  :? Благодаря ти за споделеното !  :hug2:
sweet_baby не е ли раничко за пюрета ,защо не изчакаш наистина
z22 желая ви бепроблемно тръгване на яслата и на Жорето много усмивки и приятели!  :D
« Последна редакция: Септември 28, 2009, 13:19:26 pm от Виктория »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #11 -: Септември 28, 2009, 13:49:00 pm »
цветенце, 10 лв на час е много. това би било приемливо за супер инцидентно ползване на услугата. мисля, че за почасово гледане цените се въртят около 3-4-5 лв на час най-много. вероятно с отделно плащане на транспорта.

мешко, поведението на Мия е типично за деца, ходещи на градина, според това, което съм чела. там слушат, защото се респектират от чуждия авторитет, а после си избиват натрупаното напрежение с физическа активност и/или агресивност.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #12 -: Септември 28, 2009, 14:02:47 pm »
Аз ще се хваля пак, ама няма как ... ще ме изтърпите  :oops: :oops:, защото в момента съм размазана локва да не казвам какво ....


Това ми е от вчера... за протокола писа сам буква по буква - първо буквата на мама, после на Анната, после пак на мама и така... Все пак да не мислите, че сам е прописал  :wink: :lol:
« Последна редакция: Септември 28, 2009, 14:04:24 pm от Fussii »
В очакване ....
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #13 -: Септември 28, 2009, 14:06:54 pm »
Фуси е как няма да се похвалиш все пак може да стане и писател  :wink:
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #14 -: Септември 28, 2009, 14:27:34 pm »
Здрава седмица и от нас, макар че мойто чудо лудо е болно. :(

Приятни предродилни приготовления-вълнения на всички мамета.
Как лети времето само а, ама от страни нали ... :wink:

Мойто диване отговаря на описаното от Мешко, просто докато е на ясла, се опитвам да свърша това онова, малко релакс евентуално и най вече събирам сили за и без това изстрадалата ми душа /погледнато от всякъде/. Ад голям настава, сякаш по на зле върви това дете, вместо обратното. Там е най контактното, обичливото, игривото, веселото и послушно дете, пълен антипод обаче е след 16 ч.
Лятото покрай непрестанното ни висене по батути с часове /най голямата ни страст до момента/ се научи от по големите деца да се бие. Сега неможем да излезем нормално на разходка, тича като луд щом види бебе в количка и посяга да удря, ужас, ужас ,ужас. Удря всичко и всеки наред, ся да не си помислите че го малтретираме, сигурно е период, обаче до преди 3-4 месеца, беше толкова кротък в това отношение. Все него го скубеха, блъскаха, ритаха и биеха, а той кротко и страхливо ги гледаше, криеше се зад мама и ... Явно е събирало детето лош материал на поведение и вече е решил да го прилага и той. Трудна мисия се оказва за мен, нито с обяснение, нито с шамареско, нищо не помага, най интересното е че майки и бащи също посягат да го удрят. Затова децата са агресивни, копират от нас възрастните, а ние после се чудим защо така прави това дете. Апропо да напиша, че Тони беше много наплашен от децата, защото непрестнно го удряха, скубеха, щипеха и т.н., аз обаче никога не съм си позволявала да посегна на дете, независимо че съм изпадавла в такива моменти и ми се е искало, особено когато на майката не й пука, ама изобщо.

Извенете, че стана дълго, отнесох се малко  :oops:

« Последна редакция: Септември 28, 2009, 14:43:33 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #15 -: Септември 28, 2009, 14:58:22 pm »
Здравейте и от нас. Хубава седмица на всички!

Купих гела за отказване от бибата, че положението беше страшно,
и стана още по-страшно :lol: Смешно ми е сега, ама драмата е уникална!
Дано се окопити бързо от раздялата, че не ми се мисли.
Тази седмица ми е последната вкъщи, от понеделник живи и здрави съм на работа :)
Кога мина това време...не разбрах :D

Спокойни бремености на тези, които им остава малко до финала.
Много се надявам всички деца да са здрави!
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #16 -: Септември 28, 2009, 15:15:54 pm »
jam, и педиатърката ни ми каза същото. Това било вид компенсаторен механизъм -в градината изразходва много сили за добро поведение, за да се впише в колектива и после се разтоварвала от това напрежение вкъщи в познатата й среда и сред близките й хора. Посъветва ме да се въоръжа с много спокойствие и търпение, в никакъв случай да не й крещя (което, признавам си напоследък често ми се случва), да не й обръщам внимание в такива моменти, за да не възприеме всичко като някакъв театър. Каза ми все пак да се посъветвам с психолог за мое успокоение, което и ще направя, защото иначе всички скоро ще трябва да се подлагаме на терапия, ако това продължи все в тая посока. И Мия започна да става малко по-агресивна, странното за мен е, че агресията й е насочена към баща й. Вместо "Здравей", гледа да го удари, абсолютно безпричинно. Мен засега ме щади, но пък нали ме тормози предостатъчно психически.
<br />[link=http:
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #17 -: Септември 28, 2009, 15:38:46 pm »
Фусиии, направо ти завидях. :D

Вики, добре, че толкова малко е имало в него. добре, че не са били няколко стотин или пък хиляди евра служебни пари.

Айде, и аз да се похваля. :wink: Вчера за пръв път излязох да карам сама с детето. :D Досега съм карала, но с мъжа ми до мен, да ме напътства като един инструктор. В събота излязох сама с колата, а в неделя преди обяд закарах малката у майка ми и вечерта отидох да си я прибера! :lol: Много съм горда със себе си! :lol: То за мнозина от вас шофирането си е ежедневие и не е повод за гордост, ама за мен си е! Сега ще ви кажа как тръгвам на светофарите: първо гася колата,  :D след това бързо паля и тръгвам с мръсна газ. :oops: :lol: Това не е защото съм почитател на Формула 1, а защото толкова мога. :lol: :wink:

А другото хубаво беше, че Михаела ме посрещна с "Ей ма-ми" :D Много хубаво ми стана, като го изрече със звънливото си гласче. :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #18 -: Септември 28, 2009, 15:54:22 pm »
Здравейте момичета

Да се включа за агресията, доскоро в яслата бяхме от хапаните сега сме от хапещите.Вчера бяхме на гости на една кака на 6 години и нашият звяр я ухапа защото каката не и даде нещо си....... там играчка и като я ухапа направо ръзцъфна от щастие.Каката си поплака ама после ми вика не и се карайте тя е просто дете и ние в групата преди се хапехме ама сега се разбрахме само да се пошляпваме става въпрос за връстниците и в градината.Направо паднах явно няма мърдане от традициите в яслите и градините.Незнам и аз много избухвам макар че поне правя опит с добре да реши проблема ама нестава.
Снощи малката мрънка много и я взехме при нас и в един момента както си спеше като изпищя и вика дядо Коце ( това е баща ми) няма мамо няма тате детето разчита ня дядо си и почна да вика страх страх дай куклата аз я давам после вика дай зайчето аз го давам и тя като писна пак зайчето марш страх и го хвърли на земята.Направо се видях в чудо сигурно сънуваше нещо страшно.Дано да е всичко наред в яслата че първият ден е най труден.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #19 -: Септември 28, 2009, 16:17:17 pm »
Цвети, добре сте се завърнали и леки финални метри.
Ние се завърнахме от почивката, живот и здраве на 19.10 Стефания ще тръгва и тя на ясла, днес се разрева да я оставям в яслата.
Хубава седмица и здрави деца.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #20 -: Септември 28, 2009, 19:42:30 pm »
Слънчева и успешна седмица на всички.

За почасовото гледане 3-5 лева е нормалната цена.


Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #21 -: Септември 28, 2009, 21:25:42 pm »
Nadyn за какъв гел става въпрос че нашия разбойник сега се сети от 1 месец да си търси бибата и не я дава а до преди това даже си заспиваше без нея изобщо не я потърсваше  8O но сега ме очудва но май може да се дължи и на зъбите май ще имаме нови попълнения  :?
Маги важното е че си се престрашила мила и на мен ми беше по трудно но вече свикнах ,така че е до време  :wink:
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #22 -: Септември 28, 2009, 22:16:43 pm »
Здравйте и от нас! Здрава и слънчева седмица!

Днес бяхме на ортопед. Всичко е наред  :lol:
синьо кокиче, браво! Това е жесток стрес, но така е първите няколко пъти. Браво, че си се престрашила. Аз днес возих бебо сама за пръв път и доста се препотих, въпреки че карам ежедневно от години.
Fussii, страхотно е това. Това е награда изработена с мнооого любов и грижа.
mini, добре сте си дошли!

На всички, очакващи нови попълнения в семействата, желая здрави бебета около термин.
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #23 -: Септември 28, 2009, 22:21:28 pm »
Ооо, това с карането си е сериозна работа. Аз още не съм се престрашила сама с бебето в София. Карала съм само с нея в Търново, ама там си е къде-къде по-лесно, а и аз по принцип съм много зле с ориентацията, та и самото каране в София ми е кошмар, не толкова, че не владея техниката!
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #24 -: Септември 29, 2009, 02:30:38 am »
Момичета, моля ви за помощ! Над нас живее едно изчадие в облика на невинна старица, което повече от година ни трови нервите почти всяка нощ. Тази нощ се принудих да звънна и в полицията - не че произтече нещо от това... Та да не ви обърквам повече ще обясня накратко случая - явно чудовището е с ментални увреждания, обаче си е въобразило, че у нас имало някакви машини, които сме пускали нощем и според нея произвеждаме нещо /от 22 ч. до 6 сутринта!/ Та за да ни накара да "спрем машините" започва едно хлопане и блъскане по пода и тръбите на парното, не може да се спи. Доскоро на мен и мъжа ми ни беше смешно и го приемахме все на майтап, ама напоследък положението стана направо трагично... Имам чувството, че откакто се появи и детето тази луда съвсем се настърви. Сега милото се стряска насън :( Написали сме жалба преди около месец още /да не говорим, че тоя изрод беше пуснал срещу нас 8O/, но още никакъв отговор. Съдействие от съседи почти не виждаме, т.к. повечето са изкуфели като нея, пък и кво им пука - нали не хлопа на тях, или да не си развалят "добрите" съседски отношения, знам ли...Та ако някой е имал подобен случай или може да ми даде някакъв съвет ще съм много благодарна.
Ако сметнат, че поста ми не е за тук, нека модераторите го преместят където сметнат за добре
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #25 -: Септември 29, 2009, 06:57:36 am »
Цвете, добре дошли!Дано намериш подходяща жена!
Важно е сега да си спокойна, всичко ще се нареди.

 :flower:Благодаря за стиснатите палци!Малко остана!
Размина ми се на мен болницата вчера и слава Богу,
така с багажеца си тръгнах и си се върнах.
Видях един двегодишен дребен сладур на входа
и апарата не отчете ни една контракция.

Фусита, това произведение е в рамка вече, нали?
"- там, там където трепетно бие на МаМа сърцето"

Надинко, успешен работен старт, а за бибата  :? дано скоро Рая я забрави.

Мини, добре дошли! Митака в яслата през деня няма грижи-
спокоен е, играе, спи без проблем, казаха - " Жив и здрав да вие е, хапва за двама !"
Поплаква сутрин и като го взимаме, дано е временно.

Нуну, много неприятно!Под нас живее една болна бабка,
но няма нищо общо с това което описваш. :?

Дели ние и преди яслата, (добре, че е рядко) хапем.
Веднъж само го направи заради нещо негово,
иначе го прави като че ли от обич, на баща си, мен и батко си!
Прави го сякаш търсейки внимание.

Зори, в четвъртък стискам палци, само бъди спокойна!

Цитат от Ани4ка, от миналата седмична:

"Освен това вече цяла седмица съм с разстройство и се чудя от какво е,
предвид че до преди това ме мъчеше точно обратният проблем!
Дали е възможно да е от смяната на Магнерот с Диаспорал...?"


Ани4ко, Диаспорала наистина има такова действие,
ама чак цяла седмица, не ми се вярва да е от него!
Но може и да е въпрос на организъм, на мен не ми действа така.

Васи ми се губи на мене? Как ли са?

« Последна редакция: Септември 29, 2009, 06:59:30 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #26 -: Септември 29, 2009, 07:42:20 am »
nunu - Малко размисли във връзка с твоя бабешки проблем. Над бабата живеят ли хора? Възможно е, тези, които са над нея (ако има такива) или около нея да вдигат шум, а тя по някакви си нейни причини да е решила, че сте вие.

Не е зле това да се провери, и ако е така, да се заведе бабето да види, че не сте вие а са другите, и да престане с този тормоз. Отделно, може да й натвърдите, че все пак вие сте с малко дете, и няма логика да има производство или каквото ще да бъде у вас.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #27 -: Септември 29, 2009, 08:14:02 am »
Нуну,
СТОЛИЧЕН ИНСПЕКТОРАТ

Адрес: ул. "Париж" 5

Директор: инж.Веска Георгиева


тел.: 9377 230
факс: 9377 221
Приемно време: сряда от 9:00 - 12:00 ч.

1. Удари ли 10 часа - всяка божа вечер звъниш в полицията, съответното районно и ги С НАЙ ЛЮБЕЗЕН ГЛАС ги викаш заради "нарушаване нощната тишина".
Според наредбата на столична община за обществения ред, след 10 часа трябва да е абсолютно тихо. Всеки път им се извинявай за безпокойството по такъв дребен повод (дова е подъл ход не се притеснявай  )
Един два пъти като видиш да идват полицаите - звъниш обратно в районното да благодариш за бързата реакция 
2. В разстояние на 6, 7 дни (щото за толкова дни, нищо няма да се случи ), звъниш пак в уречения час в районното, съобщаваш за сигнала, казваш, че пак си ти, след което казваш следното: "Срашно се извинявам, знам, че всички ваши разговори се записват. Вете 5ти ден подавам сигнал за нарушаване на нощната тишина от ..... Ваши колеги идват, отиват си, но нищо не се случва. Според наредбата на СГО за опазване на обществения ред, полицейските органи са тези, които следва да налагат глоби на нарушителите. Ако това продължи още 2 дни, имам всички основания и доказателства да пусна сигнал , че имам съмнения за за корупция. Или наложете глоба или пускам сигнала"

2. Сигнал с молба да направят замерване до РИОКОЗ - София - отдела за Шум. Те също следва да им наложат глоба ако установят нарушение. Като им ззвъннеш ще опитат да ти излезнат с номера, че не са задължени, но това хич да не ти минава - според въпросната наредба са и още как

3. Писмен сигнал с описание на случая до Столичния инпекторат
В очакване ....
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #28 -: Септември 29, 2009, 09:15:56 am »
Nunu, Фусинка и Рали са ти дали съвети  :D Иначе много неприятна ситуация :( Аз също си мисля, че е добре да разбереш дали някой друг във входа вдига шум нощем? Другото важно според мен е ако можеш да разбереш дали жената е с психическо заболяване, или просто проклета? Ако е първото, може би трябва да се пипа по-внимателно, напр. ако жената има близки, те да помагат.
Иначе, в предното ни жилище, през деня се вдигаше невъобразим шум - просто някакъв кошмар, мъжът ми не е по разправиите, ама едвам го накарах да отиде до съседите отгоре да ги пита какво правят и кога смятат да спрат, а се оказа, че шумът бил отстрани - човекът дърводелец и вярно си работеше у дома - е няма такъв тормоз :x това го казвам за да подчертая, че е трудно да се определи откъде точно идва шумът. Иначе с онзи шантав съсед никой от блока не беше успял да се оправи, но не сме се занимавали сериозно с въпроса, де.

Успех!
Благодаря ти, Бени!







*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #29 -: Септември 29, 2009, 09:25:44 am »
Nadyn за какъв гел става въпрос че нашия разбойник сега се сети от 1 месец да си търси бибата и не я дава а до преди това даже си заспиваше без нея изобщо не я потърсваше  8O но сега ме очудва но май може да се дължи и на зъбите май ще имаме нови попълнения  :?

Виктория, гела ми го препоръча една мама от тук, ако добре помня е via :)
Казва се Daum Exol Nagel-Schutzlack(Dentinox)
Рая разбра, че бибата е гадна и не иска да я докосне даже. Действа за сега :D
Друг в върпоса, че не спи на обяд и става мама мия, но няма начин  :D
« Последна редакция: Септември 29, 2009, 09:36:15 am от Nadyn »
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #30 -: Септември 29, 2009, 09:27:53 am »
Благодаря ви момичета за бързия отговор! Чак сега виждам, че сте писали, защото използвах малкото останали сутрешни часове за да поспя...
rally_pat, да не мислиш, че не са идвали целия блок да прави оглед на апартамента ни? В действителност се чува някакъв шум като бучене, според мен от стар хладилник или климатик, но ТОВА НЕ Е ОТ НАС!!! И самата тя дори идва, пуснах я в жилището си, без да съм длъжна - всичко на добра воля от наша страна и пак неговото си знае изрода ниеден - ние през деня сме ги били спирали, а нощем сме ги пускали 8O Не стига това, ами и тия под нас е подскокоросала - и те подавали жалба...Незнам какви хора са това - знаят, че сме с малко дете. А тия над нея са семейство също с дете - първи-втори клас, единствено те ни съчувстват, може би защото и те са потърпевши, днес ще взема да говоря пак с тях да преприемем нещо заедно.
Fussii, ми нощес като идваха полицаите - те ако можех мааалко по-шумно да се придвижат из блока - все едно се качваше цял полк, а ние сме на 3-тия етаж, тя на 4-тия! То е ясно, че като ги чу и се спотаи...Нищо не можели да направят! Това обаче с молбата до РИОКОЗ ми хареса, ще взема наистина да подам молба да направят замерване, да се види наистина откъде идва тоя шум. Макар че съм сигурна, че тя ще измисли нещо друго, с което да ни тормози...Тя просто си е такава - изкуфяло и злобно човече!
Фреши, права си - не е с психични отклонения, а си е просо злобна, живее сама и като няма какво да прави по цял ден и гледай с кви глупости се занимава!

Още веднъж благодаря за съветите :D Лек и спокоен ден!
« Последна редакция: Септември 29, 2009, 09:31:41 am от nunu »
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #31 -: Септември 29, 2009, 09:37:51 am »
нуну не ща да те отчайвам но и ние имахме подобен случай преди време...
нашта бабиера пускаше 1 телевизор на макс по всяко време на денонощието. телевизора беше позициониран точно до възглавниците ни от другата страна на стената и просто не искаш да знаеш как се чуваше...слушахме си нон стоп всички сапунки. издирих й телефона и 100 пъти сме й звъняли и на нея и на ченгетата. драмата приключи като приключи и бабичката...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #32 -: Септември 29, 2009, 09:44:39 am »
драмата приключи като приключи и бабичката...
Ха-ха, това много ми хареса...А, грях ми е на душата, ама неведнъж съм си го пожелавала :oops:
Само че нашата изглежда бая жилава, нея злобата я поддържа! :x
Иначе и на мен ми е идвало да й намеря телефона, ама тя май няма стационарен, а джи ес ем. Само че мисля да не се представяме,а да й звъним по цяла нощ и да я тормозим - тя хлопа, ние звъним и така..Вижте само с кви глупости се занимавам...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #33 -: Септември 29, 2009, 10:54:12 am »
В предната тема Гери беше изразила опасения относно разболяването на дете на чужда територия, като преживяла наскоро нещо подобно да споделя как го правят хората.
Бях си приготвила всякакъв набор от лекарства, специфични за състоянията в които ми е изпадала Стефания, още като почна да хърка през нощта включих Ериус, на следващата сутрин тръгнаха сополи и учестеното дишане- прибавих Тобрекс и Вентолин, до вечерта положението нито се подобряваше, нито се влюшаваше. През нощта Стефания повърна два пъти, а дишането вече си отиваше към спазъм, сутринта станахме и звъннахме на българина, който ни беше предложен за контакти от агенцията. Каза, че до 30 минути доктора ще е при нас, след 20 минути вече беше в стаята. Прегледа и преслуша Стефания, беше категоричен че е бронхоспазъм, показах му последната рецепта, говорихме за антибиотиците, имах дори Урбазон, който той напълно отрече като метод на лечение. Каза също, че от Вентолин няма нужда детето, единствено Ериуса одобри. Веднага тръгнаха към спешния кабинет с таткото и детето, там вече преразказвам- поел я е педиатър, със сестрата са се надпреварвали да я забвляват докато си вършат работата, сложили са катетър /към който според Стефи са пуснали водичка/, пуснали са антибиотик и са сложили успокоително, за да спи детето докато се изтече системата. На таткото са предложени всякакви удобства- кафета, имало е и интернет дори. Сестрата и доктора са пускали клипчета на техните дечица от телефоните си, за да отвличат вниманието на детето докато тече системата, доктора надувал ръкавица и я нарисувал, върнаха се с подаръци, кученце навиващо се и от кутийките за правене на балончета, изписал е антибиотик, муколитик, ибупрофен които лекарства получихме абсолютно безплатно /естествено имахме застраховки, които ги покриват/. Просто думи нямам колко съм благодарна да се отнасят така с детето ми.
Не вярвам, че ще доживея някога това да се случи и у нас ...  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #34 -: Септември 29, 2009, 10:58:22 am »
Мини,
много съм впечатлена от разказа ти. Звучи невероятно наистина.
Надявам се, че Стефи вече е добре, нали?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #35 -: Септември 29, 2009, 11:42:50 am »
Здравейте,

Давате ли Витамин Д на бебетата си? Моето е почти на 3 месеца и педиатърката ни каза да не взимаме. Моля за съвет?
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #36 -: Септември 29, 2009, 11:53:49 am »
mini,наистина страхотно отношение на докторите към детето.Ние бяхме в Мармарис и много се притеснявах ако Ива се разболее как ще се оправим,но всичко беше наред.
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #37 -: Септември 29, 2009, 11:54:06 am »
Mini, добре дошли и се радвам много за благополучния развой на събитията при вас! Добре наистина, че сте имали застраховка. М/у другото - когато пътуваш с организирана от агенция екскурзия, както във вашия случай - включена ли е в пакета или я правите самостоятелно?

Никога не си спестявайте медицинската застраховка (тя май в повечето случаи покрива и други събития като загуба на багаж, правна помощ) при пътуване! Това е първото нещо, което правя, когато организираме пътуване.
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #38 -: Септември 29, 2009, 12:17:27 pm »
Здравейте всички мами!Не съм писала отдавна,отдадена на игри с Анди.
Вече пораснахме и вербуваме площадките.
Сега се наслаждаваме на една слънчева и топла есен в Свиленград,откъдето в пращам поздрави.
Здраве и игри на малките дечица,на чакащите мами,приятни разходки, а на всички други слънчево настроение!
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #39 -: Септември 29, 2009, 12:58:31 pm »
Здравейте,

Давате ли Витамин Д на бебетата си? Моето е почти на 3 месеца и педиатърката ни каза да не взимаме. Моля за съвет?
Мойто е на три и половина и продължавам с по 1 капка на ден.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #40 -: Септември 29, 2009, 13:02:36 pm »
Да, Маги- Стефи е добре, пие си лекарствата и се оправя, благодаря ти за загрижеността.
Цвети- застраховката беше включена в цената, общо за 4мата беше малко над 4 хиляди евро, като мисля застрахователната сума беше около 25 лева, не съм много сигурна обаче. За това плащахме и за двете деца- за да имат застраховка и място в автобуса. За Стефания имаше легло в хотела, а за Преслава дървена кошара.
Цялата почивка със все харчовете- 10 дена в Кушадасъ ол инклузив ни легна 1500 грубо, аз съм доволна
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #41 -: Септември 29, 2009, 13:50:11 pm »
Nadyn за какъв гел става въпрос че нашия разбойник сега се сети от 1 месец да си търси бибата и не я дава а до преди това даже си заспиваше без нея изобщо не я потърсваше  8O но сега ме очудва но май може да се дължи и на зъбите май ще имаме нови попълнения  :?

Виктория, гела ми го препоръча една мама от тук, ако добре помня е via :)
Казва се Daum Exol Nagel-Schutzlack(Dentinox)
Рая разбра, че бибата е гадна и не иска да я докосне даже. Действа за сега :D
Друг в върпоса, че не спи на обяд и става мама мия, но няма начин  :D

Благодаря ти мила ще пробваме !
Здравейте,

Давате ли Витамин Д на бебетата си? Моето е почти на 3 месеца и педиатърката ни каза да не взимаме. Моля за съвет?
Мойто е на три и половина и продължавам с по 1 капка на ден.
И ни е като свършихме първото шишенце док.каза да вземем още едно и като започнаха големите жеги каза да не давам повече докто отминат летните жеги!  :wink:

Мини можем май само да мечтаем това да се случи у нас някога ,и да го видя няма да повярвам сигурно  :wink: ...Радвам се че малкта е добре  :D
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #42 -: Септември 29, 2009, 14:36:42 pm »
Здравейте,

Давате ли Витамин Д на бебетата си? Моето е почти на 3 месеца и педиатърката ни каза да не взимаме. Моля за съвет?

аз никога не съм давала.А живеехме в Белгия,където слънцето беше рядкост.Но бяхме на АМ.

Мини,страхотно отношение наистина,впечатлена съм.

Мише,много се радвам,че още си с беба в коремчето,да почака още месец !
« Последна редакция: Септември 29, 2009, 15:38:21 pm от z22 »
<br />
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #43 -: Септември 29, 2009, 15:05:37 pm »
Радвам се, че Стефи е добре и още повече, че този път мисля е получила адекватно лечение.
Това отношение и поведение съм го гледала само по TV за огромно мое съжаление.

Ето ние, тоест Тони след уж гнойна ангина началото на юни, та до сега борим гъбички, които периодично се появяват.Като ви казвам нула внимание, значи нула.
Чак като Бърди ме посъветва да пусна изсл. на имунно клетъчно ниво, реших и се амбицирах, да се опитам да разбера причината и то този път да изисквам, да ми покрият разходите по касата. Вярвайте ми голяма борба водя и на двата фронта /медицинска и семейна/

Вит.Д аз на моето дете започнах да давам по съвет на педиатърката, но след като ни консултира Бърди, преустанових. Така или иначе бяхме изцяло на АМ, а там този витамин е в достатъчните количества за дребните.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #44 -: Септември 29, 2009, 17:36:34 pm »
Здравейте,

Давате ли Витамин Д на бебетата си? Моето е почти на 3 месеца и педиатърката ни каза да не взимаме. Моля за съвет?

Аз в началото давах, сигурно към 2-3 месеца. После ходихме на гастроентеролог заради рефлукса, която му направи и по-общ преглед и каза да не даваме повече, защото фонтанелата му почти се била затворила. Спрях да давам, питах личната за фонтанелата, добре си била, един частен педиатър по друг повод посетихме питах и него - според него също трябвало да си давам. Така или иначе не съм давала повече. Според д-р Бърди в 550мл АМ се съдържа необходимото количество, дано цитирам точно. Марти е с дохранване почти отначало (въпреки че още се кърмим :wink:) - така че поне част е поемал с АМ. В Лондон знам, че не препоръчват на бебоците, а както казва Зори, там слънцето не е толкова.

При всички положения, трябва да зависи от затварянето на фонтанелата, на нас ни каза гастрото, че по-добре да хванел рахит, отколкото да му се затвори преждевременно.
Благодаря ти, Бени!







Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #45 -: Септември 29, 2009, 19:49:05 pm »
Ясно. Ние сме изцяло на кърма (това трябваше да го уточня по-рано).

Все пак ми се изясни, че има общо със затварянето на фонтанелата и щом педката така е преценила, няма да давам. Незнам дали да вярваме изцяло на педиатрите си. Ето това е нещо рутинно например, за което не би трябвало да се търси второ мнение, но като разговарям с други майки и чета по форумите - почти всички дават вит. Д и се притесних... Както и да е, тя ми каза от октомври да го почвам така че ще изчакам още 2-3 дни  :D

Благодаря за споделените мнения!
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #46 -: Септември 29, 2009, 21:44:25 pm »
Здравейте,

Давате ли Витамин Д на бебетата си? Моето е почти на 3 месеца и педиатърката ни каза да не взимаме. Моля за съвет?

Да, все още давам.  Бях спряла след първото свършено шишенце (по свое усмотрение), но през лятото, след като педиатърката продължи да ме пита дали все още давам - започнах отново.  Зависи от това колко бързо се затваря фонтанелата - нашата все още не е затворена.  Същевременно има деца, с които се разхождаме, на по 5-8 месеца, с по-затворени от нашите фонтанели, на които съответно е казано да не дават повече.  За протокола - кърмила съм я до 8 месец, след това АМ, но въпреки всичко се наложи и додаване на витамин Д заедно с АМ.
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #47 -: Септември 29, 2009, 23:14:31 pm »
Момичета, спомням си преди време, че някоя мама беше водила детето си при професионален фотограф. Може ли да кажете някое студио. Искам да направа на Алекс няколко професионални снимки, нещо като фотосесия.
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #48 -: Септември 30, 2009, 09:29:45 am »
Мери,
Аничка беше водила нейната Вероника на фотосесия за първия и рожден ден.
Може и други да е имало.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #49 -: Септември 30, 2009, 09:57:05 am »
Както и да е, тя ми каза от октомври да го почвам така че ще изчакам още 2-3 дни  :D



Ами да, през летните месеци повечко слънчице близва нашите дечица и те набавят вит.Д сами :D
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #50 -: Септември 30, 2009, 10:04:24 am »
Привет и от нас в средата на седмицата... Нека всички дечица са здрави, а тия които тепърва ще се раждат да си седят по местата докато не им дойде термина ;)!(извинявам се за неформатирания пост, но не ми работи "ентъра"...) :oops:                     Мини, благодаря за инфото. Не е хубаво да ти е болно детето, но ако се случи само можем да се надяваме че ще получи такива грижи. Дано Стефи вече е здрава!                                  Маги, за карането сама си е постижение. Мен ме скъсаха за 5 път на изпита по кормуване и тази година се разминах с книжката. Оказа се, че листовките имат давност една година а моя изпит го взех на 6 октомври миналата. И така, сега се налага пак да ги държа, но прецених че нямам време и нерви и напролет ще се пробвам пак...                       И тъкмо щях да кажа, че и Ели е добричка в яслата и вчера ми я "похвалиха", че бие децата и не слуша, а миналата година каква добра била... и сега съм в чуденка как да я отуча... Иначе намерих решение за изява на таланта и като "художничка", арестувам я в стола за хранене (който отдавана не го ползва) и го позиционирам достатъчно далеч от всякакви мебели и там и давам да рисува.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #51 -: Септември 30, 2009, 11:01:53 am »
Гери,
успех на пролет с изпитите! :) Дано станеш добър шофьор, щото аз за сега все още не съм. :lol:
При мен стана така. Изкарах си курса още през 2004-та във Варна. Взех си изпитите без проблем, но от тогава не съм карала. Едва това лято се организирах и взех няколко (6) часа по кормуване. Та така, ето, вчера пак се престраших и ходих с детето до свекърва ми, която живее в кварталите. Засега се справям, защото си подбирам часовете към 19, когато трафикът е по-слаб или в събота и неделя. :) Обаче пък с каква голяма кола се движаааа! :lol: Цял Ситроен Ксантия комби! Голямо нещо си е това. :lol: Хайде, спирам да се хваля вече. :oops: Скоро, като задобрея, няма да се впечатлявам, че съм зад волана. :)

Успех на всички в яслата! :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #52 -: Септември 30, 2009, 13:49:53 pm »
Mary ,

аз водих Вероника на професионален фотограф за рождения и ден, с баща и бяхме решили това да ни е подаръкът. Много сме доволни от момчето, живот и здраве, и следващото дете ще оборудваме с такъв спомен   :lol:
Ето това е линк към сайта, където ще намериш повече инфо:
http://valkanov-photoart.com/ . Струваше ни 100 или 150 лв, не помня точно. Около час беше фото сесията, получихме всички снимки на диск (около 200 бр), а най-хубавите по преценкана фотографа - обработени на фотошоп.

синьо кокиче ,
и аз така си избирах слабо натоварни дни и часове за курса по шофиране, но като ми се наложи да се впусна в приключението "шофиране по софийските улици" съжалих, че не съм се възползвала от опита и уменията на инструктора в натоварените часове и съответно - по-сложни и критични ситуации...
« Последна редакция: Септември 30, 2009, 13:54:50 pm от ani4ka »
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #53 -: Септември 30, 2009, 15:52:49 pm »
Аничка,
ти не си ме разбрала, мила.
Аз часовете по кормуване си ги карах в сериозния трафик във Варна през деня, както и в Русе около 17ч. Казах, че сега, когато се впуснах от скоро сама, си подбирам часовете след 18:30 за ходене някъде с колата.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #54 -: Септември 30, 2009, 16:35:13 pm »
Ааааа....извини ме!  :oops: Сигурно е от състоянието в което се намирам ;)
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #55 -: Септември 30, 2009, 16:55:23 pm »
Аничка, мерси много. Ще му се обадя задължително.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #56 -: Септември 30, 2009, 22:52:50 pm »
Успешна и слънчева седмичка и от нас! :D :D :D
Ние вече правим по 4-5 крачки ,и аз съм много щастлива !!!!! :D :D :D
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #57 -: Октомври 01, 2009, 10:00:19 am »
Здравехте за днес и от нас вчера нямах време да пиша нашия разбойник е с разстройство от вчера сутрин обадих се на док водих го изписа Хидрасек,Ентерол,Хидратин алфа  обаче от това дрискане имаме идруг проблем дупето му е зачервено и това стана за отрицателно време  :( дайте съвет с какво да мажем сега пудря с пудра и мажа с Судокрем посменно но май няма промяна
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #58 -: Октомври 01, 2009, 10:07:28 am »
Ами, Вики,
това е спасението - Судокрем. Може и да редуваш с пудра. Ти си си го казала. Но не очаквай мигновен резултат. И Михаела се е подреждала така на няколко пъти. Веднъж си беше и сериозно подсечена. По някой път, ако не и усетя миризмата навреме и я оставя така в количката, веднага и се зачервява дупето. Дано по-бързо се оправи Момчил.

Ади, :D
много е хубаво това. :D И аз бях много щастлива, когато Михаела започна да прави по 4-5 крачки. Но при нея това стана на година и 3 месеца. Сега се стягай, че ще започне да шета навсякъде. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #59 -: Октомври 01, 2009, 10:31:26 am »
Здравехте за днес и от нас вчера нямах време да пиша нашия разбойник е с разстройство от вчера сутрин обадих се на док водих го изписа Хидрасек,Ентерол,Хидратин алфа  обаче от това дрискане имаме идруг проблем дупето му е зачервено и това стана за отрицателно време  :( дайте съвет с какво да мажем сега пудря с пудра и мажа с Судокрем посменно но май няма промяна

Крем Здраве. Идеален е за такива случаи.
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #60 -: Октомври 01, 2009, 14:28:37 pm »
Слънчева и здрава седмица и от нас!
Много отдавна не съм писала, децата междувременно попораснаха. Живота на майка им взе да става малко по-лесен. Е, не че Александра почти не ме оставя да поспя през последните няколко нощи заради зъб, но и това ще мине.Тя от две седмици вече ходи на ясла за сега до обяд. Доста бавно свиква, но тя е много малка още.Обръщат и много внимание, но най ми е притеснено за вирусите. Вчера имаше едно дете с разстройство, а днес 9 деца са върнати по същата причина. Та ние днес и утре ще пропуснем яслата пък дано ни се размине.
Юлия вече е в градинска група и ходи с удоволствие, голяма разлика има с яслата. Всеки път като отида по рано да взема Алекс виждам в групата на Юлия да се танцура, пее, рисува, разни групови игри. Тя вечер ми показва какво са правили през деня.

Вики, и аз съм много доволна от Судокрем. Само веднъж педиатърката ни предписа лекарство, защото зачервяването се оказаха гъбички.

Ади, честито, и аз чакам този момент с нетърпение, защото Александра още не е проходила.

синьо кокиче , я сподели колко харчи вашия ситроен, че моя ми дава 14,7 на градско. Вярно, на газ карам, ама пак ми се вижда доста.Ксантията не е чак толкова голяма.Аз едно време като новак карах Волво комби, с удължена база, специална изработка по поръчка на шведските пощи и отгове на всичко оранжево. Няма да ти казвам как като видеха и жена да го кара направо път ми правеха.

Мини, радвам се, че Стефи е добре!


Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #61 -: Октомври 01, 2009, 19:18:08 pm »
Пуснала съм тема в Дом и Хоби, ама да ви питам и тук - ползвате ли помощ в почистването на дома и някой към моя квартал Павлово да може да ми препоръча човек?
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #62 -: Октомври 01, 2009, 21:06:47 pm »
аааааааааааах болната ми тема.....
ако знаеш колко съм зле по тоя въпрос... имах страхотна жена, но се ожени и напусна. След нея смених точно 5 коя от коя ... Последната изби рибата и вече съм напълно отчаяна че ще намеря някой за най-обикновено почистване
В очакване ....
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #63 -: Октомври 01, 2009, 21:35:05 pm »
Здравехте за днес и от нас вчера нямах време да пиша нашия разбойник е с разстройство от вчера сутрин обадих се на док водих го изписа Хидрасек,Ентерол,Хидратин алфа  обаче от това дрискане имаме идруг проблем дупето му е зачервено и това стана за отрицателно време  :( дайте съвет с какво да мажем сега пудря с пудра и мажа с Судокрем посменно но май няма промяна
цинкова маст в аптеките или крем здраве  :D
,бързо да се оправяте  :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #64 -: Октомври 01, 2009, 22:39:21 pm »
Малко офф!
Mary ,

аз водих Вероника на професионален фотограф за рождения и ден, с баща и бяхме решили това да ни е подаръкът. Много сме доволни от момчето, живот и здраве, и следващото дете ще оборудваме с такъв спомен   :lol:
Ето това е линк към сайта, където ще намериш повече инфо:
http://valkanov-photoart.com/ .

Ха, недемоми са пътищата ... Гледах галерията и се натъкнах на това:
Според вас има ли роднинска връзка между мацките на снимката и каква е тя?

Бе то и аз ако съм "барната", снима ме професионален фотограф и прегледа нещата с Фотошоп-а, сигурно ще бъда равна по хубуст на някоя звезда ...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #65 -: Октомври 01, 2009, 23:11:02 pm »
Здравехте за днес и от нас вчера нямах време да пиша нашия разбойник е с разстройство от вчера сутрин обадих се на док водих го изписа Хидрасек,Ентерол,Хидратин алфа  обаче от това дрискане имаме идруг проблем дупето му е зачервено и това стана за отрицателно време  :( дайте съвет с какво да мажем сега пудря с пудра и мажа с Судокрем посменно но май няма промяна
цинкова маст в аптеките или крем здраве  :D
,бързо да се оправяте  :)

само да отбележа, че ВСИЧКИ бебешки кремове против подсичане съдържат цинкова паста :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #66 -: Октомври 02, 2009, 09:59:00 am »
Оле, откога не съм писала  :D
Аз вече съм на работа, малките ги приеха на ясла сега и ще правим изследванията. Я кажете, някой давал ли е нещо за подсилване на имунната система и какво? Че май искам да им дам нещо, за да ги предпазя поне малко в това болно време.
Здрави майки и деца!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #67 -: Октомври 02, 2009, 14:45:28 pm »
Мими, прочети в темата "Помагаме си сами" в подфорума педиатрични грижи и консултации, там има писано.Не мисля, че за толкова малки  деца ще има някакъв ефект/полза от тези имуностимулатори.

целувки на малките и по-малко болести
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #68 -: Октомври 02, 2009, 15:10:11 pm »
Ади,честити първи стъпки!Много вълнуващ момент!

Вики,аз също мажех със Судокрем и слагах и пудра,но бавно му се оправи дупето и то чак като взе да поминава разтройството.

Габи,дано свикне бързо малката ти ученичка.
И аз съм на тази вълна сега,защото Жори ходи вече 2 дни до обяд.Аз през цялото време го мисля,а като тръгна да го взимам ,все едно на изпит отивам - ръцете ми треперят,коремът свит - страх ме е ,какво ще заваря и какво ще ми кажат.
В темата за яслите ще опиша първите ни два дена,че тук не всички са на този етап .
<br />
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #69 -: Октомври 02, 2009, 21:18:18 pm »
Eй, Адинко, честити ви първи стъпки. Тя пъргава снахата бе. И ние крачим доста, но все още с помощ.
Честито и на учениците.
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #70 -: Октомври 03, 2009, 10:03:16 am »
Ема, благодаря! Ще погледна. Целувки и на вас  :D
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #71 -: Октомври 03, 2009, 14:30:09 pm »
Жоро ходи 2 дни на ясла и вече е болен - запушен и течащ нос,лека кашлица.Снощи едва спа,днес не можа и 20 мин. да дремне на обяд с това носле. :(
<br />
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #72 -: Октомври 03, 2009, 15:48:20 pm »
Зори, това е положението с детските градини, моите като тръгнаха, бяха по същия начин :(.
Да се оправяте и адаптирате по-бързо

:*
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #73 -: Октомври 03, 2009, 19:58:24 pm »
Да попитам и тук, някой да е срещал в аптечната мрежа противогрипната ваксина Inflexal V, незнам дали има внос още, за да пускам връзките в Бургас.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #74 -: Октомври 04, 2009, 12:02:31 pm »
Перде, не може ли в аптеката да се обадят на вносителя, бе?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #75 -: Октомври 04, 2009, 13:41:28 pm »
Абе ще звъня утре на вносителя и аз, пък и пуснах връзки да разберат дали има наличности по складовете на официалният вносител Хигия.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #76 -: Октомври 04, 2009, 18:52:42 pm »
Четох в интернет, че е звъняно на вносителя, но са казали, че за 2009 внос у нас няма да има.  Дано успееш евентуално да намериш някаква останала наличност.
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #77 -: Октомври 04, 2009, 20:08:22 pm »
Четох в интернет, че е звъняно на вносителя, но са казали, че за 2009 внос у нас няма да има.  Дано успееш евентуално да намериш някаква останала наличност.

Е то ако е останала ваксина, ще е  миналогодишната и не върши работа. Защо да няма внос бе, аман от тази смотана държава, ще звънна утре да питам, да видим.
Ся ми рекламират тук някаква си Ваксигрип и лекари и аптекари въобще не им дреме... :x
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #78 -: Октомври 04, 2009, 20:32:59 pm »
Че от кво да им дреме - тва за тях е търговия и нищо повече. Лошото е, че понякога има неща, които се продават на в белите европейски държави, а тук поради търговска неква политика, ги няма...
Лично аз чакам поръчка оттук: http://www.chemistdirect.co.uk/delivery_information.php -  машинка със таблетки за облекчаване на дишането при настинка.
*
Re: Седмицата 28.09 - 04.10.09
« Отговор #79 -: Октомври 04, 2009, 20:40:58 pm »
Че от кво да им дреме - тва за тях е търговия и нищо повече. Лошото е, че понякога има неща, които се продават на в белите европейски държави, а тук поради търговска неква политика, ги няма...
Лично аз чакам поръчка оттук: http://www.chemistdirect.co.uk/delivery_information.php -  машинка със таблетки за облекчаване на дишането при настинка.

Лейди нещо от линка не ми стана ясно за какво иде реч, би ли обяснила по подробно и колко струва?

А за ваксината Инфлексал, явно предстои внос според Централна база на СРИОКОЗ

От 15.09.2009 г. започва ваксинация на желаещи граждани в Имунизационен кабинет; ул. “Враня” № 20 (кръстовището на бул. “Сливница” и ул. “Опълченска”), ет. 5, ст. № 519.

В момента кабинета разполага с ваксина Инфлувак и Ваксигрип. Очаква се доставка на Инфлексал

Информация за наличните ваксини и тяхната цена можете да получите в кабинета или на телефони: 831- 20-17 и 81-30-498
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!