0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #80 -: Септември 17, 2009, 13:38:33 pm »
Денито, подкрепям мнението! Стеф, какво толкоз е станало? Просто всеки има различен начин на изказване и го прави както му харесва. Аз лично пък изобщо не се дразня. :lol:
« Последна редакция: Септември 17, 2009, 13:44:28 pm от Марито »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #81 -: Септември 17, 2009, 13:55:10 pm »
Бяхме отново при педиатърката днес. Мони ми е по зле. Температура спря да вдига, но гърлото и е много червено и започна да кашля хубавко. Изписа ни един АБ и ако утре не сме по добре, ще се наложи да го включим.
Чудя се, тук съседките ми казаха, че може да и направя компрес с домашна ракия, но според мен е малка все още за подобни почерпки  :lol:.
Споделете слагате ли компреси и от каква възраст сте започнали.
А Хималая ползвали ли сте. Пак майки казват, че може и бебе да мазнеш по гърдичките и нослето да го загрее, аз мен си мажа. Но днес когато я попитах може ли детето да намажа само дето не ме наби  :lol:. От камфора можела спазъм да получи и тем подобни.
Някой ползвал ли го е.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #82 -: Септември 17, 2009, 14:28:54 pm »
Lidia аз съм ползвала това кремче за сина ми и мисля, че имаше ефект.
http://www.framar.bg/pulmex-bebe-ungvent-20-gr.-pid16002358.html
Ние ползвахме ето такова столче много съм доволна, защото Денис и до днес си го ползва като маса със столче.
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #83 -: Септември 17, 2009, 14:39:08 pm »
Лидия и азщях да ти препоръчам плумекс бебе. Слага се съвсем малко, като се избягва областта на сърцето и гръбнака... Най-добре преди сън - така изпаренията ще помогнат и на нослето... Успех!!!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #84 -: Септември 17, 2009, 14:42:22 pm »
Момичета да ви питам относно кошница-столче за кола.В нея бебето ми е полулегнало,а нали до четвъртия месец не е желателно.Имам ли повод за притеснения?

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #85 -: Септември 17, 2009, 14:45:39 pm »
Благодаря ви Деница,setakap само че педиатърката ми спомена и за Пулмекс, че не трябва да се ползва. И той е с евкалипт.
Ето листовката и на Хималая.
http://si-plus.com/index.php?p=43
По скоро побесня, отколкото спомена ... :lol:
Затова питам.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #86 -: Септември 17, 2009, 14:57:21 pm »
Лиденце, дано се разминете с антибиотика!
 :bighug: и бързо оздравяване за Мони!

Похваления "ученик" Митак взе да се досеща, че "Клубчето" му става ежедневие и днес поплака!
Но не са се обадили да го взема, така че съм спокойна!


Мише, браво за яслата! Ти за колко време ще го даваш? В смисъл, като се роди бебето, ще го спираш ли? аз май се отказах да пускам Емо, така и така май няма смисъл да се връщам на работа сега, а и ми се струва малък... не знам де, още се чудя и са ми много интересни и полезни вашите училищни преживявания :D

Пипилота, при нас всичко става в движение и яслата, и подготовката за бебето!
Живот и здраве като се роди в движение ще реорганизираме и къщата,
както и спрямо поведението и реакцията на Митака!
Не мисля да го спирам, стига да не се наложи с оглед боледуване.
Но аз писах и преди, ако реши да се разболява от вируси
то ние околните му също можем да донесем у дома.
Кавото, такова!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #87 -: Септември 17, 2009, 15:18:53 pm »
Лиде, дано малката се оправи бързо! Иначе и аз съм ползвала "Пулмекс-бебе", за Ели то е за деца над 6 месеца... (има и само Пулмекс, той е за възрастни)

Пипи, Стефан много боледува покрай ходенето на Ели на ясла, дори варицела на 5 месеца изкара, но и да не ходеше тя на ясла бацили пак щяхме да си имаме. А и има и друго нещо, че той не е кърмено бебе и е недоносен на това отдавам болестите (без варицелата разбира се).

Мише, дано Митачето свикне бързо (аз тъкмо щях да го хваля и ти го издаде ;))!

Момичета да ви питам относно кошница-столче за кола.В нея бебето ми е полулегнало,а нали до четвъртия месец не е желателно.Имам ли повод за притеснения?
Парси, няма проблем с кошницата и двете ми деца прекарваха доста време там още от самото начало, а и Стефко още си спи там на обед. Мисля, че и доктор Бърди беше писал, че няма проблем.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #88 -: Септември 17, 2009, 15:25:25 pm »
Момичета да ви питам относно кошница-столче за кола.В нея бебето ми е полулегнало,а нали до четвъртия месец не е желателно.Имам ли повод за притеснения?

Parsi, няма поводи за притеснения. Поне така каза и д-р Алексиев - ортопедът, при който водихме Коко когато беше на 40 дни.



*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #89 -: Септември 17, 2009, 15:25:39 pm »
Благодаря ти Гери. Ще взема Пулмекс. Дано пресечем,
Поздрави и здрави дечица. :)
Мише ще се справи момчето. Ще поплаче ясно е , но без това не може. Здравичък да е и всичко ще си дойде на мястото.  :)
« Последна редакция: Септември 17, 2009, 15:27:10 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #90 -: Септември 17, 2009, 15:26:41 pm »
Почистих постовете, които не са по темата.
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #91 -: Септември 17, 2009, 15:34:08 pm »
На Синьо Кокиче и Пиппи искам да пожелая успешни 9 месеца!

А на Миси - много, много скоро да има повод за радост! 
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #92 -: Септември 17, 2009, 16:25:40 pm »
А на Миси - много, много скоро да има повод за радост! 

:heartbeat: Обречена е!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #93 -: Септември 17, 2009, 16:36:33 pm »
Мисиyahoo_17 :bighug:

Лиде - стискам палци да се разминете с антибиотика и Мони бързо да се пребори с болестта.


Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #94 -: Септември 17, 2009, 21:49:07 pm »
Парси, на нас ни казаха, че няма проблем с кошницата за кола, но че тя е за транспортиране и за това да се използва (сиреч, не постоянно). Но на 4 мес сигурно може и повечко, а и доста зависи от кошничката. Ние от малък Марти го държим в шезлонгче, ако ти се вижда комфортна кошницата, мисля, че е ок.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #95 -: Септември 17, 2009, 21:52:49 pm »
Благодаря ви-безценни сте... :youwoman:

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #96 -: Септември 17, 2009, 22:39:05 pm »
Добър вечер и от мен.Имам въпрос от името на изтощената ми приятелка.Детенцето й е на 11 месеца.От около 6 месеца през нощта е някакъв кошмар-буди се през 1 час с изплакване и след даване на залъгалка пак заспива.От 3 дни й се буди и през половин час като вчера е достигнал връхна точка и е заспал в 4 сутринта 8O.Малко подробности:предлага храна-отказва,заспива в 21ч.,през деня спи -сутрин по час,следобяд по два часа.Зъбите са започнали да никнат от 7 месец, а той е така доста по отдавна.Само изпуснах да кажа че въпреки отказа на храна изпива по едно шише чай и едно шише вода.Ще съм благодарна за съвети :)
Това, което Стефи е написала за хипогиклимията е вярно. По повод на моя син го написа доктор Бърди. Аз от него разбрах, че хипогиклемията причинява кошмари и буйства . В такова състояние и да предлага храна е все тая. Питай я за хранителния режим на детето. Аз лично вече спя нощем с лека вечеря в 20 - 21 часа и стотина милилитра мляко , дадено 45 минути след това.
Доктор Бърди има и друг тест - 3 дни подред Нурофен в съответната доза за възрастта. Ако е болков синдром - ухо или зъб, нощните епизоди ще спрат.
Друго - на около десет месечна възраст разбрахме, че детето го плаши вечер тъмното в прозореца и се спускат завесите преди лягане. Приятелката ти да се огледа за нещо, което за възрастния не буди  страх, но за детското въображение да. Нощните сенки са особено плашещи.
Да, искрено и от сърце се радвам за другите, повярвай ми, няма нужда някой да ми обяснява как да се радвам... просто не обичам лигавщините...
знаеш ли, много е важно отговорното и коректно държание и отношение към хората, само положителното мислене не всеки път върши работа :wink:
Аз също мразя лигавщините. Когато бяхме шепа народ тук, се пресичаха всякакви постинги в стил бг-мама, защото е необходима толерантност и уважение към другите. А това все пак е под-форум в сайт за проблемно забременяване. И не ми казвайте , че с мяу- мяу давате кураж на все още неуспелите . Минала съм по този път и знам какво е да четеш лигавщини за нещо, което не знаеш дали въобще някока ще изпиташ.
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #97 -: Септември 18, 2009, 00:41:37 am »

Аз също мразя лигавщините. Когато бяхме шепа народ тук, се пресичаха всякакви постинги в стил бг-мама, защото е необходима толерантност и уважение към другите. А това все пак е под-форум в сайт за проблемно забременяване. И не ми казвайте , че с мяу- мяу давате кураж на все още неуспелите . Минала съм по този път и знам какво е да четеш лигавщини за нещо, което не знаеш дали въобще някока ще изпиташ.

1. Малко крайно ми се вижда Лейди. Не съм чела постингите, бяха вече изтрити, нямам идея какво точно е казано, не съм се влияла от тях,
Аз също мразя много лигавщините. Това обаче е отворено интрнет пространство. Не можем да очакваме, че всеки интерисуващ се от темата,  влезнал случайно в Зачатие, трябва да познава историйте на тук постоянно присъстващите / от време на време човек има усещането, че Зачатие е затворено пространство за дългогодишните и едва ли не превилегировани членове, като чете твоите постинги например, за да не ме обвини някой в чешене на езика :)/. Хора всякакви, разбирания всякакви, не е нужно веднага да се напада, може да се обясни по-добронамерено.

За протокола, моята борба със с-та е доста по дългогодишна и трънлива от твоята, по-добре ми е известен пътя, въпреки това не нападам, неосведомените.....

2. По въпроса за хипогликемията... Сигурно д-р Бърди е прав,
Моята дъщеря обаче имаше няколко месечен такъв период, будешеше с най-невероятни искания, мамо легни до мен, завии се, на следващата секунда, махни одеалото, не се завивай, това придружено с рев и незнание какво иска, по няколко пъти на нощ. Бях откачила от среднощните циркове. За сведение хапваще вечеря / например паничка супа/, след нея парче салам, краставица и т. н. И задължително  150 -200 гр мляко. Т. е. едва ли е от недояждане.
Същото вечеря и сега - да почукам от известно време няма такива среднощни изпълнения.
Според мен повече се дължи на периоди в умствено-психическия им растеж


Поздрави

*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #98 -: Септември 18, 2009, 19:51:16 pm »
Мале хора в чудо се видях.Това мойто бебе е невероятно.По цял ден мрънка или се дере.Не е гладно,не го боли нищо,защото като го вдигна и спира хитрушкото :wink:.Да обаче това на мен не ми върши работа,защото живеем сами и всичко на мен чака :?Как мислите дали е някакъв период?
Мише,нормално е да се усетят по някое време,но като им е забавно забравят.Въпрос на навик е и детската градина :)
Лейди,детето е на 4 хранения дневно:8,12,16,20ч.,като за вечеря яде супичка със сухар и понякога в 22ч. изпива максимум 150грама мляко.Иначе захарта е в норма според неотдавнашните кръвни изследвания.

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #99 -: Септември 18, 2009, 20:31:27 pm »
Мале хора в чудо се видях.Това мойто бебе е невероятно.По цял ден мрънка или се дере.Не е гладно,не го боли нищо,защото като го вдигна и спира хитрушкото :wink:.Да обаче това на мен не ми върши работа,защото живеем сами и всичко на мен чака :?Как мислите дали е някакъв период?
Мише,нормално е да се усетят по някое време,но като им е забавно забравят.Въпрос на навик е и детската градина :)
Лейди,детето е на 4 хранения дневно:8,12,16,20ч.,като за вечеря яде супичка със сухар и понякога в 22ч. изпива максимум 150грама мляко.Иначе захарта е в норма според неотдавнашните кръвни изследвания.
Парси, твойто бебе на 3 месеца ли е?
За каква супа става въпрос?
Малките бебета/или поне някои от тях/ имат нужда да усещат топлина на тялото на майката/бащата и като чувстват тази липса, плачат - моят Антъни е такъв тип дете, има нужда от постоянни ласки.Докато Боби - не, той си е съвсем цялостен -така да се изразя, независим...
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last