0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #60 -: Септември 16, 2009, 23:17:46 pm »
Ами незнам, но за нещо подобно д-р Бърди беше писал, че може да е проява на хипогликемия (незнам дали се пише така :oops:) и съвета му беше да се дава бисквитка или нещо подобно преди лягане.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #61 -: Септември 16, 2009, 23:21:36 pm »
Мишанта, Преди време беше пускала снимки на столче за хранене, което се монтира върху обикновен кухненски стол. Дано не се бъркам  :wink: Тогава не ми беше до това, може ли да ми кажеш от къде сте го взели и на коя фирма е. Неможах да го открия в коя тема е.  :oops:

Малина  :P получаваш инфо веднага K&D kids* ЦЪК , 40 лв "Джъмбо".
Долу при столовете за хранене.
Аз съм много доволна, здраво се прикрепя,
лесно се почиства, компактен за пътуване!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #62 -: Септември 16, 2009, 23:27:54 pm »
Мише, Благодаря много.


Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #63 -: Септември 16, 2009, 23:29:25 pm »
Мишанта, Преди време беше пускала снимки на столче за хранене, което се монтира върху обикновен кухненски стол. Дано не се бъркам  :wink: Тогава не ми беше до това, може ли да ми кажеш от къде сте го взели и на коя фирма е. Неможах да го открия в коя тема е.  :oops:

Малина  :P получаваш инфо веднага K&D kids* ЦЪК , 40 лв "Джъмбо".
Долу при столовете за хранене.
Аз съм много доволна, здраво се прикрепя,
лесно се почиства, компактен за пътуване!

Мда и аз като една Мара-подробната да кажа, че и аз и щерката сме много доволни от тоз стол. :wink:
Мише, :hug2:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #64 -: Септември 17, 2009, 05:09:33 am »
Малина, Джъмбо не ти е далече иди го виж.
Марито ме хвърли в размисъл  :P та отметнах-
три тукашни сладури похапват на такива столчета.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #65 -: Септември 17, 2009, 07:09:01 am »
Привет и от нас! Весела и здрава седмица на всички! :D
Ние отново започнахме рехабилитации,надявам се да са последни.....днес чакакме резултати от урокултура ....,да видим какво ще излезе пак  :(

Пипи,Синъо кокиче прекрасни новини,желая ви лека и безпроблемна до края ! :D
Мише,много се радвам че митаето-юначето толкова бързо свиква ...пу пуу  :D
Надинко,бързо да оздравяваш. :)

parsi,ние също имахме такъв период,по точно 2 такива периода ...
1 път се оказа че причината е в ушички
2 път беше зъбоникнене,в най-трудни дни давах нурофен вечер преди лягане ....и когато успокоихме болката ,похапваше малко ,и след това поспиваше някой час
« Последна редакция: Септември 17, 2009, 07:10:59 am от adi »
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #66 -: Септември 17, 2009, 07:57:28 am »
Да ви питам пак за зъбите става въпрос. В книжките пише, че след всички резци следват първите кътници. Андрея в момента е с 3 долни резци, но от 2 седмици ми прави впечатление, че долния венец е надут и твърд в мястото където би следвало да са първите кътниците. Възможно ли е толкова рано да никнат кътници. За сега няма изглед горните резци да пробият.  :?
При зъбките, реда е само на теория... при нас след първите резци избиха всички кътници и чак тогава вторите резци... Ред няма, ама накрая всикчи избиват  :wink:
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #67 -: Септември 17, 2009, 08:52:00 am »
Малина, Джъмбо не ти е далече иди го виж.
Марито ме хвърли в размисъл  :P та отметнах-
три тукашни сладури похапват на такива столчета.

Ще отидем тези дни, вижда ми се много добро решение. Първоначално исках от другите, но като ги видях на живо ми се сториха доста едрогабаритни  :lol:

setakap, И при нас се очертава никнене на зъби извън теорията, другия петък сме на консултация и ще помоля педиатърът да я погледне.  :D


Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #68 -: Септември 17, 2009, 09:10:55 am »
Момичета, и аз от сърце се радвам на новите бременни и им пожелавам успех до края, но моля ви, нека поне в тая тема да не си пишем на "бременелки, бремелинки и подобни лигавщини", моля ви, много е досадно.

И аз го споделям напълно това. Не си падам по лигавщини.

Използвам да благодаря отново на всички, които ми честитиха и тук и на ЛС. :D
« Последна редакция: Септември 17, 2009, 09:15:04 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #69 -: Септември 17, 2009, 09:24:51 am »
Здравейте момичета

Хубави новини заваляха тези дни да са ни честити новите бременни и още много да ги последват.Късмет и най-вече здраве на новите ясленчета.
Ние сме добре с малки изключения,миналата седмица поставихме на Борето ушните марки  :D т.е. обиците и от тогава голямо фръцкане пада.В яслата старите редици оредяха имам предвид пораснаха децата и вече са в градинки та ние сме вече в графа ветерани има нови дечица и преживяваме нова адаптация.По повод това се получи едно истерично хапане между децата като и ние сме хапещи и нахапани,доста са изнервени мънъците вечер.Ама то аз сутрин като слушам голямо реване се чува от групите даже брат ми, като ни кара после ме пита да не сме се объркали да водим детето в кланница.Дано новите дечица се адаптират бързо,че стреса е еднакво голям и за тях и за по старите в групата.Та така това са ни вълненията тези дни.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #70 -: Септември 17, 2009, 09:25:35 am »
Ей, добре, че от време на време влизам тук и разбирам все прекрасни новини.
От преди седмица си мисля да пиша и да честитя на Денито, а и на Цвети (и за нея не знаех). А пък сега честито и на Пипи и Синьо кокиче. Момичета лека, спокойна и безпроблемна бременност!  :balk_104:
Мишеееее и ти да се пазиш!  :balk_21:
Наде, да се оправяш бързо. А колко е порастнала малката Рая... леле как лети времето...
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #71 -: Септември 17, 2009, 10:09:35 am »
Малина, и ние имаме подобно столче, на Fischer Price е, взехме го от Хиполенд, за 70 лв. преди 4-5 месеца, после беше станало 100 лв., после пък 60 лв.... така че не знам сега колко е :) ето го, извинявам се за качеството на снимката, ама се вижда за какво става въпрос :) към столчето има табла за игра, с която Емо доста  се забавлява, не по време на хранене, а по-скоро по време на път или иначе... ако успея да намеря "официална" снимка, ще я добавя.

Момичета, благодаря ви за поздравите, много сте мили :bighug:

Мише, браво за яслата! Ти за колко време ще го даваш? В смисъл, като се роди бебето, ще го спираш ли? аз май се отказах да пускам Емо, така и така май няма смисъл да се връщам на работа сега, а и ми се струва малък... не знам де, още се чудя и са ми много интересни и полезни вашите училищни преживявания :D

*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #72 -: Септември 17, 2009, 10:35:02 am »
Мда, много практични са тези столчета. Ние, за съжаление, не можем да ползваме такъв, защото под плота на масата има някакъв праг, който пречи детето да си мушне краката ако е повдигнато с възглавница или столче. Така, че сяда на обикновен стол и се храни с нас. Само ако има нещо с много мазане я слагам в стола и.

Пипи, честита втора бременност! Много се радвам за вас. Емо ще е страхотен батко. :wink:

Алексана, тест се прави при закъснение, или иначе казано когато вече си в петата седмица от бременността (броят се от датата на последната редовна менструация). Всички въпроси, които те вълнуват задавай в темата на бременните, но не скачай на всеки, чийто отговор не харесаш. :wink:

Не мога да не похваля ученик Митак! Мише, много се радвам, че тази тревога поне ти отпадна.

Миси, стискам ти силно палци много скоро и ти да пишеш в темата и да сподялеяш с нас радости и тревоги. :bighug:
« Последна редакция: Септември 17, 2009, 10:38:24 am от sia »
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #73 -: Септември 17, 2009, 10:57:29 am »

*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #74 -: Септември 17, 2009, 11:56:17 am »
Искам да попитам дали някоя майка на дете под 3 години смята да му сложи противогрипна ваксина. Смятам да пусна дъщеря си за първи път на ясла (1г 10м)и съм в голямо двоумение.
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #75 -: Септември 17, 2009, 12:18:11 pm »
Пипи, мерси това го гледахме в хиполенд :-) Исках да видя какви възможности има и да изберем. Андрея седи от 2 месеца и ми омръзна да я храня в кошницата за кола или в скута ми. Или столчето ще омажем или аз ще съм в пюре  :lol:


*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #76 -: Септември 17, 2009, 12:27:04 pm »
Искам да попитам дали някоя майка на дете под 3 години смята да му сложи противогрипна ваксина. Смятам да пусна дъщеря си за първи път на ясла (1г 10м)и съм в голямо двоумение.

Аз не смятам. Ваксинирала съм я с Превенар, която предпазва от най-разпространените стрептококови инфекции. Мисля, че е напълно достатъчно.
Според мен, противогрипните ваксини не покриват всички щамове и излишно натоварват организма на детето. Аз и за себе си не бих взела такава.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #77 -: Септември 17, 2009, 12:28:06 pm »
Малина, столчетата за хранене, от какъвто и да са тип са си изключително практични - от гледна точка на удобство за детето и на мама и на това, че не се цапа около масата и стола толкова много, затова какъвто и вариант на такъв да избереш със сигурност ще ти бъде по-удобно. За съжаление при нас се получи така, че Зори след първоначалното сядане в такъв стол няколко пъти, след това категорично отказа. От тогава седи на обикновен стол, като първо подлагахме отдолу одеалце, а вече не слагаме нищо.


Бременни, 9 месеца, бременячки, embarazadas, pregnant,  бременелки, /да не продължавам/ или каквото и да е написано. Най-хубавото и най-важното е че така желани бебчета са на път да се родят. Момичета, не се вглеждайте толкова в някакви си думички, а искренно и от сърце се радвайте за другите... Не вярвам тук никой с лошо да е написал каквото и да е. ... Положителните ни мисли ще помогнат за по-добро и на нас и на всички около нас ...  :grouphug:
« Последна редакция: Септември 17, 2009, 12:47:44 pm от denito »


*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #78 -: Септември 17, 2009, 13:11:08 pm »
Да, искрено и от сърце се радвам за другите, повярвай ми, няма нужда някой да ми обяснява как да се радвам... просто не обичам лигавщините...
знаеш ли, много е важно отговорното и коректно държание и отношение към хората, само положителното мислене не всеки път върши работа :wink:
« Последна редакция: Септември 17, 2009, 13:16:32 pm от StefiZ »
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #79 -: Септември 17, 2009, 13:20:57 pm »
Елеонор,
много ти благодаря за споделеното, мила. :)

И аз честитя на всички, на които съм пропуснала. С пожелание за леки месеци и живо и здраво бебе! :)

Миси,
надявам се, че скоро и ти ще споделяш тук различни вълнения. :)

И на мен ми харесва този стол, който показвате, но ми се струва, че не е подходящ за моето Чудо. Михаела почти винаги насила буквално я натиквам в стола и. Добре че са коланите, с които е закопчана, защото се изпъва назад като струна. Не и се стои на едно място и това е. Дори и да и е вкусно, като че ли, много бързо загубва интерес към храната и започва да се врътка наляво-надясно, да се изпъва права. Абе, не знам дали би могла да се храни в това столче. Иначе е практично.

Бъдете добри и не губете кураж! :)