0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #20 -: Септември 15, 2009, 11:22:38 am »
NuNu, най-удобно ми е по местоживеене - около Павлово, или около съдебната палата, но най-вече ми трябва да е добър, де.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #21 -: Септември 15, 2009, 15:03:30 pm »
Pippi, синьо кокиче, да честитим ли? ;)

nunu, ако ти кажа, че моя хубостник е почти на 8 месеца и в момента съм спряла да захранвам, защото плюе не само от лъжица ами и от биберон, ама той си е злояд, защото не е фен и на млякото и храненето му е "китайско" мъчение.

Мише, вае така добре да върви с Миташки и да му харесва яслата!
Ели живот и здраве другата седмица ще ми е ученичка, да видим дали е отвикнала и ще има ли ревове, но от сега я подготвям, че ще ходи и че ще си играе с децата.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #22 -: Септември 15, 2009, 15:30:36 pm »
Pippi, синьо кокиче, да честитим ли? ;)

Ами, да, може. :)
Мислех да си трая, ама - на! Издадох се. :lol:
Освен мъжа ми, само вие знаете, мацки. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #23 -: Септември 15, 2009, 15:33:39 pm »
И, как си представяше, че ще се скатаваш? То по очитет си личи. :wink:
Лека, безоблачна и спокойна бременност и здраво бебе около термин.
Айде сега и Пипи да си признава. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #24 -: Септември 15, 2009, 15:54:20 pm »
Да се отчета и аз. Весела, здрава и усмихната седмичка и от нас.
Вчера си прибрах Мони с температура. Посетихме педиатърката. Само леко зачервено гърло и до 37 и 5 температура. Ще се гледкаме тази седмица в къщи.
 Има една лелка в градината, която страшно ме дразни. Другата седмица ако не си вземе забележка по повод държанието и ще се скараме сериозно!
Съседката пък ми каза да си мълча, за да не ми тормози детето  8O.
То затова си позволяват подобни неща :x

На Пипи и Кокичето, всичко най-хубаво.  :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #25 -: Септември 15, 2009, 16:29:02 pm »
Здравейте, момичета!
Има ли нещо вярно в това, че не се препоръчват дълги пътувания на жени при ранна бременност, тъй като има опасност от спонтанен аборт? Налага ми се пътуване след 3 седмици със самолет, а едва другата седмица ще мога да разбера дали съм бременна или не. Ако имате мнение, моля споделете.

П.П. Извинявам се ако въпросът ми не е зададен на правилното място, но не открих тема "пътуване при бременност"
 
« Последна редакция: Септември 15, 2009, 16:31:16 pm от deska_meska »


Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #26 -: Септември 15, 2009, 17:36:21 pm »
Деска, не мисля че има някакъв риск(все пак няма да пътуваш по прашните пътища с волска каруца :wink: )... т.е. аз бих пътувала
Стискам палци всичко да е наред!!!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #27 -: Септември 15, 2009, 19:03:55 pm »
Деска,
става дума за пътувания при които има друсане. Тогава има риск от аборт. Но пак си е индивидуално. Някои цяла бременност пътуват и пак си раждат здраво бебе.
Но със самолет няма риск.
Там е обратното - има риск в късна бременност от отлепване на плацентата.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #28 -: Септември 15, 2009, 19:16:44 pm »
Здравейте и от мен.
Днес съм изпаднала в една емоционална дупка  :( и се опитвам да взема адекватно решение относно бъдещето ми и това на детето.

Честито на Синьо кокиче и Пипи. Лека и безпроблемна бременност до края.

И ние нещо сме го закъсали отново с захранването и вече незнам какво да правя. Последния месец съм въвела пилешко и пуйка, елда, праскова и кайсия. Неще да яде зеленчуци и тва си е, спрях да въвеждам каквото и да било дори и плодове. Както ядеше месо и морков и картоф, от 2-3 седмици е мъка. Неще реве още преди да е опитала каквото съм и приготвила. Да суче неотказва, плодове и каши яде. Проблема е че вече нямам толкова кърма. А тя по цял ден си виси на цица. АМ отказа, а и хич неща и да и давам в момента. Мислех си за кисело мляко.

Извинете ме за дългия пост, но днес не ми е ден.  :(

Забравих да добавя, че я мъчат 4 или може би 5 зъба на куп.


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #29 -: Септември 15, 2009, 19:28:33 pm »
Аз да се набутам и тук само набързо да честитя на Маги и Пипи прекрасните новини:)
Лека и спокойна бременност:)

На всички останали здрави и усмихнати деца:)
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #30 -: Септември 15, 2009, 19:35:22 pm »
Ех, че хубаво! :) Кокиче, Пипи, много ви се радва и ви пожелавам лека бременост и здрави и пухкави бебета около термин! А иначе, на Емо пожелавам да е батко на една малка принцеса, а на Михаела да си има малко братче! ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #31 -: Септември 15, 2009, 19:45:10 pm »
Pippi, синьо кокиче, да честитим ли? ;)

амии... да :D

с предната бременност нямах замайване, сега нямам нищо друго освен това, ама то май е раничко още :)
иначе, след 4-те години чакане за първата ми бременност, тази стана буквално отведнъж. бебето е много желано, разбира се, просто бяхме решили известно време да се постараем да не смятаме дати и овулация (което е сложно, щото на мен си ми идва отвътре), че знаете, сексът по задължение е доста натоварващо занимание. и се оказа, че и така можело :) след n на брой теста с бледа втора чертичка, видяхме и малка точица и сега се надяваме всичко да е наред и напролет да си имаме здраво бебе и горд батко :D

синьо кокиче, лека и успешна и на теб!

за пътуването съм чувала, че със самолет няма проблем. мисля, че и с кола не би трябвало да има проблем, стига да не е нещо offroad ;)

П.П. Гери, много мерси!!!

Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #32 -: Септември 15, 2009, 19:47:54 pm »
Много ви благодаря за хубавите пожелания, момичета. :D
Наистина е приятно да ги прочета. :D

на Михаела да си има малко братче! ;)

Гери, аз предпочитам да си имам две момиченца. :wink:
Е, в крайна сметка, каквото - такова. :wink:

Честито, Пипи!
и на теб лека и успешна!
Предния път ти вървя доста по-напред от мен, но тоя път ще ги караме заедно бременностите.

Аз така и така си признах, я да ви питам:
Има ли някоя от вас, която да е кърмила по време на бременност? И ако - да, до кога?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #33 -: Септември 15, 2009, 20:02:19 pm »
Маги, аз кърмих Ели, но някъде около 2-3 месеца и после тя се отказа. До колкото знам, противопоказно може да е само ако ти предизвиква контракции. Иначе аз като забременях със Стефко и се порових из нета и има американки дето си кърмят цяла бременност и след това продължават да кърмят и двете деца.
А за момиченцето, нека да е момиченце тогава ;), но най-важното е да е живо и здраво! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #34 -: Септември 15, 2009, 20:32:06 pm »
Малина,може проблема да са зъбчетата когато това мине детето ще си прояде.Другото което се сещам е,че дори когато е обичало определени неща детето идва момент когато не ги иска и трябва да предлагаш нови и да видиш какво ще хареса.Вкусовете се променят непрекъснато.За киселото мляко моите така и не го проядоха нито чисто нито с бисквити.
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #35 -: Септември 15, 2009, 21:39:34 pm »
Момичета, благодаря ви за бързите отговори! 
Pippi и синьо кокиче пожелавам ви леки бременности и здрави бебчета на финала!  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17


*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #36 -: Септември 15, 2009, 22:31:57 pm »
Фреши, зъболекър има в блока до нас на Симеон Радев и Иван Сусанин (зад блока с офиса на Авент), ама дали е добър незнам :oops: В 5 училище също и на ул. Вихрен, но правят ремонт в момента. Не че помагам с нещо, но поне може да поразпиташ за мнения за тези.
Мойта зъболекарка последно на която се спрях е близо до 2-ра градска. Доволна съм в сравнение с предните две, които са ми пълнили кариесите с подложка, а само отгоре фотополимер и за 2-4 години ги изтърквам до подложка. :x  Тази е много внимателна обяснява ми всичко щото аз обичам да разпитвам какво ми слага и защо :lol: Преди 2 години си избелвах и зъбите при нея супер станаха.


*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #37 -: Септември 15, 2009, 22:44:04 pm »
Pippi и синьо кокиче -честито!Лека бременност момичета :)

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #38 -: Септември 16, 2009, 08:38:36 am »
Ние вчера изживяхме отвратителен ден. :( Няма да разказвам в подробности, за да не разстройвам народа, но се моля никога да не се случват подобни неща.
Само ще кажа, ако има някой закъсал и трябва да се викне бърза помощ, Господ да ви е на помощ  :(  Само около десет минути нямаше свободен оператор...
Вече ми дотегна от проблеми и простотии. Дотегна ми!
Дано днешния ден е слънчев и усмихнат за всички ни!
Поздрави.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #39 -: Септември 16, 2009, 09:22:03 am »
Весела седмица и от нас!

Лиде, много ми е познато! Когато Стилияна вдигна 40 градуса се опитахме да извикаме така наречената "Бърза помощ". Е, по някое време мъжа ми се свърза, но няма да ти казвам, че след 10 мин вече се наложи увита в чаршафи да я караме до най-близката болница, където пък си платихме, за да ни кажат, че каквото може сме направили и да си ходим в къщи, без дори да я прегледат!!! Чак като се върнахме, въпросната кола беше дошла и се въртеше в кръг около комплекса, защото видиш ли трябвало някой да ги чака на главният път щото не могли да намерят номера :x Та така, за съжаление ми е ясна картинката!
Успешна бременност на всички!