0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #40 -: Септември 16, 2009, 09:55:22 am »
Здравейте и от мен :balk_64:
Аз не съм писала отдавна и искам да се присъединя към вас.
Честито на Pippi, синьо кокиче, леки  :cloud9: месеца. :D
Лидия,съжелявам за това което си преживяла вчера. :bighug:
Лек и усмихнат ден на всички! :D
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #41 -: Септември 16, 2009, 10:03:16 am »
Марито съседката си закара детето във военна болница. Там след час прегледи малката направи гърч.  :( А я закараха там за да предотвратят точно това.
Така че, картинката ми е ясна.
Здрави да сме и да не се случват подобни неща.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #42 -: Септември 16, 2009, 10:05:47 am »



Пипи, Синьо кокиче, поздравления за новите попълнения около термин :)


Лиде, Мари, дано не се налага повече да стигате до услугите на "Бързата" помощ.
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #43 -: Септември 16, 2009, 10:19:43 am »
Малина, при нас положението в същите месеци бебе същото. Отказваше всичко, освен кърма и от време на време каша с плодове. До лудост бях стигнала. Качваше едва по 200 гр. на месец. Единственото, което можех да направя е да опитам да заместя едно кърмене с кисело мляко. Спасиха ме йогуртите на Хумана. С две по 100 гр. замених вечерното кърмене. При мен кърмата също беше намаляла, а АМ дори не искаше да помирише. Оказа се фаза зъби, но продължи доста дълго.
Лиде, искрено ти съчувствам. В тази държава - да не ти се налага да се лекуваш. :(


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #44 -: Септември 16, 2009, 10:53:08 am »
White, благодаря :-) малко се поуспокоих. Наистина ще се окаже че е от зъби, преди 30 мин я намазах с генгигел и както викаше и се тръшкаше заспа като агънце. От 5 месеца ни мъчат 4 зъба, изникна един който изобщо не съм и очаквала. Последния месец е качила 130 гр, след 10 дни сме на консултация и ако пак не е качила много ще го мисля. Единствено се успокоявам, че е родена 4кг и в момента е 8,5кг има си запас детето. Вчера с всичкия си акъл и дадох обикновенно кисело мляко гледаше ме как ям и додох да опита май и хареса, но не е редно да и давам от тия боклуци.

В тая държава да не ти се налага да викаш Бърза помощ може да си заминеш като нишо и аз преди години се наложи да викам за брат ми. Видя ми се цяла вечност докато дойдат. Доста кръв изгуби докато се дотътрят.


*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #45 -: Септември 16, 2009, 11:16:53 am »
Хубава и здрава седмица на всички! Мен ме хвана нещо гадно,
уникална хрема и глас нямам вече. Рая е при свекърва ми, гледат се, добре са.
Трябва да свикват, че има няма след 2 седмици се връщам на работа и ще се гледат там.

Лиде, дано е последното ви подобно преживяване.

Малина, чак пък да не е редно, не се притеснявай толкова. От една лъжичка
нищо няма да и стане. Повечето деца обичат кис.мляко.
Аз лично дадох след годинката.
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #46 -: Септември 16, 2009, 12:16:54 pm »
Привет! Кисело мляко дадох на 11м., просто защото преди това не искаше и да го помирише... АМ спря да пие на 2м., точно когато ми спря и кърмата... Пълен ужас! После полека, лека всичко се нормализира. През студените месеци баща ми носи прясно мляко от родопски говеда от едно близко село и аз го заквасвам. Така съм спокойна, че поне едно истинско и що годе безвредно нещо имаме в менюто си...
Болничките да оздравяват бързо и без усложнения!!!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #47 -: Септември 16, 2009, 13:23:03 pm »
Пипи, честита и лека бременост.
Маги, честито бе. Ейййййййй как се спотайваш само. Браво много се радвам. И въпреки твоите желания, аз пък ти пожелавам мъж. Мишката ще бъде страхотна кака.
А кога е термина?
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #48 -: Септември 16, 2009, 14:32:30 pm »
А кога е термина?

според моето кръгче е 8-ми май. Има време. Сега влязох в 7-ма г.с. Тъй че, не съм се спотайвала дълго. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #49 -: Септември 16, 2009, 16:06:50 pm »
Честито на новите бременни. Много се радвам, че толкова момичета от тук вече повтарят. Лека бременност!
А пък аз утре влизам в болница за кюретаж, да я видим тая "хиперплазия"... Надявам се, че до няколко часа ще съм си вкъщи, че малкия остава с баща си, а за повече от два часа досега не съм ги оставяла сами.
И да се възмутя и аз по повод здравната ни система. Вчера като ходих при личния лекар се оказа, че той като ми даде направление за хоспитализация и не може да даде за изследвания. Те влизали в това за болницата - тя била длъжна да ги направи преди манипулацията.. Да, ама в болницата ми ги искат предварително. И така, днес отидох и си платих като поп (за кой ли пореден път)! Мила, родна картинка!
 



*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #50 -: Септември 16, 2009, 17:53:45 pm »
Неда  :bighug:късмет мила, с теб сме!
Момчетата не ги мисли, ще се справят и още как!

Лиде, Мари дано не се налага отново да изживявате този кошмар!

Малина зъбоникнене ще е, спокойно ще мине около 2-3 годинка! :wink:
А за киселото мляко дадох на 10м добре се прие, единственно и само с лъжица.
Давам го с бисквитки вътре или с пресни плодове.

Пипилота  :smiley_abxb: честито, така се радвам!
Нека и двете със Синьо кокиче имате леки и безпроблемни  :cloud9:.

за протокола: от първия ден спим в яслата  :balk_87:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #51 -: Септември 16, 2009, 18:07:53 pm »
Ехаааа, честито на новите бременелки. Много приятни 9 месеца ви пожелавам.

Ние още сме по морето. Вчера и днес бяха невероятни дни. Все едно сега започва лятото - и топло, и тихо, и морската вода е приятна още.....

Целувчици на всички бебоци и приятна вечер от нас със Зори дето не спира да бърбори  :D.

« Последна редакция: Септември 16, 2009, 18:10:29 pm от denito »


*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #52 -: Септември 16, 2009, 19:19:01 pm »
Мишанта, Преди време беше пускала снимки на столче за хранене, което се монтира върху обикновен кухненски стол. Дано не се бъркам  :wink: Тогава не ми беше до това, може ли да ми кажеш от къде сте го взели и на коя фирма е. Неможах да го открия в коя тема е.  :oops:


*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #53 -: Септември 16, 2009, 19:23:42 pm »

Аз така и така си признах, я да ви питам:
Има ли някоя от вас, която да е кърмила по време на бременност? И ако - да, до кога?
[/quote]

Аз кърмих до около 16 седмица, заЩото Беа отказваШе да пие АМ и имах контракции. Лекарите ми казаха, 4е трябва да спра кърменето, заради тях и така.

Много късмет и успеШни втори бременности на теб и на ПИПИ
Май 2009 и 2010 Ще се окаже много плодотворна :wink:
Дано дано дано и за тези , който 4акат за първа рожба

Еее, МиШе браво :)

Тук една ясла, какво да ви кажа, само се разхождам по цял ден
първата седмица, бяхме по 4ас и 1/2 със всяко дете, после лека полека оставаха за по 15 мин. сами, за 30 мин, за 1 4ас и в4ера ве4е малкият беШе сам за 2 4аса и голямата за 3 :) и така до средата на октомври се надявам да тръгнат за цял ден :wink:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #54 -: Септември 16, 2009, 20:15:04 pm »
Момичета, и аз от сърце се радвам на новите бременни и им пожелавам успех до края, но моля ви, нека поне в тая тема да не си пишем на "бременелки, бремелинки и подобни лигавщини", моля ви, много е досадно.
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #55 -: Септември 16, 2009, 22:09:20 pm »
Поздравления от мен за Синьо Кокиче и Пипи, много се радвам за вас и лека бременност на двете ви! :D
Малина, аз тамън щях да те питам как сте с кг в момента, но видях, че си написала - щом нямате някоя редукция на подкожна мазнина (или както му е там терминът за заслабване :lol:), не се притеснявай, и няколко дни да яде по-малко, няма никакъв проблем. Щом са я нападнали зъбите Андрея, има си обяснение, пък и ще мине. Давай й каквото хапва, не я насилвай в никакъв случай. Десерти поне не яде ли? Марти много обича на Сънвал плодовете - те са 100% и без захар и според мен са много добри, та понякога като не ще нищо да яде от основното, му редувам една лъжичка от основното с една от десерта :oops: въпреки че по-правилно май е нищо да не му давам, но опитай ако искаш. Също така наблюдавам по Марти, че някои неща уж много ги обича, пък изведнъж не ще да ги яде, после някои пак ги прояжда и така.
С една обща комшийка си писахме тия дни и май накрая ще се наканим да се видим, да ви видя и вас :D

Едно тихичко браво за Митака, Мишанка :D

П.С. Малина, Уайт беше пускала снимка на едно столче, което се закрепва обаче за масата, ако помня правилно, и бяха много доволни.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #56 -: Септември 16, 2009, 22:37:50 pm »
Фреши трябва най накрая да се запознаем, както и бебоците.  :oops:
Столче за маса не ми върши работа, нашата (на хазайката) е паянтова.
Плодове (гербер и хип давам) яде на поразия и каша с плодово пюре. Днес ядохме на обяд и съм малко по спокойна. Явно са зъбите от 2 дни е страшно.  8)

Да ви питам пак за зъбите става въпрос. В книжките пише, че след всички резци следват първите кътници. Андрея в момента е с 3 долни резци, но от 2 седмици ми прави впечатление, че долния венец е надут и твърд в мястото където би следвало да са първите кътниците. Възможно ли е толкова рано да никнат кътници. За сега няма изглед горните резци да пробият.  :?
« Последна редакция: Септември 16, 2009, 22:50:25 pm от Малина »


*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #57 -: Септември 16, 2009, 22:49:45 pm »
С една обща комшийка си писахме тия дни и май накрая ще се наканим да се видим, да ви видя и вас :D
Фреши трябва най накрая да се запознаем, както и бебоците.  :oops: 
osi_9
Дано само утре е хубаво времето и ще си направим една среща! :D
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #58 -: Септември 16, 2009, 22:54:44 pm »
Извинявайте, че се намесвам в темичката ви, момичета.
Lady_11, аз съм с ранна овулация и разбрах, че съм бременна на 24 ден от началото на последния ми цикъл, при това с обикновен уринен тест (ако бях направила кръвен, вероятно и още по-рано щях да разбера). Така че е напълно възможно момичето да е бременно в четвръта седмица.
alexxana, възможно е да имаш пробождане в яйчниците (не знам какво си имала предвид под "прищракват"), а ако е повече в левия, може той да е овулирал последния месец.
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #59 -: Септември 16, 2009, 23:03:40 pm »
Добър вечер и от мен.Имам въпрос от името на изтощената ми приятелка.Детенцето й е на 11 месеца.От около 6 месеца през нощта е някакъв кошмар-буди се през 1 час с изплакване и след даване на залъгалка пак заспива.От 3 дни й се буди и през половин час като вчера е достигнал връхна точка и е заспал в 4 сутринта 8O.Малко подробности:предлага храна-отказва,заспива в 21ч.,през деня спи -сутрин по час,следобяд по два часа.Зъбите са започнали да никнат от 7 месец, а той е така доста по отдавна.Само изпуснах да кажа че въпреки отказа на храна изпива по едно шише чай и едно шише вода.Ще съм благодарна за съвети :)