0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« -: Септември 14, 2009, 09:07:19 am »
Добро утро мили майки и техните дечица :).Позволявам си да пусна седмичната с пожелание за малко тревоги и повече здраве и усмивки :).Аз да кажа че Митко е в някаква фаза на постоянно мрънкане което преминава в рев и направо не се издържа :).Дано да размине бързо.
Хубав ден на всички и честит имен ден на празнуващите днес!

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #1 -: Септември 14, 2009, 09:42:46 am »
Добро утро и от нас.  :balk_96:

Желая от сърце всички да бъдат здравички и много хубави неща да им се случват тази седмица.  :ballons:

А на всички, които изпращат утре дечицата си или свои близки дечица на училище им пожелавам една прекрасна година с много веселби, усмивки и шестици в бележниците  :D


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #2 -: Септември 14, 2009, 09:50:58 am »
Добра и весела седмица.
На всички "ученици" успешен старт и дано по-малко притеснения за майките да има.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #3 -: Септември 14, 2009, 10:45:27 am »
Привет и от нас! Весела и здрава седмица на всички! На всички "ученици" и ученици успешна учебна година! :)
Честит имен ден на всички именици, да им е живо и здраво името!

Мише, стискам палци бебенцето на приятелите ти да е силно и скоро да си го приберат живо и здраво у дома!  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #4 -: Септември 14, 2009, 12:12:25 pm »
Ето ни на старта на тази така чакана седмица,
изпълнена с много надежда за нашето малко борбено приятелче,
за "учениците" и първия сблъсък с яслата и всичко което води след това!

Ние сме вече у дома, след три месечен престой на юг.
Всичко за Митака е като ново, а за мен започва един нов етап в живота ми!
Нека само сме здрави и ще се справим!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #5 -: Септември 14, 2009, 14:35:58 pm »
Весела и успешна седмичка и от нас!!!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #6 -: Септември 14, 2009, 14:40:22 pm »
Мише, букет положителни мисли за бебка. Ще се оправи, ще е здрава, ще расте щастлива.
Попътен вятър на всички ученици и по-малко бели коси за майките им.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #7 -: Септември 14, 2009, 17:39:34 pm »
Здрава и спокойна седмица.
Мише, стискам много палци за вас.
Нас треска ни тресе, другата седмица ставаме на година. Ей доживях тоя момент.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #8 -: Септември 14, 2009, 18:23:33 pm »
parsi, моят Мишо също често мрънка и преминава към писъци и рев.  :D Вече уж му свикваме, но като се събужда нощем с писък и затворени очи все още ни действа стресиращо.. :D На всичкото отгоре някак хърка докато спи като голям човек.  :lol: А какво чудо е при заспиване.. То не е потупване по дупето, не са писъци и ревове.. Ще кажеш, че кой знае какво го правим.  :lol: Добре, че Ели е доста по-спокойна. Той Господ си знае работата. :D
Мише, положителни мисли и от мен за мъничката кукла и майка й. Дано наддава бързичко и нещата да се развиват добре при нея. Да е силна и здрава. А вие не тръгвахте ли на ясла или нещо бъркам? Стиснати палци за безпроблемно преживяване на този стресиращ период.
Мери, доживя го и още как. :D Да сте живи и здрави да посрещате всички рождени дни и празници заедно.
Забравих да пожелая хубава седмица на всички ученици и една успешна учебна година.

*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #9 -: Септември 14, 2009, 19:43:22 pm »
Пожелания за здрава и спокойна седмица и от нас!
Мише, още едни стиснати палци за малката кукла.
Успешен първи учебен ден на всички ученици.



*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #10 -: Септември 14, 2009, 19:48:39 pm »
Здравейте, привет и от нас
Много усмивки на малките у4еници и техните родители :lol:
много здраве и късмет.
 Малките ми сладур4ета, са на ясла 5 ти ден, досега бяха  все с мен по 2 4аса, а от днес бяха сами.
Представили са се отли4но :D



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #11 -: Септември 15, 2009, 09:25:18 am »
Честит 1ви Учебен Ден на всички малки и големи ученици!

Моето "учениче" отиде на ясла.
Не плака, заигра се в двора докато приемат едно друго детенце
и после леко се дръпна от Госпожата която го пое, но тя го гушна и влязоха вътре.
Сега чакам да ми се обадят да видим как е възприел ситуацията и обстановката!
Учудващо спокойна съм...

Благодаря ви за добрите мисли които изпращате към малкото  :sunshine:
и неговата Майка!  yahoo_17Вярвам и се моля всеки миг, за добрия финал на тяхната Мечта!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #12 -: Септември 15, 2009, 09:55:13 am »
Привет и от нас! На малките ученичета - на добър час!
Мише, дано бързо наддаде малката принцеса и скоро си я приберат вкъщи!
Аз вчера направих първия неуспешен опит за захранване на моята убавица... :xРеших да я захраня малко по-рано, защото е доста слабичка и все върви под нормата. Сега е на 5 м. и още яде едва по 120 мл. АМ. Та бях си решила аз да я захраня с оризова каша + АМ /с или без плод, това после щях да решавам/. Дадох аз кашата и като се почна едно плюене и лигавене...После сложих малко пюре от круша - същата работа. Пробвах само с пюре - не става. Накрая реших да й го направя течно и дадох с шишето - изпи си го! Явно още не може да приеме лъжицата.. Четох, че е разискван този въпрос в други теми, затова спирам да досаждам тук. Само исках да си изкажа мъката :(
Спорна и весела седмица от нас!
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #13 -: Септември 15, 2009, 10:05:09 am »
Честито на малките "ученици" :D да им носи радост яслата/градината, а мамите да са спокойни :D

Ако можете да ми помогнете, трябва ми добър стоматолог в София, писах тема в подфорум Лекари и Клиники, но да питам и тук.
Благодаря ти, Бени!







Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #14 -: Септември 15, 2009, 10:06:24 am »
Нуну, опитай пак след 1-2 седмици. По-добре с картофено пюре, разредено с АМ... успех!

Честит първи учебен ден на всички ученици и майките им! Водя Дара до обяд в едно частно училище до нас, в което има и детска градина - една група с деца от 2 до 6 годишна възраст. Днес ще имат тържество за посрещане на учениците и ще падне забавление  :)Всяка сутрин, в продължение на два месеца, я оставях с рев и уговорки по сценарий, но от вчера рязко се промениха нещата - обуваме обувчиците, целува ме и бърза да влезе при децата... до кога ли...   8)
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #15 -: Септември 15, 2009, 10:09:40 am »


Успешна седмица и много положителни емоции !

Все така да е спокоен Миташки, Мише  :D
Дара да отива все така с желание, setakap  :)
Честит първи учебен ден на всички дечица :)

Нуну, лъжицата е нещо ново за малките, не мисли че ще стане веднага и ще проядат лесно друга храна :) Освен това е добре да започнеш търпеливо с един вкус (храна), не да смесваш, както е станало с кашата и плода, още на първият опит. Това е мое мнение, разбира се, всеки сам си решава :)


« Последна редакция: Септември 15, 2009, 10:11:55 am от Black_rose »
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #16 -: Септември 15, 2009, 10:21:56 am »
Фреши, на теб за кой район ти трябва стоматолог? Аз имам двама приятели стоматолози, които наистина са много добри, не го казвам само защото са ми приятели, де. Аз лично ходя предимно при единия, но мъжа ми е ходил и при другия, също е много доволен. Единия е в Стрелбище, а другия в Дианабад. Ако те интересува пиши ми на лични да ти дам координати.
Black_rose, аз по принцип бях пробвала с малко пасирана круша да видя само как ще реагира преди 2-3 седмици и тогава сякаш й хареса, а оризовата каша приготвена с нейното мляко си има вкус на млякото, затова реших, че ще ги смеся уж да й е по-сладичко, ще пробвам и само с каша, но не вярвам да я яде..
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #17 -: Септември 15, 2009, 10:23:31 am »
Привет,
надявам се, че не всички сте ме забравили :)

искам да ви питам дали има "нормален симптом" замаяност в началото на бременността?

хубава седмица :D

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #18 -: Септември 15, 2009, 10:56:13 am »
има, да
аз бях така със Стефания
до към 16-20 седмица, не си спомням точно
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #19 -: Септември 15, 2009, 10:57:51 am »
Привет, Пипи. :)
Нормално е, да. И леко виене на свят - също. Аз си имам всички гадни симптоми.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #20 -: Септември 15, 2009, 11:22:38 am »
NuNu, най-удобно ми е по местоживеене - около Павлово, или около съдебната палата, но най-вече ми трябва да е добър, де.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #21 -: Септември 15, 2009, 15:03:30 pm »
Pippi, синьо кокиче, да честитим ли? ;)

nunu, ако ти кажа, че моя хубостник е почти на 8 месеца и в момента съм спряла да захранвам, защото плюе не само от лъжица ами и от биберон, ама той си е злояд, защото не е фен и на млякото и храненето му е "китайско" мъчение.

Мише, вае така добре да върви с Миташки и да му харесва яслата!
Ели живот и здраве другата седмица ще ми е ученичка, да видим дали е отвикнала и ще има ли ревове, но от сега я подготвям, че ще ходи и че ще си играе с децата.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #22 -: Септември 15, 2009, 15:30:36 pm »
Pippi, синьо кокиче, да честитим ли? ;)

Ами, да, може. :)
Мислех да си трая, ама - на! Издадох се. :lol:
Освен мъжа ми, само вие знаете, мацки. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #23 -: Септември 15, 2009, 15:33:39 pm »
И, как си представяше, че ще се скатаваш? То по очитет си личи. :wink:
Лека, безоблачна и спокойна бременност и здраво бебе около термин.
Айде сега и Пипи да си признава. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #24 -: Септември 15, 2009, 15:54:20 pm »
Да се отчета и аз. Весела, здрава и усмихната седмичка и от нас.
Вчера си прибрах Мони с температура. Посетихме педиатърката. Само леко зачервено гърло и до 37 и 5 температура. Ще се гледкаме тази седмица в къщи.
 Има една лелка в градината, която страшно ме дразни. Другата седмица ако не си вземе забележка по повод държанието и ще се скараме сериозно!
Съседката пък ми каза да си мълча, за да не ми тормози детето  8O.
То затова си позволяват подобни неща :x

На Пипи и Кокичето, всичко най-хубаво.  :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #25 -: Септември 15, 2009, 16:29:02 pm »
Здравейте, момичета!
Има ли нещо вярно в това, че не се препоръчват дълги пътувания на жени при ранна бременност, тъй като има опасност от спонтанен аборт? Налага ми се пътуване след 3 седмици със самолет, а едва другата седмица ще мога да разбера дали съм бременна или не. Ако имате мнение, моля споделете.

П.П. Извинявам се ако въпросът ми не е зададен на правилното място, но не открих тема "пътуване при бременност"
 
« Последна редакция: Септември 15, 2009, 16:31:16 pm от deska_meska »


Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #26 -: Септември 15, 2009, 17:36:21 pm »
Деска, не мисля че има някакъв риск(все пак няма да пътуваш по прашните пътища с волска каруца :wink: )... т.е. аз бих пътувала
Стискам палци всичко да е наред!!!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #27 -: Септември 15, 2009, 19:03:55 pm »
Деска,
става дума за пътувания при които има друсане. Тогава има риск от аборт. Но пак си е индивидуално. Някои цяла бременност пътуват и пак си раждат здраво бебе.
Но със самолет няма риск.
Там е обратното - има риск в късна бременност от отлепване на плацентата.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #28 -: Септември 15, 2009, 19:16:44 pm »
Здравейте и от мен.
Днес съм изпаднала в една емоционална дупка  :( и се опитвам да взема адекватно решение относно бъдещето ми и това на детето.

Честито на Синьо кокиче и Пипи. Лека и безпроблемна бременност до края.

И ние нещо сме го закъсали отново с захранването и вече незнам какво да правя. Последния месец съм въвела пилешко и пуйка, елда, праскова и кайсия. Неще да яде зеленчуци и тва си е, спрях да въвеждам каквото и да било дори и плодове. Както ядеше месо и морков и картоф, от 2-3 седмици е мъка. Неще реве още преди да е опитала каквото съм и приготвила. Да суче неотказва, плодове и каши яде. Проблема е че вече нямам толкова кърма. А тя по цял ден си виси на цица. АМ отказа, а и хич неща и да и давам в момента. Мислех си за кисело мляко.

Извинете ме за дългия пост, но днес не ми е ден.  :(

Забравих да добавя, че я мъчат 4 или може би 5 зъба на куп.


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #29 -: Септември 15, 2009, 19:28:33 pm »
Аз да се набутам и тук само набързо да честитя на Маги и Пипи прекрасните новини:)
Лека и спокойна бременност:)

На всички останали здрави и усмихнати деца:)
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #30 -: Септември 15, 2009, 19:35:22 pm »
Ех, че хубаво! :) Кокиче, Пипи, много ви се радва и ви пожелавам лека бременост и здрави и пухкави бебета около термин! А иначе, на Емо пожелавам да е батко на една малка принцеса, а на Михаела да си има малко братче! ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #31 -: Септември 15, 2009, 19:45:10 pm »
Pippi, синьо кокиче, да честитим ли? ;)

амии... да :D

с предната бременност нямах замайване, сега нямам нищо друго освен това, ама то май е раничко още :)
иначе, след 4-те години чакане за първата ми бременност, тази стана буквално отведнъж. бебето е много желано, разбира се, просто бяхме решили известно време да се постараем да не смятаме дати и овулация (което е сложно, щото на мен си ми идва отвътре), че знаете, сексът по задължение е доста натоварващо занимание. и се оказа, че и така можело :) след n на брой теста с бледа втора чертичка, видяхме и малка точица и сега се надяваме всичко да е наред и напролет да си имаме здраво бебе и горд батко :D

синьо кокиче, лека и успешна и на теб!

за пътуването съм чувала, че със самолет няма проблем. мисля, че и с кола не би трябвало да има проблем, стига да не е нещо offroad ;)

П.П. Гери, много мерси!!!

Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #32 -: Септември 15, 2009, 19:47:54 pm »
Много ви благодаря за хубавите пожелания, момичета. :D
Наистина е приятно да ги прочета. :D

на Михаела да си има малко братче! ;)

Гери, аз предпочитам да си имам две момиченца. :wink:
Е, в крайна сметка, каквото - такова. :wink:

Честито, Пипи!
и на теб лека и успешна!
Предния път ти вървя доста по-напред от мен, но тоя път ще ги караме заедно бременностите.

Аз така и така си признах, я да ви питам:
Има ли някоя от вас, която да е кърмила по време на бременност? И ако - да, до кога?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #33 -: Септември 15, 2009, 20:02:19 pm »
Маги, аз кърмих Ели, но някъде около 2-3 месеца и после тя се отказа. До колкото знам, противопоказно може да е само ако ти предизвиква контракции. Иначе аз като забременях със Стефко и се порових из нета и има американки дето си кърмят цяла бременност и след това продължават да кърмят и двете деца.
А за момиченцето, нека да е момиченце тогава ;), но най-важното е да е живо и здраво! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #34 -: Септември 15, 2009, 20:32:06 pm »
Малина,може проблема да са зъбчетата когато това мине детето ще си прояде.Другото което се сещам е,че дори когато е обичало определени неща детето идва момент когато не ги иска и трябва да предлагаш нови и да видиш какво ще хареса.Вкусовете се променят непрекъснато.За киселото мляко моите така и не го проядоха нито чисто нито с бисквити.
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #35 -: Септември 15, 2009, 21:39:34 pm »
Момичета, благодаря ви за бързите отговори! 
Pippi и синьо кокиче пожелавам ви леки бременности и здрави бебчета на финала!  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17


*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #36 -: Септември 15, 2009, 22:31:57 pm »
Фреши, зъболекър има в блока до нас на Симеон Радев и Иван Сусанин (зад блока с офиса на Авент), ама дали е добър незнам :oops: В 5 училище също и на ул. Вихрен, но правят ремонт в момента. Не че помагам с нещо, но поне може да поразпиташ за мнения за тези.
Мойта зъболекарка последно на която се спрях е близо до 2-ра градска. Доволна съм в сравнение с предните две, които са ми пълнили кариесите с подложка, а само отгоре фотополимер и за 2-4 години ги изтърквам до подложка. :x  Тази е много внимателна обяснява ми всичко щото аз обичам да разпитвам какво ми слага и защо :lol: Преди 2 години си избелвах и зъбите при нея супер станаха.


*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #37 -: Септември 15, 2009, 22:44:04 pm »
Pippi и синьо кокиче -честито!Лека бременност момичета :)

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #38 -: Септември 16, 2009, 08:38:36 am »
Ние вчера изживяхме отвратителен ден. :( Няма да разказвам в подробности, за да не разстройвам народа, но се моля никога да не се случват подобни неща.
Само ще кажа, ако има някой закъсал и трябва да се викне бърза помощ, Господ да ви е на помощ  :(  Само около десет минути нямаше свободен оператор...
Вече ми дотегна от проблеми и простотии. Дотегна ми!
Дано днешния ден е слънчев и усмихнат за всички ни!
Поздрави.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #39 -: Септември 16, 2009, 09:22:03 am »
Весела седмица и от нас!

Лиде, много ми е познато! Когато Стилияна вдигна 40 градуса се опитахме да извикаме така наречената "Бърза помощ". Е, по някое време мъжа ми се свърза, но няма да ти казвам, че след 10 мин вече се наложи увита в чаршафи да я караме до най-близката болница, където пък си платихме, за да ни кажат, че каквото може сме направили и да си ходим в къщи, без дори да я прегледат!!! Чак като се върнахме, въпросната кола беше дошла и се въртеше в кръг около комплекса, защото видиш ли трябвало някой да ги чака на главният път щото не могли да намерят номера :x Та така, за съжаление ми е ясна картинката!
Успешна бременност на всички!
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #40 -: Септември 16, 2009, 09:55:22 am »
Здравейте и от мен :balk_64:
Аз не съм писала отдавна и искам да се присъединя към вас.
Честито на Pippi, синьо кокиче, леки  :cloud9: месеца. :D
Лидия,съжелявам за това което си преживяла вчера. :bighug:
Лек и усмихнат ден на всички! :D
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #41 -: Септември 16, 2009, 10:03:16 am »
Марито съседката си закара детето във военна болница. Там след час прегледи малката направи гърч.  :( А я закараха там за да предотвратят точно това.
Така че, картинката ми е ясна.
Здрави да сме и да не се случват подобни неща.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #42 -: Септември 16, 2009, 10:05:47 am »



Пипи, Синьо кокиче, поздравления за новите попълнения около термин :)


Лиде, Мари, дано не се налага повече да стигате до услугите на "Бързата" помощ.
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #43 -: Септември 16, 2009, 10:19:43 am »
Малина, при нас положението в същите месеци бебе същото. Отказваше всичко, освен кърма и от време на време каша с плодове. До лудост бях стигнала. Качваше едва по 200 гр. на месец. Единственото, което можех да направя е да опитам да заместя едно кърмене с кисело мляко. Спасиха ме йогуртите на Хумана. С две по 100 гр. замених вечерното кърмене. При мен кърмата също беше намаляла, а АМ дори не искаше да помирише. Оказа се фаза зъби, но продължи доста дълго.
Лиде, искрено ти съчувствам. В тази държава - да не ти се налага да се лекуваш. :(


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #44 -: Септември 16, 2009, 10:53:08 am »
White, благодаря :-) малко се поуспокоих. Наистина ще се окаже че е от зъби, преди 30 мин я намазах с генгигел и както викаше и се тръшкаше заспа като агънце. От 5 месеца ни мъчат 4 зъба, изникна един който изобщо не съм и очаквала. Последния месец е качила 130 гр, след 10 дни сме на консултация и ако пак не е качила много ще го мисля. Единствено се успокоявам, че е родена 4кг и в момента е 8,5кг има си запас детето. Вчера с всичкия си акъл и дадох обикновенно кисело мляко гледаше ме как ям и додох да опита май и хареса, но не е редно да и давам от тия боклуци.

В тая държава да не ти се налага да викаш Бърза помощ може да си заминеш като нишо и аз преди години се наложи да викам за брат ми. Видя ми се цяла вечност докато дойдат. Доста кръв изгуби докато се дотътрят.


*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #45 -: Септември 16, 2009, 11:16:53 am »
Хубава и здрава седмица на всички! Мен ме хвана нещо гадно,
уникална хрема и глас нямам вече. Рая е при свекърва ми, гледат се, добре са.
Трябва да свикват, че има няма след 2 седмици се връщам на работа и ще се гледат там.

Лиде, дано е последното ви подобно преживяване.

Малина, чак пък да не е редно, не се притеснявай толкова. От една лъжичка
нищо няма да и стане. Повечето деца обичат кис.мляко.
Аз лично дадох след годинката.
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #46 -: Септември 16, 2009, 12:16:54 pm »
Привет! Кисело мляко дадох на 11м., просто защото преди това не искаше и да го помирише... АМ спря да пие на 2м., точно когато ми спря и кърмата... Пълен ужас! После полека, лека всичко се нормализира. През студените месеци баща ми носи прясно мляко от родопски говеда от едно близко село и аз го заквасвам. Така съм спокойна, че поне едно истинско и що годе безвредно нещо имаме в менюто си...
Болничките да оздравяват бързо и без усложнения!!!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #47 -: Септември 16, 2009, 13:23:03 pm »
Пипи, честита и лека бременост.
Маги, честито бе. Ейййййййй как се спотайваш само. Браво много се радвам. И въпреки твоите желания, аз пък ти пожелавам мъж. Мишката ще бъде страхотна кака.
А кога е термина?
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #48 -: Септември 16, 2009, 14:32:30 pm »
А кога е термина?

според моето кръгче е 8-ми май. Има време. Сега влязох в 7-ма г.с. Тъй че, не съм се спотайвала дълго. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #49 -: Септември 16, 2009, 16:06:50 pm »
Честито на новите бременни. Много се радвам, че толкова момичета от тук вече повтарят. Лека бременност!
А пък аз утре влизам в болница за кюретаж, да я видим тая "хиперплазия"... Надявам се, че до няколко часа ще съм си вкъщи, че малкия остава с баща си, а за повече от два часа досега не съм ги оставяла сами.
И да се възмутя и аз по повод здравната ни система. Вчера като ходих при личния лекар се оказа, че той като ми даде направление за хоспитализация и не може да даде за изследвания. Те влизали в това за болницата - тя била длъжна да ги направи преди манипулацията.. Да, ама в болницата ми ги искат предварително. И така, днес отидох и си платих като поп (за кой ли пореден път)! Мила, родна картинка!
 



*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #50 -: Септември 16, 2009, 17:53:45 pm »
Неда  :bighug:късмет мила, с теб сме!
Момчетата не ги мисли, ще се справят и още как!

Лиде, Мари дано не се налага отново да изживявате този кошмар!

Малина зъбоникнене ще е, спокойно ще мине около 2-3 годинка! :wink:
А за киселото мляко дадох на 10м добре се прие, единственно и само с лъжица.
Давам го с бисквитки вътре или с пресни плодове.

Пипилота  :smiley_abxb: честито, така се радвам!
Нека и двете със Синьо кокиче имате леки и безпроблемни  :cloud9:.

за протокола: от първия ден спим в яслата  :balk_87:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #51 -: Септември 16, 2009, 18:07:53 pm »
Ехаааа, честито на новите бременелки. Много приятни 9 месеца ви пожелавам.

Ние още сме по морето. Вчера и днес бяха невероятни дни. Все едно сега започва лятото - и топло, и тихо, и морската вода е приятна още.....

Целувчици на всички бебоци и приятна вечер от нас със Зори дето не спира да бърбори  :D.

« Последна редакция: Септември 16, 2009, 18:10:29 pm от denito »


*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #52 -: Септември 16, 2009, 19:19:01 pm »
Мишанта, Преди време беше пускала снимки на столче за хранене, което се монтира върху обикновен кухненски стол. Дано не се бъркам  :wink: Тогава не ми беше до това, може ли да ми кажеш от къде сте го взели и на коя фирма е. Неможах да го открия в коя тема е.  :oops:


*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #53 -: Септември 16, 2009, 19:23:42 pm »

Аз така и така си признах, я да ви питам:
Има ли някоя от вас, която да е кърмила по време на бременност? И ако - да, до кога?
[/quote]

Аз кърмих до около 16 седмица, заЩото Беа отказваШе да пие АМ и имах контракции. Лекарите ми казаха, 4е трябва да спра кърменето, заради тях и така.

Много късмет и успеШни втори бременности на теб и на ПИПИ
Май 2009 и 2010 Ще се окаже много плодотворна :wink:
Дано дано дано и за тези , който 4акат за първа рожба

Еее, МиШе браво :)

Тук една ясла, какво да ви кажа, само се разхождам по цял ден
първата седмица, бяхме по 4ас и 1/2 със всяко дете, после лека полека оставаха за по 15 мин. сами, за 30 мин, за 1 4ас и в4ера ве4е малкият беШе сам за 2 4аса и голямата за 3 :) и така до средата на октомври се надявам да тръгнат за цял ден :wink:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #54 -: Септември 16, 2009, 20:15:04 pm »
Момичета, и аз от сърце се радвам на новите бременни и им пожелавам успех до края, но моля ви, нека поне в тая тема да не си пишем на "бременелки, бремелинки и подобни лигавщини", моля ви, много е досадно.
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #55 -: Септември 16, 2009, 22:09:20 pm »
Поздравления от мен за Синьо Кокиче и Пипи, много се радвам за вас и лека бременност на двете ви! :D
Малина, аз тамън щях да те питам как сте с кг в момента, но видях, че си написала - щом нямате някоя редукция на подкожна мазнина (или както му е там терминът за заслабване :lol:), не се притеснявай, и няколко дни да яде по-малко, няма никакъв проблем. Щом са я нападнали зъбите Андрея, има си обяснение, пък и ще мине. Давай й каквото хапва, не я насилвай в никакъв случай. Десерти поне не яде ли? Марти много обича на Сънвал плодовете - те са 100% и без захар и според мен са много добри, та понякога като не ще нищо да яде от основното, му редувам една лъжичка от основното с една от десерта :oops: въпреки че по-правилно май е нищо да не му давам, но опитай ако искаш. Също така наблюдавам по Марти, че някои неща уж много ги обича, пък изведнъж не ще да ги яде, после някои пак ги прояжда и така.
С една обща комшийка си писахме тия дни и май накрая ще се наканим да се видим, да ви видя и вас :D

Едно тихичко браво за Митака, Мишанка :D

П.С. Малина, Уайт беше пускала снимка на едно столче, което се закрепва обаче за масата, ако помня правилно, и бяха много доволни.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #56 -: Септември 16, 2009, 22:37:50 pm »
Фреши трябва най накрая да се запознаем, както и бебоците.  :oops:
Столче за маса не ми върши работа, нашата (на хазайката) е паянтова.
Плодове (гербер и хип давам) яде на поразия и каша с плодово пюре. Днес ядохме на обяд и съм малко по спокойна. Явно са зъбите от 2 дни е страшно.  8)

Да ви питам пак за зъбите става въпрос. В книжките пише, че след всички резци следват първите кътници. Андрея в момента е с 3 долни резци, но от 2 седмици ми прави впечатление, че долния венец е надут и твърд в мястото където би следвало да са първите кътниците. Възможно ли е толкова рано да никнат кътници. За сега няма изглед горните резци да пробият.  :?
« Последна редакция: Септември 16, 2009, 22:50:25 pm от Малина »


*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #57 -: Септември 16, 2009, 22:49:45 pm »
С една обща комшийка си писахме тия дни и май накрая ще се наканим да се видим, да ви видя и вас :D
Фреши трябва най накрая да се запознаем, както и бебоците.  :oops: 
osi_9
Дано само утре е хубаво времето и ще си направим една среща! :D
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #58 -: Септември 16, 2009, 22:54:44 pm »
Извинявайте, че се намесвам в темичката ви, момичета.
Lady_11, аз съм с ранна овулация и разбрах, че съм бременна на 24 ден от началото на последния ми цикъл, при това с обикновен уринен тест (ако бях направила кръвен, вероятно и още по-рано щях да разбера). Така че е напълно възможно момичето да е бременно в четвръта седмица.
alexxana, възможно е да имаш пробождане в яйчниците (не знам какво си имала предвид под "прищракват"), а ако е повече в левия, може той да е овулирал последния месец.
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #59 -: Септември 16, 2009, 23:03:40 pm »
Добър вечер и от мен.Имам въпрос от името на изтощената ми приятелка.Детенцето й е на 11 месеца.От около 6 месеца през нощта е някакъв кошмар-буди се през 1 час с изплакване и след даване на залъгалка пак заспива.От 3 дни й се буди и през половин час като вчера е достигнал връхна точка и е заспал в 4 сутринта 8O.Малко подробности:предлага храна-отказва,заспива в 21ч.,през деня спи -сутрин по час,следобяд по два часа.Зъбите са започнали да никнат от 7 месец, а той е така доста по отдавна.Само изпуснах да кажа че въпреки отказа на храна изпива по едно шише чай и едно шише вода.Ще съм благодарна за съвети :)

*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #60 -: Септември 16, 2009, 23:17:46 pm »
Ами незнам, но за нещо подобно д-р Бърди беше писал, че може да е проява на хипогликемия (незнам дали се пише така :oops:) и съвета му беше да се дава бисквитка или нещо подобно преди лягане.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #61 -: Септември 16, 2009, 23:21:36 pm »
Мишанта, Преди време беше пускала снимки на столче за хранене, което се монтира върху обикновен кухненски стол. Дано не се бъркам  :wink: Тогава не ми беше до това, може ли да ми кажеш от къде сте го взели и на коя фирма е. Неможах да го открия в коя тема е.  :oops:

Малина  :P получаваш инфо веднага K&D kids* ЦЪК , 40 лв "Джъмбо".
Долу при столовете за хранене.
Аз съм много доволна, здраво се прикрепя,
лесно се почиства, компактен за пътуване!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #62 -: Септември 16, 2009, 23:27:54 pm »
Мише, Благодаря много.


Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #63 -: Септември 16, 2009, 23:29:25 pm »
Мишанта, Преди време беше пускала снимки на столче за хранене, което се монтира върху обикновен кухненски стол. Дано не се бъркам  :wink: Тогава не ми беше до това, може ли да ми кажеш от къде сте го взели и на коя фирма е. Неможах да го открия в коя тема е.  :oops:

Малина  :P получаваш инфо веднага K&D kids* ЦЪК , 40 лв "Джъмбо".
Долу при столовете за хранене.
Аз съм много доволна, здраво се прикрепя,
лесно се почиства, компактен за пътуване!

Мда и аз като една Мара-подробната да кажа, че и аз и щерката сме много доволни от тоз стол. :wink:
Мише, :hug2:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #64 -: Септември 17, 2009, 05:09:33 am »
Малина, Джъмбо не ти е далече иди го виж.
Марито ме хвърли в размисъл  :P та отметнах-
три тукашни сладури похапват на такива столчета.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #65 -: Септември 17, 2009, 07:09:01 am »
Привет и от нас! Весела и здрава седмица на всички! :D
Ние отново започнахме рехабилитации,надявам се да са последни.....днес чакакме резултати от урокултура ....,да видим какво ще излезе пак  :(

Пипи,Синъо кокиче прекрасни новини,желая ви лека и безпроблемна до края ! :D
Мише,много се радвам че митаето-юначето толкова бързо свиква ...пу пуу  :D
Надинко,бързо да оздравяваш. :)

parsi,ние също имахме такъв период,по точно 2 такива периода ...
1 път се оказа че причината е в ушички
2 път беше зъбоникнене,в най-трудни дни давах нурофен вечер преди лягане ....и когато успокоихме болката ,похапваше малко ,и след това поспиваше някой час
« Последна редакция: Септември 17, 2009, 07:10:59 am от adi »
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #66 -: Септември 17, 2009, 07:57:28 am »
Да ви питам пак за зъбите става въпрос. В книжките пише, че след всички резци следват първите кътници. Андрея в момента е с 3 долни резци, но от 2 седмици ми прави впечатление, че долния венец е надут и твърд в мястото където би следвало да са първите кътниците. Възможно ли е толкова рано да никнат кътници. За сега няма изглед горните резци да пробият.  :?
При зъбките, реда е само на теория... при нас след първите резци избиха всички кътници и чак тогава вторите резци... Ред няма, ама накрая всикчи избиват  :wink:
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #67 -: Септември 17, 2009, 08:52:00 am »
Малина, Джъмбо не ти е далече иди го виж.
Марито ме хвърли в размисъл  :P та отметнах-
три тукашни сладури похапват на такива столчета.

Ще отидем тези дни, вижда ми се много добро решение. Първоначално исках от другите, но като ги видях на живо ми се сториха доста едрогабаритни  :lol:

setakap, И при нас се очертава никнене на зъби извън теорията, другия петък сме на консултация и ще помоля педиатърът да я погледне.  :D


Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #68 -: Септември 17, 2009, 09:10:55 am »
Момичета, и аз от сърце се радвам на новите бременни и им пожелавам успех до края, но моля ви, нека поне в тая тема да не си пишем на "бременелки, бремелинки и подобни лигавщини", моля ви, много е досадно.

И аз го споделям напълно това. Не си падам по лигавщини.

Използвам да благодаря отново на всички, които ми честитиха и тук и на ЛС. :D
« Последна редакция: Септември 17, 2009, 09:15:04 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #69 -: Септември 17, 2009, 09:24:51 am »
Здравейте момичета

Хубави новини заваляха тези дни да са ни честити новите бременни и още много да ги последват.Късмет и най-вече здраве на новите ясленчета.
Ние сме добре с малки изключения,миналата седмица поставихме на Борето ушните марки  :D т.е. обиците и от тогава голямо фръцкане пада.В яслата старите редици оредяха имам предвид пораснаха децата и вече са в градинки та ние сме вече в графа ветерани има нови дечица и преживяваме нова адаптация.По повод това се получи едно истерично хапане между децата като и ние сме хапещи и нахапани,доста са изнервени мънъците вечер.Ама то аз сутрин като слушам голямо реване се чува от групите даже брат ми, като ни кара после ме пита да не сме се объркали да водим детето в кланница.Дано новите дечица се адаптират бързо,че стреса е еднакво голям и за тях и за по старите в групата.Та така това са ни вълненията тези дни.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #70 -: Септември 17, 2009, 09:25:35 am »
Ей, добре, че от време на време влизам тук и разбирам все прекрасни новини.
От преди седмица си мисля да пиша и да честитя на Денито, а и на Цвети (и за нея не знаех). А пък сега честито и на Пипи и Синьо кокиче. Момичета лека, спокойна и безпроблемна бременност!  :balk_104:
Мишеееее и ти да се пазиш!  :balk_21:
Наде, да се оправяш бързо. А колко е порастнала малката Рая... леле как лети времето...
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #71 -: Септември 17, 2009, 10:09:35 am »
Малина, и ние имаме подобно столче, на Fischer Price е, взехме го от Хиполенд, за 70 лв. преди 4-5 месеца, после беше станало 100 лв., после пък 60 лв.... така че не знам сега колко е :) ето го, извинявам се за качеството на снимката, ама се вижда за какво става въпрос :) към столчето има табла за игра, с която Емо доста  се забавлява, не по време на хранене, а по-скоро по време на път или иначе... ако успея да намеря "официална" снимка, ще я добавя.

Момичета, благодаря ви за поздравите, много сте мили :bighug:

Мише, браво за яслата! Ти за колко време ще го даваш? В смисъл, като се роди бебето, ще го спираш ли? аз май се отказах да пускам Емо, така и така май няма смисъл да се връщам на работа сега, а и ми се струва малък... не знам де, още се чудя и са ми много интересни и полезни вашите училищни преживявания :D

*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #72 -: Септември 17, 2009, 10:35:02 am »
Мда, много практични са тези столчета. Ние, за съжаление, не можем да ползваме такъв, защото под плота на масата има някакъв праг, който пречи детето да си мушне краката ако е повдигнато с възглавница или столче. Така, че сяда на обикновен стол и се храни с нас. Само ако има нещо с много мазане я слагам в стола и.

Пипи, честита втора бременност! Много се радвам за вас. Емо ще е страхотен батко. :wink:

Алексана, тест се прави при закъснение, или иначе казано когато вече си в петата седмица от бременността (броят се от датата на последната редовна менструация). Всички въпроси, които те вълнуват задавай в темата на бременните, но не скачай на всеки, чийто отговор не харесаш. :wink:

Не мога да не похваля ученик Митак! Мише, много се радвам, че тази тревога поне ти отпадна.

Миси, стискам ти силно палци много скоро и ти да пишеш в темата и да сподялеяш с нас радости и тревоги. :bighug:
« Последна редакция: Септември 17, 2009, 10:38:24 am от sia »
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #73 -: Септември 17, 2009, 10:57:29 am »

*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #74 -: Септември 17, 2009, 11:56:17 am »
Искам да попитам дали някоя майка на дете под 3 години смята да му сложи противогрипна ваксина. Смятам да пусна дъщеря си за първи път на ясла (1г 10м)и съм в голямо двоумение.
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #75 -: Септември 17, 2009, 12:18:11 pm »
Пипи, мерси това го гледахме в хиполенд :-) Исках да видя какви възможности има и да изберем. Андрея седи от 2 месеца и ми омръзна да я храня в кошницата за кола или в скута ми. Или столчето ще омажем или аз ще съм в пюре  :lol:


*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #76 -: Септември 17, 2009, 12:27:04 pm »
Искам да попитам дали някоя майка на дете под 3 години смята да му сложи противогрипна ваксина. Смятам да пусна дъщеря си за първи път на ясла (1г 10м)и съм в голямо двоумение.

Аз не смятам. Ваксинирала съм я с Превенар, която предпазва от най-разпространените стрептококови инфекции. Мисля, че е напълно достатъчно.
Според мен, противогрипните ваксини не покриват всички щамове и излишно натоварват организма на детето. Аз и за себе си не бих взела такава.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #77 -: Септември 17, 2009, 12:28:06 pm »
Малина, столчетата за хранене, от какъвто и да са тип са си изключително практични - от гледна точка на удобство за детето и на мама и на това, че не се цапа около масата и стола толкова много, затова какъвто и вариант на такъв да избереш със сигурност ще ти бъде по-удобно. За съжаление при нас се получи така, че Зори след първоначалното сядане в такъв стол няколко пъти, след това категорично отказа. От тогава седи на обикновен стол, като първо подлагахме отдолу одеалце, а вече не слагаме нищо.


Бременни, 9 месеца, бременячки, embarazadas, pregnant,  бременелки, /да не продължавам/ или каквото и да е написано. Най-хубавото и най-важното е че така желани бебчета са на път да се родят. Момичета, не се вглеждайте толкова в някакви си думички, а искренно и от сърце се радвайте за другите... Не вярвам тук никой с лошо да е написал каквото и да е. ... Положителните ни мисли ще помогнат за по-добро и на нас и на всички около нас ...  :grouphug:
« Последна редакция: Септември 17, 2009, 12:47:44 pm от denito »


*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #78 -: Септември 17, 2009, 13:11:08 pm »
Да, искрено и от сърце се радвам за другите, повярвай ми, няма нужда някой да ми обяснява как да се радвам... просто не обичам лигавщините...
знаеш ли, много е важно отговорното и коректно държание и отношение към хората, само положителното мислене не всеки път върши работа :wink:
« Последна редакция: Септември 17, 2009, 13:16:32 pm от StefiZ »
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #79 -: Септември 17, 2009, 13:20:57 pm »
Елеонор,
много ти благодаря за споделеното, мила. :)

И аз честитя на всички, на които съм пропуснала. С пожелание за леки месеци и живо и здраво бебе! :)

Миси,
надявам се, че скоро и ти ще споделяш тук различни вълнения. :)

И на мен ми харесва този стол, който показвате, но ми се струва, че не е подходящ за моето Чудо. Михаела почти винаги насила буквално я натиквам в стола и. Добре че са коланите, с които е закопчана, защото се изпъва назад като струна. Не и се стои на едно място и това е. Дори и да и е вкусно, като че ли, много бързо загубва интерес към храната и започва да се врътка наляво-надясно, да се изпъва права. Абе, не знам дали би могла да се храни в това столче. Иначе е практично.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #80 -: Септември 17, 2009, 13:38:33 pm »
Денито, подкрепям мнението! Стеф, какво толкоз е станало? Просто всеки има различен начин на изказване и го прави както му харесва. Аз лично пък изобщо не се дразня. :lol:
« Последна редакция: Септември 17, 2009, 13:44:28 pm от Марито »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #81 -: Септември 17, 2009, 13:55:10 pm »
Бяхме отново при педиатърката днес. Мони ми е по зле. Температура спря да вдига, но гърлото и е много червено и започна да кашля хубавко. Изписа ни един АБ и ако утре не сме по добре, ще се наложи да го включим.
Чудя се, тук съседките ми казаха, че може да и направя компрес с домашна ракия, но според мен е малка все още за подобни почерпки  :lol:.
Споделете слагате ли компреси и от каква възраст сте започнали.
А Хималая ползвали ли сте. Пак майки казват, че може и бебе да мазнеш по гърдичките и нослето да го загрее, аз мен си мажа. Но днес когато я попитах може ли детето да намажа само дето не ме наби  :lol:. От камфора можела спазъм да получи и тем подобни.
Някой ползвал ли го е.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #82 -: Септември 17, 2009, 14:28:54 pm »
Lidia аз съм ползвала това кремче за сина ми и мисля, че имаше ефект.
http://www.framar.bg/pulmex-bebe-ungvent-20-gr.-pid16002358.html
Ние ползвахме ето такова столче много съм доволна, защото Денис и до днес си го ползва като маса със столче.
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #83 -: Септември 17, 2009, 14:39:08 pm »
Лидия и азщях да ти препоръчам плумекс бебе. Слага се съвсем малко, като се избягва областта на сърцето и гръбнака... Най-добре преди сън - така изпаренията ще помогнат и на нослето... Успех!!!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #84 -: Септември 17, 2009, 14:42:22 pm »
Момичета да ви питам относно кошница-столче за кола.В нея бебето ми е полулегнало,а нали до четвъртия месец не е желателно.Имам ли повод за притеснения?

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #85 -: Септември 17, 2009, 14:45:39 pm »
Благодаря ви Деница,setakap само че педиатърката ми спомена и за Пулмекс, че не трябва да се ползва. И той е с евкалипт.
Ето листовката и на Хималая.
http://si-plus.com/index.php?p=43
По скоро побесня, отколкото спомена ... :lol:
Затова питам.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #86 -: Септември 17, 2009, 14:57:21 pm »
Лиденце, дано се разминете с антибиотика!
 :bighug: и бързо оздравяване за Мони!

Похваления "ученик" Митак взе да се досеща, че "Клубчето" му става ежедневие и днес поплака!
Но не са се обадили да го взема, така че съм спокойна!


Мише, браво за яслата! Ти за колко време ще го даваш? В смисъл, като се роди бебето, ще го спираш ли? аз май се отказах да пускам Емо, така и така май няма смисъл да се връщам на работа сега, а и ми се струва малък... не знам де, още се чудя и са ми много интересни и полезни вашите училищни преживявания :D

Пипилота, при нас всичко става в движение и яслата, и подготовката за бебето!
Живот и здраве като се роди в движение ще реорганизираме и къщата,
както и спрямо поведението и реакцията на Митака!
Не мисля да го спирам, стига да не се наложи с оглед боледуване.
Но аз писах и преди, ако реши да се разболява от вируси
то ние околните му също можем да донесем у дома.
Кавото, такова!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #87 -: Септември 17, 2009, 15:18:53 pm »
Лиде, дано малката се оправи бързо! Иначе и аз съм ползвала "Пулмекс-бебе", за Ели то е за деца над 6 месеца... (има и само Пулмекс, той е за възрастни)

Пипи, Стефан много боледува покрай ходенето на Ели на ясла, дори варицела на 5 месеца изкара, но и да не ходеше тя на ясла бацили пак щяхме да си имаме. А и има и друго нещо, че той не е кърмено бебе и е недоносен на това отдавам болестите (без варицелата разбира се).

Мише, дано Митачето свикне бързо (аз тъкмо щях да го хваля и ти го издаде ;))!

Момичета да ви питам относно кошница-столче за кола.В нея бебето ми е полулегнало,а нали до четвъртия месец не е желателно.Имам ли повод за притеснения?
Парси, няма проблем с кошницата и двете ми деца прекарваха доста време там още от самото начало, а и Стефко още си спи там на обед. Мисля, че и доктор Бърди беше писал, че няма проблем.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #88 -: Септември 17, 2009, 15:25:25 pm »
Момичета да ви питам относно кошница-столче за кола.В нея бебето ми е полулегнало,а нали до четвъртия месец не е желателно.Имам ли повод за притеснения?

Parsi, няма поводи за притеснения. Поне така каза и д-р Алексиев - ортопедът, при който водихме Коко когато беше на 40 дни.



*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #89 -: Септември 17, 2009, 15:25:39 pm »
Благодаря ти Гери. Ще взема Пулмекс. Дано пресечем,
Поздрави и здрави дечица. :)
Мише ще се справи момчето. Ще поплаче ясно е , но без това не може. Здравичък да е и всичко ще си дойде на мястото.  :)
« Последна редакция: Септември 17, 2009, 15:27:10 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #90 -: Септември 17, 2009, 15:26:41 pm »
Почистих постовете, които не са по темата.
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #91 -: Септември 17, 2009, 15:34:08 pm »
На Синьо Кокиче и Пиппи искам да пожелая успешни 9 месеца!

А на Миси - много, много скоро да има повод за радост! 
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #92 -: Септември 17, 2009, 16:25:40 pm »
А на Миси - много, много скоро да има повод за радост! 

:heartbeat: Обречена е!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #93 -: Септември 17, 2009, 16:36:33 pm »
Мисиyahoo_17 :bighug:

Лиде - стискам палци да се разминете с антибиотика и Мони бързо да се пребори с болестта.


Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #94 -: Септември 17, 2009, 21:49:07 pm »
Парси, на нас ни казаха, че няма проблем с кошницата за кола, но че тя е за транспортиране и за това да се използва (сиреч, не постоянно). Но на 4 мес сигурно може и повечко, а и доста зависи от кошничката. Ние от малък Марти го държим в шезлонгче, ако ти се вижда комфортна кошницата, мисля, че е ок.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #95 -: Септември 17, 2009, 21:52:49 pm »
Благодаря ви-безценни сте... :youwoman:

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #96 -: Септември 17, 2009, 22:39:05 pm »
Добър вечер и от мен.Имам въпрос от името на изтощената ми приятелка.Детенцето й е на 11 месеца.От около 6 месеца през нощта е някакъв кошмар-буди се през 1 час с изплакване и след даване на залъгалка пак заспива.От 3 дни й се буди и през половин час като вчера е достигнал връхна точка и е заспал в 4 сутринта 8O.Малко подробности:предлага храна-отказва,заспива в 21ч.,през деня спи -сутрин по час,следобяд по два часа.Зъбите са започнали да никнат от 7 месец, а той е така доста по отдавна.Само изпуснах да кажа че въпреки отказа на храна изпива по едно шише чай и едно шише вода.Ще съм благодарна за съвети :)
Това, което Стефи е написала за хипогиклимията е вярно. По повод на моя син го написа доктор Бърди. Аз от него разбрах, че хипогиклемията причинява кошмари и буйства . В такова състояние и да предлага храна е все тая. Питай я за хранителния режим на детето. Аз лично вече спя нощем с лека вечеря в 20 - 21 часа и стотина милилитра мляко , дадено 45 минути след това.
Доктор Бърди има и друг тест - 3 дни подред Нурофен в съответната доза за възрастта. Ако е болков синдром - ухо или зъб, нощните епизоди ще спрат.
Друго - на около десет месечна възраст разбрахме, че детето го плаши вечер тъмното в прозореца и се спускат завесите преди лягане. Приятелката ти да се огледа за нещо, което за възрастния не буди  страх, но за детското въображение да. Нощните сенки са особено плашещи.
Да, искрено и от сърце се радвам за другите, повярвай ми, няма нужда някой да ми обяснява как да се радвам... просто не обичам лигавщините...
знаеш ли, много е важно отговорното и коректно държание и отношение към хората, само положителното мислене не всеки път върши работа :wink:
Аз също мразя лигавщините. Когато бяхме шепа народ тук, се пресичаха всякакви постинги в стил бг-мама, защото е необходима толерантност и уважение към другите. А това все пак е под-форум в сайт за проблемно забременяване. И не ми казвайте , че с мяу- мяу давате кураж на все още неуспелите . Минала съм по този път и знам какво е да четеш лигавщини за нещо, което не знаеш дали въобще някока ще изпиташ.
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #97 -: Септември 18, 2009, 00:41:37 am »

Аз също мразя лигавщините. Когато бяхме шепа народ тук, се пресичаха всякакви постинги в стил бг-мама, защото е необходима толерантност и уважение към другите. А това все пак е под-форум в сайт за проблемно забременяване. И не ми казвайте , че с мяу- мяу давате кураж на все още неуспелите . Минала съм по този път и знам какво е да четеш лигавщини за нещо, което не знаеш дали въобще някока ще изпиташ.

1. Малко крайно ми се вижда Лейди. Не съм чела постингите, бяха вече изтрити, нямам идея какво точно е казано, не съм се влияла от тях,
Аз също мразя много лигавщините. Това обаче е отворено интрнет пространство. Не можем да очакваме, че всеки интерисуващ се от темата,  влезнал случайно в Зачатие, трябва да познава историйте на тук постоянно присъстващите / от време на време човек има усещането, че Зачатие е затворено пространство за дългогодишните и едва ли не превилегировани членове, като чете твоите постинги например, за да не ме обвини някой в чешене на езика :)/. Хора всякакви, разбирания всякакви, не е нужно веднага да се напада, може да се обясни по-добронамерено.

За протокола, моята борба със с-та е доста по дългогодишна и трънлива от твоята, по-добре ми е известен пътя, въпреки това не нападам, неосведомените.....

2. По въпроса за хипогликемията... Сигурно д-р Бърди е прав,
Моята дъщеря обаче имаше няколко месечен такъв период, будешеше с най-невероятни искания, мамо легни до мен, завии се, на следващата секунда, махни одеалото, не се завивай, това придружено с рев и незнание какво иска, по няколко пъти на нощ. Бях откачила от среднощните циркове. За сведение хапваще вечеря / например паничка супа/, след нея парче салам, краставица и т. н. И задължително  150 -200 гр мляко. Т. е. едва ли е от недояждане.
Същото вечеря и сега - да почукам от известно време няма такива среднощни изпълнения.
Според мен повече се дължи на периоди в умствено-психическия им растеж


Поздрави

*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #98 -: Септември 18, 2009, 19:51:16 pm »
Мале хора в чудо се видях.Това мойто бебе е невероятно.По цял ден мрънка или се дере.Не е гладно,не го боли нищо,защото като го вдигна и спира хитрушкото :wink:.Да обаче това на мен не ми върши работа,защото живеем сами и всичко на мен чака :?Как мислите дали е някакъв период?
Мише,нормално е да се усетят по някое време,но като им е забавно забравят.Въпрос на навик е и детската градина :)
Лейди,детето е на 4 хранения дневно:8,12,16,20ч.,като за вечеря яде супичка със сухар и понякога в 22ч. изпива максимум 150грама мляко.Иначе захарта е в норма според неотдавнашните кръвни изследвания.

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #99 -: Септември 18, 2009, 20:31:27 pm »
Мале хора в чудо се видях.Това мойто бебе е невероятно.По цял ден мрънка или се дере.Не е гладно,не го боли нищо,защото като го вдигна и спира хитрушкото :wink:.Да обаче това на мен не ми върши работа,защото живеем сами и всичко на мен чака :?Как мислите дали е някакъв период?
Мише,нормално е да се усетят по някое време,но като им е забавно забравят.Въпрос на навик е и детската градина :)
Лейди,детето е на 4 хранения дневно:8,12,16,20ч.,като за вечеря яде супичка със сухар и понякога в 22ч. изпива максимум 150грама мляко.Иначе захарта е в норма според неотдавнашните кръвни изследвания.
Парси, твойто бебе на 3 месеца ли е?
За каква супа става въпрос?
Малките бебета/или поне някои от тях/ имат нужда да усещат топлина на тялото на майката/бащата и като чувстват тази липса, плачат - моят Антъни е такъв тип дете, има нужда от постоянни ласки.Докато Боби - не, той си е съвсем цялостен -така да се изразя, независим...
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #100 -: Септември 18, 2009, 21:39:31 pm »
Лейди,детето е на 4 хранения дневно:8,12,16,20ч.,като за вечеря яде супичка със сухар и понякога в 22ч. изпива максимум 150грама мляко.Иначе захарта е в норма според неотдавнашните кръвни изследвания.
Това понякога в 22 ч. изпива мляко е проблема. От 20 до 8 си е бая време. Да дава системно мляко с една несладка бисквита. А че захарта е в норма през деня - нищо лошо не е показател.
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #101 -: Септември 18, 2009, 22:07:59 pm »
Лейди,детето е на 4 хранения дневно:8,12,16,20ч.,като за вечеря яде супичка със сухар и понякога в 22ч. изпива максимум 150грама мляко.Иначе захарта е в норма според неотдавнашните кръвни изследвания.
Това понякога в 22 ч. изпива мляко е проблема. От 20 до 8 си е бая време. Да дава системно мляко с една несладка бисквита. А че захарта е в норма през деня - нищо лошо не е показател.

Благодаря :)

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #102 -: Септември 19, 2009, 00:04:54 am »
супичка със сухарче на 3 месеца!??????  8O 8O 8O

все бях чувала, но това направо ме срази, не преувеличавам...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #103 -: Септември 19, 2009, 00:23:32 am »
Да не бъркам, но Парси от няколко страници пита за детето, на нейна приятелка.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #104 -: Септември 19, 2009, 01:20:52 am »
Наистина  е за детето на приятелка
прегледах отново темата :)

и аз доста се шокирах признавам

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #105 -: Септември 19, 2009, 07:48:08 am »
Джам,за приятелката е въпроса да :D.Не съм толкоз изперкала :D :D :D

Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #106 -: Септември 19, 2009, 15:42:24 pm »
Парси,
и моето дете е такъв тип. Искаше постоянно да е в ръцете ми. На тази възраст, на която е сега твоето бебе, моята Михаела все спеше в ръцете ми. Повярвай ми, и така съм се хранила, дори - бебето гушнато в мен и спи. Разхождахме се навън, но тя като че ли имаше период, в който не си понасяше количката. Ревеше. За да спра рева, я гушвах, тя заспиваше в ръцете ми, а аз същевременно бутах празната (но тежка) количка. Добре че, бебето беше леко - това е в кръга на шегата :), разбира се. :wink: Айде сега, не скачайте пак, да ми викате кво съм щяла да правя, ако било тежко бебе. :wink:

После си реших проблема с едно кенгуру. Но педиатърката ми беше казала да изчакам до 6-месечна възраст и тогава да я слагам вътре. Та с това кенгуру шетах, ходех да пазарувам, а бебето си спеше в него.
Освен това, до към годинка и месец - два я приспивах на ръце с люшкане.
Но наистина, всичко си е период, етап от развитието на детето.
Парси, спокойно. :wink: Така или иначе, докато стане в първи клас, ще се е отучил. :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #107 -: Септември 19, 2009, 22:33:25 pm »
Парси,
и моето дете е такъв тип. Искаше постоянно да е в ръцете ми. На тази възраст, на която е сега твоето бебе, моята Михаела все спеше в ръцете ми. Повярвай ми, и така съм се хранила, дори - бебето гушнато в мен и спи. Разхождахме се навън, но тя като че ли имаше период, в който не си понасяше количката. Ревеше. За да спра рева, я гушвах, тя заспиваше в ръцете ми, а аз същевременно бутах празната (но тежка) количка. Добре че, бебето беше леко - това е в кръга на шегата :), разбира се. :wink: Айде сега, не скачайте пак, да ми викате кво съм щяла да правя, ако било тежко бебе. :wink:

После си реших проблема с едно кенгуру. Но педиатърката ми беше казала да изчакам до 6-месечна възраст и тогава да я слагам вътре. Та с това кенгуру шетах, ходех да пазарувам, а бебето си спеше в него.
Освен това, до към годинка и месец - два я приспивах на ръце с люшкане.
Но наистина, всичко си е период, етап от развитието на детето.
Парси, спокойно. :wink: Така или иначе, докато стане в първи клас, ще се е отучил. :lol:
Ти направо ме успокои :D :D :D

*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #108 -: Септември 20, 2009, 15:04:34 pm »
Момичета,

 имам един въпрос за ЕГН-тата на децата, родени от 2000 г. нататък. Вярно ли е, че в първото квадратче за месеца се слага цифрата 4?! Преди два дена ни пристигна Акта за раждане на Емма и гледам, че първите и шест цифри са: 084907, т.е. родена е на 07.09.08. Помислих си веднага, че са объркали нещо, защото в моето ЕГН от миналия век няма такава четворка. Обадих се в посолството и жената там не беше сигурна, но била чула нещо, че слагали четворка, за да се разграничавали от родените през 1900 година. Има ли някой представа, дали това е вярно?! Ще се обаждам и другаде следващата седмица, но дано не е грешка, че вече и правят и паспорта и ще се забавят още повече нещата и без това 6 месеца влачат всичко...

Благодаря!
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #109 -: Септември 20, 2009, 15:15:59 pm »
Да, Рози, добавя се 40 към цифрата на месеца :)
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #110 -: Септември 20, 2009, 15:31:09 pm »
Рози,и нашето ЕГН е така 094619 :D
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #111 -: Септември 20, 2009, 16:16:48 pm »
Ку, ку  :lol: привет от нас  8) да не си мислите, че сме ви забравили, драсвам два реда, но чета редовно.

Честито на новите мами и предстоящи такива.Живи,здрави дечица и попътен вятър /за протокола и аз съм от обявилите бойкот на лигавщините/

Очаквайте включване скоро  :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #112 -: Септември 20, 2009, 19:16:33 pm »
Parsi,споко не е само твойто детенце така :wink:
и мойта Беатрис беШе така, а понякога все оЩе е :)



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #113 -: Септември 20, 2009, 19:26:44 pm »
Сигнусче, mikivl, златни сте!  :D

 Мерси много! Това означава, че към Коледа ще имаме и паспорт!  :D
 А дано Б.Б. и компания подобрат скоростта и темпото, с което работи администрацията ни по света, че във времето на онлайн услугите във всяка сфера дипломатическата ни поща разчита все още и предимно на гълъбите!  :D

Лека вечер на всички!
*
Re: Хладна септемврийска седмица 14.09-20.09.
« Отговор #114 -: Септември 20, 2009, 22:14:50 pm »
парси, и моят син много обича да ми заспива в ръцете. Като алтернатива е количката. Затова си купих слинг и когато искам да са ми свободни ръцете, просто го слагам там. Има различни начини на връзване на слинга, подходящи за съответната възраст. Първите пет минути може и да недоволства, но после си спи. Някъде бях чела, че кенгуруто било зле за гениталиите на момченцата, затова и не купих кенгуру, въпреки че ми се струва по-лесно за употреба.

кокиче, и на мен ми се е случвало да нося бебе и да бутам количката празна.  :lol: И тогава се ядосвам, че съм излязла без слинга.

дива роза, на мен от посолството ми казаха, че 3 месеца бил законовият срок за подмяна, а предполагам и за вадене, на паспорт. Вероятно поради липса на средства чакат да се съберат повече заявки и тогава ги пращат. 
« Последна редакция: Септември 20, 2009, 22:22:57 pm от blue_sky »