0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #240 -: Септември 25, 2009, 22:53:36 pm »
Аз съм работодател, моите случки са в посока, че когато съм информирала определена колежка, на която се налага да поеме само малка част от моите задължения, че в определен срок ще се налага да контролирам работата чрез интернет системата ни, в продължение на три различни случай /за мен инвитро опити/ независимо от информираността им се случваше така, че точно при направен опит, те спешно напускаха, при положение, че са работили на работните си места в продължение на години.... решаваха, че в момента, в който аз ще отсъствам и то само визуално от работа.... е момента за напускане ... и то за съжаление без предупреждение..... А това бяха жени, които са майки и са били при нас и преди майчинството си..... а и след майчинството си.... Убедено мога да кажа, че дискриминацията не е само в посока работодател- служител, а е в общата нагласа към този проблем.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #241 -: Септември 25, 2009, 23:03:28 pm »
Към всички, взели отношение по темата: Ако желаете да участвате като публика в предаването "На кафе", ще може да зададете на място въпроси, които да дискутираме, да се оплачете или да похвалите своите работодатели/работници.
още инфо тук:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=39334.msg622947#msg622947


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #242 -: Септември 26, 2009, 08:55:53 am »
За съжаление нямам възможност да пристъствам на живо в предаването, но копирам по-долу мнението си, изказано по-напред в темата, т.к. ми се стори че то представя една по-различна гледна точка, която също би било добре да бъде отразена в дискусията. Благодаря Ви, момичета - за взеотдайността, за хъса, и за това че ни давате кураж и ние да продължим нашата борба!

Нека да споделя и аз, но като работодател – във фирмата сме аз и още двама служители. Когато ми се налага да отсъствам във връзка с процедурите (пътувам 300 км в едната посока), после си доработвам извънредно, включително и през нощта – просто няма кой да ми свърши работата, нито да ме замести. А и няма от къде да си набавя средства за процедурите. Служителите ми нямат проблеми с отпуски и болнични. Ако обаче на някой му се наложи да мине през АРТ, наистина не знам как ще реагирам. Това означава да изгубя 1/3 от персонала за неопределен период от време, което от своя страна може да доведе до краха на фирмата (забавени или неизпълнени поръчки, загубени клиенти и т.н.), и да оставя 3ма човека без работа. Другия вариант е двамата останали служители да работим извънредно, за да компенсираме отсъствитето на колегата. Аз ще съм съгласна, но но за третия човек във фирмата – не гарантирам дали ще разбере проблема. Разбирам много добре какво е да се бориш за дете, аз самата водя тази битка вече 10 години, но надявам се, че и вие ще разберете и другата гледна точка. А решението??? – аз го виждам в система от мерки , които освен да защитават работника от неправомерно уволнение, но и да компенсират/стимулират по някакъв начин работодателя. Разберете, че работодателите не са ви врагове, напротив – те също имат семейства, и дори и да разбират проблемите ви, понякога е просто невъзможно да застанат на ваша страна.
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #243 -: Септември 28, 2009, 10:56:08 am »
Резултати от анкетата към днешна дата!



Новата анкета с разработка и обобщения (само от форума на Зачатие) - вж. прикачения файл.
« Последна редакция: Септември 28, 2009, 11:05:56 am от cygnus »
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #244 -: Септември 29, 2009, 19:51:44 pm »
Това видяхте ли го?
http://dnes.dir.bg/2009/09/29/news5147159.html
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #246 -: Септември 30, 2009, 00:15:47 am »
Браво на "Зачатие"!  :balk_47:

*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #247 -: Септември 30, 2009, 09:20:19 am »
Супер сте Зачатие :)  osi_9
Дано и малко допълнителен отпуск за процедури да успеем да си издействаме.


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #248 -: Септември 30, 2009, 09:42:24 am »
Браво на зачатие! Това е чудесно, което са издействали, но смятам, че то закриля само нези от Вас, които се ползват от услугите на фонда. А, какво ще стане с нас, останалите, които не можем да разчитаме на финансиране от фонда? Които щем, не щем се самофинансираме, т.к не попадаме в случаите, които фондът финансира. Смятам, че отново се заражда дискриминация спрямо нас!


*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #249 -: Септември 30, 2009, 09:43:38 am »
Дес, няма връзка с фонда - става въпрос за всички жени в "Напреднала фаза" на ин витро процедура. Според ЕС това е след пункията нататък. Надявам се по-късно момичетата, които са били на срещата да се включат с инфо от първа ръка.
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #250 -: Септември 30, 2009, 09:52:36 am »
Момичета,
нека да помоля след като едно нещо не ни е ясно да не всяваме смут и паника с тревожни мисли :wink: Как може според вас да се направи промяна на КТ, в който да е написано че само правещите инвитро по фонда са защитени... 8O трудно би му дошло на ум такова нещо на някой...
Предвижда се промяна на Кодекса, като се включат текстове за защита на жени в напреднала фаза на инвитро процедура, т.е. да се ползват със същата закрила от уволнение, команироване и т.н. като бременните и майките, за периода в който се изчаква резултата от процедурата. Има политическа воля това да се случи и в момента работим и правим всичко възможно, затова нека ако някой може да помогне да помогне, но не и да пречи.
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #251 -: Септември 30, 2009, 09:53:17 am »
Браво на зачатие! Това е чудесно, което са издействали, но смятам, че то закриля само нези от Вас, които се ползват от услугите на фонда. А, какво ще стане с нас, останалите, които не можем да разчитаме на финансиране от фонда? Които щем, не щем се самофинансираме, т.к не попадаме в случаите, които фондът финансира. Смятам, че отново се заражда дискриминация спрямо нас!
Много обочаме явно да се правим на жертви, ама прочети по-внимателно преди да правиш изказвания!
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #252 -: Септември 30, 2009, 10:16:54 am »
Момичета,
нека да помоля след като едно нещо не ни е ясно да не всяваме смут и паника с тревожни мисли :wink: Как може според вас да се направи промяна на КТ, в който да е написано че само правещите инвитро по фонда са защитени... 8O трудно би му дошло на ум такова нещо на някой...
Предвижда се промяна на Кодекса, като се включат текстове за защита на жени в напреднала фаза на инвитро процедура, т.е. да се ползват със същата закрила от уволнение, команироване и т.н. като бременните и майките, за периода в който се изчаква резултата от процедурата. Има политическа воля това да се случи и в момента работим и правим всичко възможно, затова нека ако някой може да помогне да помогне, но не и да пречи.


Ето точно такива изказвания и аз намирам за безумни. Какво значи в напреднала фаза и какво в ненапреднала фаза? Инвитрото е  една процедура, при него няма малко или повече напреднали. това не е все едно, се явяваш на някакъв курс, по отношение на изложеното по-долу по темата, да прочетох много добре за какво става въпрос. Това, какво предвижда един ..си, коя директива на ЕС не означава, че тя при нас, ще бъде приложена в чист вид. Моля, погледнете законите, някъде да виждате нещо приложено от ЕС, като директиви, закони ... Прочетете, малко по-внимателно статията и тогава коментирайте изказванията ни. Вижте, какво казва бизнесът, а не, кой какво предлагал. Важно е, не какво се казва, а какво смята и ще се направи. Виждам също, че някои от вас се занимават само да четат и пишат и коментират това, което другите изказват, като лично мнение по форумите. Ами като Ви е забавно и си нямате друга по-важна работа ... какво да ви каже човек. Действайте си, както си знаете, но моля, оставете ни и нас и ние, да си кажем  и напишем нещата, така както ги виждаме и усещаме.


Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #253 -: Септември 30, 2009, 10:27:26 am »
Виждам също, че някои от вас се занимават само да четат и, което другите изказват, като лично мнение по форумите. Ами като Ви е забавно и си нямате друга по-важна работа ... какво да ви каже човек.
Tочно това е пълна глупост!
Да се каже това точно на хората, които от няколко години правят възможни неща, които преди това бяха немислими. 8O
Човешката неблагодарност е безгранична.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #254 -: Септември 30, 2009, 10:30:23 am »
Първо не квалифицирай изказванията на хората които работят за всички нас. Какво безумно видя в поста на Стефи? Второ - факта, че не се прилагат приети закони не зависи конкретно от Зачатие, а от всички нас като общество. Но това общество, което иска закрила и защита и какво ли не, се ската когато трябваше да излезе по тв. и да си каже исканията, нали. Беше обяснено - "напреднала процедура" е след пункцията. Ами такива са правилата. Не само при нас, а както става ясно и в ЕС. Някои хора освен да мрънкат и искат май нищо друго не правят. Айде стига вече.
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #255 -: Септември 30, 2009, 10:38:36 am »
Des_des, кое по-точно е глупост?
Ти даде ли конкретни предложения в темата, която е активна вече месец?
Защо не си в студиото на Нова телевизия в момента? Там са момичетата, срещу които риташ и защитават твоя интерес и твоя казус. Защото твоя и няколко други поста форсираха тази инициатива.
Виждам, че не си в течение в темата, моля преди да критикуваш, прочети я!
Очакваме градивна критика на база факти, а не фантасмагории (като тази, че само за момичетата от Фонда се предвижда защита) и свързана с конкретни предложения.
Поне си пусни Нова телевизия след малко, след като не ти се чете внимателно!
« Последна редакция: Септември 30, 2009, 10:46:07 am от cygnus »
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #256 -: Септември 30, 2009, 10:40:43 am »
Браво на Зачатие!   :D

 :youwoman:


Aз исках само да обърна внимание на нещо, което остана някак незасегнато, но според мене си е много важно. Според мене ще е хубаво, да се засегне и този аспект в предаването...

Ще копирам едно мнение от коментарите в Дир-а, защото ми се струва много на място... (аз също първоначално бях споменала нещичко в тази посока…).

И така, един друг аспект на проблема:
Алина (13.09.2009 г. | 01:07ч.)
Цитат
За този проблем изключително голяма вина имат и клиниките по репродуктивна медицина. Повечето не разполагат с достатъчно персонал и капацитет. Може би не им е изгодно да имат. Не може да излезнеш от работа за преглед по време на стимулация, който отнема 10 - 15 минути и да прекараш 3 - 4 часа в чакане пред кабинета при предварително записан час и даже да не успееш да се върнеш на работа. И за съжаление не всички забременяват от първи или втори опит, някои правят по 5-6 опита и това отнема период от 2-3 години. Всички работим за да се издържаме и да си плащаме скъпите процедури. Крайно време е и клиниките да проявят елементарно уважение към времето и труда на хората, от които печелят и да реорганизират своята дейност.

Абсолютно съм съгласна с това твърдение, при мен от това започнаха проблемите ми с работодателите ми.
Да не говарим колко е рисково, когато стоим в чакалните претъпкани с хора , че един да е болен от грип го предава на всички чакащи с часове там, особено на тези които прилагат лечение за имунологични проблеми, което води до понижаване на имунитета! Вече имах веднъж горчивия опит и за малко да отложим трансфера....не че имаше резултат освен + тест и после нищо.

И петия коментар (от долу нагоре) в дир-а - проблема не е в работодателите (29.09.2009 г. | 18:34ч.) също засяга този проблем...

Успех и приятно прекарване!
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #257 -: Септември 30, 2009, 10:52:58 am »
 Моля, погледнете първа страница на темата!
Пусната е на дата 5 септември. За по-малко от месец сдружение Зачатие реагира и вече се говори за промяна на Кодекса на труда.
 След малко ще видите председателката на Зачатие Анна Зашева в студиото на Нова телевизия.
 Колко от вас са там?

 Дес Дес, ти къде си сега? Вкъщи, на топличко ли? Направило ми е впечатление , че ти си винаги от първите, които вдигат най-много аларма. Къде разбрала, къде не разбрала, не пропускаш за плювнеш, и то точно хората , които се борят за твоите права. Защо не си пренасочиш енергията в нещо полезно?
 Можеш да не ми отговаряш, аз знам отговора - много по-лесно е да се плюе и мрънка. Когато стане въпрос за работа, всички изчезват, видя се и тук.
 

*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #258 -: Септември 30, 2009, 10:53:09 am »
Браво на зачатие! Това е чудесно, което са издействали, но смятам, че то закриля само нези от Вас, които се ползват от услугите на фонда. А, какво ще стане с нас, останалите, които не можем да разчитаме на финансиране от фонда? Които щем, не щем се самофинансираме, т.к не попадаме в случаите, които фондът финансира. Смятам, че отново се заражда дискриминация спрямо нас!

Десс, моля те помисли, доколкото е възможно, преди да нащракаш първото изречение, която прекоси главата ти. На мен лично, не ми пречи, но писането на дълбоко неверни неща, може и да изплаши някого.

За останалите:
Трудовоправната закрила ще бъде за всички, които работят по трудов договор, без значение от възрастта и начинът на финансиране на процедурите.
В очакване ....
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #259 -: Септември 30, 2009, 10:54:32 am »
Успех желая на всички,които са се осмелили да участват днес в предаването!
Ще ви гледам на запис :?
Сугнус,колкото до градивната критика,мисля ,че я има :), стига да можете да я различавате от останалата :)
Още веднъж УСПЕХ!