0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #220 -: Септември 23, 2009, 21:41:47 pm »
Няма начин , като заговаря за фирмата си, за работодателите и работата си да не се сетят много хора и да ме разконспирират  :lol: а и това казвам , че решението понакога е взето с одобрението и на хората около нас, поне аз ще се съобразя с тах. Но наистина решението е лично и не искам повече драматизиране на проблемите ми... И пак ще повторя едно нещо, което явно не се разбра добре, но по друг начин - не сматам че ще се почувствам по-добре а дори напротив, нито ще бъда по-спокойна от това да участвам, а пък иначе ако съм решила да речем да участвам, защо тогава да си крия лицето или да ми променят гласа....  Просто исках да обясня, защо лично аз например не желая да участвам, при положение че гласувах, че е имало дискриминационно отношение към мен, когато проблема ми се задълбочи и отсъствията ми ваче започнаха да дразнят работодателите ми ... :P
« Последна редакция: Септември 23, 2009, 23:12:30 pm от marina15 »


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #221 -: Септември 23, 2009, 22:31:15 pm »
Готова съм, да участвам в предаването и да застана зад това, което съм. Ние (аз, съпруга ми и доктора ;) ) все още не сме "успели", но за мене не е проблем, да покажа самоличността си. Работата е в това, че лично аз не съм била дискриминирана... Но ако мога да помогна с нещо, само кажете! Веднага ще дойда...  :)

Поздрави!
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #222 -: Септември 24, 2009, 00:25:47 am »
marina15, медиите искат лични драми, за да си правят предаванията интересни - всички знаем това. това тук си е търговия - ние им даваме лична драма (те не държат да е неанонимна), а те ни дават гласност на проблема.
спомни си как ни изтъргува Слави Трифонов, за да си вдига рейтинга на предаването и да си обслужва личните политически цели с нашата история за инвивото и фонда. изтъргува ни срещу такава яка популярност, че в крайна сметка фондъд се получи. твърдя, че иначе можеше и да го няма.
ако искаме да се направи нещо по проблема, от който ТИ ЛИЧНО си пострадала, трябва да се шуми и да се алармира. а това не става без медии. обяснявам ти нещо, което би трябвало да ти е ясно и без мен. но това е в отговор на риторичните ти въпроси от последния ти постинг.

и аз съм разочарована от активността тук, но това е класически пример за българскта народопсихология (нека дойде Дивата розичка да поясни дали съм права).

лично сме засегнати, оплакваме се по форумите, олеква ни малко на душицата и дотам. не правим нищо повече и дори не подаваме малък пръст да помогнем, когато някой друг прави нещо повече за нас. навеждаме си главицата, щото преклонената не я сече сабя и гледаме да се спасим поединично някак си.

съжалявам, но не разбирам изрази от типа на "няма да се почувствам по-добре, ако участвам" (а и колко себично звучи!), когато са предшествани от оплаквания "олеле как ме дискриминираха".
ами тогава не се оплаквайте!

хората ви казаха - никой няма да ви види лицето, да ви чуе гласа, няма да казвате кои сте и къде работите, дявол да го вземе! просто искат да има и такава фигура.... какво ще ви стане, недоумявам... не е коректно да пратим измислена фигура, дори и при тия условия на анонимност.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #223 -: Септември 24, 2009, 00:32:42 am »
Но обещавам най-отговорно, че като се сдобия с детенце, тогава  проблемите за които говоря отпадат и спокойно мога да се включа в такива мероприятия, дори с удоволствие, тогава на никой няма да му пука, защото всичко ще е "минало" и дано да стане по-скоро!  :oops:

вярваш ли си? аз не. знам какво ще стане тогава (пожелавам ти да е по-скоро)... няма да си първата, нито последната. тоя филм съм го гледала.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #224 -: Септември 24, 2009, 07:19:46 am »
Искам да добавя още нещо към казаното от jam, защото предполагам, че има доста хора, които се притесняват от самата камера. Камерата не хапе. Журналистите не хапят. Не може все да се свиваме в черупката си и да се тръшкаме, че нищо не се променя, а ние нищо да не правим и да чакаме наготово.

Разберете - няма го вече времето, когато държавата се грижи за нас. Сега трябва сами да се погрижим за себе си, ако искаме да получим това, което наистина заслужваме в борбата със стерилитета. То всъщност, като се замисля, и ако си седим и нищо не правим пак получаваме това, което заслужаваме, а то е едно нищо.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #225 -: Септември 24, 2009, 09:21:25 am »
Момичета и аз Ви призовавам - не се страхувайте да разкажете историята си.
Лично аз вече доста пъти съм заставала пред камера и съм споделяла репродуктивните си неволи, вярвайте това само ми е помогнало.
Моя работодател в това отношение е много толерантен - нямам проблем с отсъствията от работа, лично на мен ми е помагал и финансово, правил е и дарения на Зачатие.

Но искам да се обърна към тези, които имат проблеми в работата си - това да ги разкажете пред камера може само да Ви помогне, а и от Вас зависи да се намери стратегия за решението на този глобален проблем.
Надявам се, че тук има такива смели и достойни хора!
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #226 -: Септември 24, 2009, 11:16:28 am »
Аз лично съм напълно съгласна с Лиско и Джам!!!!!
Ако сами не си помогнем и Господ няма да може. Това е факт.


Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #227 -: Септември 24, 2009, 11:45:44 am »
следя темата с любопитство и мога само да кажа: ами да, да си дойдем на думата....
Цитат
и аз съм разочарована от активността тук, но това е класически пример за българскта народопсихология (нека дойде Дивата розичка да поясни дали съм права).
казва jam.Ами хубаво, нека дойде Дивата роза да ни обяснява нещо, което аз твърдя ,че на няколко места в тази тема съм повтарила едно и също спрямо народопсихологията,общественото мнение и предрасъдръците,дискриминационните проблеми при нас и по вета и др, че даже не ми се повтари повече :(...но все пак ,ако има възможност нека се включи Дивата роза и да обясни от гледна точка на вече успелите майки и на българка живееща в чужбина,защото мисля, че като човек живеещ и тук и в чужбина може да има по-богати духовно-социялно гледни точки :)
Например колко години му трябва на един народ да си промени менталитета? :lol:
ПП:jam,мн.добре разбираш от търговията,рейтинги и журналистика :wink:, но защо мислиш ,че всеки потребител тук го е разбрал? :lol:
И не се притеснявайте толкова ,че не сте намерили човек за предаването...за всеки влак си има пътници и все ще се намери някой по-непокист,който дори няма да си крие лицето :P...


*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #228 -: Септември 24, 2009, 12:08:29 pm »
Имаме едно момиче вече! Много интелигентно и ерудирано, което е имало проблеми и с двамата си работодатели. Тя няма нищо против да застане пред камера и да разкаже за дискриминационното отношението на работодателите към нея.

Дано само не е късно вече. До края на деня се надявам да знаем.
Ако има и други - пишете ЛС на модераторите (поне на 3-4 мода) за да не изтървем момента.
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #229 -: Септември 24, 2009, 12:15:39 pm »
УСПЕХ! и силно стискащи палци за момичето! :goodluck:
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #230 -: Септември 24, 2009, 13:22:50 pm »
Ваня :), тя Джам се пошегува!  :D Имаше такава тема за портрета на съвременния българин. Иначе Дивата роза не е говорителката на българките, живеещи в чужбина. Всеки си има глас, съвест, професионален и житейски опит и говори от свое име. Но подкрепям Джам, че с много шум се постигат нещата.

А, да, съгласна съм и, че успелите жени в края на краищата да си родят дете, така и не успяват дълго време след това да се отърсят от многогодишния кошмар и от усилията, които водят до "успеха". Аз лично работа не съм губила, сама напуснах (по много различни причини) хубава, но платена зле работа и тръгнах да си търся щастието по света. Но за тези четири години и нещо преследване на желанието за дете загубих доверието си в много близки хора от семейството си (не е мъжът ми, естествено), защото хората предпочитат да си гледат личното щастие, спокойствие, удобство, комфорт, мързел пред това да покажат и изкажат съчувствие и съпричастност с чуждия проблем. Особено боли, когато от близки хора идва подобно отношение.

Жените тук обаче (и не само те) имат привилегията да имат организация, която да откликва на проблемите им и да се бори за правата им. Не са много хората в България от другите видове заболявания, които могат да се похвалят с такава организация. 
Всичко става бавно и стъпка по стъпка! Но трябва да се върви, защотото това е единственият начин да постигнеш целите си. А мечтите се постигат само когато се превърнат в цели и се преследват методично, планирано и системно. Така си мисля аз.
Така че, на който му пука и не го мързи за собствения му живот, нека да участва в инициативите на Сдружението. Така прави нещо и за себе си, а кой знае, може би и за децата си някой ден.

Предполагам е ясно, че не съм член на Сдружението и говоря от свое име.

За мен тези четири години и нещо си остават най-тъжните и самотни години в живота ми! Никога няма да ги забравя!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #231 -: Септември 24, 2009, 15:36:06 pm »
ПП:jam,мн.добре разбираш от търговията,рейтинги и журналистика :wink:, но защо мислиш ,че всеки потребител тук го е разбрал? :lol:

Ваня, разбирам точно толкова, колкото и всеки останал тук. това са елементарни неща от живота, не е висша математика. апелирам към по-малко първосигналност в реакциите на чуждите думи. понякога помага, ако прочетеш 2-3 пъти чуждия постинг и се постараеш да го осмислиш...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #232 -: Септември 24, 2009, 15:39:44 pm »
Бих отишла в предаването, но при мен проблема е, че засягам пряко и колежката ми, която в момента е бременна и е с високо кръвно. Не искам да я подлагам на това и да започнат да и звънят и на нея. Пък и аз мисля, че доста направих по въпроса. Заведох си дело. Вярно, че загубих, но получих удовлетворение. Излях си душата пред съда и мисля, че те търсеха начин да върнат делото за преразглеждане, но нямаше как. На последното заседание ужасно се притесних и получих сърцебиене. Спомените от тормоза, на който бях подложена са ми направо болезнени и не ми се иска отново да изживявам това. Бих ви предоставила протоколите от делото като ще подчертая в тях изказванията по тези въпроси по мой адрес и може да ги прочетете. Но не ми се иска отново да изживея това.. Мисля, че ще ме разберете.
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #233 -: Септември 24, 2009, 15:42:03 pm »
Джам, Миси, Лиско, много се чудих дали да ви отговарям, но нали съм започнала, може би е редно да продължа да участвам в дискусията, която май сяма предизвиках, защото всички други си мълчат, участват единствено българки живеещи в чужбина-там никой не ги знае и манталитета,както каза Чандра е различен... Струва ми се че четете това, което е важно за вас и не разбрахте смисъла на това което исках да кажа, че след една такава изява аз лично си давам сметка какво ще последва в моето семейство и колко ще притесня илишно роднините си, които не са в най-добро здраве и другото което имах предвид и много важно за мен и моето спокойствие е да не драматизирам излишно нещата, защото всяко нещо го преживявам доста-емоционална съм, ще преживявам и коментариите после, както и отзивите след това....мислите ли, че точно това ми трябва преди подготовката за нов опит зо инвитро.... и това което казвам с всичко до тук изписано е, че и много други момичета предполагам мислят по подобен начин и затова не желаят да участват. И още нещо мили дами - Джам и Лиско няма нужда от това отношение, разбирам ви че сте ядосани от слабата активност за предаването, точно затова много момичетоа дори не коментират и не изказват мнения, защото ще получат подобно отношение - нападки и обидни квалификации. Аз добре знам коя съм и какво съм и хората които ме познават го знаят, за да не се обиждам, но определено не е приятно.... Благодаря ви , няма да участвам .              
« Последна редакция: Септември 24, 2009, 15:50:01 pm от marina15 »


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #234 -: Септември 24, 2009, 16:02:49 pm »
И още нещо мили дами - Джам и Лиско няма нужда от това отношение, разбирам ви че сте ядосани от слабата активност за придаването, точно затова много момичето дори не коментират и не изказват мнения, защото ще получат подобно отношение - нападки и обидни квалификации. Аз добре знам коя съм и какво съм и хората които ме познават го знаят, за да не се обиждам, но определено не е приятно.... Благодаря ви , няма да участвам .              
:D
Само едно да попитам???Къде видя обидна квалификация в моите постове?
Пак драми, видиш ли модераторите колко са лоши. Не пиша тук като модератор, защото преди да съм модератор съм потребител като всички останали.
За ядосана, ядосана съм да, защото моето разбиране е, за да получиш нещо трябва и да дадеш поне малко. Както казах, оправдания винаги ще си намерим, дали по тази тема, дали по друга или трета, то така е винаги.
Изказвам мнение а това, че някой щял да се обиди, ами може би е време да има и обидени та току виж се посъбудим малко. И не мисля, че някой се "страхува" да пише и да  вземе отношение заради лошо такова от моя страна...
Че няма да участваш разбрахме.
Не нападам теб или който и да е, всеки сам преценява за себе си-казах го вече.
Аз не съдя хората, правя си изводи за пореден път. Всички имаме близки, познати, приятели.
Вярвам, че не ти е приятно Марина, може би няма да си само ти, но това не означава, че немога да кажа какво мисля:) И честно казано немога да съжалявам ако на 100 човека им е неприятно но други 103-ма имат полза от неприятното ми изказване:)
Поздрави и хубав ден на  всички:)

Радвам се, че точно това момиче ще участва в предаването.
Успех В.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #235 -: Септември 24, 2009, 16:13:03 pm »
Бих ви предоставила протоколите от делото като ще подчертая в тях изказванията по тези въпроси по мой адрес и може да ги прочетете.
Туто, чудесно предложение! Току-що говорих с екипа на предаването и те смятат, че ще е много удачна тази идея. Ще снимаме другата сряда наживо. до понеделник трябва да сме подготвили всички материали, така че ще се радвам да успееш възможно най-скоро да ми предоставиш копия от протоколите. Ще чакам да се свържеш с мен на лс, за да уточним къде и кога да се видим.

Дони, Еми, ще ни трябва отново статистика с данните към идния
понеделник. Към файла с цитираните фрапиращи случаи ще помоля да добавим и новите такива, написани след датата на кръглата маса.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #236 -: Септември 24, 2009, 16:14:03 pm »
оки, естествено :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #237 -: Септември 24, 2009, 16:18:20 pm »
marina15, ясно ми е още от първия път, че няма да участваш. не те агитираме, а се опитваме да разберем. аз лично не разбрах едно - защо, след като точно 6 човека ти казаха, че се иска АНОНИМЕН УЧАСТНИК, ти продължаваш да се оправдаваш за нежеланието си с аргумента, че си щяла да нараниш близките си???

нелепо е....

вижте какво казва Марина15 - живеещите в България хора със стерилитет си мълчат и се оправят сами, защото ще си имат разни проблеми иначе. само онези в чужбина се обаждат, щото са далече и тук никой ги не знае.

предлагам да закриваме сдружението в такъв случай. няма нужда от него. хората с репродуктивни проблеми нямат нужда от него. тия без репродуктивни проблеми пък хептен.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #238 -: Септември 24, 2009, 17:27:49 pm »
Няма начин , като заговаря за фирмата си, за работодателите и работата си да не се сетят много хора и да ме разконспирират  :lol:

jam, не искам да се явявам като адвокат или нещо подобно/просто това изречение от поста на марина ми направи впечатление като го четох и съм го запомнила/, но мисля, че тук е отговора на въпроса ти.


*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #239 -: Септември 24, 2009, 18:21:46 pm »
Ваня,
отваряш тема за "народопсихологията, общественото мнение и предразсъдъците" ... и добре правиш...  :wink: ...

Но не разбрах, какъв е смисъла на изказвания от този сорт:
...И не се притеснявайте толкова ,че не сте намерили човек за предаването... за всеки влак си има пътници и все ще се намери някой по-непокист,който дори няма да си крие лицето :P...

Според мене подобни изречения не са точно мотивиращи... особено за по-притеснителните момичета...

Питаш се, колко години му трябват на един народ, за да промени манталитета си, а в същото време пишеш подобни неща... :dontknow:  (И отговори ли си на въпроса?) ...Като не можеш да помогнеш, поне не пречи! Ти не искаш ли, нещата да се случват?

На няколко други места споменаваш, че имало съфорумци, които само си чешели езиците... Интересно ми стана, себе си ли визираш... Защото аз лично не разбрах, освен да критикуваш чуждите мнения, какво градивно предложи (от началото на темата до сега)... и коя своя идея сподели?!

Не очаквам отговор...
« Последна редакция: Септември 24, 2009, 20:06:06 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."