0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Добро утро на всички.  С пожелание за повече слънце, по-малко дъжд, здрави малчугани и спокойни мами!  Весела ваканция на почиващите.

Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #1 -: Юли 13, 2009, 11:43:29 am »
Ади - триколката ни е дадена от детенце. Затова не мога да ти кажа име, но на външен вид е много подобна. Но идеята ми е, че е хубаво да е с по-ниска седалка, нашата има опция да става по-късо разстоянието между седалката и кормилото, така че евентуално детенцето да стига педалите. Също самата конструкция, с по-голямо разстояние между задните гуми и не толкова висока, я правят доста по-стабилна. Ползваме я от както стана на 1 г и 3 м (тогава ни я дадоха). А тези с кучешките глави, сигурно моята мома ще им достига педалите като стане на четири. А вече успява да кара велосипед с помощни гуми.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #2 -: Юли 13, 2009, 12:34:56 pm »
Слънчева седмица от нас. Да се похваля, че пълзим доста смело от няколко дни :-)


*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #3 -: Юли 13, 2009, 12:45:49 pm »
Здравейте и от нас! Нека ни предстои една слънчево-прохладна-здрава седмичка! :) В очакване сме на пълна, зъбата усмивка от Вероника - останали са и само долните кучешки да изникнат, вече леко белеят местенцата и за първи път усещаме какво е да никнат зъби: капризи, тръшкания...добре че не остава много :) !
На всички почиващи - весело изкарване, ползотворна почивка и подходящо време!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #4 -: Юли 13, 2009, 12:55:43 pm »
Добро да е
Аничка, да не те плаша, но Стефания в момента вади последните кътници и периода е доста дълъг, последния кучешки изби на 31.12, едва на 30.06 изби първи връх на първия от 4те кътника
отделно и Преслава й никнат зъби
като стана въпрос за Преслава- пълзи от половин месец, онзи ден започна да мамосва, а от днес и бабосва  :D
Ади, препоръчвам ти колелетата от майтойс Пуки или Бобикар, парите са им същите като на тези триколки, но за детето са много по-удобни



http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.to.ca02.17.04.07/1009675
http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.to.ca02.17.04.11/1702758 дръжка за родителски контрол
http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.to.ca02.17.04.07/1506343 предпазващи обувки

http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.to.br01.28.(de-mt.sp.br01.21.03)/1868929 Пуки след 12 месеца
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #5 -: Юли 13, 2009, 14:37:56 pm »
Ади, ако си решила да купуваш триколка, най-важното е това, което ти казва Васи - самата конструкция да е по-компактна, така че детето все пак да може да стига и върти след време педалите - такива са обикновено тези, които представляват колело на три гуми + дръжка, която се маха. Нашата също е с глава - е, не кучешка, конска :lol:, но е толкова габаритна и недомислена, педалите са много изнесени напред и детето няма как да ги стигне и върти. По тази причина сме я ползвали малко, не беше удобна ни за мен, ни за детето. Обаче имам познати, които си ползват много триколките - съседчето го сложиха малко под годинка - имаше и допълнителна предпазна бебешка седалчица, която се маха после, и още я ползват ежедневно, въпреки че детето е над две годишно, вече само върти педалите. Явно е въпрос на удобна конструкция, а колкото до интереса на детето ти към триколката - за съжаление, както при всяка играчка, няма как да разберем, преди да купим :lol:
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #6 -: Юли 13, 2009, 15:04:32 pm »
Мини, не ме плашиш, защото горните кътници пробиха за има-няма месец, а долните вече 2-3 седмици дават индикации за никнене, като единият даже напира да види бял свят :)
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #7 -: Юли 13, 2009, 15:26:44 pm »
Мини, не ме плашиш, защото горните кътници пробиха за има-няма месец, а долните вече 2-3 седмици дават индикации за никнене, като единият даже напира да види бял свят :)

При моята дъщеря никненето на последните кътници е голяма драма. Все още нищо не се показало, само от едната страна долу и горе се е надул венеца. Мажа с Дентинокс, като е крайно зле положението давам и нурофен и те така ги борим.

Аничка, толкоз рано ли ви никнат вторите кътници? :? Да не би да става въпрос за първите кътници, тези след кучешките?

За триколките - Василена, нашата е точно такава, каквато я описваш. Смарт трайк е.
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #8 -: Юли 13, 2009, 15:34:24 pm »
Привет и от нас! Да е здрава и слънчева седмицата за всички деца и майки! :)

Ани4ка, честити сини пантофки :)
wassilena, а на теб честити розови пантофки! :)


Ние изкарахме много добре в Гърция. Ели се държа прилично - мина само с едно падане от стол без никакви последствия. Игра си с румънски, гръцки и сръбски хлапета на нейната възраст. Рови в пясъка,катери се по шезлонгите, престраши се да седне на брега и да пляска във водата с ръчички, издържа и 12 часов път с кола от Халкидики до Метеора и обратно... изобщо много добро дете :).
Бебо мина на контролен при д-р Литвиненко и той каза, че го харесва, което предполагам значи, че е добре. И на мен ми се струва, че навакса, вече се врътка и от корем по гръб и си надига дупето в опити да застане на 4 крака.

В четвъртък пак заминаваме в странство, но този път без децата, и 10 дена ще ги гледа майка ми. Малко ми е кофти, че ги оставям, иначе знам, че ще са добре, а и в Търново има много място за тичане и изразходване на енргията на Ели ;).

Ние триколката решихме да я пропуснем, тъй като Ели си има кракомобил и си кара него, а другото лято директно ще и вземем колело с помощни колелца. Иначе на съседчето (сега стана на 2) на него му взеха триколка на Кетлер, има доста стабилна конструкция, ръчка за родителя която се маха, регулира се седалката напред назад... мисля, че от Кауфланд го купиха.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #9 -: Юли 13, 2009, 16:03:58 pm »
Сия, като си представя, че кучешките зъби никнаха 7 месеца, направо ме е страх да си помисля кога ще се сдобием с пълен комплект кътници
Добре, че съм свикнала да си спи при мен, поне нямаме излишни драми, гушкам я като прореве вечер и се успокоява бързо
Гери, добре сте се завърнали, браво на малчо за постиженията, добре наваксва детето
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #10 -: Юли 13, 2009, 16:50:00 pm »
Колко бързо лети времето напоследък, кога се родиха някои бебета кога вече лазят и зъби им избиват  :D
Мини, това колело Пуки за след 12 месеца как се движи, гледам няма педали, трябва все да го теглиш детето май.

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #11 -: Юли 13, 2009, 17:33:00 pm »
Хубава седмица и от нас :D

И Рая я мъчат последните кътници, ама като гледам с каква скорост
излизат май ще се озорим. Реших да махам бибата, отрязах върха.
Хвърля я, дразни се, но два пъти заспа така. Но днес вече си имам
едно дерящо дете което не иска да спи и сега си щъка наоколо.
Споделете за колко време се отказаха вашите деца?

Честити пантофки на очакващите :D

Гери, приятно изкарване и чакаме снимки!

 
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #12 -: Юли 13, 2009, 17:53:43 pm »
Момичета, като заговорихте за вторите кътници да питам и аз. Как следите растат ли ще се показват ли? Аз нищо не мога да видя, толкова навътре в устата, не смея и да вкарам пръста :D, за да ги усетя. А понякога помрънква, става нервен, хапе каквото намери и така.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #13 -: Юли 13, 2009, 18:01:59 pm »
Айде и от нас привет!

Седим си на Юг, дъжд и студ все едно иде Димитров ден!
Апропо, откъде да взема гумени ботуши?
Г-н Митак излиза навън сух и се прибира леководолаз.
В четвъртаък идвам до столицата и ще трябва да намеря.
Добре че днес пекна слънце, че нямаме сухи обувки вече.
Знам за Марикита и сайта sМenZaMen, дайте още идеи!

Надинко, ти си упорит и спокоен възпитател щом си решила една биба ли щети се опре!?
 :kiss: за теб и Рая и за цялата банда!

Тема триколки, Куче кофти покупка, Кетлер добра инвестиция...
Това което е показала Васи е Кетлер с две ръце съм.
Направих сравнение в действие, но Цветето е права разбираме късно кое е удачно.

 :flower:Аничко, честити сини тръпки!Камиони, багери и всичко в добавка!

 :flower:Васи, една дъщеря е добре, но две са безценно богатство!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #14 -: Юли 13, 2009, 19:03:50 pm »
ох, смях или не, ама Мартин вчера сефтоса гумените си ботуши за дъжд, които му купих миналата есен...  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #15 -: Юли 13, 2009, 20:06:35 pm »
Офффф...тази зъбна тема тотално ме обърка, та значи: първите кътници избиха още преди няколко месеца, сега сме на вълна кучешки, горните поникнаха, долните са на път. Втори кътници още нямаме. Може би, след долните кучешки, само те остават?#@$? Та за тях казвам, че дават зор, ама като гледам как ревовете са основно в присъствито на баба, вече се чудя дали не са глезотии това...
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #16 -: Юли 13, 2009, 21:06:39 pm »
Момичета, кой от вас ползва електронен термометър за измерване температурата на детето? Препоръчвате ли ги? Евентуално от тези с инфрачервените лъчи? Доволни ли сте? искам да купя за подарък.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #17 -: Юли 13, 2009, 21:12:02 pm »
Мише
http://adams.co.uk/boys-guitar-print-wellies-in-green
http://adams.co.uk/younger-boys-guitar-print-wellies-in-green
апропо, пратих снимка на Стефи в този сайт миналата седмица я харесаха за Star off the week  8) пуста му суета и майчина гордост

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #18 -: Юли 13, 2009, 22:24:29 pm »
а здрасти и от нас :D ние малко се позагубихме, но сега ни чака висене в София до средата на август.
честито на всички новозабременели! момичета, не си поплювате, браво на вас!!!
на почиващите - да ви е сладко :D
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #19 -: Юли 13, 2009, 23:07:31 pm »
Привет, мривет и от нас! :D Имам една питанка: Знаете ли откъде мога да взема такива таблетки за студена стерилизация? Мислим да отидем за няколко дена на балкан с мъжа ми и бебата естествено  - с нас. Но нали я и дохранвам с АМ освен кърмата трябва да измисля как да стерилизирам шишетата :ask: