0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #40 -: Юли 14, 2009, 19:49:25 pm »
Имам ел.термометър на Omron /мисля японска фирма/, доволна съм, мери много точно и бързо отчита, сравнявам го с обикновения руски термометър - еднакво мерят.
Биберон-залъгалка никога не сме ползвали.
Слънцезащитен крем ползвам на "Мустела бебе" 50 фактор е - няма проблем с него.
Ако ще правим поръчка от чужбината се включвам и аз.

*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #41 -: Юли 14, 2009, 22:03:17 pm »
Парси, не е ли много малък Митко за слънцезащитен крем? Аз съм чувала, че всички тези кремове са подходящи за деца над 6м., или които седят седнали в количката. Аз също се чудех за Дара, но реших, че като е под сенника в количката няма как да я пече пряко слънцето.
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #42 -: Юли 14, 2009, 22:50:49 pm »
А на мен една дерматоложка ми каза, да не мажа детето с висок фактор, а с по нисък - 30 или най-много 40. Аз вече бях си купила 50+ и него си ползвам. И въобще има ли значение фактора за това дали предпазва на плажа или в количката.
За термометрите аз от моя съм доволна, засичала съм го мери точно, но както Лейдито е обяснила трябва да се знае мястото на слепоочието. Мини го поръча от мойтойс, но не можах да го намеря. Мисля, че струваше 19-20 евро.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #43 -: Юли 14, 2009, 23:11:15 pm »
Слънцезащитен крем АДЕРМА 30
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #44 -: Юли 15, 2009, 01:04:44 am »
Парси, не е ли много малък Митко за слънцезащитен крем? Аз съм чувала, че всички тези кремове са подходящи за деца над 6м., или които седят седнали в количката. Аз също се чудех за Дара, но реших, че като е под сенника в количката няма как да я пече пряко слънцето.
Ох,ами незнам и аз сега затова се замислих и утре ще взема да звънна на педката да я питам :ask:.То под сенника добре ама слънцето като се разхождаме се върти и аз днес трябваше да го завия с една пеленка за да не му пече крачетата.А завит в тая жега...
Иначе благодаря за отговорите на всички :P

*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #45 -: Юли 15, 2009, 01:19:27 am »
Аз ползвам АДерма 50ти фактор, обаче Боян беше на 7-8 месеца като го почнах.
Сега, да си призная, не всеки път го мажа, и детето е придобило един аграрен тен - на тениска  :oops:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #46 -: Юли 15, 2009, 11:16:38 am »
и аз така съм чела - до 6м. да не се маже.Аз миналата година изобщо не съм го мазала Жоро,но и в Белгия нямаше такова силно слънце,да не кажа че почти няма слънце.
Сега съм купила на Жорко такова:
Не знам дали ще е добро ,ще видим тепърва.

Нашето колело е такова:
http://www.yopi.de/image/prod_pics/1647/f/1647543.jpg
<br />
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #47 -: Юли 15, 2009, 12:57:41 pm »
Момичета, някой скоро мисли ли да поръчва от Ла Редут, че съм посъбрала материал, ама момичето което ми поръчваше нещата този път ще пропусне, пък аз бъкел не разбирам от този сайт  :? :oops: ?
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #48 -: Юли 15, 2009, 13:26:31 pm »
Ох,ами незнам и аз сега затова се замислих и утре ще взема да звънна на педката да я питам :ask:.То под сенника добре ама слънцето като се разхождаме се върти и аз днес трябваше да го завия с една пеленка за да не му пече крачетата.А завит в тая жега...
Иначе благодаря за отговорите на всички :P
Аз мажа лицето, крачета и ръчички с ето този крем на Бочко:
http://www.lavena.bg/index.php?ch=9&tip=1&id=65&l=1
Пише, че има UV филтри, макар, че аз не вярвам много.. Засега не съм забелязала крачетата й да се зачервяват от слънцето, но ние излизаме по-късно следобед и ако успеем изобщо - рано сутрин, но и Дара си има 1-2 бани по рождение :D
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #49 -: Юли 15, 2009, 16:20:58 pm »
Благодаря още веднъж на всички за бързите отговори.Днес говорих с педката и каза че може,но както е писала Джам трябва да е 50 фактор и си купих на Клоран-дано е добър.Иначе немога да не се похваля че сме качили 1,400кг.и сме пораснали 5см. :D

Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #50 -: Юли 15, 2009, 18:15:59 pm »
Парси и аз знам, че не е хубаво да се маже със слънцезащитен крем на такава възраст. Чадърче, мила. Чупиш си го и си го въртиш според слънцето. Че то с крем без крем, пак му препича на детенцето на краченцата.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #51 -: Юли 16, 2009, 10:36:17 am »
Ние се завърнахме от морето, щастливи и почернели. Стилияна както и очаквах беше на върха на купона и ние покрай нея :lol:
Относно слънцезащитните кремове - миналата година на морето я мазах с 30 фактор крем, който тук не продават. Тази беше с Юсерин 25. Проблем нямаме. Но до 6-7 мес наистина не трябва да се маже, защото не приема вит. Д.
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #52 -: Юли 16, 2009, 15:40:27 pm »
Привет и от нас!
Ние вече станахме на годинка! Рожденият ден мина по-добре отколкото съм очаквала. Емоциите бяха най-вече за детето. След това заминахме на море. Писъци, писъци ... не иска във водата и това си е. Иначе с пясъка много му хареса. Даже порадъчно си хапна, та се чудех първо очите ли да му чистя или устата   :lol:.  Да ви се похваля, направо си починах. Не съм очаквала, че толкова лесно ще си гледам детето на море.
Ние се мажехме с 30-ти фактор, а на детето купих 50-ти на Нивеа. Определено съм доволна.
А за зъбите: така са ни надути венците, че не зная кой ще е първо кътник или кучешки. Определено нещо го мъчи.
На 13-ти направихме първата крачка! На 15-ти за един час се пусна 7 пъти като два пъти направи две крачки и един път три крачки.
Утре ще раздавам суха питка. На утрешния ден ми беше и термина  :D.

*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #53 -: Юли 16, 2009, 17:25:37 pm »
Привет и от нас. Вчера Андрея се изправи в кошарката и аз естествено много се изненадах не очаквах че може да го направи :-)


*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #54 -: Юли 16, 2009, 23:49:50 pm »
Отчаяна нужда имам на тема "особеност на поведението при 2 годишните" , ако е "бебешки пубертет" и за него иде реч.
Кога идва и как и кога си отвиат тръшкането, отрицанието и лошотията?
Четох стари теми - с епизодични изказвания, ама ми трябва нещо като ситематизация. Как се процедира?

Тази вечер си признавам :oops:, след всякави опити за упокоение и многото удари , които стоически издържах, си заслужи два шамара по дупето, с обяснението защо ги е получил. Не че смятам, че това е правилно, обаче такава истерия за първи път виждам и при всичките информации , които съм изчела не знаех как адекватно да реагирам.
Рецепта, моля /ако има, де/ :D
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #55 -: Юли 17, 2009, 00:35:21 am »
Лейди, не знам да има рецепта, освен лексотан може би. :lol:
Взех си аз книгата "Как да дисциплинираме детето с любов" на Додсън (авторът на "Изкуството да бъдеш родител"). Ами почти няма съвети как да се справиш с малко дете. Обяснява, общо взето, че требе с любов да го гледаш, а когато ти прекипи не е страшно да го тупнеш по дупето. Американска му работа.  :lol: Съветва да се прилага положителното награждаване, демек да го възнаграждаваш с лакомства, ласки или похвали когато се държи както желаеш и да игнорираш лошо поведение. Теорията му е, че когато детето се държи неприемливо и му се скараме и му забраняваме, то го възприема като обърнато внимание и по този начин възнаграждаваме лошото поведение и съответно се повтаря пак и пак. Дали работи системата идея нямам. Надявам се и аз да прочета полезни съвети тук.
« Последна редакция: Юли 17, 2009, 01:52:09 am от sia »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #56 -: Юли 17, 2009, 01:34:56 am »
Лейди, при мен нуждата е по две, на същата фаза сме, а нямат две години още. От месец са станали ужасно непокорни, инатливи, бият се един друг, хапят, мен ме бият и хапят. Няма прибиране вечер да не е с рев, буквално влачене или носене на сила, съседите ни мислят за луди, може би. Навън всеки където му скимне, и обикновено не в нашата посока. Сутрин тръгвам за ясла с цялата покъщина-парцала за пода, метлата и купища играчки под мишница. Говоря, говоря, не и не, питах и в яслата как са, еми не правели така. Ако този период верно е до третата година, както казват всички, жална ми майка.
Като за капак, решиха сами да отказват памперса  :lol:, събличат се, обличат се, сядат на гърнетата, стават и това по 100 пъти. Естествено се напикават, и цялата хамалогия за тях е игра. Също слагат лиген пред мивката, стъпват и се почва едно къпане и пръскане с вода. Абе нещо като цербер съм станала. Само магарии, но те откриват нови неща сега, разбирам ги.  :? Онзи ден Християн отвори фурната и се напъха, сега нямам и фурна, защото и счупи вратата.  :x

Споделете правят ли го това вашите деца със събличането?
Ходя на работа и направо ми се струва рай там, на фона на истериите вкъщи.
Та и аз чакам съвети.  :)


Васи, честити розови гащи, супер, много се радвам за вас!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #57 -: Юли 17, 2009, 11:12:13 am »
Ами, май си е нормално така като ви чета и мойто дете. Тръшкане по пътищата почти нямаме или ако има не е драматично. Обаче като сме в къщи сами е ад. Постоянно мрънка за нещо и трябда да съм с нея навсякъде. Дърпа ме за ръката и само повтаря "мамо `тавай" или "мамоооо опаааааааааааа" и да обикаляме апартамента и да правя това, което и тя. Не че е чак страшно положението, но явно е нормално.
Съвети и аз чакам...
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #58 -: Юли 17, 2009, 12:00:29 pm »
Лейди, няма рецепта, за съжаление. Пробваш разни техники и виждаш какво работи при твоето дете, ако изобщо нещо проработи. Аз чета: "Как без крясъци и шамари да приучим детето на дисциплина". Ами, да ви кажа, хубава книга смного примери, но нищо не проработи при Мия, поне засега. Уж бяха поспрели истериите ни, но като тръгна на занималня и се активизира пак. Учителките ми обясниха, че това е абсолютно нормална рекция на преодоляване на новата ситуация. И при все, че там страшно й харесва и се държи прекрасно, в къщи е ад отвреме, навреме. И ние приложихме няколко шамара по дупето, но това не я впечатли по никакъв начин. Абсолютен противник съм на боя, обаче на моменти ми идва да го пребия това дете...И това също е нормална реакция на майчиното безсилие пред едно 3 годишно зверче...Търпение и пак търпение, и да се молим все пак да дойдат и по-добри дни. Вчера, например, за пръв път, откакто се е родила Мия, успяхме да седнем спокойно в кафенето и да изпием нещо като нормални хора.  :DДосега никога не ми се беше случвало. Като беше малко бебе, все ревеше, после не искаше да седи по никакъв начин на едно място,сега обикновено обикаляме всички паркинги и гаражи в близост до мястото и пия нещо на крак.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #59 -: Юли 17, 2009, 12:14:15 pm »
конкретно при истерични кризи, шамари не помагат.
според мен, трябва да се опита отвличане на вниманието - например, пускане на любимо филмче или нещо такова. ако не помогне - успокоително повтаряне с мек глас, че всичко е наред, мама те обича и т.н... ако дава - гушкаш, ако не дава - стоиш наблизо. един път, помня, нищо не помагаше и аз от безсилие се разплаках. тогава той веднага млъкна и се успокои. не че ви го препоръчвам като метод...
не го оставяш сам, не му викаш, не го биеш. не и в тези моменти.

ще преминат, спокойно. и аз се уплаших първия път, когато видях истерична криза - детето изглеждаше като полудяло.

в тази връзка - правете разлика между "тръшкането" и "налагането" на дечицата и т.н. "истерични кризи" - съвсем различни неща са.

истеричната криза започва внезапно, обикновено няма видима причина за избухването й, детето се мята, рита, може да се удря или да удря околните, реве като ранено животно, мислите му са напълно хаотични (дава пример - Мартин крещеше "Искам мечо!" и в момента, в който му дадем мечо, той го хвърляше на земята с крясък "Не искам мечо!" и моментално започваше отново да крещи, че иска мечо...)
траят обикновено от няколко минути до половин час.

това, дето дечицата не слушали, искали мама да се занимава с тях и се биели или ревяли за шоколад в магазина... това са съвсем други неща.
« Последна редакция: Юли 17, 2009, 12:18:13 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!