0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Добро утро на всички.  С пожелание за повече слънце, по-малко дъжд, здрави малчугани и спокойни мами!  Весела ваканция на почиващите.

Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #1 -: Юли 13, 2009, 11:43:29 am »
Ади - триколката ни е дадена от детенце. Затова не мога да ти кажа име, но на външен вид е много подобна. Но идеята ми е, че е хубаво да е с по-ниска седалка, нашата има опция да става по-късо разстоянието между седалката и кормилото, така че евентуално детенцето да стига педалите. Също самата конструкция, с по-голямо разстояние между задните гуми и не толкова висока, я правят доста по-стабилна. Ползваме я от както стана на 1 г и 3 м (тогава ни я дадоха). А тези с кучешките глави, сигурно моята мома ще им достига педалите като стане на четири. А вече успява да кара велосипед с помощни гуми.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #2 -: Юли 13, 2009, 12:34:56 pm »
Слънчева седмица от нас. Да се похваля, че пълзим доста смело от няколко дни :-)


*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #3 -: Юли 13, 2009, 12:45:49 pm »
Здравейте и от нас! Нека ни предстои една слънчево-прохладна-здрава седмичка! :) В очакване сме на пълна, зъбата усмивка от Вероника - останали са и само долните кучешки да изникнат, вече леко белеят местенцата и за първи път усещаме какво е да никнат зъби: капризи, тръшкания...добре че не остава много :) !
На всички почиващи - весело изкарване, ползотворна почивка и подходящо време!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #4 -: Юли 13, 2009, 12:55:43 pm »
Добро да е
Аничка, да не те плаша, но Стефания в момента вади последните кътници и периода е доста дълъг, последния кучешки изби на 31.12, едва на 30.06 изби първи връх на първия от 4те кътника
отделно и Преслава й никнат зъби
като стана въпрос за Преслава- пълзи от половин месец, онзи ден започна да мамосва, а от днес и бабосва  :D
Ади, препоръчвам ти колелетата от майтойс Пуки или Бобикар, парите са им същите като на тези триколки, но за детето са много по-удобни



http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.to.ca02.17.04.07/1009675
http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.to.ca02.17.04.11/1702758 дръжка за родителски контрол
http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.to.ca02.17.04.07/1506343 предпазващи обувки

http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.to.br01.28.(de-mt.sp.br01.21.03)/1868929 Пуки след 12 месеца
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #5 -: Юли 13, 2009, 14:37:56 pm »
Ади, ако си решила да купуваш триколка, най-важното е това, което ти казва Васи - самата конструкция да е по-компактна, така че детето все пак да може да стига и върти след време педалите - такива са обикновено тези, които представляват колело на три гуми + дръжка, която се маха. Нашата също е с глава - е, не кучешка, конска :lol:, но е толкова габаритна и недомислена, педалите са много изнесени напред и детето няма как да ги стигне и върти. По тази причина сме я ползвали малко, не беше удобна ни за мен, ни за детето. Обаче имам познати, които си ползват много триколките - съседчето го сложиха малко под годинка - имаше и допълнителна предпазна бебешка седалчица, която се маха после, и още я ползват ежедневно, въпреки че детето е над две годишно, вече само върти педалите. Явно е въпрос на удобна конструкция, а колкото до интереса на детето ти към триколката - за съжаление, както при всяка играчка, няма как да разберем, преди да купим :lol:
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #6 -: Юли 13, 2009, 15:04:32 pm »
Мини, не ме плашиш, защото горните кътници пробиха за има-няма месец, а долните вече 2-3 седмици дават индикации за никнене, като единият даже напира да види бял свят :)
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #7 -: Юли 13, 2009, 15:26:44 pm »
Мини, не ме плашиш, защото горните кътници пробиха за има-няма месец, а долните вече 2-3 седмици дават индикации за никнене, като единият даже напира да види бял свят :)

При моята дъщеря никненето на последните кътници е голяма драма. Все още нищо не се показало, само от едната страна долу и горе се е надул венеца. Мажа с Дентинокс, като е крайно зле положението давам и нурофен и те така ги борим.

Аничка, толкоз рано ли ви никнат вторите кътници? :? Да не би да става въпрос за първите кътници, тези след кучешките?

За триколките - Василена, нашата е точно такава, каквато я описваш. Смарт трайк е.
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #8 -: Юли 13, 2009, 15:34:24 pm »
Привет и от нас! Да е здрава и слънчева седмицата за всички деца и майки! :)

Ани4ка, честити сини пантофки :)
wassilena, а на теб честити розови пантофки! :)


Ние изкарахме много добре в Гърция. Ели се държа прилично - мина само с едно падане от стол без никакви последствия. Игра си с румънски, гръцки и сръбски хлапета на нейната възраст. Рови в пясъка,катери се по шезлонгите, престраши се да седне на брега и да пляска във водата с ръчички, издържа и 12 часов път с кола от Халкидики до Метеора и обратно... изобщо много добро дете :).
Бебо мина на контролен при д-р Литвиненко и той каза, че го харесва, което предполагам значи, че е добре. И на мен ми се струва, че навакса, вече се врътка и от корем по гръб и си надига дупето в опити да застане на 4 крака.

В четвъртък пак заминаваме в странство, но този път без децата, и 10 дена ще ги гледа майка ми. Малко ми е кофти, че ги оставям, иначе знам, че ще са добре, а и в Търново има много място за тичане и изразходване на енргията на Ели ;).

Ние триколката решихме да я пропуснем, тъй като Ели си има кракомобил и си кара него, а другото лято директно ще и вземем колело с помощни колелца. Иначе на съседчето (сега стана на 2) на него му взеха триколка на Кетлер, има доста стабилна конструкция, ръчка за родителя която се маха, регулира се седалката напред назад... мисля, че от Кауфланд го купиха.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #9 -: Юли 13, 2009, 16:03:58 pm »
Сия, като си представя, че кучешките зъби никнаха 7 месеца, направо ме е страх да си помисля кога ще се сдобием с пълен комплект кътници
Добре, че съм свикнала да си спи при мен, поне нямаме излишни драми, гушкам я като прореве вечер и се успокоява бързо
Гери, добре сте се завърнали, браво на малчо за постиженията, добре наваксва детето
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #10 -: Юли 13, 2009, 16:50:00 pm »
Колко бързо лети времето напоследък, кога се родиха някои бебета кога вече лазят и зъби им избиват  :D
Мини, това колело Пуки за след 12 месеца как се движи, гледам няма педали, трябва все да го теглиш детето май.

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #11 -: Юли 13, 2009, 17:33:00 pm »
Хубава седмица и от нас :D

И Рая я мъчат последните кътници, ама като гледам с каква скорост
излизат май ще се озорим. Реших да махам бибата, отрязах върха.
Хвърля я, дразни се, но два пъти заспа така. Но днес вече си имам
едно дерящо дете което не иска да спи и сега си щъка наоколо.
Споделете за колко време се отказаха вашите деца?

Честити пантофки на очакващите :D

Гери, приятно изкарване и чакаме снимки!

 
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #12 -: Юли 13, 2009, 17:53:43 pm »
Момичета, като заговорихте за вторите кътници да питам и аз. Как следите растат ли ще се показват ли? Аз нищо не мога да видя, толкова навътре в устата, не смея и да вкарам пръста :D, за да ги усетя. А понякога помрънква, става нервен, хапе каквото намери и така.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #13 -: Юли 13, 2009, 18:01:59 pm »
Айде и от нас привет!

Седим си на Юг, дъжд и студ все едно иде Димитров ден!
Апропо, откъде да взема гумени ботуши?
Г-н Митак излиза навън сух и се прибира леководолаз.
В четвъртаък идвам до столицата и ще трябва да намеря.
Добре че днес пекна слънце, че нямаме сухи обувки вече.
Знам за Марикита и сайта sМenZaMen, дайте още идеи!

Надинко, ти си упорит и спокоен възпитател щом си решила една биба ли щети се опре!?
 :kiss: за теб и Рая и за цялата банда!

Тема триколки, Куче кофти покупка, Кетлер добра инвестиция...
Това което е показала Васи е Кетлер с две ръце съм.
Направих сравнение в действие, но Цветето е права разбираме късно кое е удачно.

 :flower:Аничко, честити сини тръпки!Камиони, багери и всичко в добавка!

 :flower:Васи, една дъщеря е добре, но две са безценно богатство!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #14 -: Юли 13, 2009, 19:03:50 pm »
ох, смях или не, ама Мартин вчера сефтоса гумените си ботуши за дъжд, които му купих миналата есен...  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #15 -: Юли 13, 2009, 20:06:35 pm »
Офффф...тази зъбна тема тотално ме обърка, та значи: първите кътници избиха още преди няколко месеца, сега сме на вълна кучешки, горните поникнаха, долните са на път. Втори кътници още нямаме. Може би, след долните кучешки, само те остават?#@$? Та за тях казвам, че дават зор, ама като гледам как ревовете са основно в присъствито на баба, вече се чудя дали не са глезотии това...
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #16 -: Юли 13, 2009, 21:06:39 pm »
Момичета, кой от вас ползва електронен термометър за измерване температурата на детето? Препоръчвате ли ги? Евентуално от тези с инфрачервените лъчи? Доволни ли сте? искам да купя за подарък.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #17 -: Юли 13, 2009, 21:12:02 pm »
Мише
http://adams.co.uk/boys-guitar-print-wellies-in-green
http://adams.co.uk/younger-boys-guitar-print-wellies-in-green
апропо, пратих снимка на Стефи в този сайт миналата седмица я харесаха за Star off the week  8) пуста му суета и майчина гордост

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #18 -: Юли 13, 2009, 22:24:29 pm »
а здрасти и от нас :D ние малко се позагубихме, но сега ни чака висене в София до средата на август.
честито на всички новозабременели! момичета, не си поплювате, браво на вас!!!
на почиващите - да ви е сладко :D
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #19 -: Юли 13, 2009, 23:07:31 pm »
Привет, мривет и от нас! :D Имам една питанка: Знаете ли откъде мога да взема такива таблетки за студена стерилизация? Мислим да отидем за няколко дена на балкан с мъжа ми и бебата естествено  - с нас. Но нали я и дохранвам с АМ освен кърмата трябва да измисля как да стерилизирам шишетата :ask:
*

    Aubergine

Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #20 -: Юли 13, 2009, 23:38:25 pm »
Нуну, на мен ми казаха от един сайт, че били спрени от производство. Не знам до колко е вярно.


Аз се пробвам да удължавам времето м/у храненията със залъгалка, но човека или не знае какво да прави с това нещо, което не пуска мляко, или просто не я ще.
Голямо киселе е вечер и ме прави луда. :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #21 -: Юли 13, 2009, 23:38:39 pm »
Момичета, кой от вас ползва електронен термометър за измерване температурата на детето? Препоръчвате ли ги? Евентуално от тези с инфрачервените лъчи? Доволни ли сте? искам да купя за подарък.

Аз ползвам ето този http://www.lanaform.com/cgi-bin/shop.pl?shop=1&extlink=12&sw=detail&id=3799&tree=241&lg=2
Сравняван е с обикновен електронен и живачен термометър. Точен е , обаче при висока температура винаги проверявам с още един термометър за всеки случай.

Не ми говорете за последни кътници - повече от четири месеца ни мъчат.
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #22 -: Юли 13, 2009, 23:46:05 pm »
Лейди, от къде го купи?
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #23 -: Юли 14, 2009, 00:19:12 am »
Нуну, на мен ми казаха от един сайт, че били спрени от производство. Не знам до колко е вярно.


Аз се пробвам да удължавам времето м/у храненията със залъгалка, но човека или не знае какво да прави с това нещо, което не пуска мляко, или просто не я ще.
Голямо киселе е вечер и ме прави луда. :)

Бери, и моята дъщеря изобщо не желаеше залъгалка в началото.  С упоритост обаче (разбирай, към третия месец) успях да я убедя, че и харесва и сега са неразделни.  Аз също настоявах да я приеме, за да има с какво да се успокоява като се събуди нощем между храненията (вместо да яде на всеки час).  При вас киселостта може и от коликите да е вече, за което бибата няма да помогне съществено.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #24 -: Юли 14, 2009, 00:40:22 am »
Лейди, от къде го купи?
Премама - с намалението беше от порядъка на 103 лева.
Лично аз за такива покупки, след аспиратора за нос бих си купила нещо на Terraillon  и по-точно:
http://www.laredoute.fr/vente-thermometre-multithermo.aspx?productid=324157182&documentid=429209&categoryid=53649404&pos=7_n_n&numberpage=1
Отказа ме това, че в бг-мамата в Ларедутската тема, бяха споделили, че не мери точно, а щях да го поръчвам по нет-а.
А Ланаформ-а в Премама пожелах да бъде изпробван и  съпоставен с друг термометър и чак тогава го купих. Между другото и стайната температура мери точно - имаме и друг термометър в стаята и го съпоставям при почти всяко включване, преди да измеря температурата на детето /заради батерията ако евентуално е изтощена/.
Само трябва да знаеш, че в различните области на челото /ако мериш така/ се получава разлика от 2 до 4 десети и трябва да мериш по към слепоочията. Точно заради тази разлика при висока температура съпоставям с обикновен термометър.

В тази връзка едно лирично отклонение - може да им са скъпи нещата в Премама, но  знаят как да си продават стоките и за това харесвам магазина /а в Мадъркеър в Мол-а и Бейби планет  примерно на подобна прищявка за съпоставяне, ме гледат кат извънземно/.
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #25 -: Юли 14, 2009, 02:02:02 am »
Мише, взех на Валери гумени ботуши от Комсед преди доста време и по-голям номер, но имах и конкретна цел. Специално след като ги купихме и заваля и малко по-истински го изведох на "нарочна" разходка за цапане в локвите с тях. И му обясних, че може да джапа само ако е с ботушите. И досега ако е с нормални обувки заобикаля локвите, но не знам колко време ще е това чудо 8) Иначе има и във всички магазини на Колев и Колев.

С тия термометри ми писна тотално - включително инфрачервен на Чико, за който мога да кажа, че многократно ме изважда от равновесие с фалшиви температури. Е, ако мериш в ухото вместо на челото както пише, понякога докарва и съпоставена с точно мерещ дигитален термометър. Не го препоръчвам! Аз меря с нормален дигитален на Чико и под мишницта вече.

Залъгалката я махнахме на 2г. и 2 месеца с горчив гел - изплю я, обясних, че му горчи, защото е стара, мрънка мъничко или по-точно не знаеше какво да прави вместо да я смуче около 24 часа и повече не я е търсил.

Тази вечер Валери ни събра очите в точка.  Седна да вечеря заедно с нас (случва се за кажи - речи първи път). Сам си поиска ориз (от това, което му предложих за вечеря),взе си ии една филия хляб и започна да се храни като наистина гладен 8O Всъщност направо се натъпка 8O Доволна майка му, ама дали въглехидратите му дойдоха в повече на знам, после 2 часа търча като кон и скача без да се спре за секунда 8O
От известно време ни преследва като си играе с определена игра,да сме задължително и двамата с татко му - намира ни занимание и обявява "вие заедно дръжте кулата" (например). Липсва ли някой от нас - въпросната игра не се поглежда :) Но най - ми харесва като вземе да си гледа бебето. Купих му една кукла, на която се сменят памперси, има шише и гърне. Прави всичко както знае, кръсти го "любимото ми бебе"  и аз само му помагам да му обува чорапите :lol:


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #26 -: Юли 14, 2009, 02:30:00 am »
здравейте и от нас!
Слънчева седмица и много хубави моменти!
Ние утре сутрин летим за БГ. :D

Колело имаме и Жорко е луд по него,много си го харесва.Не знам ,каква марка ,но е много хубаво и стабилно.Не е от тези пласмаси,а и гумите му не са пласмаса,което много ми харесва.Като се приберем,ще погледна дали пише марката и ще дам снимка.

За зъбките - и на Ж0ржи кучешките ни правиха малко проблеми,но не бих казала,че кой знае какво .Като цяло не се оплаквам.Той има и 4-те кучешки вече и 4 кътници -  останаха само последните кътници,но май е рано за тях още.

Термометрите - имам електронен - дават ги в Белгия от болницата при изписването.Ми много ме дразни - мери по 5 мин. и ме хваща нерват,пък за детето да не говорим.

За бибите - и Жорко не я искаше - ние слагаме,той плюе и така гледахме ТВ,детето до нас и му държа бибката.Ако си махнех раката,хем я плюеше - хем се сърдеше пак за нея.Не помня кога свикна с нея ,но винаги сме я ползвали само за спане.
« Последна редакция: Юли 14, 2009, 02:33:04 am от z22 »
<br />
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #27 -: Юли 14, 2009, 11:59:35 am »
Мерси, Лейди, ще го потърся термометъра, само да видя има ли Премама във Варна, ама май имаше.
Аз мислех да подаря инфрачервния на Чико, ама гледам в нета споделени повече отрицателни отзиви. В краен случай ще взема електронния на Браун за ухо, аз него ползвам и съм доволна, но ми се искаше да е за челото и затова исках да си кажете и вие тежката дума :wink:

За Премама не знам, не съм им клиент - не съм купувала досега нищо, но магазините на Мадъркеър у нас не спират да ме изумяват с цените си :x Никога не бих си купила нещо от тях, първо заради безумните надценки, второ заради неуважителното и неадекватно отношение към клиента. Рокличка, която съм купила на Симона за 10 паунда, тук я продават за 97лв. Още повече, че тук асортиментът им е много по-беден и никога нищо не могат да ти поръчат. Някой път трябва да се организираме за обща поръчка от Англия.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #28 -: Юли 14, 2009, 12:04:32 pm »
Премама Варна има  :)
аз пък не съм съгласна, че знаят как да продават, в нашия магазин Премама е франчайз и да ви кажа момичетата са от 3 години, но чак пък да продават
исках един бъги борд със седалка, така и не ми го поръчаха, последно като питах- ами не бил подходящ за моята количка, според тях
май трябва аз като клиент да го реша
поръчвам вече от английски сайтове дрешки, доволна съм много от качество, а за цените да не говорим
нямам против да се комбинираме и да пускам
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #29 -: Юли 14, 2009, 12:13:57 pm »
Здравейте и от нас!
Цветенце, Премама е на центъра, но не точно на главната, а около Адвокатската градинка. Ако искаш някой ден се обади да се видим и ще го открием заедно  :)
Да се похваля, вчера за пръв път излязох сама с двете триколки и се справих блестящо. Досега не смеех, само с количката си излизахме, а с триколките с таткото.
За бибите - ами ние си ги рахождаме само за респект, да ни висят. Много рядко влизат в приложение, ако заспят с шишетата и не искат да ги пуснат, правя една бърза смяна и те си ги плюят сами после. Има моменти и със дни не сме ги ползвали, дори забравям къде съм ги оставила. Но като цяло биби почти не са искали, не е ли шише...
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #30 -: Юли 14, 2009, 12:23:11 pm »
Премама във Варна е зад Винса - Княз Николаевич 2а
http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=9af1158f0b4af03ebaa478c694b38c33&tip=1&initsearch=1

Мини, от кои английски сайтове поръчваш дрешки? Заинтригува ме.
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #31 -: Юли 14, 2009, 12:30:39 pm »

нямам против да се комбинираме и да пускам


а за комбиниране мен винаги ме имай предвид, казваш и се включвам, ще помогна и с каквото е нужно :wink:

вие всъщност такъв борд купихте ли от друго място? чудя се дали ще ми свърши работа - дали няма да сме големи вече. иначе ги гледах в сайта на мадъркеър, имаше няколко вида, уж универсални ги дават, ама гледам на картинките, че все са закрепени за количка тип лятна и май, ако купувам, бих искала да го пробвам преди това :?
а, сега виждам, че пишеш за тип седалка - аз гледах тези стандартните за стъпване.

Мерси за информацията момичета :) Ние ходим понякога в морската в детския парк, ако искате някой уикенд да се организираме?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #32 -: Юли 14, 2009, 12:39:48 pm »
ами поръчвам от тези, които приемат наши карти, адрес давам на превозвач
вчера пристигна поръчка от Адамс, направена на 26.06, комбинирахме се с Елора кат и СтефиЗ, доставката ни излезе 7,05 лв  :lol:
освен тях www.mandmdirect.com приемат плащане с наши карти, другите са за козметика и парфюми
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #33 -: Юли 14, 2009, 13:17:19 pm »
Цветенце, аз всеки ден се разхождам там  :)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #34 -: Юли 14, 2009, 15:25:20 pm »
Привет и от нас,
на всички мами и дечица драве,и
бързо и безпроблемно да ви никнат зъбчета.
Ние бяхме няколко дена с хрема,малко темп,кихане,кашлица,
но днес вече сме по-добре,минахме само с панадол,разтривки.

за триколка,вече се ошашавих.....тези на кетлер и аз ги гледах,но аз държа да имат предпазите,по-точно нещо като тези с животинските глави,за да непадне детето,че Алекс е много швъкливо и секунда неседи спокойно  :lol: :lol: :lol:

на нас ни предстои навършване на годинка,голяма еуфория,колко неусетно мина това време...... :D :D :D

*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #35 -: Юли 14, 2009, 16:35:22 pm »
Ади, Алекс е малка за Кетлер. Те са за 2 годишни деца или 90 см. поне да имат. Отделно, в България не продават предпазни колани, а трябва да си ги поръчаш онлайн за 8 евро. Също така, дръжката за родителски контрол не управлява предното колело. Тоест, ако детето тръгне да завива, за да го спреш трябва да го вдигнеш на задни гуми. Пробвахме го наживо в Технополис (където, между другото, е най-добра цената). Иначе като качество е безапелационно.

Премама в София са с много добро обслужване. На моя приятелка й смениха количката след като не можаха да я оправят, а тя дори не пазеше гаранционната карта.

За поръчки онлайн и мен вече ме сърбят ръцете. Сега с намаления направо без пари е всичко. Тук едни смотани дънки ги продават за 30 лв най-малко, пък там 5 евро. :x


*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #36 -: Юли 14, 2009, 17:47:16 pm »
Момичета,препоръчайте слънцезащитен крем за бебчо, защото съм в голяма чуденка за марка и фактор :)

Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #37 -: Юли 14, 2009, 17:51:43 pm »
parsi, ползвала съм 2 вида, 30 фактор на Bubhen и на Chicco. Нямам никакви оплаквания и от двата и като качество, и като цена.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #38 -: Юли 14, 2009, 18:14:20 pm »
за малко бебе вземи фактор 50.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #39 -: Юли 14, 2009, 19:13:20 pm »
Доскоро ползвах 50+ на Адерма, сега смених с Биодерма и нямам оплаквания.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #40 -: Юли 14, 2009, 19:49:25 pm »
Имам ел.термометър на Omron /мисля японска фирма/, доволна съм, мери много точно и бързо отчита, сравнявам го с обикновения руски термометър - еднакво мерят.
Биберон-залъгалка никога не сме ползвали.
Слънцезащитен крем ползвам на "Мустела бебе" 50 фактор е - няма проблем с него.
Ако ще правим поръчка от чужбината се включвам и аз.

*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #41 -: Юли 14, 2009, 22:03:17 pm »
Парси, не е ли много малък Митко за слънцезащитен крем? Аз съм чувала, че всички тези кремове са подходящи за деца над 6м., или които седят седнали в количката. Аз също се чудех за Дара, но реших, че като е под сенника в количката няма как да я пече пряко слънцето.
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #42 -: Юли 14, 2009, 22:50:49 pm »
А на мен една дерматоложка ми каза, да не мажа детето с висок фактор, а с по нисък - 30 или най-много 40. Аз вече бях си купила 50+ и него си ползвам. И въобще има ли значение фактора за това дали предпазва на плажа или в количката.
За термометрите аз от моя съм доволна, засичала съм го мери точно, но както Лейдито е обяснила трябва да се знае мястото на слепоочието. Мини го поръча от мойтойс, но не можах да го намеря. Мисля, че струваше 19-20 евро.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #43 -: Юли 14, 2009, 23:11:15 pm »
Слънцезащитен крем АДЕРМА 30
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #44 -: Юли 15, 2009, 01:04:44 am »
Парси, не е ли много малък Митко за слънцезащитен крем? Аз съм чувала, че всички тези кремове са подходящи за деца над 6м., или които седят седнали в количката. Аз също се чудех за Дара, но реших, че като е под сенника в количката няма как да я пече пряко слънцето.
Ох,ами незнам и аз сега затова се замислих и утре ще взема да звънна на педката да я питам :ask:.То под сенника добре ама слънцето като се разхождаме се върти и аз днес трябваше да го завия с една пеленка за да не му пече крачетата.А завит в тая жега...
Иначе благодаря за отговорите на всички :P

*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #45 -: Юли 15, 2009, 01:19:27 am »
Аз ползвам АДерма 50ти фактор, обаче Боян беше на 7-8 месеца като го почнах.
Сега, да си призная, не всеки път го мажа, и детето е придобило един аграрен тен - на тениска  :oops:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #46 -: Юли 15, 2009, 11:16:38 am »
и аз така съм чела - до 6м. да не се маже.Аз миналата година изобщо не съм го мазала Жоро,но и в Белгия нямаше такова силно слънце,да не кажа че почти няма слънце.
Сега съм купила на Жорко такова:
Не знам дали ще е добро ,ще видим тепърва.

Нашето колело е такова:
http://www.yopi.de/image/prod_pics/1647/f/1647543.jpg
<br />
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #47 -: Юли 15, 2009, 12:57:41 pm »
Момичета, някой скоро мисли ли да поръчва от Ла Редут, че съм посъбрала материал, ама момичето което ми поръчваше нещата този път ще пропусне, пък аз бъкел не разбирам от този сайт  :? :oops: ?
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #48 -: Юли 15, 2009, 13:26:31 pm »
Ох,ами незнам и аз сега затова се замислих и утре ще взема да звънна на педката да я питам :ask:.То под сенника добре ама слънцето като се разхождаме се върти и аз днес трябваше да го завия с една пеленка за да не му пече крачетата.А завит в тая жега...
Иначе благодаря за отговорите на всички :P
Аз мажа лицето, крачета и ръчички с ето този крем на Бочко:
http://www.lavena.bg/index.php?ch=9&tip=1&id=65&l=1
Пише, че има UV филтри, макар, че аз не вярвам много.. Засега не съм забелязала крачетата й да се зачервяват от слънцето, но ние излизаме по-късно следобед и ако успеем изобщо - рано сутрин, но и Дара си има 1-2 бани по рождение :D
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #49 -: Юли 15, 2009, 16:20:58 pm »
Благодаря още веднъж на всички за бързите отговори.Днес говорих с педката и каза че може,но както е писала Джам трябва да е 50 фактор и си купих на Клоран-дано е добър.Иначе немога да не се похваля че сме качили 1,400кг.и сме пораснали 5см. :D

Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #50 -: Юли 15, 2009, 18:15:59 pm »
Парси и аз знам, че не е хубаво да се маже със слънцезащитен крем на такава възраст. Чадърче, мила. Чупиш си го и си го въртиш според слънцето. Че то с крем без крем, пак му препича на детенцето на краченцата.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #51 -: Юли 16, 2009, 10:36:17 am »
Ние се завърнахме от морето, щастливи и почернели. Стилияна както и очаквах беше на върха на купона и ние покрай нея :lol:
Относно слънцезащитните кремове - миналата година на морето я мазах с 30 фактор крем, който тук не продават. Тази беше с Юсерин 25. Проблем нямаме. Но до 6-7 мес наистина не трябва да се маже, защото не приема вит. Д.
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #52 -: Юли 16, 2009, 15:40:27 pm »
Привет и от нас!
Ние вече станахме на годинка! Рожденият ден мина по-добре отколкото съм очаквала. Емоциите бяха най-вече за детето. След това заминахме на море. Писъци, писъци ... не иска във водата и това си е. Иначе с пясъка много му хареса. Даже порадъчно си хапна, та се чудех първо очите ли да му чистя или устата   :lol:.  Да ви се похваля, направо си починах. Не съм очаквала, че толкова лесно ще си гледам детето на море.
Ние се мажехме с 30-ти фактор, а на детето купих 50-ти на Нивеа. Определено съм доволна.
А за зъбите: така са ни надути венците, че не зная кой ще е първо кътник или кучешки. Определено нещо го мъчи.
На 13-ти направихме първата крачка! На 15-ти за един час се пусна 7 пъти като два пъти направи две крачки и един път три крачки.
Утре ще раздавам суха питка. На утрешния ден ми беше и термина  :D.

*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #53 -: Юли 16, 2009, 17:25:37 pm »
Привет и от нас. Вчера Андрея се изправи в кошарката и аз естествено много се изненадах не очаквах че може да го направи :-)


*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #54 -: Юли 16, 2009, 23:49:50 pm »
Отчаяна нужда имам на тема "особеност на поведението при 2 годишните" , ако е "бебешки пубертет" и за него иде реч.
Кога идва и как и кога си отвиат тръшкането, отрицанието и лошотията?
Четох стари теми - с епизодични изказвания, ама ми трябва нещо като ситематизация. Как се процедира?

Тази вечер си признавам :oops:, след всякави опити за упокоение и многото удари , които стоически издържах, си заслужи два шамара по дупето, с обяснението защо ги е получил. Не че смятам, че това е правилно, обаче такава истерия за първи път виждам и при всичките информации , които съм изчела не знаех как адекватно да реагирам.
Рецепта, моля /ако има, де/ :D
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #55 -: Юли 17, 2009, 00:35:21 am »
Лейди, не знам да има рецепта, освен лексотан може би. :lol:
Взех си аз книгата "Как да дисциплинираме детето с любов" на Додсън (авторът на "Изкуството да бъдеш родител"). Ами почти няма съвети как да се справиш с малко дете. Обяснява, общо взето, че требе с любов да го гледаш, а когато ти прекипи не е страшно да го тупнеш по дупето. Американска му работа.  :lol: Съветва да се прилага положителното награждаване, демек да го възнаграждаваш с лакомства, ласки или похвали когато се държи както желаеш и да игнорираш лошо поведение. Теорията му е, че когато детето се държи неприемливо и му се скараме и му забраняваме, то го възприема като обърнато внимание и по този начин възнаграждаваме лошото поведение и съответно се повтаря пак и пак. Дали работи системата идея нямам. Надявам се и аз да прочета полезни съвети тук.
« Последна редакция: Юли 17, 2009, 01:52:09 am от sia »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #56 -: Юли 17, 2009, 01:34:56 am »
Лейди, при мен нуждата е по две, на същата фаза сме, а нямат две години още. От месец са станали ужасно непокорни, инатливи, бият се един друг, хапят, мен ме бият и хапят. Няма прибиране вечер да не е с рев, буквално влачене или носене на сила, съседите ни мислят за луди, може би. Навън всеки където му скимне, и обикновено не в нашата посока. Сутрин тръгвам за ясла с цялата покъщина-парцала за пода, метлата и купища играчки под мишница. Говоря, говоря, не и не, питах и в яслата как са, еми не правели така. Ако този период верно е до третата година, както казват всички, жална ми майка.
Като за капак, решиха сами да отказват памперса  :lol:, събличат се, обличат се, сядат на гърнетата, стават и това по 100 пъти. Естествено се напикават, и цялата хамалогия за тях е игра. Също слагат лиген пред мивката, стъпват и се почва едно къпане и пръскане с вода. Абе нещо като цербер съм станала. Само магарии, но те откриват нови неща сега, разбирам ги.  :? Онзи ден Християн отвори фурната и се напъха, сега нямам и фурна, защото и счупи вратата.  :x

Споделете правят ли го това вашите деца със събличането?
Ходя на работа и направо ми се струва рай там, на фона на истериите вкъщи.
Та и аз чакам съвети.  :)


Васи, честити розови гащи, супер, много се радвам за вас!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #57 -: Юли 17, 2009, 11:12:13 am »
Ами, май си е нормално така като ви чета и мойто дете. Тръшкане по пътищата почти нямаме или ако има не е драматично. Обаче като сме в къщи сами е ад. Постоянно мрънка за нещо и трябда да съм с нея навсякъде. Дърпа ме за ръката и само повтаря "мамо `тавай" или "мамоооо опаааааааааааа" и да обикаляме апартамента и да правя това, което и тя. Не че е чак страшно положението, но явно е нормално.
Съвети и аз чакам...
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #58 -: Юли 17, 2009, 12:00:29 pm »
Лейди, няма рецепта, за съжаление. Пробваш разни техники и виждаш какво работи при твоето дете, ако изобщо нещо проработи. Аз чета: "Как без крясъци и шамари да приучим детето на дисциплина". Ами, да ви кажа, хубава книга смного примери, но нищо не проработи при Мия, поне засега. Уж бяха поспрели истериите ни, но като тръгна на занималня и се активизира пак. Учителките ми обясниха, че това е абсолютно нормална рекция на преодоляване на новата ситуация. И при все, че там страшно й харесва и се държи прекрасно, в къщи е ад отвреме, навреме. И ние приложихме няколко шамара по дупето, но това не я впечатли по никакъв начин. Абсолютен противник съм на боя, обаче на моменти ми идва да го пребия това дете...И това също е нормална реакция на майчиното безсилие пред едно 3 годишно зверче...Търпение и пак търпение, и да се молим все пак да дойдат и по-добри дни. Вчера, например, за пръв път, откакто се е родила Мия, успяхме да седнем спокойно в кафенето и да изпием нещо като нормални хора.  :DДосега никога не ми се беше случвало. Като беше малко бебе, все ревеше, после не искаше да седи по никакъв начин на едно място,сега обикновено обикаляме всички паркинги и гаражи в близост до мястото и пия нещо на крак.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #59 -: Юли 17, 2009, 12:14:15 pm »
конкретно при истерични кризи, шамари не помагат.
според мен, трябва да се опита отвличане на вниманието - например, пускане на любимо филмче или нещо такова. ако не помогне - успокоително повтаряне с мек глас, че всичко е наред, мама те обича и т.н... ако дава - гушкаш, ако не дава - стоиш наблизо. един път, помня, нищо не помагаше и аз от безсилие се разплаках. тогава той веднага млъкна и се успокои. не че ви го препоръчвам като метод...
не го оставяш сам, не му викаш, не го биеш. не и в тези моменти.

ще преминат, спокойно. и аз се уплаших първия път, когато видях истерична криза - детето изглеждаше като полудяло.

в тази връзка - правете разлика между "тръшкането" и "налагането" на дечицата и т.н. "истерични кризи" - съвсем различни неща са.

истеричната криза започва внезапно, обикновено няма видима причина за избухването й, детето се мята, рита, може да се удря или да удря околните, реве като ранено животно, мислите му са напълно хаотични (дава пример - Мартин крещеше "Искам мечо!" и в момента, в който му дадем мечо, той го хвърляше на земята с крясък "Не искам мечо!" и моментално започваше отново да крещи, че иска мечо...)
траят обикновено от няколко минути до половин час.

това, дето дечицата не слушали, искали мама да се занимава с тях и се биели или ревяли за шоколад в магазина... това са съвсем други неща.
« Последна редакция: Юли 17, 2009, 12:18:13 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #60 -: Юли 17, 2009, 13:27:14 pm »
:? да се оплача и тук
онзи ден както си стоя Стефания и изведнъж ми изпищя мамоооо и кога поглеждам- устата й цялата в кръв
успях да погледна навътре- венеца на мястото за кътник пукнат и от него няма да ви казвам какво висеше, грозна гледка
не бяха ревове, тръшканици, водих я на чешмата да я накарам да се жабури, ама тя се беше паникьосала, никога не я бях виждала толкова уплашена, честно
от 5 следобед до 2 през нощта, докато заспа ходи с хавлии в устата
слава Богу, на следващия ден това се беше прибрало, но венеца отново е подут и не ми се мисли какво ще е другия път като се пукне
а това е едва първия кътник  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Aubergine

Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #61 -: Юли 17, 2009, 14:31:04 pm »
Милото дете..


Моля някой да ми каже каква вода ползва за разтваряне на АМ.
 Купих Торн спринг, в която при преваряване в каната се появяват нещо като парцалчета.
Пробвах да не я кипвам, а само да я затопля - същата работа.
Преди нея ползвах Девин и няма такъв проблем, но четох, че не е хубаво дори и слабоминерализирани води да се преваряват.
Чешмяната ни вода не става за пиене.
 :?
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #62 -: Юли 17, 2009, 14:39:54 pm »
Бери, защо не пробваш с кана с филтър. Първо филтрираш чешмяната и после преваряваш. Мисля, че д-р Бърди беше писал, че не е добре да се преварява минерална (изворна) вода, защото се променя съставът.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Aubergine

Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #63 -: Юли 17, 2009, 14:45:12 pm »
Ей, верно, че имам някаква Брита, трябва да я изрия отнякъде.
Благодаря Уайт!
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #64 -: Юли 17, 2009, 14:57:54 pm »
И аз Брита използвам. 

В тази връзка, колко време варите водата?  Използва ли някой термо кана, която само кипва за малко и изключва, или варите продължително?
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #65 -: Юли 17, 2009, 15:00:01 pm »
Чела съм, че водата трябва да ври поне 15 мин, за да се изчистят всички гадини от нея. Каната не е подходяща за преваряване, но пък много майки така си отглеждат живи и здрави децата. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #66 -: Юли 17, 2009, 15:19:51 pm »
Мини, на Боян двата му долни предкътника (така ли се казва на тези, които излизат след 4те резци), така излязоха. Много се мъчи детето, венеца се поду страшно много и накрая буквално се пръсна и целия зъб излезе изведнъж. Имаше и кръв и парче венец, и огромен съсирек, който престоя 2 дни. Мъка  :?

Аз, след като се съветвах с Бърди - написах му състава от етикета на розовия Девин, от самото начало му давах от нея без да преварявам, по негов съвет.
Нашата вода е ужасна и никой у дома не я използва за пиене.


*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #67 -: Юли 17, 2009, 16:07:21 pm »
И аз използвам Изворната вода на Девин (розов етикет) от самото начало.
Чешмяната и аз не я пия, камо ли на детето да дам.
Подходяща е за бебета, може и да не се преварява. До към 4,5 месеца я преварявах после до към началото на 7-я давах и преварена и непреварена. В момента само стерилизирам шишетата и давам непреварена вода. Решила съм до края на лятото да стерилизирам шишетата за вода, че в тия жеги знам ли какво може да стане.  :?


Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #68 -: Юли 17, 2009, 16:22:04 pm »
Парси, не е ли много малък Митко за слънцезащитен крем? Аз съм чувала, че всички тези кремове са подходящи за деца над 6м., или които седят седнали в количката. Аз също се чудех за Дара, но реших, че като е под сенника в количката няма как да я пече пряко слънцето.
Ох,ами незнам и аз сега затова се замислих и утре ще взема да звънна на педката да я питам :ask:.То под сенника добре ама слънцето като се разхождаме се върти и аз днес трябваше да го завия с една пеленка за да не му пече крачетата.А завит в тая жега...
Иначе благодаря за отговорите на всички :P
На мен педиатърката ми каза, че има опасност от отразената светлина при новородените, дори насянка а за прака слънчева светлина в никакъв случай особено сега, ползвам 50+ на Себамед.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #69 -: Юли 17, 2009, 16:29:10 pm »
Но до 6-7 мес наистина не трябва да се маже, защото не приема вит. Д.
Това почна да звучи като митове и легенди, още след консултацията на 15-ти ден приемаме витамин Д и педиатърката каза да са намазани със слънцезащиен крем като почнем да излизаме.
« Последна редакция: Юли 17, 2009, 16:37:28 pm от Ledena_luna »
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #70 -: Юли 17, 2009, 16:46:08 pm »
Тя, Марито има предвид че като се намаже със слънцезащитен крем, не се приема вит Д директно от слънцето.
Аз съм питала Бърди и по спомен той не беше категоричен, но по-скоро отговори положително.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #71 -: Юли 17, 2009, 18:01:32 pm »
Аз вода никога не съм преварявала.В Белгия купувах една бебешка,а тук си купувам Девин изворна - розов етикет.
Витамин Д също не е пил ,нищо че е роден през зимата.Той беше на АМ (смесено хранене до 3м.) и в него има.

Жорко направо ни изправи косите вчера.Баща му го завари на перваза на прозореца качен. Там има една решетка,но тя му е до коремчето.Направо не ща да си помислям,какво можеше да стане . Не може за минута да го остави човек - аз миех купичката му,баща му отиде да му хвърли памперса и нашия се възползва.В хола не го отваряме целият ,а го пускаме да "падне" малко ,но наще си бяха оставили в спалнята изцяло отворен и той си отворил вратата и право там.
То вярно,че трябва да мислим постоянно и да сме на 6 ,но понякога такива ги измисля,4е не знам как бихме предвидили.
<br />
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #72 -: Юли 17, 2009, 18:18:22 pm »
По отношение особеностите на поведението при 2 годишните, бебешки пубертет и т.н. ние сме в същото положение. Страшен инат, прави се всичко, което й е забранено, сърди се, пищи като не е нейната, скубе, бие, хапе, абе въобще е нещо страшно на моменти. Не дава да й се сложи памперса, в същото време не сяда на гърнето, не дава да се облича, което може съблича сама, тича гола и боса и не дава да я облека-писъци, ревове все едно я колям , а не обличам. Два дни поред тази седмица имах чувството, че полудявам, гледах "стерео"  8O и изпаднах в някаква ярост, дори отнесе първия лекичък шамар по дупето, при което тя си мисли, че това е някаква игра и ми се хили. Установявам обаче, че в тези моменти викове, крясъци и други подобни, в това число шамарчета не помагат, дори става още по-зле, изнервяме се взаимно и става ужас. Има само един метод , който действа на моменти, не всеки път обаче - рязко сменям темата, отвличам й вниманието с нещо друго, нещо което харесва да прави или й е любимо. Но те си имат памет и после пак си прави това, което си е била намислила, не забравя. Хубавото е, че не всеки ден е така. А навън си има цел и посока, която никога не съвпада с моите виждания, да не говорим, че количката не е излизала от нас вече трета седмица.

Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #73 -: Юли 17, 2009, 18:29:40 pm »
Луна, съгласна съм за отразената светлина, ама то затова по по-хладно на разходка и избирате повече сянка. Защото едно на ръка "изпичането", ама я сложете един термометър вътре в количките да видите за какво става въпрос. Така че, ако искате ги цапотайте с ув филтри, ако искате недейте, ама гледайте да не са на слънце.

Вода - преварявах от Брита. Чувала съм, че някои преваряват в термоканата без да затварят капака, така не изключвала при завиране, но не съм пробвала. Преварявах в една малка тенджерка.

А за истериите, хубаво че отворихте тема. Хем си знам, че трябва со кротце, со благо, обаче напоследък не издържам и крещя през нея и я наказвам като реве без причина. Като наказанието трае докато не спре да плаче. То иначе нищо не можеш да й  кажеш. И ние сме "ти защо не даваш на Андрея ..., следва - ти защо даваш на Андрея ..."
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #74 -: Юли 17, 2009, 18:52:00 pm »
Ние от сега се опитваме да се налагама, но не съм и предполагала какво ни чака догодина  :oops:. От опцията со кротце, со благо и со малко кютек дано изролзваме само първите две части  :oops:...

Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #75 -: Юли 17, 2009, 20:01:32 pm »
Привет и от нас.

За исричните кризи от нашия опит съдя че първите 5-10 мин. каквото и да правиш не помага, след това има много варианти : отклоняваме вниманието към нещо друго, гушкане или ако сме в къщи лягам до него на земята и запчвам да правя като него :lol:/ не се смейте наистина действа/.
Игнора според мен категорично влошава нещата.
При нас този период започна малко преди 2 год. възраст и мога да каже, че вече приключи.

Z22 И Наско ми направи същия номер на горе-долу вашата  възраст и от тогава като видя отворен прозорец изпадам в истерия.

Наско е на море с баба си и  дядо си и на мен ми е малко криво. За първи път се разделяме за по-дълго време, но се успокоявам, че той се чуства добре, на мама делфинчето, много обича водата. :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #76 -: Юли 18, 2009, 08:55:48 am »
Мини, още само няколко дни и ще се покаже зъбчето на Стефи...
Знаеш и Миташа така извади 2та предкътника, мъчат се децата и това е!
Сега сме на тема кучешки и само дето не лаем всички дружно... :?

Зори :( очите не на 6, а на 26 трябва да са!Да мислим винаги крачка напред.
Но не става, само и с мислене.
Ние снощи посетихме спешното тука, регистрирахме цепната брадичка.
За щастие само с уплахата и малко кръв се оттървахме.
Реши да мине с една триколка между един пън и бетонната основа на една пейка ...
И така...бетона пое удара.

За слънцезащитата - мазала съм ръцете и краката след 6м
с 30фактор на SebaMed по препоръка на педиатър,
но моето момче е с матова кожа и 50 не бе нужен.

Преварявах чешмяната вода до 7м нашата е хубава,
след това минах на Thorn Spring и розов Девин.


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #77 -: Юли 18, 2009, 12:27:19 pm »
Но до 6-7 мес наистина не трябва да се маже, защото не приема вит. Д.
Това почна да звучи като митове и легенди, още след консултацията на 15-ти ден приемаме витамин Д и педиатърката каза да са намазани със слънцезащиен крем като почнем да излизаме.
Звучи ти като митове и легенди защото търсиш под вола теле.
Тя, Марито има предвид че като се намаже със слънцезащитен крем, не се приема вит Д директно от слънцето.
Аз съм питала Бърди и по спомен той не беше категоричен, но по-скоро отговори положително.
Коки, точно това имах в предвид.
В крайна сметка както след всеки спор стигаме до извода, че всяка майка сама си преценява за детето.
Така също добър педиатър ми е казвал, че повече от 30 фактор не е нужно. Все пак не държим децата си по цял ден на пряка слънчева светлина, НО ТОВА ПАК ВСЕКИ СИ ПРЕЦЕНЯВА САМ!
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #78 -: Юли 18, 2009, 21:18:43 pm »
За водата: в началото Вероника почти не пиеше, но ако ми се е случвало - преварявала съм само с термо кана. След това (към 1 г, когато минахме на АМ) започнах да смесвам Девин розов етикет с малко преварена чешмяна, за да достигна нужната топлина и да се разтвори млякото.
UV защита - започнахме с разходките от април, мажа някъде от май (т.е 3 месец)- личице, ушички, ръчички и крачета. Така или иначе на бебетата се дава в общия случай Вингантол или вит. Д като част от съдържанието  на АМ.Въпреки дебелата сянка в Южния парк и слънцезащитен крем Себамед 50 фактор, Вероника е с доста солиден тен ( екстра към натуралната боя), педиатърката ни каза да мажем от първото излагане на слънце, дори и на сянка да сме. Високият фактор не се препоръчва от повечето лекари заради по-голямото съдържание на консерванти, не за нещо друго... Аз ползвам SPF 25 за себе си, затова сметнах за удачно детето ми да е с доста по-висока UV защита.

Катеренето по балкони и прозорци  8O Бабата преди няколко дена ми докладва, че калпазанката си примъква детското столче до парапета на балкона и се катери по него, добре че е панелка и няма дупки, плюс това е достатъчно висок, но...засега. Предупредила съм всичко подобни предмети да се махат, но истината е , че си трябва непрекъснато наблюдение на детето.

Темата с тръшканията е доста болезнена, Вероника вече се научи да бърши пода в легнало положение, все едно прави ангелче с крила от коледен филм. Най-лошо е като седнем в заведение, което преди беше съвсем нормално за нашето семейство. Сега - истерии, капризи, не ми се говори! Отчасти осъзнавам, че и бабата може да има принос, успокоение ми е, че при тези от вас, при които тази "екстра" липсва положението е същото. Още не съм намерила решение на проблема, явно чакането и търпението е цаката! Хванала съм да чета "Как да възпитаваме момиче" и " The Happiest Toddler on the Block: The New Way to Stop the Daily Battle of Wills and Raise a Secure and Well-Behaved One- to Four-Year-Old ", ама до момента полза никаква  :?
« Последна редакция: Юли 18, 2009, 21:25:40 pm от ani4ka »
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #79 -: Юли 19, 2009, 01:52:55 am »
Aubergine, ти казваше май, че си на аптамил, то не че има някакво значение какво е АМ, и аз съм на него. Разтварям го в розовия девин, като само притоплям водата. В началото редувах домашна преварена и минерална, но педиатърката каза, че не е нужно и продължих само с минерална. Забелязала съм обаче, че колкото и старателно да друскам млякото, винаги остава на дъното не разтворено.
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #80 -: Юли 19, 2009, 04:12:24 am »
Аз филтрирам чешмяната с Брита и след това преварявах до годинката. Вече не преварявам, пият си филтрирана. За Девина с розов етикет зъболекър ми каза, че вече не се препоръчва толкова, заради съдържанието на нещо...(забравих точно кое), което вредяло на зъбките. Най-добрия вариант бил филтрирана чешмяна вода. Поне нашата вода я бива, всяка седмица се взимат контролни проби за качество.
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #81 -: Юли 19, 2009, 13:11:58 pm »
 :( Случвало ли ви се е да попаднете на Прима-памперси с нееластични крилца става въпрос за 3-6 кг. Аз последния път случих на такъв и никак не ме радва.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #82 -: Юли 19, 2009, 13:41:12 pm »
Ледена Луна, зимата когато се роди Анди купих 3 пакета номер 2 на Памперс ( нормален не турски) от Метро и Комсед. После 4 пакета номер 3 пак от Метро всичко това беше без еластични крилца едвам изразходих последната тройка. Чак след това тръгна рекламата по тв-то за еластичните крилца и пишеше че са от номер 4 нагоре. От както сме на 4-ка не съм срещала, но и съм предупредила какво да се взима.
Сега гледам има и 3-ка с еластични крилца за по малките незнам.


Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #83 -: Юли 19, 2009, 15:01:00 pm »
Предните 2 пакате бяха с еластични крилца, та идеята ми е дали всеки път да чакам изненади или е грешка при пакетажа.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #84 -: Юли 19, 2009, 15:28:04 pm »
На опаковката има ли "червейче" и да си пише че са Strech?
Защото на въпросните, които използвах нямаше.
Според мен това са стари партиди изостанали по складове.
Ако на опаковката непише просто внимавай какво взимаш.


*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #85 -: Юли 19, 2009, 18:15:11 pm »
На мен ми се е случвало и не от Примата да попадам на нееластични, след като вече ги бяха пуснали на пазара. Оглеждам се за въпросното червейче и надпис "разтегателни" и така...
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #86 -: Юли 19, 2009, 23:34:59 pm »
Девойки, от утре ме няма за седмица.
Като се завърна, искам да прочета за още "бременелки с корделки", за това, че  всички бебета и деца по домовата книжка на Зачатие са здрави, както и да се насладя  на историите на родителите им по радостни поводи и случки!

В тая връзка ми липсва описание в картина и текст  на пътешествията на Ани...Спомням си едно за Родопите, което ми изпълни душата навремето.

П.П. Извинете лиричното отколнение.