0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #60 -: Юли 17, 2009, 13:27:14 pm »
:? да се оплача и тук
онзи ден както си стоя Стефания и изведнъж ми изпищя мамоооо и кога поглеждам- устата й цялата в кръв
успях да погледна навътре- венеца на мястото за кътник пукнат и от него няма да ви казвам какво висеше, грозна гледка
не бяха ревове, тръшканици, водих я на чешмата да я накарам да се жабури, ама тя се беше паникьосала, никога не я бях виждала толкова уплашена, честно
от 5 следобед до 2 през нощта, докато заспа ходи с хавлии в устата
слава Богу, на следващия ден това се беше прибрало, но венеца отново е подут и не ми се мисли какво ще е другия път като се пукне
а това е едва първия кътник  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Aubergine

Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #61 -: Юли 17, 2009, 14:31:04 pm »
Милото дете..


Моля някой да ми каже каква вода ползва за разтваряне на АМ.
 Купих Торн спринг, в която при преваряване в каната се появяват нещо като парцалчета.
Пробвах да не я кипвам, а само да я затопля - същата работа.
Преди нея ползвах Девин и няма такъв проблем, но четох, че не е хубаво дори и слабоминерализирани води да се преваряват.
Чешмяната ни вода не става за пиене.
 :?
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #62 -: Юли 17, 2009, 14:39:54 pm »
Бери, защо не пробваш с кана с филтър. Първо филтрираш чешмяната и после преваряваш. Мисля, че д-р Бърди беше писал, че не е добре да се преварява минерална (изворна) вода, защото се променя съставът.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Aubergine

Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #63 -: Юли 17, 2009, 14:45:12 pm »
Ей, верно, че имам някаква Брита, трябва да я изрия отнякъде.
Благодаря Уайт!
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #64 -: Юли 17, 2009, 14:57:54 pm »
И аз Брита използвам. 

В тази връзка, колко време варите водата?  Използва ли някой термо кана, която само кипва за малко и изключва, или варите продължително?
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #65 -: Юли 17, 2009, 15:00:01 pm »
Чела съм, че водата трябва да ври поне 15 мин, за да се изчистят всички гадини от нея. Каната не е подходяща за преваряване, но пък много майки така си отглеждат живи и здрави децата. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #66 -: Юли 17, 2009, 15:19:51 pm »
Мини, на Боян двата му долни предкътника (така ли се казва на тези, които излизат след 4те резци), така излязоха. Много се мъчи детето, венеца се поду страшно много и накрая буквално се пръсна и целия зъб излезе изведнъж. Имаше и кръв и парче венец, и огромен съсирек, който престоя 2 дни. Мъка  :?

Аз, след като се съветвах с Бърди - написах му състава от етикета на розовия Девин, от самото начало му давах от нея без да преварявам, по негов съвет.
Нашата вода е ужасна и никой у дома не я използва за пиене.


*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #67 -: Юли 17, 2009, 16:07:21 pm »
И аз използвам Изворната вода на Девин (розов етикет) от самото начало.
Чешмяната и аз не я пия, камо ли на детето да дам.
Подходяща е за бебета, може и да не се преварява. До към 4,5 месеца я преварявах после до към началото на 7-я давах и преварена и непреварена. В момента само стерилизирам шишетата и давам непреварена вода. Решила съм до края на лятото да стерилизирам шишетата за вода, че в тия жеги знам ли какво може да стане.  :?


Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #68 -: Юли 17, 2009, 16:22:04 pm »
Парси, не е ли много малък Митко за слънцезащитен крем? Аз съм чувала, че всички тези кремове са подходящи за деца над 6м., или които седят седнали в количката. Аз също се чудех за Дара, но реших, че като е под сенника в количката няма как да я пече пряко слънцето.
Ох,ами незнам и аз сега затова се замислих и утре ще взема да звънна на педката да я питам :ask:.То под сенника добре ама слънцето като се разхождаме се върти и аз днес трябваше да го завия с една пеленка за да не му пече крачетата.А завит в тая жега...
Иначе благодаря за отговорите на всички :P
На мен педиатърката ми каза, че има опасност от отразената светлина при новородените, дори насянка а за прака слънчева светлина в никакъв случай особено сега, ползвам 50+ на Себамед.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #69 -: Юли 17, 2009, 16:29:10 pm »
Но до 6-7 мес наистина не трябва да се маже, защото не приема вит. Д.
Това почна да звучи като митове и легенди, още след консултацията на 15-ти ден приемаме витамин Д и педиатърката каза да са намазани със слънцезащиен крем като почнем да излизаме.
« Последна редакция: Юли 17, 2009, 16:37:28 pm от Ledena_luna »
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #70 -: Юли 17, 2009, 16:46:08 pm »
Тя, Марито има предвид че като се намаже със слънцезащитен крем, не се приема вит Д директно от слънцето.
Аз съм питала Бърди и по спомен той не беше категоричен, но по-скоро отговори положително.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #71 -: Юли 17, 2009, 18:01:32 pm »
Аз вода никога не съм преварявала.В Белгия купувах една бебешка,а тук си купувам Девин изворна - розов етикет.
Витамин Д също не е пил ,нищо че е роден през зимата.Той беше на АМ (смесено хранене до 3м.) и в него има.

Жорко направо ни изправи косите вчера.Баща му го завари на перваза на прозореца качен. Там има една решетка,но тя му е до коремчето.Направо не ща да си помислям,какво можеше да стане . Не може за минута да го остави човек - аз миех купичката му,баща му отиде да му хвърли памперса и нашия се възползва.В хола не го отваряме целият ,а го пускаме да "падне" малко ,но наще си бяха оставили в спалнята изцяло отворен и той си отворил вратата и право там.
То вярно,че трябва да мислим постоянно и да сме на 6 ,но понякога такива ги измисля,4е не знам как бихме предвидили.
<br />
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #72 -: Юли 17, 2009, 18:18:22 pm »
По отношение особеностите на поведението при 2 годишните, бебешки пубертет и т.н. ние сме в същото положение. Страшен инат, прави се всичко, което й е забранено, сърди се, пищи като не е нейната, скубе, бие, хапе, абе въобще е нещо страшно на моменти. Не дава да й се сложи памперса, в същото време не сяда на гърнето, не дава да се облича, което може съблича сама, тича гола и боса и не дава да я облека-писъци, ревове все едно я колям , а не обличам. Два дни поред тази седмица имах чувството, че полудявам, гледах "стерео"  8O и изпаднах в някаква ярост, дори отнесе първия лекичък шамар по дупето, при което тя си мисли, че това е някаква игра и ми се хили. Установявам обаче, че в тези моменти викове, крясъци и други подобни, в това число шамарчета не помагат, дори става още по-зле, изнервяме се взаимно и става ужас. Има само един метод , който действа на моменти, не всеки път обаче - рязко сменям темата, отвличам й вниманието с нещо друго, нещо което харесва да прави или й е любимо. Но те си имат памет и после пак си прави това, което си е била намислила, не забравя. Хубавото е, че не всеки ден е така. А навън си има цел и посока, която никога не съвпада с моите виждания, да не говорим, че количката не е излизала от нас вече трета седмица.

Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #73 -: Юли 17, 2009, 18:29:40 pm »
Луна, съгласна съм за отразената светлина, ама то затова по по-хладно на разходка и избирате повече сянка. Защото едно на ръка "изпичането", ама я сложете един термометър вътре в количките да видите за какво става въпрос. Така че, ако искате ги цапотайте с ув филтри, ако искате недейте, ама гледайте да не са на слънце.

Вода - преварявах от Брита. Чувала съм, че някои преваряват в термоканата без да затварят капака, така не изключвала при завиране, но не съм пробвала. Преварявах в една малка тенджерка.

А за истериите, хубаво че отворихте тема. Хем си знам, че трябва со кротце, со благо, обаче напоследък не издържам и крещя през нея и я наказвам като реве без причина. Като наказанието трае докато не спре да плаче. То иначе нищо не можеш да й  кажеш. И ние сме "ти защо не даваш на Андрея ..., следва - ти защо даваш на Андрея ..."
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #74 -: Юли 17, 2009, 18:52:00 pm »
Ние от сега се опитваме да се налагама, но не съм и предполагала какво ни чака догодина  :oops:. От опцията со кротце, со благо и со малко кютек дано изролзваме само първите две части  :oops:...

Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #75 -: Юли 17, 2009, 20:01:32 pm »
Привет и от нас.

За исричните кризи от нашия опит съдя че първите 5-10 мин. каквото и да правиш не помага, след това има много варианти : отклоняваме вниманието към нещо друго, гушкане или ако сме в къщи лягам до него на земята и запчвам да правя като него :lol:/ не се смейте наистина действа/.
Игнора според мен категорично влошава нещата.
При нас този период започна малко преди 2 год. възраст и мога да каже, че вече приключи.

Z22 И Наско ми направи същия номер на горе-долу вашата  възраст и от тогава като видя отворен прозорец изпадам в истерия.

Наско е на море с баба си и  дядо си и на мен ми е малко криво. За първи път се разделяме за по-дълго време, но се успокоявам, че той се чуства добре, на мама делфинчето, много обича водата. :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #76 -: Юли 18, 2009, 08:55:48 am »
Мини, още само няколко дни и ще се покаже зъбчето на Стефи...
Знаеш и Миташа така извади 2та предкътника, мъчат се децата и това е!
Сега сме на тема кучешки и само дето не лаем всички дружно... :?

Зори :( очите не на 6, а на 26 трябва да са!Да мислим винаги крачка напред.
Но не става, само и с мислене.
Ние снощи посетихме спешното тука, регистрирахме цепната брадичка.
За щастие само с уплахата и малко кръв се оттървахме.
Реши да мине с една триколка между един пън и бетонната основа на една пейка ...
И така...бетона пое удара.

За слънцезащитата - мазала съм ръцете и краката след 6м
с 30фактор на SebaMed по препоръка на педиатър,
но моето момче е с матова кожа и 50 не бе нужен.

Преварявах чешмяната вода до 7м нашата е хубава,
след това минах на Thorn Spring и розов Девин.


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #77 -: Юли 18, 2009, 12:27:19 pm »
Но до 6-7 мес наистина не трябва да се маже, защото не приема вит. Д.
Това почна да звучи като митове и легенди, още след консултацията на 15-ти ден приемаме витамин Д и педиатърката каза да са намазани със слънцезащиен крем като почнем да излизаме.
Звучи ти като митове и легенди защото търсиш под вола теле.
Тя, Марито има предвид че като се намаже със слънцезащитен крем, не се приема вит Д директно от слънцето.
Аз съм питала Бърди и по спомен той не беше категоричен, но по-скоро отговори положително.
Коки, точно това имах в предвид.
В крайна сметка както след всеки спор стигаме до извода, че всяка майка сама си преценява за детето.
Така също добър педиатър ми е казвал, че повече от 30 фактор не е нужно. Все пак не държим децата си по цял ден на пряка слънчева светлина, НО ТОВА ПАК ВСЕКИ СИ ПРЕЦЕНЯВА САМ!
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #78 -: Юли 18, 2009, 21:18:43 pm »
За водата: в началото Вероника почти не пиеше, но ако ми се е случвало - преварявала съм само с термо кана. След това (към 1 г, когато минахме на АМ) започнах да смесвам Девин розов етикет с малко преварена чешмяна, за да достигна нужната топлина и да се разтвори млякото.
UV защита - започнахме с разходките от април, мажа някъде от май (т.е 3 месец)- личице, ушички, ръчички и крачета. Така или иначе на бебетата се дава в общия случай Вингантол или вит. Д като част от съдържанието  на АМ.Въпреки дебелата сянка в Южния парк и слънцезащитен крем Себамед 50 фактор, Вероника е с доста солиден тен ( екстра към натуралната боя), педиатърката ни каза да мажем от първото излагане на слънце, дори и на сянка да сме. Високият фактор не се препоръчва от повечето лекари заради по-голямото съдържание на консерванти, не за нещо друго... Аз ползвам SPF 25 за себе си, затова сметнах за удачно детето ми да е с доста по-висока UV защита.

Катеренето по балкони и прозорци  8O Бабата преди няколко дена ми докладва, че калпазанката си примъква детското столче до парапета на балкона и се катери по него, добре че е панелка и няма дупки, плюс това е достатъчно висок, но...засега. Предупредила съм всичко подобни предмети да се махат, но истината е , че си трябва непрекъснато наблюдение на детето.

Темата с тръшканията е доста болезнена, Вероника вече се научи да бърши пода в легнало положение, все едно прави ангелче с крила от коледен филм. Най-лошо е като седнем в заведение, което преди беше съвсем нормално за нашето семейство. Сега - истерии, капризи, не ми се говори! Отчасти осъзнавам, че и бабата може да има принос, успокоение ми е, че при тези от вас, при които тази "екстра" липсва положението е същото. Още не съм намерила решение на проблема, явно чакането и търпението е цаката! Хванала съм да чета "Как да възпитаваме момиче" и " The Happiest Toddler on the Block: The New Way to Stop the Daily Battle of Wills and Raise a Secure and Well-Behaved One- to Four-Year-Old ", ама до момента полза никаква  :?
« Последна редакция: Юли 18, 2009, 21:25:40 pm от ani4ka »
*
Re: Топла, ваканционна седмица 13-19.7.2009
« Отговор #79 -: Юли 19, 2009, 01:52:55 am »
Aubergine, ти казваше май, че си на аптамил, то не че има някакво значение какво е АМ, и аз съм на него. Разтварям го в розовия девин, като само притоплям водата. В началото редувах домашна преварена и минерална, но педиатърката каза, че не е нужно и продължих само с минерална. Забелязала съм обаче, че колкото и старателно да друскам млякото, винаги остава на дъното не разтворено.