0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« -: Юни 22, 2009, 10:46:54 am »
Добро утро на всички!
Виждам, че още няма нова седмична темичка, затова...готовиииии - старт! :)
Нека дъждът от прогнозата не ви плаши, на почиващите - незабравима ваканция, на работещите - спорна седмица!
И най-важното нека дечицата ни са здрави!
« Последна редакция: Юни 22, 2009, 10:57:09 am от ani4ka »
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #1 -: Юни 22, 2009, 12:05:25 pm »
Добро утро и от мен.Дано преминават тези дъждове,че да излизаме навън на хубаво време.Хич не ми се седи вече вътре,но никой не пита :D
Хубав ден на всички мами и дечица :)

*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #2 -: Юни 22, 2009, 12:07:05 pm »
Весела седмица и от нас! :)

Ние в събота заминаваме към Гърция с Ели, а Стефко в петък го пращаме в Търново на бабин дом. За първи път ще ги разделям двамата и малко ми е притеснено как ще реагира Ели. И на мен ще ми е кофти, че сме го оставили, но ми се струва малък за плаж, а и с двамата ще ми е много трудно да се оправя в полеви условия.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #3 -: Юни 22, 2009, 13:34:17 pm »
Хубава седмица и от нас.
Дано бързо преминат дъждовете, макар че ми харесва от време на време да вали и освежава въздуха.  :D


*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #4 -: Юни 22, 2009, 15:35:13 pm »
Здрава и весела седмица и от нас!
Лудницата покрай рождения ден при нас премина вече, пак е спокойствие... Днес сутринта обаче и двамата имаха малко температура и запушени нослета. Дано не се усложни работата и да се разминем. Сега нищо им няма и дивеят.
В събота правихме и прощъпулник. На стари години ще сме обезпечени  :lol: Криси златар ще става, Дани банкер и компютърджия - явно супервайзор в банка  :lol: 2 в 1 наследник на мама и тати  :wink:
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #5 -: Юни 22, 2009, 18:04:51 pm »
Сега пак да се допитам.Имам бучка на гърдата-явно запушен канал.Боли та се не трае.Дадох на бебето да суче и разтривах -нищо.След това с горещи кърпи и помпа-пак нищо.Какво да правя да не стане някоя беля :?

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #6 -: Юни 22, 2009, 18:59:48 pm »
Парси, влизаш под душа, обливаш хубаво гърдата, насапунисваш си ръцете и почваш да правищ масаж. поставяш ръката малко зад бучката и с въртеливи движения масажираш към зърното като придвижваш бавно ръката напред. при мен това действаше.

чета неволите на мини и Стефания - и при нас вчера същото се случи. ходихме на детски театър, едвам издържа половината, ама тя и постановката беше много зле поставена - Пипи в столична библиотека.
преживах парите за билетите и го заведох да поскача на един батут. по някое време изхвърча от батута, удари се над дясното око, ама уж нямаше проблем. тази сутрин се събуди с подуто и зачервено око, педиатърката се оказа отпуска с изключен телефон, в детска офталмология не го приеха - да сме запишели час (имаше поне 10 деца пред нас). отидохме във Вижън, не че не чакахме и там за удоволствието да дадем 40 лв за 5 минутен преглед, при който доктора твърдеше, че на детето му излиза ечемик :lol:
беше изумен, че споря с него :lol:
слагаме компреси с риванол, познайте как удържам диването 30 минути с компрес на окото :x капим и някакви кортикостероидни капки, които хич не ми се ще да слагам...

гласим багажа за морето - в сряда тръгваме за Варна за една дъждовна почивка :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #7 -: Юни 22, 2009, 19:04:45 pm »
Парси и аз бях така първия път топли компреси и цедене, под душа и цедене на ръка и с помпата. От 6 сутринта до 13 на обяд успях да отпуша канала, но с помоща на Андрея, накрая тя сука и тръгна кърмата. Втория път обаче същия канал се възпали 3 дни с над 39 градуса температура. Андрея отказа да суче от гърдата и аз бих отказала вкиснато мляко, тогава ми помогнаха студени компреси и компреси с реванол. Ходих на хирург и той каза никво топло, а аз това бях правила до отиването при него.  :( До колкото го разбрах топлото разширявало кръвоносните съдове от там те притискат млечните канали. Опитай и със студени компреси и с реванол, непомня къде, но на още едно място бях чела из нета за студени компреси при запушени канали. :(
« Последна редакция: Юни 22, 2009, 19:09:07 pm от Малина »


*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #8 -: Юни 22, 2009, 19:21:36 pm »
Парси, тук има съвети за такива проблеми, но гледам пак се споменяват топли компреси:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=29197.0
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #9 -: Юни 22, 2009, 20:05:43 pm »
парси,тука при температура и болка казват да използваш плик със замразен грах и да налагаш гърдата-след изцеждане.Много помагало....аз не съм пробвала,на съм имала този проблем.Скорошно оздравяване!
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #10 -: Юни 22, 2009, 21:43:46 pm »
и на мен ми се е случвало веднъж, и обратно на всички съвети за топло, ветеринаря каза студено, замразих си една бутилчица с вода и увита с хавлийка налагах, много лесно се оправи, пробвай :)
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #11 -: Юни 22, 2009, 23:09:11 pm »
patsi,етърва ми имаше същия проблем и на нея и помагаха само студените компреси с лед,някъде бях чела че горещото запушва още повече
лека седмица и здрави дечица
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #12 -: Юни 22, 2009, 23:58:28 pm »
Абе това за граха и аз май го бях чела някъде, ама като се замисля, като ще е в торбичка, какво полезно вещество ще премине към кожата през нея...ако това се е имало предвид конкретно "с грах". Май към замразрено се отнася всеки замразен зеленчук, накълцан и пригоден за готвене , понеже са в пакетчета, а грахът е посочен просто като най-често срещан продукт :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #13 -: Юни 23, 2009, 00:02:28 am »
ако е запушен канал съм чувала и листа от зеле, но това намалявало и кърмата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #14 -: Юни 23, 2009, 00:52:43 am »
при запушване,ако е леко ,помага топло (топлите компреси,горещ душ,масажи,цедене )
когато запушването става сериозно канал е възспален ,повишава се температура ,тогава само студени компреси ,компреси с лед ,(бабина рецепта е компреси с   измити орехови листа )
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #15 -: Юни 23, 2009, 11:28:25 am »
Стефко и той се обзаведе с варицела...  :( Надин, дано не сме ви заразили!  :? Ама и аз все си мислех, че ще го подмине, защото уж до 6 месечна възраст бебетата имали имунитета на майката, но при нас явно не е така. Сега само се моля да мине при него по леко. За момента няма много пъпки но при Ели избиха най-много на третия ден.



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #16 -: Юни 23, 2009, 11:57:10 am »
Благодаря на всички ви :).Направо незнам какво щях да правя без този форум :).Направих и двете неща-първо под душа с масаж и цедене,а през нощта сложих компрес с реванол.Давах на бебето да суче първо от тази гърда и на сутринта нямаше нищо :D
Хубав ден на всички :)

*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #17 -: Юни 23, 2009, 12:48:45 pm »
При запушени канали е важно първо топло, за да се изцеди максимално и после студено, за да се свие каналът. При мен помогна бебето чак на третия ден. До тогава повече от няколко мл не можех да изцедя. :?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Aubergine

Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #18 -: Юни 23, 2009, 13:17:46 pm »
Здравейте,
не съм доволна от авентските шишета - млякото се разлива от тях, като го разбивам. Аз и от бибероните не съм доволна, но там вече сигурно важи приказката за кривата ракета.. Няма случай, да не му тече от ъгъла на устата по малко мляко.. Без значение дали е 1 или 2 биберонът.
Та препоръчайте ми друга марка?
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #19 -: Юни 23, 2009, 13:23:16 pm »
... тази сутрин се събуди с подуто и зачервено око, педиатърката се оказа отпуска с изключен телефон, в детска офталмология не го приеха - ...

Ани, това е тел на частния кабинет на д-р Галя Димитрова, много близо до Пирогов е, обаче приема само в сряда и петък следобяд: 9523600. В същия кабинет приема и д-р Алек Топов, но не знам с какъв график. И двамата са отлични детски офталмолози (работят в детската очна клиника на Александровска). Обясни ситуацията, дано намерят начин да ви приемат, преди да заминете. Ще ти пратя на лични и gsm на д-р Димитрова за всеки случай, на Топов ще го има Fussii, Колето е негов пациент. Дано всичко да се размине по най-лекия начин и хубаво море!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07