0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #40 -: Юни 24, 2009, 18:14:03 pm »
Здравейте! Вече и аз ще се включвам в тази темичка, досега само тайничко си я четях. И още от първия път веднага ще ви питам нещо: Ани е много кротка, но 1-2 пъти имаше много газове, а знам, че това не са още колики. Чувам ги дори да не съм я хванала на ръце. Има ли нещо, с което да мога да й помогна в такива случаи? И още нещо: от кога се започва с масажи и гимнастики? И какви точно за новородено? В момента само като я мажа с олио лекичко я поглаждам и това е всичко. Иначе е много спокойна, спим и се кърмим и то много добре, само дето не можем да си направим още никакъв режим, но се надявам с времето тя сама да си го регулира. Дано не греша  :oops:
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #41 -: Юни 24, 2009, 18:18:32 pm »
Привет на всички, Ани честит Рожден ден. Ние сме със залагалка на авент и с шишета на Нук, и Тодор не обича да пие кърма от шише, голяма мъка е. Веднъж се наложи като бяхме навън , имах изцедена кърма и голям зор беше. Иначе водичка пие от шишето , но млеко не иска. А залагалка на Нук не иска, сега съм му взела на чико и много му харесва. За масажите , аз започнах още като се прибрахме вкъщи. Понеже беше с много суха кожа ползвах олио, сега с лосионче.
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #42 -: Юни 24, 2009, 20:38:00 pm »
Здравейте!

Алката стана на 2 (тортата правих аз!):



Фуси, зетко ми как изкара РД-то?

Много съм емоционална напоследък (ха, изненада!) и искам да се кача в движение на влака. Малко ми е странно, защото са се сменили лицата, но ще се прикрепя към нашата си група, пък да видим дали ще ме изловят без билет.

Целувки на всички и само здрави деца и много нови здрави бременноси!
Alexandra
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #43 -: Юни 24, 2009, 21:05:10 pm »
Мари, четирима ли ще ставате  :lol:
дай Боже да е така, добре си се завърнала сред нас иначе
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #44 -: Юни 24, 2009, 21:14:54 pm »
Marie, да ти е жива и здрава порасналата русокоска! А ако предположението, че ще става кака е вяарно, честито! :)
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #45 -: Юни 24, 2009, 21:45:50 pm »
Ааа, няма такава работа засега, а искам, но дано да стане с 3 години чакане само.  :wink:
Alexandra
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #46 -: Юни 24, 2009, 22:34:39 pm »
welcome back, Marie! и старите муцуни са тука, нямай страх  :lol:
къде си ти сега?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Aubergine

Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #47 -: Юни 24, 2009, 22:44:10 pm »
Честит рожден ден на дъщеря ти, Мари!:) А тортата е професионално направена, поздравления.



Аз достигнах до гениално прозрение - най-голямото щастие на света е детето ти да се наяде, да се изсере и да наддаде.
Всичко останало са бледи въжделения и проблеми.
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #48 -: Юни 24, 2009, 22:52:41 pm »
Честит рожден ден на дъщеря ти, Мари!:) А тортата е професионално направена, поздравления.



Аз достигнах до гениално прозрение - най-голямото щастие на света е детето ти да се наяде, да се изсере и да наддаде.
Всичко останало са бледи въжделения и проблеми.
aaa, и да е здраво :)
като са злояди - тва е положението - цял ден със шишето и на прага на нервна криза.
Позволявам си да цитирам Мели по повод на една от моите истерии от целодневни опити за хранене "Няма в България дете умряло от глад при положение, че е здраво и при наличие на храна". И ние се преследваме цял ден с манджата - само кроасани и обелени ябълки и краставици се ядат доброволно. И чипс, но е забранен от мен.
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #49 -: Юни 24, 2009, 22:53:43 pm »
Аз достигнах до гениално прозрение - най-голямото щастие на света е детето ти да се наяде, да се изсере и да наддаде.

Ааа, и да се ожени за правилния човек, Бери!!! Как да ти викам сега с новия ник? Оби или Джини?

Джам, в едно село сме заточени до Лондон, ама като гледам май няма да е задълго...
Alexandra
*

    Aubergine

Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #50 -: Юни 24, 2009, 23:30:06 pm »
Аз достигнах до гениално прозрение - най-голямото щастие на света е детето ти да се наяде, да се изсере и да наддаде.
Ааа, и да се ожени за правилния човек, Бери!!! Как да ти викам сега с новия ник? Оби или Джини?
Отиваш в друга плоскост - за бебета иде реч, човеците днес са правилни, утре не са.

А, разбира се, че Бери ще си ми викаш -  Aubergine 8)


*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #51 -: Юни 24, 2009, 23:46:49 pm »
Тук сме бе Мари, някой в увеличен състав даже :lol:
Да ти е жива и здрава принцесата :D

Аз днес съм щастлива, ей така, много дребни хубави нещица ми се събраха и ми е едно весело на душата, леко ми е, иде ми да полетя чак...

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #52 -: Юни 25, 2009, 01:08:22 am »
Аз достигнах до гениално прозрение - най-голямото щастие на света е детето ти да се наяде, да се изсере и да наддаде.
Всичко останало са бледи въжделения и проблеми.
А, Берката, предстоят ти още въжделения и проблеми - кога ще седне, изправи, проходи, гука, започне да яде пюрета, и прочие , прочие...Та ти си видяла само върха на айсберга, а колкото повече време минава, толкова повече неща откриваш и за още толкова се притесняваш. Но най-важното е Чефито да е здрав, всичко друго ще си дойде по реда.

Марито, ЧРД на Али. Станала си е  досущ мома-англичанка. Да ти е жива и здрава и много да те радва. И ако не те затруднявам много, метни на лични рецептата на тортата, че ми се мъдри нещо да правя сама тортата за втория рожден ден. Тез хубави фигурки ти ли ги прави, или ги купи?

П.П. Някой някъде да е виждал  детска къщичка за игра за двора  на поносима цена от 200-250 лева?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #53 -: Юни 25, 2009, 01:27:06 am »
Аз достигнах до гениално прозрение - най-голямото щастие на света е детето ти да се наяде, да се изсере и да наддаде.

това е основата на пирамидата. после надграждаш с нови въжделения. да те остави поне за 10 минути на мира, примерно...

лейди, в последната брошура на Хиполенд имаше някаква къщичка за около 180 лв.
« Последна редакция: Юни 25, 2009, 01:28:40 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #54 -: Юни 25, 2009, 01:57:00 am »
Мари, честито на порасналата Али.
Лейди, в Метро преди време също имаше около 150 лв бяха.
Понеже ще пътуваме около 4-5 юли към Китен, та някой знае ли за мед.център някъде там - Приморско може би... Китен едва ли!?!?!
На някаква реклама чух, че на Дюни имало нещо такова, ама дали става за пришълци, в смисъл като не почиваме там, дали ще ни обслужат (ако недай си Боже се наложи).
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #55 -: Юни 25, 2009, 02:07:58 am »
Marie, честит рожден ден на дъщеричката!
Ние вече сме на 3 месеца и продължаваме да не пием вода.За кратко прояви интерес към чай от анасон преди седмица, когато беше много горещо.Оттогава обаче отново не иска нищо друго освен кърма.Затова и не ползвам шишета, но иначе имам на авент и се ядосвах, че тече и не може да се транспортира.Сега вече знам цаката :lol:.
Някой има ли проблем със смучене на ръцете като моя.Лапа си целите юмручета, аз давам бибата, той плюе и лапа ръцете.Така може да продължи и до 15-20мин.Дори и биберона да засмуче целия се плюнчи и се получава мокро петънце на чаршафчето.Постоянно сменям чаршафи.Преди слагах калъфчица, която да сменям по-лесно, но той си пъха ръчичката отдолу и налапва нея.Всъщност лапа всичко до което се докопа.Не смея да го завия и да ме няма в стаята.Направо не знам. 8O
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #56 -: Юни 25, 2009, 02:11:42 am »
нещо напълно нормално за вашата възраст, споко  :D
Преслава заспива гушната с плюшен Йори и завита през глава, като заспи я отвивам- такъв му е навика на детето, оставям я така да заспива, иначе има истерия до посиняване
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #57 -: Юни 25, 2009, 02:53:32 am »
Жорко спи в чувалче от съвсем малък и така нямам проблем със завиване и отвиване.Сега като се върнем в БГ на жегите,не знам как ще бъде,защото за чувал не става,а той досте се върти през нощта.Иначе заспива с моята пижама.Слагам го в легълцето,давам бибата(ползваме я само за заспиване) ,давам пижамата ,целувам,казвам "лека нощ" и излизам. :D
Жоржи днес му беше минала цицинката и само раничка имаше,а вчера така страшно изглеждаше.

Мари,прекрасна е рожденничката - да ти е жива и здрава!А тортата е разкош - браво на теб!
<br />
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #58 -: Юни 25, 2009, 11:32:30 am »
Мари, да ти е жива и здрава рожденничката!:) А тортата е страхотна, завиждам ти за уменията! ;)

Ние изкарахме тежка нощ. Температури, ревове, пиене на мляко и вода, обръщане от гръб по корем и обратно и така от 2 до 3.30(като заспа трудно в 12), в 6.30 беше втора серия и сега в 9 се кротна и заспа. А в първа серия и Елена се събуди с мрънкане и тя се нареди за мляко... И от цялата работа стигнах до извода, че третия ден и третата нощ от проявата на варицела са най-тежки. Тогава избиват най-много пъпки и децата вдигат температура, поне и при двамата беше така.

_Elfita_, нормално е да лапа всичко и  да се лигави на тази възраст.
А за завиването през глава, не мисля че ще се задуши бебето, то все пак има инстинкт за самосъхранение. На съседите момченцето беше на около 2 месеца когато отидохме да го видим и то спеше заринато с дрешки и одеалца през главата и майка му каза, че той така си се зарива и заспива. Моя хайванин пък спи по корем от двумесечен, като в повечето случаи главата му е забита в чаршафа. На кенгуру като го нося също си забива главата в мен и по тоя повод който ме срещне все ме пита нямало ли да се задуши. Върхът беше миналата седмица, когато чакайки на светофара, една баба се скъса да ме моли поне за малко да съм му обърнела главата, че да подишал. И обмислям да си сложа надпис на кенгуруто, "бебето няма да се задуши". ;)

Лейди, и в Джъмбо 100% ще има такава къщичка на прилична цена...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #59 -: Юни 25, 2009, 11:49:55 am »
Гери  :bighug: ще мине и това, дано да е по-бързо
Стефания спи по корем от 20тия ден и нямаше сила, която да я накара да спи по различен начин
чак след годината почна да сменя позите, но и до ден днешен спи предимно по корем
А за тортата и аз съм възхитена, браво на Мари
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит