0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #100 -: Юни 27, 2009, 15:42:33 pm »
Ами как да не го будя,нали не трябвало да минава повече от 4 часа през деня?
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #101 -: Юни 27, 2009, 16:31:43 pm »
Не го буди, след като не се буди сам, значи не е гладен. Моите и аз ги махах от гърдата, ако са повече от 20мин, иначе за 10-15 се нахранваха. Ако стоят повече време просто ме ползваха за биберон.
:good_post: :good_post:
Първото си дете така го будех насила и му прецаках режима,че после до 2 години няма заспиване.И Митко сега се буди само в 3 през нощта от което съм доволна че детето само си се отказа от едното хранене.
« Последна редакция: Юни 27, 2009, 16:35:10 pm от parsi »

*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #102 -: Юни 27, 2009, 17:40:25 pm »
Бърз въпрос, запарка от кора на нар, може ли да се подслажда?
Тонино отново е с ангина и май пак ще пие АБ, аман, аман, аман... :x :x :x
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #103 -: Юни 27, 2009, 18:56:10 pm »
На нас по-малко от 30-40 мин. хранене не ни мърда. Но тя повече пъти спира за по няколко секунди и после пак продължава. Махам я от гърдата като видя, че тя няма против иначе е голям рев докато я върна. Знам, че това време е много, но тя сама си го определи. Постепенно влизаме в ритъм и за честотата на кърменето - вечер на по около 4 часа, през деня още се колебаем между 2 и 3 часа, но поне нямаме вече хранения на всеки час.
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #104 -: Юни 27, 2009, 20:52:53 pm »
Бърз въпрос, запарка от кора на нар, може ли да се подслажда?
Тонино отново е с ангина и май пак ще пие АБ, аман, аман, аман... :x :x :x
Мисля че може да се подслажда,не виждам на какво би попречила захарта.
Защо не опиташ да намажеш налепите с мед объркан със сода бикарбонат и да избегнете АБ?При ангината зора е да се спукат налепите,след това температурата спада.Дано малкия юнак бързо да оздравява!
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #105 -: Юни 27, 2009, 22:42:49 pm »
Перденце,понеже обърнах внимание на думата ПАК с ангина синът ми правеше много ангини докато не му направихме микробиология на гърлен секрет и не се оказа с бета хемолитичен стрептокок и антибиограмата показа резистентност към много АБ. Като го излекувахме се отървахме :).

Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #106 -: Юни 28, 2009, 00:22:25 am »
Перденце, четох те и в темата на Бърди и наистина се чудя вече къде ти е душата :(

Давала ли си на Тони друг път запарка от кора от нар? Не е толкова лоша на вкус, особено като изстине. Макар че не мисля, че има някакъв проблем, ако го подсладиш - в крайна сметка това е вид чай. Два пъти съм варила на Тодор, когато имаше проблеми, много го пиеше, без захар (просто, защото не съм се и сетила да му сложа). И тогава май не успях да пиша, но съм много доволна от тази кора от нар.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #107 -: Юни 28, 2009, 02:20:25 am »
Аз като си правя за мен, слагам. Иначе ми е малко гадно.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #108 -: Юни 28, 2009, 03:42:07 am »
Перденце, дано по-бързо се оправи малкия герой!
Аз да споделя също премълчавам някои неща пред педиатърката.Имат някак си много началническо поведение.Аз си трайкам- мерят, теглят, изслушвам и после сама преценям.Така спестих на детето си мазане на лицето с мощен кортикостероид, даване на прахчета за разстройство 3 дни, без да има нужда.Ако се замисля сигурно има и други случаи вече.А  и на кожен лекар в диспансера ме пратиха веднъж- гола вода.Такава рецепта, че нямам думи.Когато е необходимо се консултирам с друг лекар, на когото вярвам и това е.
Първия и втория месец качихме по килограм и нещо, третия - 800гр., до миналата седмица се кърмихме в 3 през нощта.Хич не ми  пука, че не трябвало, не мога да гледам как детето реве от глад.
Моето мнение е, че бебетата не плачат "без причина".
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #109 -: Юни 28, 2009, 15:32:24 pm »
И ние още имаме нощно хранене около 4 сутринта и 6 хранения за деня. Пробвах няколко пъти да я лъжа никъв ефект рев, носене на ръце и пак се стига до кърмене. В крайна сметка вместо да я мъча и да си разтройвам съня предпочитам да и дам да суче и да сме спокойни и двете :-) Въпреки че имам усещането че не е толкова гладна нощем, колкото търси как да си успокои от зъбоникненето.  :D


*

    Aubergine

Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #110 -: Юни 28, 2009, 17:50:13 pm »
Продължавам да храня нощем, след една безумна нощ, с която обърках и детето и режима му - успахме се дружно накрая и после до обяд не мога да го събудя за хранене.

Обаждах се на педиатърката, че чувам някакво хриптене, сякаш от носоглътката, ама било нормално. ?? Не разбрах кое му е нормалното, обясняваше ми за някакви секрети, които се стичали и сухота на носоглътката..
Попита ме спирам ли с храненето в 4:00 - излъгах, а тя вика "айде, че да спираме и храненето в 1:00"
 :lol:
Ама що изобщо го храня това дете?

Кога започват да се заглеждат бебетата? Моето реагира само на светлина. Взима се предвид коригираната възраст, нали? Защото теоретически Чефето не е роден още. :?

Аз май се превърщам в класическа параноична майка, това не ми харесва и ще трябва да взимам мерки, лошото е, че не знам какви. Не мога да допусна, да съм нещо, от което съм се ужасявала винаги.
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #111 -: Юни 28, 2009, 18:00:04 pm »
Продължавам да храня нощем, след една безумна нощ, с която обърках и детето и режима му - успахме се дружно накрая и после до обяд не мога да го събудя за хранене.

Обаждах се на педиатърката, че чувам някакво хриптене, сякаш от носоглътката, ама било нормално. ?? Не разбрах кое му е нормалното, обясняваше ми за някакви секрети, които се стичали и сухота на носоглътката..
Попита ме спирам ли с храненето в 4:00 - излъгах, а тя вика "айде, че да спираме и храненето в 1:00"
 :lol:
Ама що изобщо го храня това дете?

Кога започват да се заглеждат бебетата? Моето реагира само на светлина. Взима се предвид коригираната възраст, нали? Защото теоретически Чефето не е роден още. :?

Аз май се превърщам в класическа параноична майка, това не ми харесва и ще трябва да взимам мерки, лошото е, че не знам какви. Не мога да допусна, да съм нещо, от което съм се ужасявала винаги.



Споко Бери и добре дошла в клуб параноична майка  :wink: :lol:

За хриптенето на детето заведи го да видят, така ще се успокоиш /евентуално/.

Храни си го на воля, когато пожелая, моят син така го побърках с това оводняване, че се чудих защо се дере това дете.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Aubergine

Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #112 -: Юни 28, 2009, 19:23:48 pm »
Споко Бери и добре дошла в клуб параноична майка  :wink: :lol:
А не, не съм добре заварила! :)
Да го заведа, но къде, нали педката го преслуша в четвъртък и всичко било наред.
А на теб доста ти се е събрало, пожелавам ти да се оправя Тонино по-скоро!
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #113 -: Юни 28, 2009, 19:40:58 pm »
Зори, благодаря ти много за предложението за бънджито, много мило :D но недей да се товариш сега и с бънджи от Белгия, ще му търсим някое да му купим на Марти :D
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #114 -: Юни 28, 2009, 20:57:06 pm »
Много ми е чудно - бебе на 1 месец, при това родено преждевременно да се маха нощно хранене... Храни си го и не се тормози. Моите до преди месец си ги хранех стабилно през нощта, сега първо предлагам чайче, ако не искат и продължават да скимтят - мляко. На 2 месеца като ги пробвах да махам нощно хранене, 1 месец не спахме и четиримата, защото по цели нощи ревяха докато не им дам да ядат. И какво стана накрая, разбутах им съня и не можахме до годинката да се научим да спим по цели нощи, а се будиха само по 2 пъти преди това.
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #115 -: Юни 28, 2009, 21:47:28 pm »
Перденце, да оправяте бързо Тони. Наистина може да пробваш това със содата и с меда. На мен са ми прилагали такава процедура като малка, само че с нишадър... или с клеева тинктура.
Бери, характерна за този период е така наречената задна хрема /ринит/ -  прихъркват през нослето, понякога и през устата, щот още не са наясно кое за какво е. Питай да не е това.
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #116 -: Юни 28, 2009, 21:55:22 pm »
Бери, Алекс е роден почти 2 месеца по-рано. Седя в болница 45 дни и през цялото време го храниха на 3 часа денонощно. Както знаеш недоносените минават няколко прегледа, половината от които за мен са просто наложителни и всички лекари с които говорих за нощното хранене, ми казваха да го храня.
Реших, че няма да го спирам аз, а ще чакам сам да се откаже, така и стана. На 4 месеца отказа храненето в 1ч., а на 5 месеца се отказа и от храненето в 4ч.
Много ми е странно това, че те съветват да го махнеш и то при положение, че детето си го иска.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #117 -: Юни 29, 2009, 01:55:16 am »
Бери, щом те притеснява похъркването консултирай се и с друг лекар.А преди това може да опиташ с физиологичен р-р.Аз в началото често слагах на Тошето в нослето, така секретите се разводняват и се стичат назад по-лесно.Бебетата не могат да отхрачват -  те или поглъщат секретите или ги повръщат.
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #118 -: Юни 29, 2009, 02:06:22 am »
Все си мислех, че като дойде лятото идва и края на болестите.
Явно си е баш обратното  :?
Хлапето е от вчера с ангина. Педиатърката е в чужбина, заместничката почива през уикенда (и по-добре, че хич не я бива в диагностицирането), а частния педиатър казва бактериална ангина - децата лесно изстиват и от там грижи като нашите - висока температура и много болно гърло  :?

Бери, за похъркването - напълно е възможно да е нищо.
Никак не е редно да си обменяме диагнози, както казва Мели.
Ако си притеснена, обаче, можеш да пуснеш на детето микробиология.
Специално при моя син се оказа стафилококова инфекция от родилния дом. А, знам че е от там, защото и аз трябваще да се лекувам от същото.