0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #60 -: Юни 25, 2009, 12:08:42 pm »
Гери, да минава бързо и това изпитание за децата!
Стефкеее, ти си знаеш ...   :bighug:
Бери, после ще ти се иска да поспи още малко детето.  :wink:
Мари, да ти е жива и здрава порасналата мома! И добре си се завърнала тук.

Който ще ходи в Китен на почивка да си купи задължително репелент срещу тамошните комари! През 2007-ма ходихме с Дани там, от тия гадове нямаше спасение вечерно време. Доколкото знам има рехабилитационен център за отслабване, а по главната /тогава/ имаше 2-3 аптеки.
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #61 -: Юни 25, 2009, 12:15:33 pm »
В Китен има и лекарски кабинет близо до пощата на главната улица на един ъгъл. Мисля че работеше до 19ч. (поне така беше преди 2 години).
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #62 -: Юни 25, 2009, 12:18:45 pm »
Елфита, ако съм разбрала правилно - на три месеца и на кърма - тогава не му трябва вода, засега. То кърмата в началото (предното мляко) е с такъв състав, че задоволява чудесно жаждата и нуждата от вода. За лапането на юмручетата - и ние бяхме така, вече поотмина.
Зори, и Марти спи с торбички от раждането си, за лятото сме си купили една с дебелина на чаршафче - потърси такава за БГ.
Мари, привет :D

Да ви питам нещо - ползвали ли сте столче - бънджи, или както там се казва - дето се закача на вратата и детето подскача. За каква възраст е подходящо и какво да търся? Марти умира от кеф да подскача като го държиш и се отблъсква от скута на държащия го, но е доста уморително за ръцете :lol:
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #63 -: Юни 25, 2009, 15:05:24 pm »
Бризче, ние сме с такова бънджии, просто невероятно спасение ми е това. Няма нещо което да харесва повече от него. В проходилката повече от 10 мин. не изкарва, но в бънджито пищи от кеф. Нашето бънджи не е от типа столче, а като гащи, но работата е същата. И ние сме така като го държим на ръце, само подскача и точно след 2 мин. съм със скапани ръце.
Аз в бънджи и  проходилка го сложих след като направи 8 месеца.

« Последна редакция: Юни 25, 2009, 15:15:56 pm от Mary »
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #64 -: Юни 25, 2009, 15:28:18 pm »

Ааа, и да се ожени за правилния човек,

Е сватя, затова ние двете с тебе сме спокойни отсега :lol: :lol:
Зет ти празнува в две части, бабешката мина, детската предстои. От вчера като питате Никола какво работи мама, детето отговаря "Краде по трамваите".
Познайте кой го научи ммммуууааааахахааа osi_4
В очакване ....
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #65 -: Юни 25, 2009, 16:41:51 pm »
FreshBreeze ,Жорко много обичаше да скача с такова.Ако искаш,мога да ти дам нашето на заем,докато ви е интересно,че Жори вече е голям.Обаче ние се то ни е в Белгия и мога чак средата на юли да ти го дам,като се върнем.
<br />
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #66 -: Юни 25, 2009, 16:50:38 pm »
Мари, страшна торта, браво на теб!

Гери, бързо да оздравявате!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Aubergine

Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #67 -: Юни 25, 2009, 16:53:22 pm »
Чефето удари трите кила. 8) Даже 100 гр отгоре. Според моята везна - 3120, ама да не издребняваме :)

Бяхме на консултация /написах ЖК!/..
Овикаха ме, че не съм спряла нощното хранене.
Овикаха ме, че ме мързяло (!) да го кърмя.
Овикаха ме и че не съм му давала вода.
Сега ми е терсене. Като попитах какво да правя, като детето реве от глад ми казаха да го хвърля през прозореца - хаха, колко смешно.
Откъде знам аз, че реве от глад, какво разбира то, че да реве от глад.
Бе аз ли съм ненормална или не съм попаднала където трябва?
Досега педиатърката идваше в нас, за пръв път ходим при нея и ми стана много неприятно от това овикване.
Иначе детето се развивало много добре. Странно как, с такава некадърна майка, дето не слуша педиатрите.
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #68 -: Юни 25, 2009, 17:22:17 pm »
Лелееееееее, при такова отношение на твое място бих сменила педиатъра. Освен ако не е много добър диагностик де. В такъв случай им казвай Да, да, пък си прави каквото си знаеш и каквото ти идва от вътре. Направо не мога да ги разбера какво толкова напират децата да не се хранят нощем. Какво им пречи на тях?
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #69 -: Юни 25, 2009, 17:53:33 pm »
Мен пък в педиатрията ме навикаха защо съм го била кърмила постоянно. Режим трябвало за това дете. Същата работа за нощното хранене и за водата. Да не съм била залитала толкова по СЗО... :? И до днес човека яде два пъти през нощта.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #70 -: Юни 25, 2009, 18:07:10 pm »
бе на мен ми казаха, че само циганките кърмели толкова /Стефания беше на 8 месеца/ и заради кърменето щяла съм да имам "свиркащо" дете и че съм некадърница, защото на 8 месеца не е яла попара и отказвам да й давам млечна кухня- лекар в 1ДО в града ни
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #71 -: Юни 25, 2009, 20:15:19 pm »
Като бяхме в България през 2007 година с малките се наслушах на толкова много глупости от местните доктори, че още ми е останал горчив привкус престоя в България
:(
Същото беше и миналата зима, Боби беше с тежка кашлица, голямо изпитание беше значи

То и тукашните доктори си имат проблеми ;), ама пак някак по-друго, по съвременно...

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #72 -: Юни 25, 2009, 20:33:32 pm »
От вчера като питате Никола какво работи мама, детето отговаря "Краде по трамваите".
Познайте кой го научи ммммуууааааахахааа osi_4
Ей, Фуси, винаги с удоволствие те чета, но този път направо не мога да спра да се смея. :lol: :lol: :lol:
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #73 -: Юни 25, 2009, 20:58:46 pm »
Ау мързел такъв, Бери, че и жадно държиш детето :)
Колко е наддал зетя?
На тая й кажи, че детето не знае, че след един час си решила да го храниш, защото е малко още. Децата реват от глад, защото изпитват физическа болка от това, защото не знаят дали изобщо ще ядат - инстинкт, ако тя може да му обясни на детето да спре да реве, щото след 2 часа ще го храниш - да се пробва. Те да не са като нас да знаеш, че има нещо в хладилника и е въпрос на време да отидеш и да го изядеш.
*

    Aubergine

Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #74 -: Юни 25, 2009, 21:07:20 pm »
Мен пък в педиатрията ме навикаха защо съм го била кърмила постоянно. Режим трябвало за това дете. Същата работа за нощното хранене и за водата. Да не съм била залитала толкова по СЗО... :? И до днес човека яде два пъти през нощта.
И каква е процедурата - правиш си каквото знаеш и на следващия преглед лъжеш най-нагло в очите ли?
Мен това ме тормози, искаше ми се някак чисти отношения лекар-пациент.
То е ясно, че няма да има напасване на 100%, ама да ми се вменява чувство на вина - няма да стане.

Доньо, наддал е 800 гр. от раждането. Било много, щото съм му била увеличила манджата и съм го помпала и щял да стане тлъст. Сигурно, не споря!
Изобщо според нея трябва да отглеждам зеленчук или по-скоро тамагочи - да не му обръщам внимание като реве - ама как да стане тоя номер? Мен не ме дразни, само ми е жал.
И как да си втълпя, че ревящото създание е толкова тъпо, че не знае за какво реве? Щото според нея е точно така.

*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #75 -: Юни 25, 2009, 21:14:45 pm »
Бери, не си го слагай на сърце тоя разговор, ама изобщо. Другия път кимаш разбиращо, усмихваш се и я пускаш покрай ушите си :lol:
800 гр. за първия месец е абсолютно нормално, моите госпожици и двете първия месец наддаваха по 1250 гр. и 5 см., ами далеч са от тлъсти :lol:
Аз не съм си оставяла децата да реват, щото видиш ли се "глезят, нищо им няма да си поплачат". Сърце не ми дава да слушам бебешки плач, така че гушкам, разнасям...
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #76 -: Юни 25, 2009, 21:23:18 pm »
Не е много ! Моите в началото наддаваха по кило и нещо! Той е роден по-рано все пак и сега му е най-бързото наддаване. Споко, супер си върви момчето. Не им се връзвай :) Нацелувай го от мен  :)
*

    Aubergine

Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #77 -: Юни 25, 2009, 22:26:06 pm »
Стефей, и аз не мога да го оставя да реве. Но явно не трябва да запушвам с храна ревящата уста, а с гушкане.

Бе  шлифовка ми трябва, но е ясно, че няма да попадна на педиатър, с който да съм в изрядна колаборация.
И ме подтиска мисълта, че трябва да я лъжа.
Както и да е, благодаря ви, че сте съпричастни!
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #78 -: Юни 25, 2009, 23:44:45 pm »
Виж сега, плача от глад е различен от този, който просто иска гушкане, така че ще се научиш да ги различваш, спокойно. А ти си го гушкай, ако и с гушкане не се успокоява, значи или е гладен или посран :wink:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #79 -: Юни 25, 2009, 23:52:10 pm »
Стефей, и аз не мога да го оставя да реве. Но явно не трябва да запушвам с храна ревящата уста, а с гушкане.

Бе  шлифовка ми трябва, но е ясно, че няма да попадна на педиатър, с който да съм в изрядна колаборация.
И ме подтиска мисълта, че трябва да я лъжа.
Както и да е, благодаря ви, че сте съпричастни!
Берката, за лъженето - лъжеш. Намираш си някак  златната среда. Докъм 4-5 месец ще я намериш.
Но тая педиатърка, ако питаш мен не е кой знае какво.
Една от причините да сменя първата такава: Детето ми се роди доносено , но със сравнително ниско тегло 2600. През първия месец с изключително кърмене наддаде 800 грама. Тя го обяви за сумист. Не ми разрешаваше в третия месец малко повече - с 20 или 30 милилитра определената за съответния месец доза на изцедена кърма от 130, 140 или прочие милилитра, а детето се скъсва да реве...