0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #20 -: Юни 23, 2009, 13:28:14 pm »
Здравейте,
не съм доволна от авентските шишета - млякото се разлива от тях, като го разбивам. Аз и от бибероните не съм доволна, но там вече сигурно важи приказката за кривата ракета.. Няма случай, да не му тече от ъгъла на устата по малко мляко.. Без значение дали е 1 или 2 биберонът.
Та препоръчайте ми друга марка?

Бери, за да не се разлива мляко, трябва отворът на биберона да е точно в средата на капачката, докато разбиваш, там си има лека вдлъбнатина, особеност на Авент е. Иначе шишетата Нук са със съвсем различна, анатомична форма на биберона, може да са му по-удобни на малкото ми адашче.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #21 -: Юни 23, 2009, 13:33:23 pm »
Бери, явно трябва да смените няколко марки шишета, за да намерите това, което ще се хареса на малчо.
И ние бяхме така: първо Авент (не му харесаха), после Камера (в един момент реши, че не ги иска вече), Тommee Tippee ... останахме на Tommee Tippee и до момента.
*

    Aubergine

Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #22 -: Юни 23, 2009, 13:40:43 pm »
Мармотче, искаш да кажеш, че проблемът е изцяло в моя телевизор, ли? Е бива ли да съм толкова зле.

А, Блек роуз, и аз ги загледах тия шишета, би ли ми обяснила доколко функционален е диспенсъра за сухо мляко?
Иначе не мисля, че не си харесва шишето. Яде си без ядове, но винаги му тече отстрани по малко.
Ще взема да поръчам едно шише Тommee Tippee, да го пробвам..
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #23 -: Юни 23, 2009, 13:54:16 pm »
Явно не съм те разбрала правилно, извини ме.
Понеже каза, че не си доволна и от бибероните, и си помислих че малкия не ги харесва  :)
Щом теча е проблема, явно трябва да обърнеш внимание на обясненията на Мармотчето.
Ако се оправят нещата, няма нужда да поръчваш, след като Стефко си харесва шишето и биберона  :D
Единственото нещо което не ми харесва, аз и в друга тема го споменах, че всяко шише (независимо колко ml е) се продава с първи  номер биберон. В началото е добре, но когато е време да се мине към втори или трети номер, така си седят неизползвани единиците. Нямам поглед върху диспенсъра, не съм взимала.
« Последна редакция: Юни 23, 2009, 13:58:37 pm от Black_rose »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #24 -: Юни 23, 2009, 14:04:26 pm »
Авентските шишета си имат цака!

за да не се разлива, докато тръскаш шишето, се прави следното - завиваш белия пръстен добре, след това леко го отвиваш (на четвърт оборот) и отново го завинтваш докрай. така не се разлива.
това ноу-хау съм го споделяла и преди, като се оказа, че и други майки са направили същото откритие.

иначе, логопедката на Пумпелина препоръчва анатомичните биберони на Нук.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #25 -: Юни 23, 2009, 14:29:40 pm »
Ани, тук вече е слънчево  :D Ако имаш желание, можеш да се обадиш за разходка в морската или плаж. Ние всеки ден сме по улиците.
За шишетата - с Авент сме и ние. Бери, когато разбивам, държа здраво капачката към шишето, иначе и тя е пълна. Просто се разхлабва от употребата (от 4, 2 са по-хлабави). А за стичането от устата, няма спасение. Независимо от какво шише пият, ако е с повече дупки биберони, си тече. Дърпат яко и не успяват да преглътнат всичко. Слагала съм биберони на Чико - 1,2,3 комбинираните, с тях е малко по-добре работата, но като пият от 1цата. Обърна ли на повече пак са мокри. Слагаш тензухена пелена под шишето да попива и това е - за 1 година друг вариант не намерих.
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #26 -: Юни 23, 2009, 15:16:58 pm »
Патладжанче,аз съм с шишета и биберони на Нук и съм много доволна.В смисъл,не че съм ползвала много шишетата,защото както бяхме на добавка се заинатих и рекох че ще кърмя :),но и първото дете съм си отгледала със Нук.Единственото по хубаво на авентските залъгалки е че не са толкова извити към бузите и не оставят следи и на шишетата че като го обърнеш не се разлива в капачката а тези на Нук всеки път трябва да им слагаш тапичката :?.
Айде че станах Мара подробната,да не досадя... :D

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #27 -: Юни 23, 2009, 16:21:44 pm »
Хубава седмица и от нас!

Гери, не се притеснявай, и да сте ни заразили ще я изкара, кво толкова :D
Аз я следя и от преди, че Андреа на Теоха беше с Варицела, а бяха контактни,
така че споко :D
Дано леко да я изкара Стефко.
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #28 -: Юни 23, 2009, 16:33:42 pm »
Здрава и по-малко дъждовна седмица и от нас!

Аз май приключих с кърменето, а Тодор също като кака си тачи повече Нук, отколкото Авент. От техните биберони направо му се гади, такива физиономии прави. Залъгалката му също е Нук.
Вода пие с неудоволствие, но в жегите завчера е изпил има-няма 100 грама. :? Предния понеделник му поставиха Пентаксим и вечерта вдигна температура. На другия ден държеше около 37,3-37,6. Няма бучка на крачето, но си беше кисел. Тъпче ръцете в устата, отдолу са се заформили ... 8)
*

    Aubergine

Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #29 -: Юни 23, 2009, 16:54:15 pm »
Много ви благодаря за "цаките" - успях да си нахраня детето без да зяносам мляко! И  шишето не пропусна, и от устата му не тече -  не знам второто доколко общо има със завиването на биберона, но е факт.

Засега ще остана с Авента, че бая шишета имам и не ми се сменя нацяло ареснала, но ще имам предвид и Нук.

 Залъгалка? Това защо и откога?
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #30 -: Юни 23, 2009, 18:25:40 pm »
Да се похваля - Мони е добре, спадна отока, даже този следобед го пуснах на ясла, че трябваше да синхронизирам работата в офиса.
За беда в други групи в градината има коклюш и варицела - дано ни се размине за петте часа престой :(
Мислех си днес... Утре ставам на 33. Майка ми роди второто си дете на 33 години и всички в Свищов смятаха, че е много възрастна. Имало е случаи, в които взема сестра ми от детската градина и чува лелите как викат:"Жени, ела, баба ти е дошла" 8O
Пък аз се чувствам толкова млада :D И ще съм баба, дай боже, най-рано след 20 години :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #31 -: Юни 23, 2009, 19:19:56 pm »
Ани, дано ви се разминат болестите.
И аз често взех да изпадам в такива размисли, да си призная. Живи и здрави само да са ни децата, пък каквото има да стане, ще стане.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #32 -: Юни 23, 2009, 23:22:39 pm »
Много ви благодаря за "цаките" - успях да си нахраня детето без да зяносам мляко! И  шишето не пропусна, и от устата му не тече -  не знам второто доколко общо има със завиването на биберона, но е факт.

Засега ще остана с Авента, че бая шишета имам и не ми се сменя нацяло ареснала, но ще имам предвид и Нук.
Залъгалка? Това защо и откога?
Е, след два месеца ще ти се наложи да ги смениш. Това дето Джамата го казва , си е точно така.
Лично аз на тази малка възраст използвах Чико със силиконов биберон. Чак след осмия месец минах на Авент. Сега само млякото пие от Авентско шише, а водата - от Камера.
Лично за мен хубави шишета и биберони са и Плейтекс.
За залъгалката - дадох , защото по време на коликите се успокояваше с нея. Ако можете да минете без нея по-добре. Но почне ли да бута палец, по добре залъгалка - от нея по-лесно ще отвикне, отколкото от навик с палеца.
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #33 -: Юни 24, 2009, 00:58:49 am »
За залъгалката - дадох , защото по време на коликите се успокояваше с нея. Ако можете да минете без нея по-добре. Но почне ли да бута палец, по добре залъгалка - от нея по-лесно ще отвикне, отколкото от навик с палеца.

Така, така Лейди  :)по-добре залъгалка. В тая връзка да се похваля днес Андрея заспа със залъгалката. От както коликите отминаха отказа да я използва и заспиването ни беше мъкааааа а и беше обърнала внимание на десния си палец .
Парси само топло при запушени каналчета!!!!!! Когато на мен ми се случи първия път беше много тежко и ми се наложи да ходя на физиотерапия.
И ние сме на НУК. Тези цаки с авентските шишета не ги знаех  :wink: и затова ги смених.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #34 -: Юни 24, 2009, 02:07:14 am »
весела седмица и от нас!

Ани,радвам се че се оправя очето на Монката и весело изкарване на морето!

Гери,дано му мине бързо и леко на Стефко!

Бери,капачките имат едно кръгче отгоре,трябва като затваряш да гледаш бибата да попадне в кръгчето.Ако е накриво ,се разлива.Те точно за това са хубави-не се разливат ,но трябва правилно да затвориш.Аз съм пробвала и други ,но Жорко се давеше с тях и останах само с Авент.
Моята приятелка е много доволна от тези Тommee Tippee.
Плейтекс и аз ги харесвам - имам чинийки  и чаши .


Моето диване от днес е с огромна цицина и рана на челото.След счупеното зъбче и цепната устичка миналата седмица,тази отново сме на бойното поле.Главата му издрънчала много силно на земята. :(Сега ми е едно притеснено.Този път пак с мъжът ми беше,че и със свеки.Мъжо направо му се ревеше,уж до него били...Ма и той е една хуна,не се спира за минута ви казвам.
<br />
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #35 -: Юни 24, 2009, 08:35:36 am »
Зори, споко. Това с дрънченето на главата при падане ми е до болка познато. По тази причина Вики си има почти перманентно рогче от лявата страна на челото - все на тази страна пада и все си е синьо и подуто там. Отделно на това в знак на протест "бие главички" на таблата на спалнята, на вратата, на пода ... По едно време бях се замислила да му купувам бебешка каска.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #36 -: Юни 24, 2009, 10:41:33 am »
Ани, радвам се за Мони, спокойна почивка и положителни емоции. Моята майка роди сестра ми на 32 години, татко беше на 33 /даже мога да кажа на 34, навърши ги 10 дена след раждането й/  :wink: сестра ми не се срамува от възрастта на родителите ни
Зет-че не им е седмица на астралните близнаци /Стефания и Жори имам предвид/  :?
надявам се скоро да нямате такива емоции  :hug2:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #37 -: Юни 24, 2009, 13:57:47 pm »
За шишетата - и аз на Авент нещо не ги харесах много, изключително доволна съм от шишенцата BeFree - системата им за колики е направена така, че като клатиш млякото, нищо не излиза, а ако не се използва системата, има транспортна капачка, която се слага върху шишето, после пръстена и биберона и капачката, разбъркваш (или транспортираш), махаш капачката и готово. От биберона пък никога не е текло мляко.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #38 -: Юни 24, 2009, 14:12:21 pm »
Уф, голяма драма с тия шишета, и аз днес купих едно на НУК да пробвам, че макар и рядко понякога се налага Ели да пие изцедена кърма, а диването не иска да пие от шише, голям зор. С Деси не съм имала никакъв проблем, ползвах само на авент, и сега така, но баба й казва че с голяма мъка й набутва млякото. Та вчера реших да пробвам и аз, такава драма настана - изпи 20 мл. и като се разрева, ама кански, ужас и плюе бибата и това е, дадох й да суче и доволна се наяде 8O Тя и на бибата не е превърженик, но сега ще пробвам с нук да видя дали ще има успех :lol:
*
Re: Лятно-дъждовна седмичка 22.06 - 28.06
« Отговор #39 -: Юни 24, 2009, 14:12:54 pm »
Честит рожден стара бабо  :lol: :lol: :lol: :lol:
Да си ни жива и здрава и все така красива

целувки от прабаба ти  :balk_104:
В очакване ....