0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Точно това си мислех днес, че съм напълняла...нз колко кг.

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Аааааааа,значи може и да е от това лечение напълняването. Е,поне да си имам оправдание. :wink:
Аз имах дълъг курс на лечение, промивки, лекарства, биопсии и не качих нито грам, така че според мен е от храната. :D
Може да е от нерви, стрес, както щете го наречете. Ако човек се опита да си върне психическото равновесие и си направи някакав режим с приятна за него, но не толкова калорична храна, не е трудно да си върне предишните килограми. Но никакво гладуване, хей :)
Mомичета искам да ви попитам дава ли се болничен след биопсията?
*
 :D, биопсията е най-обикновена манипулация тип - преглед. Трае от 1 до 5 минути.
Може да усетиш нещо, може и нищо. Ставаш и си тръгваш като след преглед, най-много една тънка превръзка да ти потрябва, а може и не :)

И не, не се дава болничен.

« Последна редакция: Март 24, 2011, 13:36:37 pm от Тара »
*
Честит празник,момичета!Дано всички ние чуем скоро благата вест!
Днес Д-р Стаменов ми се обади и каза ,че първата ми биопсията  е добре и само по време на стимулация ще се слага някакво лекарство.
Но аз забравих да попитам дали се налага втора биопсия преди опита ми,тъй като чакам одобрение от фонда чак юли,август и може би септември ще се прави.
Моля някой от вас ,ако знае нека ми отговори!Кога са ви правили последната биопсия-преди опита  или може и по-рано?
Благодаря ви предварително!
*
Момичета, ако знаете как съм се ядосала с моя фоликул. Правя проследяване в моя роден град, евентуално за биопсия. Само че фоликула не иска да се спука - станал е 25 мм и въобще не му пука, че аз имам зор. Не искам да си пропускам месеца. Страхувам се, че ще започне да търпи обратно развитие. Такива щуротии при ме не се случват - аз съм с висококо ЛХ и даже ги пукам преждевременно фоликулите. Пуснах хормонални изследвания на 24 март - ЛХ беше 17.84, естрадиола - 324, прогестерона - 0.18. Правих коремни преси и други физически натоварвания.
 Днес пак ще отида на преглед и просто не знам какво да правя. Много тъпа ситуация.
Дайте съвет!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Мира , февруари месец се оказах в ситуация - започна да намалява, обадих се на спешния, д-р Персенска каза да почвам 2*2 утрогестан -вагинално /деня на започване на намаляването, тя го отброи като 0/ и така да си записвам час за лекарство, биопсия, утрогестана после като отидох, ми казаха да го спра 2 дни след биопсия.
Аз съм с О около 10-11 ти ден, въпросния месец на 12- ти ден се отчете намаляване, и така се ориентирах, че има проблем, д-р Персенска отброи 12-ти ден за нулев, като и се обадих.

Не се притеснявай да звъниш, ако имаш съмнения.

п.с. бях чела преди време дневника на Литето, там тя описва ситуация, в която Ф. е нараснал и стои два дни без да се пука, била е по същото време за промивки в клиниката, били са и декапептил да го спукат, за да продължат с биопсията.

Обади се в клиниката. Успех.


« Последна редакция: Март 26, 2011, 11:11:17 am от Тара »
*
Тара - много ти благодаря - пак ме спасяваш!
Ще го видя днес какви ги върши фоликула и ще взема да звънна. Не искам да си пропускам месеца!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Хм, Мира кофти ситуация. Аз също задържах фоликул и ми дадоха дуфастон, той също е прогестеронов препарат както Утрогестана и може би ще последваш схемата на Тара знам ли. Бях чела някъде, че може фоликула да излезе доста упорит и дори с прегнил да не се спука.
*
 :lol: :lol: :lol:, Сладури, току що ми се обади д-р Стаменов, аз съм за нова биопсия


Сега се успокоявам с лошото момче  Аксел  Роуз , а довечера -  повече мавруд  :o
*
Оф - Тара. Съжалявам. Гадно е така. Ама какво да се прави. Вместо да ти се води акъла на по-късен етап, че е трябвало да направиш нещо, пък не си.
Аз имам три биопсии в началото на миналата година. После замразен трансфер - неуспешен. И сега д-р Персенска, преди старта на новото ин-витро иска контролна биопсия. И доста се чудих, дали да я зарежа тази идея. Ама не ми стигна кураж да го направя. И сега тази проклетия ме ядосва, че не се пука. Ако я наблюдавахме за пункция на ЕЦ - до сега да се беше гръмнала.
Стискам палци следващата биопсийка да е ок и да е последна! Иначе и аз снощи пийнах една ракийка - че бях доста бясна.
Не че сега не съм де! Довечера съм на преглед. Стискайте палци!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



И моята първа биопсия мина,не болеше въобще.Прави ми я док. Персенска,беше много внимателна и докато си разказвахме какво съм чела и какво са й разказвали на нея вече беше свършила.Сега след 4-5 дни ще се обадя за резултата.Дано всичко е наред
момичета, тези биопсии, както сигурно сами сте се убедили вече, нямат доказан положителен ефект, как така се съгласявате да ви "дерат" наживо, без да има доказана полза от това. Смело мога да кажя, че това се отнася и за последващите промивки и вливания на прескъпи препарати. Много ми е мъчно че по такъв обсебващ и болезнен начин се заиграва с най-съкровенното човешко желание - да има и отгледа детенце. Това всичко изглежда като опитити с човешки същества и техните съдби подмамени за нещо без сами те да осъзнават, че са обект на един експеримент, който отдавна е доказал своята несъстоятелност в научните среди на света.
съжалявам за "тежкия" пост, но отдавна ви следя и ми е много мъчно за това ня, което Ви подлагат, и от където прозира едбна ясна цел - събиране на пари.
Успех.
Решението да или не на биопсията има избирателен характер, самият д-р Стаменов ми е казвал "ти реши как да продължим, моето мнение е такова, а решението е изцяло твое". Не крия, че съм имала дерзания как да продължа, дали не даваме пари на вятъра, но при статус "неизяснен стерилитет" стреляш насляпо и борбата е трудна, защото не познаваме врагът.
 Много момичета от пишещите тук забременяха след биопсии, дали това е помогнало или не никому не е ясно, но шматкас постове като твоя объркваме, а не помагаме.
Мнението ми е изцяло лично и не цели да убеждава никого.
Решението да или не на биопсията има избирателен характер, самият д-р Стаменов ми е казвал "ти реши как да продължим, моето мнение е такова, а решението е изцяло твое". Не крия, че съм имала дерзания как да продължа, дали не даваме пари на вятъра, но при статус "неизяснен стерилитет" стреляш насляпо и борбата е трудна, защото не познаваме врагът.
 Много момичета от пишещите тук забременяха след биопсии, дали това е помогнало или не никому не е ясно, но шматкас постове като твоя объркваме, а не помагаме.
Мнението ми е изцяло лично и не цели да убеждава никого.
как ти ще решиш, това е абсолютна манипулация, защо самият док. няма доблеста да, но честно, без комерсиални причини, да изложи, но не устно, а в официален документ за пациентите-листовка напр., ползите и успеваемостта от този " велик" експеримент, още повече че това, конкрейтно, с биопсиите е отдавна преминала история от началото на 90-те години - науката трябва да върви напред, а не да доказва вече доказани положителни или отрицателни научни хипотези.
Може би не се изразих правилно, но ми бяха представени всички стойности на изследваните при биопсията показатели и промените, които са настъпли след проведеното лечение. Решението беше по-скоро дали да се доверя или да се откажа, лекарят изказа своето мнение и както вече казах го представи и нагледно.
По абсолютно същият начин можем да разсъждаваме и за други манипулации и лечения, ако решим да бъдем скептични. Например аз съм резервирана от това как някои имунологични показатели се повлияват от медикаменти например Омега3 или как качеството на Я се подобрява с хомеопатия. Лечението е субективно и след като има доволни и успели значи е ок.
*
Темата е много полезна на всички нас, които сме пациенти на клиниката и ни правят тези манипулации.  Ако някой иска да се спори "за" и "против" назначенията на докторите, предлагам да отвори тема.
Може би не се изразих правилно, но ми бяха представени всички стойности на изследваните при биопсията показатели и промените, които са настъпли след проведеното лечение. Решението беше по-скоро дали да се доверя или да се откажа, лекарят изказа своето мнение и както вече казах го представи и нагледно.
По абсолютно същият начин можем да разсъждаваме и за други манипулации и лечения, ако решим да бъдем скептични. Например аз съм резервирана от това как някои имунологични показатели се повлияват от медикаменти например Омега3 или как качеството на Я се подобрява с хомеопатия. Лечението е субективно и след като има доволни и успели значи е ок.
и ти как ги разбра тези показатели, като те се пазят в "строга секретност" от началото на този груб експеримент и не се дават никави документи на пациентите при положение, че те са си платили прескъпо за тях.
Темата е много полезна на всички нас, които сме пациенти на клиниката и ни правят тези манипулации.  Ако някой иска да се спори "за" и "против" назначенията на докторите, предлагам да отвори тема.
напротив, темата "биопсии, промивки и други процедури при имплантационни неуспехи" мапълно отговаря на повдигнятия от мен въпрос и тук въобще не става дума "за" или " против", аз говоря за абсолютната доказана липса на каквито и да е ползи от тези заигравки, прочем, много повече момичета са забременели в останалите клиники, където не се извършват тези простотии.