0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Моите резултати от биопсията не са добри. Аз явно съм от тези случаи, при които имунологичните изследвания са ОК, а има проблем при резултата от биопсията.
Това което разбрах, че следва при мен са промивки. Казаха ми да си запиша час на 7-8 ден от цикъла (аз съм с кратък цикъл от 26 дни) - в 2 последователни дни ще ми правят промивки (това вероятно по случай лошия резултат). После доколкото разбрах следим овулация и след което ще ми сложат лепило. И след това контролна биопсия. Дано съм разбрала правилно.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Съжалявам за лошия резултат mira_m66. Мисли позитивно.
Както казват по-добре е да се открият проблемите за да бъдат отстранени.
Аз също като теб нямам проблем с имунологичните изследвания, но имам проблем с биопсията.Трябва да се борим.  :bighug:
Момичета какви са тези промивки аз защо нямам?
Ходя 3-ти ден след овулацията за поставяне на лекарство и след още три дена правим контролна биопсия. Какво е това лепило за какво го слагат преди процедура?


*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Съжалявам за лошия резултат mira_m66. Мисли позитивно.
Както казват по-добре е да се открият проблемите за да бъдат отстранени.
Аз също като теб нямам проблем с имунологичните изследвания, но имам проблем с биопсията.Трябва да се борим.  :bighug:
Момичета какви са тези промивки аз защо нямам?
Ходя 3-ти ден след овулацията за поставяне на лекарство и след още три дена правим контролна биопсия. Какво е това лепило за какво го слагат преди процедура?

Лепилото се слага преди трансфера.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Момичета имам нужда от помощ :oops:
С д-р Персенска се уговорихме да направим биопсия този месец, като за целта тя предложи да си проследя овулацията в Русе, вместо да пътувам до София, и след като я таймираме точно, да и се обадя за по-нататъшни инструкции. Дотук добре, но днес ми е вече 19ти ден от началото на МЦ, а фоликула ми така и не се пукна - днес беше вече 27мм. Явно отивам към задържане (макар че доста рядко ми се случва). Според тукашния ми лекар няма проблем да продължа с фоликулуметрията - той смята, че все още има шанс фоликула да се пукне спонтанно, преди началото на следващия цикъл. И пак според него, няма проблем да се направи биопсията този цикъл. Моето скоромно мнение обаче е, че това е безсмислено - лигавицата ми няма да е "подходяща" и изследването ще е напразно.
Моля, кажете какво мислите. Някой правил ли е биопсия когато овулацията не се е случила по нормален начин и навреме?

П.П. Обикновено цикълът ми е 32 дни, а овулацията е на 17ти ден, през последната година не съм задържала фоликули, но пък преди това имам 2 лапарота заради кисти
*
Liteto , правят биопсии след прегнил, така че може би ще можеш да направиш биопсия  по-късно. Защо не звъннеш по телефона да попиташ?
*
Liteto, първата ми биопсия беше при такъв цикъл, който беше необичайно дълъг, овулацията беше на 25-ти ден. Но не исках да пропускам месеца и направих проследяване докрай и след това биопсия въпреки, че доктора се колебаеше дали да я правим при този цикъл. Незнам дали е заради това, че беше толкова дълъг, но биопсията не ми беше добра.
Liteto, особено след това, което казва fauna, лично аз бих изчакала следващия цикъл. Ако в този така или иначе нещата са "прецакани" по някаква причина, шансът показателите ти да са добри не е голям. А доколкото разбрах, те варират от месец до месец. Може другия път всичко да е ок и като направиш биопсията да се окаже, че не е нужно да губиш още време в помпи-момпи и др. под.
Успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Много, много ви благодаря за отговорите  :hug2:
Въобще му нямам доверие на тукашния ми лекар и затова разчитам повече на собствената си преценка, и на вашето мнение. Доколкото схващам нещата от прочетеното в нета, идеята на тези биопсии е да се изследва рецептивността на лигавицата в даден момент след овулацията, когато по принцип в природата по естествен начин се случва имплантацията. А при не-нормален цикъл (какъвто очевидно е моя текущ) изследването губи смисъл. Така или иначе - ще направя една последна фоликулуметрия в събота.
Притеснява ме обаче и факта, че това задържане въобще се случи - явно хормоните ми играят. Не съм ги изследвала след последния опит ... но сега се чудя дали е добра идея да пия за всеки случай месец-два противозачатъчни, и чак след това да направим биопсията. И без това чакаме одобрението от Фонда, което едва ли е стане преди лятото. Но и това ще го обсъдя с лекаря в събота. Как мислите - може ли да се направи биоспията в месеца веднага след спирането на противозачатъчните?
Liteto, те хормоните си играят по различни причини, случват се такива работи. Най-добре говори с док дали да пиеш противозачатъчни и ще се отрази ли на биопсията.
Имай предвид, че ако биопсията ти не е идеална, ще трябва пак следене на овулация, помпи, биопсии, резултати. Може пак да се окаже, че не са добри резултатите, което означава още един месец отлагане...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Литето,аз малко късно се включвам,но дано да съм ти от полза.
Този месец правих биопсия на задържан фоликул.Моята овулация е като при теб - на 17 ден.Фоликулът беше станал 29мм ,но пък лигавицата започваше вече да се променя и това което д-р Стаменов реши е да направим биопсията  като аз приемам утрогестан,един вид имитираме,че е настъпила овулацията.Но при всички положения трябва да се допиташ или до него, или до д-р Персенска.
*
me4kata, правилно ли те разбирам, че сте направили биоспията без да се е спукал фоликула ти? Просто сте нагласили лигавицата да е "подходяща"?

На мен ми е вече 20-ти ден днес, цял следобяд ме наболява корема "следовулационно" - тъпа болка, по-скоро тежест ниско долу, по средата и в ляво, където е фоликула. Утре чак съм на УЗИ, и ако докторите решат - биопсията ми може да е най-рано в неделя, на 22ри ден от МЦ. За съжаление не знам как ми е лигавицата - русенският ми лекар казва само, че е "много хубава" (разбирайте много дебела, обикновено над 14-16мм) и не я мери, нито коментира структурата и, но е факт, че на ембрионите не им харесва. Предполагам, че ще има проблем с показателите, така че май вече взех да клоня към това да я направим тази биопсия сега.
Но окончателното решение, разбира се, ще е на лекарите. Ще ви държа в течение как ще се развият нещата при мен.
*
А защо не ти бият един декапетил за да ти се спука фоликула.На мен миналата година след неуспешния опит по дълъг протокол два цикъла след това ми слагаха инжекция за да се спука фоликула и да се направят биопсиите,когато трябва. :?
*
Литето,
Правилно си ме разбрала.Приемах утрогестан,който го спрях в деня след лекарството.
Докторите ги интересуваше каква е лигавицата на матката и прецениха,че в моят случай може да се направи биопсия.
Дано все пак да ти се е пукнал упоритият фоликул  :D
*
Момичета искам да питам нещо. Много ли ще е фатално да отида за биопсия на 6-ти ден след овулация. Казаха ми на 5-ти ден. Обаче вече втори месец все се проваля (заради командировки). И сега се чудя какво да правя. Няма как да отида на 5-ти ден - абсолютно невъзможно. Но на 6-ти ден мога (овулацията ми беше в събота - единствено в петък мога да отида до София). Писна ми да я мисля тази биопсия, но ако е фатално ще отложа за следващия месец, макар че не се знае какво отново ще ми дойде на главата.....
И мен това ме интересува , не видях отговор...
ТА може ли биобсията да се направи на 6-ти ден ?
*
Моята биопсия се отложи за следващия месец. :balk_145:
Вчера, на 21ви ден от МЦ, фоликула ми беше вече 49.5 мм. Започнах прием на Дуфастон - 3х1 т за 7 дни. С началото на следващия МЦ би трябвало това чудо да се е спукало.
Надвам се следващия месец да мине без такива изненади и да направим най-после биопсията.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Аз искам да питам понеже правя "луфт синдром",което ще рече,че отделям фоликул,но той не се пука ,а прави фалшива овулация и се пука по време на цикъл.Та при това положение,може ли да ми се направи биопсия?
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Аз искам да питам понеже правя "луфт синдром",което ще рече,че отделям фоликул,но той не се пука ,а прави фалшива овулация и се пука по време на цикъл.Та при това положение,може ли да ми се направи биопсия?
Мисля,че не би трябвало да има проблем да ти се направи биопсия.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
me4kata благодаря за отговора.На 18.02. съм на преглед и доктора ще каже най добре какво ще правиме от тук на татък до следващия опит.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Такаааа,да приповдигна темата  :lol:
След 4 последователни биопсии,придружени с промивки и поставяне на лекарство,моята приятелка е бременна!!!!!
Така че ,момичета,няма да губим надежда,явно си има полза от тях!
Такаааа,да приповдигна темата  :lol:
След 4 последователни биопсии,придружени с промивки и поставяне на лекарство,моята приятелка е бременна!!!!!
Така че ,момичета,няма да губим надежда,явно си има полза от тях!
Това е страхотно!

Но, не мога да не попитам, :oops: стерилитет с неизяснен фактор ли беше при нея и имало ли е имплантация в предишни опити?