0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: поликистоза
« Отговор #180 -: Октомври 29, 2010, 19:16:42 pm »
radosttinka, приемам поправката за прегнила :)
:)

А за Прогестерона, той се изследва на 7 ден след доказана овулация, а ако няма такава, ясно е че ще бъде нисък. Ако не може да се стигне до овулация, след която да се изследва то няма много смисъл май от проверката му.

При мен беше нисък. По желание на еднокринолога го пуснах на 21 ден, даже бях на противозачатъчни, а тя каза "няма проблем"  8O, отчитам резултата като напразно дадени пари и число без никаква стойност.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #181 -: Октомври 29, 2010, 19:22:58 pm »
така си е radosttinka. Мен ме дразнят няколко работи в тази организация ендокринолог - гинеколог:
1. Специалистите и от двете области трябва да са наясно с яйчниците и хормоните, а моят опит сочи друго;
2. СПКЯ например обхваща и двете области, макар и да е по-скоро в сферата на гинекологията, но ако една жена има инсулинова резистентност гинеколог не може да предписва такива лекарства и съответно да следи състоянието от лечението.
3. Ако тестостеронът идва от надбъбречните жлези е много вероятно този факт да се пропусне от гинеколозите, защото те знаят само яйчници СПКЯ и точка.
Заради това се получава една въртележка, която за мен лично е много неприятна.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: поликистоза
« Отговор #182 -: Октомври 29, 2010, 19:37:04 pm »
Магдалена права си.
Много е трудно да се намери ендокринолог, който да разбира от АГ-часта и обратното АГ, за който и хормоните да са важни и да търси причини за ПКЯ-то и другаде.

А, съм сигурна, че ако док искаше да проверим Прогестерона щеше да след О, но като обяснявах това на ендокриноложката и това че съм на контрацептиви, тя все едно не ме чуваше... но за нея беше важно да го проверим. И после - " ами да той е нисък, ама то идва от влошената функция на яйчниците" :x
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #183 -: Октомври 30, 2010, 11:35:43 am »
Момичета,много ви благодаря за отговорите все пак внесохте малка светлинка в моят тунел :heartbeat:.Ще изчакам още малко и от другият месец ще започна отново с изледванията.Дори ще отида на друг АГ-но нз дали да му кажа,до къде съм стигнала или да почнем всичко отново просто да му споделя притесненията си,какво ще ми препоръчате.Наистина много ви благодаря.И пожелавам на всички ни в най-скоро време да видим така жадуваните 2 чертички. :bfp1:
Re: поликистоза
« Отговор #184 -: Октомври 30, 2010, 12:34:43 pm »
Имам още един въпрос-този месец,като ми дойде не стига,че ми какъсня с 3 дни но ми вървя 3дни и то само през деня,правих два теста, но бяха отрицателени.На какво може да се дължи това и дали да си направя пак тест.
*
Re: поликистоза
« Отговор #185 -: Януари 15, 2011, 21:01:11 pm »
Здравейте всички!
Аз съм нова във форума, трудно се ориентирам все още в темите. Та... Със СПКЯ съм, откакто се помня, поне от първия гинекологичен преглед си знам диагнозата. Цикъл още от самото начало не съм имала редовен никога. Два месеца ми идва, после няколко месеца го няма никакъв. Редовен е докато пия противозачатъчни, но все ми даваха странични ефекти и ги спирах. Наскоро имах проблеми с косопада, изследванията показаха високо ниво на тестостерона, предписаха ми "Диане 35", пих ги 6 месеца, цикъл имам редовен, но нищо повече. Сега се подготвям за инсеминация и съм доста притеснена, особено ако се стигне до оперативна намеса, защото съм чувала, че кистите обикновено пак се появяват... Не видях мнения по този въпрос, ще се радвам, ако споделите впечатления.
Радвам се, че ви има, и че тук човек има с кого да поговори за всичко и да сподели! Желая ви щастие и сбъднати мечти!
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: поликистоза
« Отговор #186 -: Януари 15, 2011, 21:37:30 pm »
Здравей,Serendipity ! Аз дълги години бях с поликистоза, единствения симптом при мен беше акнето, цикълът ми винаги си е бил редовен. Загубих доста време да обикалям по дерматолози докато най-накрая се сетиха да ме пратят на гинеколог, който да ми пусне необходимите изследвания и да започне да ме лекува. При мен също беше завишен доста тестостерона, който влезе в референтните стойности след 6 месечен прием на Androcur, едновременно с това пих 2 години без прекъсване противозачатъчни Gynofen(май ги няма у нас все още). Спрях ги преди една година точно, оттогава не ми се е появила нито една киста(да не казвам голяма дума де :wink:), и тестостерона си е в норма, овулация имам...Само дето най-важния резултат засега нямам, но...
Пожелавам ти успех на инсеминацията - дано ти бъде първата и последната!!!
*
Re: поликистоза
« Отговор #187 -: Януари 15, 2011, 21:43:02 pm »
Благодаря ти, gergana81 за изчерпателния отговор. :) Явно всичко тук е относително, аз за толкова години с ПКЯ не знам какво е пъпка, но за сметка на това изведнъж андрогенна алопеция (мъжки тип косопад)...
Желая успех и на теб, и мечтата ти да се сбъдне още тази година! По всички хороскопи, и мое вътрешно усещане, се очертава успешна! Дай Боже!
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: поликистоза
« Отговор #188 -: Януари 15, 2011, 21:52:18 pm »
Аз пропуснах да ти кажа, но не съм много сигурна дали има връзка с поликистозата и аз се чудех - 4 месеца след като спрях противозачатъчните ми се появи страхотен косопад (никога не ми е падала косата) - докато намеря решение загубих половината си коса :(, но наскоро овладях положението. Както и да е... Сега се радвам, че се отървах от кистите и ще се боря докато не получа това, за което толкова мечтая :bori_003:
Хайде, ще чакам да се похвалиш след инсеминацията :wink:!
*
Re: поликистоза
« Отговор #189 -: Януари 15, 2011, 22:00:45 pm »
gergana81, най-вероятно има връзка с ПКЯ, обикновено това е един от симптомите, поне така ми каза ендокринологът. Странно защо при мен чак сега се появи, и то драстично... Ти как овладя проблема, ако не е тайна? На мен ми изписаха само "Диане 35" и "Пентогар", които са адски скъпи и повече не мога да ги купувам. :(
Благодаря ти, чакаме хубави новини и от теб.  :) :bfp:
Re: поликистоза
« Отговор #190 -: Януари 15, 2011, 22:01:05 pm »
Serendipity, защо се притесняваш от оперативна намеса?
Не при всички кисти се налага такава. При ПКЯ в големия брой от случаите кистите изчезват с продължителен прием на противозачатъчни.

Кистите наистина отново се появяват, затова е нужно състоянието им да се следи постоянно. След прием на противозачатъчни обикновено няколко цикъла яйчниците са спокойни и може да се работи върху "възстановяването" на овулацията.

Споменаваш за инсеминация - направилили сте всички необходими изследвания преди това - хормони, спермограма на партньора и цветна снимка за проходимост на тръбите?

В повечото случаи с ПКЯ когато се овладеят кистите и с подходяща схема на стимулация се достига до търсената овулация, а така и до желаната бременност.

П.П. Аз нямам проблем с косопада и не знам да има връзка с ПКЯ.
Виж за високия тестостерон не съм сигурна.



« Последна редакция: Януари 15, 2011, 22:03:08 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: поликистоза
« Отговор #191 -: Януари 15, 2011, 22:06:03 pm »
Здравей, radosttinka . :) Направени са ми засега изследвания само на хормони и кръвна картина. Спермограма... нямам съпруг, нито партньор, ще ползвам донор. :) Предишни изследвания показаха идеална проходимост на тръбите, но това е от преди няколко години, очаква ме наново процедурата.
Страхът ми не е от самата оперативна намеса, а от това, което казват много лекари, че не забременееш ли веднага след операцията, после може да нямаш никога шанс. Пък и годинките ми вече не са малко... :(
Re: поликистоза
« Отговор #192 -: Януари 15, 2011, 22:07:51 pm »
Serendipity, за фенестрация на яйчниците ли говориш?

Ако е така, това въобще не е задължителна процедура, даже се води вече за остарял метод в лечението на ПКЯ...
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: поликистоза
« Отговор #193 -: Януари 15, 2011, 22:09:56 pm »
radosttinka , да, за фенестрация става въпрос. И аз чета доста негативни мнения, надявам се да съм попаднала на добри лекари най-после, и да ме приеме някой като пациент и човек, а не извор на доходи...
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: поликистоза
« Отговор #194 -: Януари 15, 2011, 22:11:37 pm »
Да не оспамя сега темата с косопада, но набързо ще ти кажа - Пантогар, шампоан Ducrey, ампули Phytocyane и спрей Ducrey едновременно. Доста скъпичко излиза, но е за предпочитане пред оплешивяването :?.
Sorry, за отклонението от темата, но и аз се чудех дали има връзка с поликистозата...
Re: поликистоза
« Отговор #195 -: Януари 15, 2011, 22:14:56 pm »
Serendipity, опитвали ли сте да постигнето овулация с леки стимулации преди да обмисляте варианта за фенестрация?

В много от случаите ПКЯ е придружено с инсулинова резистентност, проверялава ли си как е при теб? А много често при справянето с ИР, ПКЯ се овладява.

Гергана, според мен няма връзка, или поне за първи път случвам на момичета с ПКЯ, които да споделят за този проблем.

« Последна редакция: Януари 15, 2011, 22:16:45 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: поликистоза
« Отговор #196 -: Януари 15, 2011, 22:20:29 pm »
radosttinka , не сме опитвали със стимулация, тепърва започвам прегледи и изследвания и опити за бебе. :)
gergana81, "Пантогар" пих и аз и някакъв шампоан си купувах от аптеката, губи ми се името в момента, най-голяма полза имаше от чесъна, както каза и самата лекарка, след 2 намазвания на засегнатите места, започна да расте коса. Но това значи да не излизаш от вкъщи... Иначе не е спам според мен, косопадът си е симптом на ПКЯ. :)

Забравих да добавя, че инсулиновата резистентност ми е в нормите.
Re: поликистоза
« Отговор #197 -: Януари 15, 2011, 22:27:04 pm »
Направо ме  8O :? с този косопад, аз и без това тая коса я скъсвам от третиране с преси, сушоари и препарати :?. Може да има връзка с тестостерона, а при мен той е в норми???

Serendipity, иначе моя съвет е да не бързаш с фенестрацията. Направете първо всичко възможно да възстановите овулацията с лекарства, пък ако не се получава може би тогава, въпреки че аз не бих се навила (но това си е мое мнение :))
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: поликистоза
« Отговор #198 -: Януари 15, 2011, 22:40:59 pm »
radosttinka , и при мен дойде като "гръм от ясно небе", преди това се чудех как съм с диагноза СПКЯ толкова години, а никакви симптоми освен нередовния цикъл, ама на... А иначе, имам приятелка, която зачена и роди две деца с ПКЯ, по нормален път, даже не знам да е пила лекарства, явно си е Божа работа, писано ни било да минем по трудния път. :)
Не мисля да се отказвам, като чета тук колко от вас са минали през куп неуспешни опити, ми вдъхвате сили и кураж да продължавам да се боря. Благодаря ви за всичко, бъдете щастливи! :bighug:
*
Re: поликистоза
« Отговор #199 -: Януари 15, 2011, 23:34:59 pm »
Serendipity,с ПКЯ съм и аз цял живот.За признаци може много да се говори,макар че по някога липсват или са само един- два(то не и нужно да са всички).Това състояние по принцип не се лекува,има затишия и после пак кисти.Най-важното при ПКЯ(както е казала Радостинка) е да се възстанови овулацията.По някога това става с по-леки препарати,но в други случаи си е нужна по-сериозна намеса,но само  в краен случай оперативна.Аз лично имам едно ин-витро и няколко инсеминации,от които всички с + тест и рано приключила бременност поради други причини.При последната инсеминация успях и да задържа плода.Стимулациите при мен бяха сериозни,леките препарати не действаха.Само 6 месеца след раждането на дъщеря ми,невярвайки че може да се случи,забременях спонтанно.С този дълъг пост исках да ти кажа да не се отказваш,макар че пътят наистина е труден.Желая т искоро да се похвалиш с положителен резултат.