0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: поликистоза
« Отговор #160 -: Октомври 16, 2010, 12:06:25 pm »
Шмати, тестостерона ми е ок. Завишен е само леко Андростендиона.
Но пък не спортувам, нямам проблем с килограмите, нямам и изразена ИР, Метформина го пия само превантивно заради ПКЯ-то. А за диетите  :lol: - аз от години постоянно от нещо се лишавам, защото преди бях с 10-тина килограма по-тежичка :) и но с промяна в хранителния режим ги свалих, та сега се ограничавам от сладко, от безалкохолно, от тестяно, никога не се тъпча, вечерям рано, наблягам на салатите и така...
« Последна редакция: Октомври 16, 2010, 12:36:03 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #161 -: Октомври 16, 2010, 13:18:14 pm »
Ей, супер си, чак срам ме хвана, че много малко усилия помагам за диетите и килата ми са повечко. На мен винаги ми дават регулон или марвелон като противозатъчно. Пробвала ли си с нещо друго стимулация, освен с Клостилбегит? И започни Инофолика пък то ще си покаже, резултатът или ще е добър или никакъв, няма как да е лош.
Re: поликистоза
« Отговор #162 -: Октомври 18, 2010, 11:07:14 am »
Шмати опитвали сме и друго
 - Клостил от 3 ден + Меногон 75 от 5 ден - резултата 12 фоликула 8O, като всички порастнаха и се спукаха спонтанно, без един който си остана задържан.
 - Само Меногон 75 от 2 ден - резултат 6-7 фоликула, които спряха да растат на около 14мм, може би трябваше да се увеличи дозата и щяхме да ги изкараме, ама стимулацията беше за инсе, а фоликулите бяха много.

Та затова сега съм такава паника и притеснение, искам просто един, два фоликула, не ми трябват повече :).
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #163 -: Октомври 19, 2010, 12:44:35 pm »
Момичета, да се оплача - 4 кисти.
Имах стимулация с клостилбегит, после два дни болки около предполагаемата овулация, температурата ми се покачи, бейбиплан и фертилифренд отчетоха овулация и накрая доктора ме разби - кисти. Не се пукат. Как е възможно?
Re: поликистоза
« Отговор #164 -: Октомври 19, 2010, 13:07:02 pm »
Аманда, не ти ли таймираха овулацията с Прегнил?
Или има таймиране, но въпреки това не се пукат?
За мен е необяснимо, как може пациентка с ПКЯ да се стимилура, без значение с какво, и да не и се таймира овулацията с Прегнил или Оветрил, но пък е често срещато :x
Та нали това е един от основните проблеми при поликистозата - или няма доминанти, а само кисти, или доминанта не се пука и става в голяма киста?

Аманда, това че бейбиплан и фертилитифренд засичат О, въобще не значи че е така при ПКЯ-то.
Кистите са неспуканите фоликули, които следяхте, или някои от другите по-малки?


Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #165 -: Октомври 19, 2010, 13:18:26 pm »
На предишния преглед имах 4 доминантни фоликула и доктора каза кога да работим по въпроса. Изрично го питах да ми даде нещо за пукане, но той нищо не ми даде. И сега тези 4 фоликула са се превърнали в 4 кисти, най-голямата от които е 30мм,а другите са по-малки.
Дали е грешка на доктора че не ми изписа прегнил?
Re: поликистоза
« Отговор #166 -: Октомври 19, 2010, 13:29:00 pm »
Не мога да кажа дали е грешка, той е лекаря и може да е имал нещо в предвид.
Примерно ако се спукат всичките след инжекциите и се получи многоплодна бременност, все пак 4 фоликула не е малко.

Възможно при следващата стимулация вече да ти назначи, трябва да е ясно дали могат да се спукат фоликулите с инжекции.

Но за мен не е логично, по принцип, да се прави стимулиран цикъл без таймиране на овулацията, особено при ПКЯ, не при всяка жена се пукат спонтанто фоликулите, а всички знаем, че Клостилбегита се пие броени пъти в живота, няма смисъл да се гърмят напразно опитите.

Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #167 -: Октомври 19, 2010, 13:45:15 pm »
Док. каза че ще направим още един цикъл с клостилбегит и може би прегнил, и ако не стане остава само инвитро.
А мен ме е страх от тези стимулации, защото може да предизвикат рак на яйчниците.
Животът е скапано нещо.
Re: поликистоза
« Отговор #168 -: Октомври 19, 2010, 14:05:42 pm »
Вие имахте и мъжки фактор, нали така беше?!
И там като има проблем, няма смисъл от много стимулирани цикли, но пък всичко е възможно :), Аманда дано следващия цикъл няма проблеми и да има място за надежда  yahoo_17
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #169 -: Октомври 19, 2010, 16:08:08 pm »
Мерси за обясненията. Късмет и за теб yahoo_33
Re: поликистоза
« Отговор #170 -: Октомври 28, 2010, 17:08:18 pm »
Момичета,здравейте и от мен.Искам да ви разкажа и мойта и история и ако има момичета минали по този път или в момента минават нека споделят.От 2г.със съпругът ми се опитваме да си направим бебенце,но уви не става и до сега :balk_145:.Когато мина първата година от опитите реших да посетя специализирана клиника,а именно "Щерев".След изследванията които ми назначи и 2 неуспешни инсеминаций се оказа,че имам удебелева обвивка на ячниците и не мога да спукам фоликула нито н Прегнил нито с физ.натоварване.След като се установи това нещо АГ ми каза,че имам два варианта или оперативна лапароскопия/фенестрация/или ИНВИТРО.След около месец почивка реших да си пусна изследване за тостестерон и той се оказа завишен,имам окосмяването типично за ПКЯ,а също така и нередвната менсруация/един м.си ми идва през 26дни друг през22,та дори този м.ми дойдеслед 31ден и така се зарадвах,че ми закъснява,а тя лелката пак се появи,абе ужс :(./ и сега си мисля,защо АГ-то ми не ми назначи това изледване.И какво да направя от тук на татък,дали да чакам да ми се спукам сам този фоликул,ако там е причината или да търся друга причина за неидващата ни радост.
Re: поликистоза
« Отговор #171 -: Октомври 28, 2010, 18:03:40 pm »
При кой АГ ходиш там. Не правихте ли изследване на хормоните? Ако сте правили дай да ги видим.
Re: поликистоза
« Отговор #172 -: Октомври 29, 2010, 12:21:57 pm »
Шмати пускахме няколко пъти LH , Estradiol,Prolaktin и FSH,-тях ми ги пусна още на първият преглед,но нищо друго,но резултатите са ми в клиниката и мисля,че бяха наред щом АГ-то не спомена нищо за проблем.Вторият път пуснах само LН-6.33 Eatradiol-355,за тези дни от цикъла ми мисля,че бяха в нормата ,ако не се лъжа или ако не са АГ-то ми щеше да ми каже.Общо взето това ми назначи той като изследвания.А тостестерона реших сама да си го пусна и той се оказа завишен,а именно-2,7.Ходих при Александров.И така и сега нз на къде да поема.
Re: поликистоза
« Отговор #173 -: Октомври 29, 2010, 12:57:46 pm »
Как е спермограмата, имаш ли пуснати изследвания на хормони на щитовидната жлеза и дали си правила изследване за инсулинова резистетност. Според мен трябва да продължиш да ходиш при д-р Александров като си по-нахална и му обясниш за проблемите си и че от инсетата нищо не става, за да даде идея за повече изследвания и каква ще е следващата стъпка.
Re: поликистоза
« Отговор #174 -: Октомври 29, 2010, 13:10:49 pm »
Щом доктора е констатирал, че обвивката на фоликулите е удебелена, а и щом с прегнил не се пукат, въртележката около хормоните май само ще ти загуби време. Моето мнение е да послушаш лекаря си :), но без фенестрация...инвитрото е по-добрия вариант.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: поликистоза
« Отговор #175 -: Октомври 29, 2010, 13:25:20 pm »
marsi_pz не е ли по добре да публикуваш хормоните с референтнтие стойности. Аз къщо бях с висок тестостерон -моят беше 1,13 , след което последваха 3 месеца прием на контрацептиви  и сега е в нормата. Да добавя само че хормони се пускат на 3-5 ден от цикъла.
Re: поликистоза
« Отговор #176 -: Октомври 29, 2010, 13:33:08 pm »
Да, тестостерона се смъква след прием на противозачатъчни, но не не съм сигурна дали при вкарването му в граници ще окаже положително влияние върху удебелената обвивка на фоликула.

Ако някой има инфо по този въпрос, моля да сподели :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #177 -: Октомври 29, 2010, 18:00:07 pm »
marsi_pz, може би при теб става въпрос за луф синдром.
Направи няколко допълнителни изследвания:
- обременяване с глюкоза, за да се потвърди или отхвърли инсулинова резистентност. Все пак инсулина също участва в зреенето и пукането на фоликулите, така както и андростендиона (прекурсор на тестостерона).
- изследвай и хормони на щитовидната жлеза;
- вземи и пусни също и 17-OH progesterone и DHEA-S на 3-ти ден от цикъла.

Като цяло те са решили по лесният път: хайде на стимулациите и прегнила. Каква ти е гаранцията, че при силна стимулация ще спукаш фоликулите с прегнил?

С горните изследвания отиди и при ендокринолог.

Не се отчайвай. Прогестеронът как е? В зависимост от неговите стойности също може да се съди от къде идва повишеният тестостерон.

Ако не си узряла за идеята за ин витро - не бързай. По принцип това наистина е най-бързият път, но пак няма гаранции.
« Последна редакция: Октомври 29, 2010, 18:04:13 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: поликистоза
« Отговор #178 -: Октомври 29, 2010, 18:28:37 pm »
Луф синдром има при преждевременно лутиенизиране на фоликулите т.е. превръжането им в жълто тяло, без те да са се спукали и отделили яйцеклетка.
Фоликула, който не се пука дори и с Прегнил или Оветрил е друго нещо, той може да не лутиенизира, а да си остане киста.

По-силни стимулации има при инвитро/иксито, тогава Прегнила няма за цел да спука фоликулите, а да таймира овулацита, така че пункцията да може да се извърши преди да има стукани фоликули.

При контролираните или стимулираните (с много ниски дози лекарства) цикли се цели да се стигне до доминантен фоликул/и (1-3) и Прегнила се използа именно за спукването им.

Няма проблем да се изследват всички хормони, да се търси причината за ПКЯ-то, да се се нормализира цикъла и да се търси спонтанна овулация, инвитрото наистина е крайна мярка при поликистозите. Но има случаи, в които е неизбежно. Не знам до колко вкарването в норми на хормоните, може да окаже влияние върху обвивката на фоликула, това мисля, че е съвсем различен проблем.

Повтарям се, но ако има някой, който да има повече инфо наистина ще се радвам да сподели, защото и на мен ми е интересно :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #179 -: Октомври 29, 2010, 18:45:52 pm »
radosttinka, приемам поправката за прегнила :)
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)