0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #60 -: Май 09, 2009, 00:09:50 am »
Моя съвет - като почнеш да приучваш на гърне - слагаш на всеки 45-50-60 минути / в зависимост от това, колко течност е поело детето и ритъма му/ на гърнето. След известно време то само ще почне да ти носи гърнето, като му се пишка но вече напикано /ние сме на тая стъпка по-скоро/, а в послествие ще задържа позива.

и това упражнение вече около година :wink: :lol:
що се мъчите бе хора, немога да го разбера това нещо аз. идва си време за всичко. голяма мания са тия гърнета, кому е нужно незнам....

Предпочитам услия, отколкото бъдеща среща с андролог. Моето лично мнение е, поне това , което аз за своето дете съм забелязала, че памперсите го запарват - тестисите са уголемени, със зачервена кожа и на допир са по-топли  от останалата част на кожата в тази област. Дано правилно съм се изразила.
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #61 -: Май 09, 2009, 02:29:15 am »
Стеф, верно си има време за всичко, ама като се чух оня ден с една дружка, която живее в чужбина (а там, както знаем, не си дават зор за нищо), та нейната кукла е на 3,5 години и си ходи с памперса и хич не ще и да го сваля, ами мерси съм да ти кажа. Аз Стилияна я пробвам от време на време - действа различно, според настроението, за сега.... Надявам се да не откара до 1-ви клас :P
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #62 -: Май 09, 2009, 11:48:49 am »
Ще взема пък да пробвам някакъв вариант с адаптирана седалка. Мия много добре знае за какво служи гърнето, не я е страх от него по никакъв начин, не го приема за играчка и всъщност никога не го е възприемала като играчка, тя просто е адски опако дете :lol:. Преди 2 вечери не искаше да си ляга и 2 пъти ми каза, че й се пишка и 2 пъти го направи в гърнето; много често се пазарим-тя иска сок, аз й давам само ако седне на гърне. Има случаи пък като седне и не желае да стане. Ние вкъщи я държим без памперс, ама и това не дава никакъв ефект -показва ми, че се напишква в момента, в който го прави и не й пука. Има дни, в които изобщо не желае да седне на гърне -казва "не" изпъва краката и нищо не може да я накара да седне и това си е. Трябва ми някакъв супер нетрадиционен подход, ама още не съм го открила...
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #63 -: Май 09, 2009, 12:13:27 pm »
мешко, да те успокоя, че не сте сами. и при нас е така, отдавна. Мартин си ака и пишка в гърнето, но не казва кога му се правят тия неща и със същия успех може да се изака в памперса, да си трае и да седи часове насран - не му пука. говорено е милион пъти да си казва, но не казва напук. има си някаква вътрешна причина. и стимули опитвах, и тоалетна седалка... седи си, кефи й се, ака си там, но може утре да го направи пак в гащите.

Никола на Фусси и той е така, доколкото знам. той отдавна ходи без памперс, но и това не го е стимулирало да почне да си казва. а иначе е много развито и умно дете.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #64 -: Май 10, 2009, 00:12:07 am »
Утре Моника ще я кръщаваме. :D Дано всичко мине прилично, защото като чуе за дядо поп и почва да реве. Ще ни чуят сигурно чак на камбаните  :?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #65 -: Май 10, 2009, 01:19:58 am »
Весел празник тогава, Лиде.
Дано малката е най-щастливото и послушно дете утре.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #66 -: Май 10, 2009, 09:53:57 am »
Дано.  :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #67 -: Май 10, 2009, 10:17:56 am »
Чуден празник да стане Лиде!
Да е спокойна Моника и после да разкажеш!

Явно на Митака предкътници и кътници трудно ще избиват. :?
Една седмица спокойно дете и вчера се пукна и венеца в ляво.
Пак хематом, пак зъб не се вижда, рев, подскачане на сън.
Има недежда все пак, с този като се покаже сме преполовили "бисерите"
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)