0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #40 -: Май 07, 2009, 22:28:26 pm »
Честито на Аничка, лека и безпроблемна! Голям отбор се заформя на есен :D

Честити нови придобивки, със здраве да се ползват! Новалекса, не сте малки за такова колело, ние взехме с помощни гуми - дават го за възраст от 2 до 4г и Мона вече почти си го кара сама, а триколката на вилата - още не може.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #41 -: Май 07, 2009, 22:38:25 pm »
Аничко мило, ехххх :smiley_abxb: че хубава новина!
Така се радвам, здрави да сте. Лека и безпроблемна втора бременност.

Цвети е права, края на октомври началото на ноември да се напълни тук с прекрасни бебета!

Касита за баскет и волейбол незнам, но каскадьори ще са гарантирано! :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #42 -: Май 07, 2009, 23:20:01 pm »
Аничка, честито. Желая ти много лека бременност с още по-прекрасен резултат. На есен с песен, отбора се пълни с повторения. Хайде дано още добри вести.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #43 -: Май 08, 2009, 00:00:02 am »
Аничка, честито ! Оставащото време нека мине без проблеми !
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #44 -: Май 08, 2009, 00:09:59 am »
Ехеееее, честито Аничка! Лека и безпроблемна и от мен! :balk_5:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #45 -: Май 08, 2009, 00:28:28 am »
При отучването от памперси, някой да е позлвал тези за многократна употреба?
Първо - честито. Лека и безпроблемна!
Аз - ако имаш предвид онези гащи дето са с копчета тик-так и непромокаем слой от вътре /за мен нещо като латексово покритие/, а отвън са хавлиени. Ползвах такива на Бебето - добре, че купих за проба само два броя /пък не са евтини - някъде към 14 кинта/. Пълен боклук - запарват, а за момче и при все че съм изчела доста неща от този форум, няма да сложа тако нещо на детето си трети път, двата чифта гащи ги сложих по веднъж. Не е и вярно, че не изтича течността от тях - пълна заблуда.
Моя съвет - като почнеш да приучваш на гърне - слагаш на всеки 45-50-60 минути / в зависимост от това, колко течност е поело детето и ритъма му/ на гърнето. След известно време то само ще почне да ти носи гърнето, като му се пишка но вече напикано /ние сме на тая стъпка по-скоро/, а в послествие ще задържа позива.
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #46 -: Май 08, 2009, 02:41:16 am »
Моя съвет - като почнеш да приучваш на гърне - слагаш на всеки 45-50-60 минути / в зависимост от това, колко течност е поело детето и ритъма му/ на гърнето. След известно време то само ще почне да ти носи гърнето, като му се пишка но вече напикано /ние сме на тая стъпка по-скоро/, а в послествие ще задържа позива.

и това упражнение вече около година :wink: :lol:
що се мъчите бе хора, немога да го разбера това нещо аз. идва си време за всичко. голяма мания са тия гърнета, кому е нужно незнам....
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #47 -: Май 08, 2009, 11:21:48 am »
На мен пък гърнето ми е най-малкия проблем, Християн сам си пожела, сам си взема гърнето сутрин, само му помагам да се събуе и си седи мирно. Мишока е по-нетърпелив и само пишка и бяга да играе с топката. Очевидно и яслата им влияе, там ги слагат, видях ги даже. И да не повярваш стоят мирно и кротко с останалите деца.  :lol: В крайна сметка, когато тогава, няма до първи клас да ходят с памперси, я.  :wink:



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #48 -: Май 08, 2009, 11:39:31 am »
Моя съвет - като почнеш да приучваш на гърне - слагаш на всеки 45-50-60 минути / в зависимост от това, колко течност е поело детето и ритъма му/ на гърнето. След известно време то само ще почне да ти носи гърнето, като му се пишка но вече напикано /ние сме на тая стъпка по-скоро/, а в послествие ще задържа позива.

и това упражнение вече около година :wink: :lol:
Да, и при нас продължава вече толкова. С разликата обаче, че Мия сяада само когато тя пожелае или, за да отложи лягането във времето... Направо не знам какво вече да правя. Дайте съвети, приемам всякакви. Ставаме на 3 години все пак...
Аничка, честито и лека бременност със здраво бебе на финала!
<br />[link=http:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #49 -: Май 08, 2009, 11:59:30 am »
не, че имам голям опит, ама до сега показвах, запознавах и от два дена усещам, че Стефания наистина знае за какво иде реч, вчера имам едно изтърваване, дори ако я сложа по-рано си се напъва и изпишква, защото вече знае, че това се прави на гърнето
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #50 -: Май 08, 2009, 13:19:16 pm »
Ани4ка, честито! Леки оставащи месеци и здраво и пухкаво братче или сестриче за Рони! :)

Ако знаете какъв ужас изживях оня ден, ама аз съм виновна... Оставих бебето за 2 минути докато му направя млякото в кошарата на Ели с идеята, че тя там сама неможе да влезе. А малкия гледам да не го оставям без надзор в нейно присъствие, защото много го обича и се хвърля да го целува и гали, да го завива, да го храни и разни от сорта, а предвид възрастта и, това не винаги е безопасно за него. И така оставих го в кошарата и отидох до кухнята когато чух едно "туп" последвано от бебешки рев и като се върнах в стаята, Елена беше скочила от спалнята в кошарата при бебето, добре че не беше паднала върху него и той само се размина с уплахата...

А за каскадьорството и Елена върви натам, вчера се изръси от спалнята в едно чекмедже което бях отворила и прибирах дрехи. Преди няколко дена от зор да ходи сама без да я държа за ръката, падна 3 пъти по пътя за кварталния магазин и обратно, като на първото падане си охлузи брадата, на третото вече си прехапа и устната и реши, че най безопасно е, да я нося...

За играчки, поне за по-малките, при нас хит са матрьошките. В Търново при моите родители имаме една матрьошка и баща ми и я даде и голяма игра падна и тия дни и купихме една и за София. Но Ели от край време си пада по разни кутийки с капачета да ги отваря затваря да слага разни неща извътре...

За гърне и аз не я мъча, сега взе да казва "аки" и в 95% от случаите не лъже, но за момента го казва когато е в памперса. Чакам да се стопли и ще я пусна в къщи без памперс да видя ще има ли ефект. Иначе и аз обеснявам и показвам, както се казва откакто е проходила аз самостоятелно в тоалетна не съм ходила ;).

Лек ден на всички! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #51 -: Май 08, 2009, 13:48:48 pm »
Ха, да се включа и аз в седмичната с честитки и въпроси.
Честито на бъдещите мами!Здрави дечица на всички!
Аз имам едно питане относно гърнетата и седалките за тоалетна.Аз взех гърне и си знаем за какво е, но с това миене нон-стоп ми отиват пак на кино ръцете , а и ми писна упражнението изхвърляне на пиши и аки.
Та, по тоя повод искам да питам как точно се закрепва седалката за дете на тоалетната.На нашата има някаква дупка, ама няма нищо, с което да я закрепя, отделно ли трябва да се купува нещо като болт или.............Някой има ли опит с такава седалка?
И друго как миете гърнетата?Знам, че звучи тъпо като въпрос, ама аз с една малка четка всеки път яко сапунисвам и затова си изкарвам поне едно 1-1.30 на ден в миене щото Габи малко да и се запишка сама сваля памперса хвърля го на някъде и се изпишква и почва да ме вика да и слагам нов и да и избърша дупето.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #52 -: Май 08, 2009, 14:51:13 pm »
Мия го с препарат (най-често сапун) по веднъж на ден след като се изака. През другото време само го изплаквам.
:)Крада по всяко време! Имам три деца!!!
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #53 -: Май 08, 2009, 16:33:03 pm »
що се мъчите бе хора, немога да го разбера това нещо аз. идва си време за всичко. голяма мания са тия гърнета, кому е нужно незнам....

Как на кого - на бабите  :lol: А след някой друг месец и на мен самата,вероятно. На този етап нашето гърне е по-скоро играчка, понеже е от онези с дръжките отпред, тикаме го като количка  :lol:

За играчки, поне за по-малките, при нас хит са матрьошките.
И ние сме на тази вълна, имаме цели три комплекта, няма да ви казвам какво разглобяване и сглобяване става. Горко му на този, който е в близост до рафта, където сме ги сложили... :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #54 -: Май 08, 2009, 17:05:06 pm »
Мия го с препарат (най-често сапун) по веднъж на ден след като се изака. През другото време само го изплаквам.
:)Крада по всяко време! Имам три деца!!!

Хахахаха Тамара, така не съм се смяла просто незнам откога....

Апропо и аз така правя, мия със сапун след основни дейности
иначе изплаквам с вряла вода след пишкане!
Митака казва както му дойде или преди или след, зависи от ситуацията и заигравката.
Разбира прекрасно разликата между едното и другото действие, даже с различни срички ги казва!
Той ака след ядене, обикновенно вечер. Пишка често защото пие много течности
и това с махането на памперса ще бъде пробвано лятото на топло!
Гонене и дебнене не съм правила, ако си каже или го усетя слагам,
ако пък не и напълни пампата после или казва или е ясно на всички :wink: ......
След сън сядаме контролно, така е откакто седна стабилно на 9 м.
Навика според мен играе роля, но всеки си преценява според собственните си виждания.

Гери  :hug2: неминуемо ще има и такива моменти, само по-малко да са!

« Последна редакция: Май 08, 2009, 17:08:07 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #55 -: Май 08, 2009, 17:08:28 pm »
Силви, ние нямаме гърне та по този повод не мия такъв уред, а седалката се слага под голямата седалка и така се закрепя. :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #56 -: Май 08, 2009, 17:27:34 pm »
има различни видове адаптерни седалки за тоалетна. някои са като описаната от СтефиЗ, други се поставят направо върху голямата седалка и после се махат, а трети се монтират трайно.
ние сме с 1 тоалетна у дома и избрах вариант с подвижна детска седалка - няма само той да ака, я! :)
гърнето мия след всяко акане с течен антибактериален сапун. от търкане с четка не виждам смисъл. след пишкане само изплаквам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #57 -: Май 08, 2009, 17:30:41 pm »
Мерси, златна Стефунко,сега като се замисля освен така иначе няма как, ама аз като си реших, че трябва да отгоре и се чудех как ли става така, ама то както винаги е доста по-лесно от моите мисли.
Я да си споделя и една друга работна мъка с Вас. Бачкам в доста дърт колектив, по принцип в стаята, в която съм ситуирана народа е под 50-ака. Според последните, поредни тъпи измишльотини са ми сложили за шеф на стая(тук при нас шефове да искаш:)) едно лапе с мания за величие и направо ми скъсва нервичките.От ден в ден се вживява колко е велик и незаменим, а най-тъпото е че непрекъснато се опитва да ме учи как да си върша моята работа при положение, че съм единствен човек, който се занимава с метеорология в цялото предприятие.
Днес цял ден се дъвкаме с това смешно дебелобузо на диета в момента лапе.Просто вече изтрещявам и мисля, че скоро ще ходя на бачкане със сопа като овчар, щото такива наяли се с анаболи май само ако ги чукнеш по главата със сопата разбират, иначе ушите им атрофират.
Е., изплаках си мъката и ми олекна, пожелавам Ви Вие да си нямате такива работни проблемации, а само радости с мъниците.
A след като писах тук почнах да се ровя и сега се редактирам, за да Ви сложа този линк http://www.aiko-bg.com/index.php?gid=20&tid=166&pid=53077
На мен доста ми хареса като замисъл, а и цената е поносима.
« Последна редакция: Май 08, 2009, 18:21:22 pm от Silwi25 »
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #58 -: Май 08, 2009, 21:44:00 pm »

За гърнето ами няма начин, никое дете не свиква от раз. Но аз вече мога да се похваля, че Юлия не се е напишквала от около месец. Последния хит от няколко дни е да сяда на седалката за големи. Спада се успешно, без да пада. Иначе и аз съм решила подаръка за 3ия рожден ден да е колело. Тук в махалата има едно момче на 3 г., което кара само колело без помощни колела.

ani4ka, честито и от мен! Да ти е леко и безпроблемно оставащото време!


Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #59 -: Май 08, 2009, 23:53:29 pm »
....
A след като писах тук почнах да се ровя и сега се редактирам, за да Ви сложа този линк http://www.aiko-bg.com/index.php?gid=20&tid=166&pid=53077
На мен доста ми хареса като замисъл, а и цената е поносима.
И аз съм попадала на нещо подобно като това, което си показала:
http://www.misto-bg.com/kidskit/toilet-trainer.htm