0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« -: Май 04, 2009, 10:22:23 am »
Да е изпълнена с много слънце и усмивки. Много новозабременели девойки и много нови бебенца.  :D
« Последна редакция: Май 04, 2009, 10:24:27 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #1 -: Май 04, 2009, 11:23:35 am »
Хубава седмица и от нас. :)
Пожелавам здраве, хубави новини и най-накрая пролетно време.
Ние отново сме болни. Не знам този имунитет до кога се гради, ама ако така продължаваме, не знам как ще я караме.


 


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #2 -: Май 04, 2009, 12:14:19 pm »
Много здраве и от нас :D
Каси дано се оправите бързо, а за имунитета педиатър ми е казвал, че се гради до към 5-6 година на децата.
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #3 -: Май 04, 2009, 15:03:29 pm »
Лека седмица и от нас  :D. На нас пък ни никне зъбче отгоре се вижда подутинка прилича на малка бяла пъпчица. Чудя се не е ли много рано все пак е на три месеца и половина. Снощи ни беше първата ревлива нощ но след панадола заспа почти веднага. Казвайте какво друго помага при зъбоникнене  :). Спокоен ден ви желая...
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #4 -: Май 04, 2009, 17:12:53 pm »
graco, при моето дете добре действа Calgel, но тя само сега с кътниците вижда зор. Дано останалите зъбчета излизат по-леко при твоето бебенце.

каси, здрави нерви ти пожелавам и бързо да изпъдите болестите!

Елица не може да се нарадва на дългите ни разходки, тича и се катери по-бързо от всякога, а аз съм по-запъхтяна от всякога :lol:

На всички ви желая много здраве и добро настроение!
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #5 -: Май 04, 2009, 17:56:15 pm »
Нека да се случват само хубави неща тази седмица на всички!

Времето пролетно, ама ако спре и да духа - цена няма да има. 8) Писна ни вкъщи вече да седим, нали страх лозе пази... Но днес се разходихме доста, младежа си отспа, каката си отигра :D

Каси, сега сте в процес на обменяне на екстри с другите деца от яслата. Дани я пуснах в средата на март миналата година и не се размина още на първата седмица с конюктивит и настинка :( Да не говоря, че тая година, от февруари насам все е болна :x
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #6 -: Май 05, 2009, 01:47:16 am »
а за имунитета педиатър ми е казвал, че се гради до към 5-6 година на децата.
Не зная до кога се гарди, но като навършат 3-4 години разбираш, че докторите все едно и също си изписват, вирусчетата все по един и същи начи ги карат и започваш да ходиш на лекар по-скоро за болнични.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #7 -: Май 05, 2009, 10:07:10 am »
Момичета, какви са вашите легла на децата,от кога могат мъничетата сами да се качват и да си влизат и излизат от леглото???
Аз явно съм сбъркала и с избора на легло, защото се оказа, че нашето може само да се маха изцяло предната решетка и толкова, тоест дечко като се събуди трябва да си ме вика, за да го извадя от там. 
Гледам има сега едни легла, на които в средата им се махат 2-3 от пръчките, за да влизало и излизало детето само, явно ново легло ще трябва да купуваме, кажете как е при вас, какви са вашите легла и децата ви сами ли се качват и излизат и от каква възраст?
Питам за всичко това, защото детенце от 2 месеца спи при мен на спалнята,/за което аз съм виновна, но имах разни болки и така ми беше по лесно да се справям, като е до мен легнал/, но сега вече той не желае дори за секунда да стои в леглото си, колкото и да му се спи, така че определено имам проблем със спането и се чувствам много объркана . :oops:
« Последна редакция: Май 05, 2009, 10:22:42 am от Violet »
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #8 -: Май 05, 2009, 10:50:02 am »
Привет на всички в тези почивни дни.

Моето човече е при баба си от 30-ти и ще си дойде на 6-ти,по сводки от телефона се чуства прекрасно баба меси деде носи и един вуйчо за разкош.Ходи на басейн,има люлка в двора,ходила в гората на излет,на кафе по комшииките и така,може да откаже да се прибере :wink:.Е не ни е забравила съвсем,мама казва,че Бори взима нейният телефони и казвала -тате,тате Боиии е.Мисля кратката раздяла ще бъде от полза и задвете страни.
Каси,по бързичко да се преборят малките сладури.И ние вече 5-ти месец сме на ясла и все още не сме преборили средата.
За леглото,Борисава спи на нормално еденично легло и то от много време.Леглото е малко по високо от стандартните ъглови за сравнение и не може сама да се качи на него,но за слизането никакъв проблем,аз дори не я подпирам с нищо,защото през ноща по някое време решава слиза взима си одялото,чашата с водата,биберона и пристига в спалнята.Това става при отворна врата на детската ако е затворена почва да ме вика.
Винаги заспива в леглото в стаята си но 90% от дните сутрин се събужда при нас това е.При нас има нощни миграций от стая в стая.
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #9 -: Май 05, 2009, 12:50:49 pm »
Нашето легло е такова с махащи се пръчки 3 бр. отпред. В магазина от който го купихме всички модели легла бяха такива  :). И аз я взимам при нас в леглото но само през деня вечер си заспива в нейното легло.....засега  :wink:....то аз още спя в нейната стая но ще видим как ще е като остане сама след някой друг месец.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #10 -: Май 05, 2009, 13:45:25 pm »
Перде ние спим вече без решетка. От два месеца е падала само веднъж.    :oops:
Е слагам и възглавничка от външната страна, но в градината няма възглавничка.
Махнахме и обедния памперс, и в градината спим без него на обяд.
Моника през почивните дни отиде с майка ми на село. Не е плакала, ние в събота бяхме до тях и в неделя се прибрахме. Ще изкарат почивните дни , но нещо е настинала. Кашля, хрема  :x Дано изкарат до сряда и не се влоши.
За работещите като мен, лека и доходна. За почиващите приятно марзелуване и отдих  :D
Каси оправяйте се бързо и вие.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #11 -: Май 05, 2009, 21:44:42 pm »
Аз явно съм сбъркала и с избора на легло, защото се оказа, че нашето може само да се маха изцяло предната решетка и толкова, тоест дечко като се събуди трябва да си ме вика, за да го извадя от там. 
Гледам има сега едни легла, на които в средата им се махат 2-3 от пръчките, за да влизало и излизало детето само, явно ново легло ще трябва да купуваме, кажете как е при вас, какви са вашите легла и децата ви сами ли се качват и излизат и от каква възраст?
Питам за всичко това, защото детенце от 2 месеца спи при мен на спалнята,/за което аз съм виновна, но имах разни болки и така ми беше по лесно да се справям, като е до мен легнал/, но сега вече той не желае дори за секунда да стои в леглото си, колкото и да му се спи, така че определено имам проблем със спането и се чувствам много объркана . :oops:

Просто отчупи една пръчка. Няма опасност през нощта детето да падне през тази дупка. Марио с една махната си слизаще докато стана на 4 и започна да прескача отгоре денем, а нощем през дупката. Счупия някоя по-крайна, така че да му се пада в крачетата. Ако друго бебенце после спи в това легълце и то няма да пада през дупката, но ако те е страх винаги можеш да вържеш въже там.

А защо не иска да лежи в креватчето ще разбереш като легнеш ти там с решетка :). Иначе... Марио заспиваше на леглото на баща си и го премествахме. Може да пробваш да махнеш решетката и да залепиш неговото креватче до вашето.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #12 -: Май 05, 2009, 23:04:49 pm »
дуапка. Марио с една махната си слизаще докато стана на 4 и започна да прескача отгоре денем, а нощем през дупката. Счупия някоя по-крайна, така че да му се пада в крачетата. Ако друго бебенце после спи в това легълце и то няма да пада през дупката, но ако те е страх винаги можеш да вържеш въже там.

А защо не иска да лежи в креватчето ще разбереш като легнеш ти там с решетка :). Иначе... Марио заспиваше на леглото на баща си и го премествахме. Може да пробваш да махнеш решетката и да залепиш неговото креватче до вашето.

Тамара, умна девойка си, ама кви съвети даваш не е истина.
Моя съвет - махаш пръчките и си купуваш хубава преграда за леглото. Ако искаш да ти дам линк.
Иначе аз лично съм против за всякакви спални рокади. Детето трябва да си знае леглото.
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #13 -: Май 05, 2009, 23:40:40 pm »

Иначе аз лично съм против за всякакви спални рокади. Детето трябва да си знае леглото.

И аз съм на това мнение. Детето трябва да си знае леглото. Оставях дъщеря ми да се тръшка и да реве нощем, но не я взимах при нас, защото знаех че се глези. Пореве половин час па млъкне.
Обачееееееееее ... Тръгнаха да й растат кътници и кучешки. Детето се буди от болка и единствената и молба е да се гушне между нас. Плаче със сълзи и я тегли към спалнята. Теорията е хубаво нещо, но при нас не се получава засега. Като заспи, ако не съм заспала преди нея, я местя обратно в леглото й. И така до следващото събуждане след два часа.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #14 -: Май 06, 2009, 00:40:39 am »
И аз съм на това мнение. Детето трябва да си знае леглото. Оставях дъщеря ми да се тръшка и да реве нощем, но не я взимах при нас, защото знаех че се глези. Пореве половин час па млъкне.
Обачееееееееее ... Тръгнаха да й растат кътници и кучешки. Детето се буди от болка и единствената и молба е да се гушне между нас. Плаче със сълзи и я тегли към спалнята. Теорията е хубаво нещо, но при нас не се получава засега. Като заспи, ако не съм заспала преди нея, я местя обратно в леглото й. И така до следващото събуждане след два часа.
Хайде точно на мен не ми говори за това! Когато видиш на детето ти да му пробиват зъбите като се образуват бучки - хематоми с диамерът около 2 стотинкова монета и му тече кръв от устата, тогава ми говори за зъбоникнене. На теория да - хубаво нещо е, обаче аз ти говоря от "практиката".Да ти изредя ли всички илачи , които сме пробвали? Каквато и да е ситуацията, не правя компромиси - успокоявам час , два, три ... пет или безсънни нощи / при все че през деня съм на работа и ходя като зомби/, но си ляга и се събужда в леглото си.
Моите възгледи може да се различават от  тези на мнозинството, обаче така мисля че е правилно. Никой не задължавам с мнеието си.
« Последна редакция: Май 06, 2009, 00:43:42 am от lady_11 »
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #15 -: Май 06, 2009, 01:02:48 am »
Хубава и весела седмица от нас!
Бъдете здрави,усмихнати и щастливи! :D :D :D

Касси,бързо да оздравявате

по въпроса за леглото,Алекс все още спи повдигната на повивалник,на спалнята при нас,и мисля че вече така е свинала и няма назад ...........
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #16 -: Май 06, 2009, 01:40:48 am »
Оф, и аз го имах този проблем със спалнята до скоро. Оказа се обаче, че проблема не е в детето , а в майката :oops: :lol: От първия ден след изписването си я сложих до мен в леглото и ми беше ужасно трудно да я върна в нейното, въпреки че вечер я обръщам с лице към спалнята и така да се каже ПАК "завирам нос в нея"! :lol:

Айде весела седмица и от мен на всички!
И приятно изкарване на Гергьовден!
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #17 -: Май 06, 2009, 10:17:20 am »
Привет и от нас на този така светъл ден Гергьовден!

Ние ходихме за два дни на моето село. Е няма такава такова щастие за детето.
Обиколихме де що има по дворовете зайчета, теленца, яренца, котета, кучета и пилета!
Впечатленията бяха много и все хубави и много звучни, но майка му е супер зле и забрави фотото та ще повторим скоро пак.

А за спането аз мисля така, хем наш Митак много не обича да спи при нас,
но като му е зле не мога да си позволя да е в неговото легло
и да не знам какво става, и да разчитам на бейбифона да ме информира!
Има всякакви ситуации и моменти, децата са различни така както и ние.
А и няма да искат спят при нас кат станат големи нали?

Здрави да са всички майки и деца!Касита бързо да се стабилизират Юнаците!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #18 -: Май 06, 2009, 10:27:07 am »
Супер сте, приемам линк за преграда, която мога да монтирам на леглото му, а те как ли се захващат за самото легло знаете ли? Вчера му махнахме преградата и естествено му харесва такаа, качва се и слиза сам, НО и вече падна сам, така че ПРЕГРАДА му трябва  :lol:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #19 -: Май 06, 2009, 12:12:59 pm »
Объркала съм  Violet с пердето. Вече само с очилата ще пиша   :balk_128:  :lol:
Честит празник на празнуващите   :balk_14: :balk_15:
Аз си чакам с нетърпение детенцето да се прибере и да си го нагушкам здраво. Ей тия 3 дни много дълги .... и така дразнещо тихи и спокойни  :D  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0