0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« -: Май 04, 2009, 10:22:23 am »
Да е изпълнена с много слънце и усмивки. Много новозабременели девойки и много нови бебенца.  :D
« Последна редакция: Май 04, 2009, 10:24:27 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #1 -: Май 04, 2009, 11:23:35 am »
Хубава седмица и от нас. :)
Пожелавам здраве, хубави новини и най-накрая пролетно време.
Ние отново сме болни. Не знам този имунитет до кога се гради, ама ако така продължаваме, не знам как ще я караме.


 


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #2 -: Май 04, 2009, 12:14:19 pm »
Много здраве и от нас :D
Каси дано се оправите бързо, а за имунитета педиатър ми е казвал, че се гради до към 5-6 година на децата.
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #3 -: Май 04, 2009, 15:03:29 pm »
Лека седмица и от нас  :D. На нас пък ни никне зъбче отгоре се вижда подутинка прилича на малка бяла пъпчица. Чудя се не е ли много рано все пак е на три месеца и половина. Снощи ни беше първата ревлива нощ но след панадола заспа почти веднага. Казвайте какво друго помага при зъбоникнене  :). Спокоен ден ви желая...
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #4 -: Май 04, 2009, 17:12:53 pm »
graco, при моето дете добре действа Calgel, но тя само сега с кътниците вижда зор. Дано останалите зъбчета излизат по-леко при твоето бебенце.

каси, здрави нерви ти пожелавам и бързо да изпъдите болестите!

Елица не може да се нарадва на дългите ни разходки, тича и се катери по-бързо от всякога, а аз съм по-запъхтяна от всякога :lol:

На всички ви желая много здраве и добро настроение!
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #5 -: Май 04, 2009, 17:56:15 pm »
Нека да се случват само хубави неща тази седмица на всички!

Времето пролетно, ама ако спре и да духа - цена няма да има. 8) Писна ни вкъщи вече да седим, нали страх лозе пази... Но днес се разходихме доста, младежа си отспа, каката си отигра :D

Каси, сега сте в процес на обменяне на екстри с другите деца от яслата. Дани я пуснах в средата на март миналата година и не се размина още на първата седмица с конюктивит и настинка :( Да не говоря, че тая година, от февруари насам все е болна :x
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #6 -: Май 05, 2009, 01:47:16 am »
а за имунитета педиатър ми е казвал, че се гради до към 5-6 година на децата.
Не зная до кога се гарди, но като навършат 3-4 години разбираш, че докторите все едно и също си изписват, вирусчетата все по един и същи начи ги карат и започваш да ходиш на лекар по-скоро за болнични.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #7 -: Май 05, 2009, 10:07:10 am »
Момичета, какви са вашите легла на децата,от кога могат мъничетата сами да се качват и да си влизат и излизат от леглото???
Аз явно съм сбъркала и с избора на легло, защото се оказа, че нашето може само да се маха изцяло предната решетка и толкова, тоест дечко като се събуди трябва да си ме вика, за да го извадя от там. 
Гледам има сега едни легла, на които в средата им се махат 2-3 от пръчките, за да влизало и излизало детето само, явно ново легло ще трябва да купуваме, кажете как е при вас, какви са вашите легла и децата ви сами ли се качват и излизат и от каква възраст?
Питам за всичко това, защото детенце от 2 месеца спи при мен на спалнята,/за което аз съм виновна, но имах разни болки и така ми беше по лесно да се справям, като е до мен легнал/, но сега вече той не желае дори за секунда да стои в леглото си, колкото и да му се спи, така че определено имам проблем със спането и се чувствам много объркана . :oops:
« Последна редакция: Май 05, 2009, 10:22:42 am от Violet »
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #8 -: Май 05, 2009, 10:50:02 am »
Привет на всички в тези почивни дни.

Моето човече е при баба си от 30-ти и ще си дойде на 6-ти,по сводки от телефона се чуства прекрасно баба меси деде носи и един вуйчо за разкош.Ходи на басейн,има люлка в двора,ходила в гората на излет,на кафе по комшииките и така,може да откаже да се прибере :wink:.Е не ни е забравила съвсем,мама казва,че Бори взима нейният телефони и казвала -тате,тате Боиии е.Мисля кратката раздяла ще бъде от полза и задвете страни.
Каси,по бързичко да се преборят малките сладури.И ние вече 5-ти месец сме на ясла и все още не сме преборили средата.
За леглото,Борисава спи на нормално еденично легло и то от много време.Леглото е малко по високо от стандартните ъглови за сравнение и не може сама да се качи на него,но за слизането никакъв проблем,аз дори не я подпирам с нищо,защото през ноща по някое време решава слиза взима си одялото,чашата с водата,биберона и пристига в спалнята.Това става при отворна врата на детската ако е затворена почва да ме вика.
Винаги заспива в леглото в стаята си но 90% от дните сутрин се събужда при нас това е.При нас има нощни миграций от стая в стая.
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #9 -: Май 05, 2009, 12:50:49 pm »
Нашето легло е такова с махащи се пръчки 3 бр. отпред. В магазина от който го купихме всички модели легла бяха такива  :). И аз я взимам при нас в леглото но само през деня вечер си заспива в нейното легло.....засега  :wink:....то аз още спя в нейната стая но ще видим как ще е като остане сама след някой друг месец.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #10 -: Май 05, 2009, 13:45:25 pm »
Перде ние спим вече без решетка. От два месеца е падала само веднъж.    :oops:
Е слагам и възглавничка от външната страна, но в градината няма възглавничка.
Махнахме и обедния памперс, и в градината спим без него на обяд.
Моника през почивните дни отиде с майка ми на село. Не е плакала, ние в събота бяхме до тях и в неделя се прибрахме. Ще изкарат почивните дни , но нещо е настинала. Кашля, хрема  :x Дано изкарат до сряда и не се влоши.
За работещите като мен, лека и доходна. За почиващите приятно марзелуване и отдих  :D
Каси оправяйте се бързо и вие.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #11 -: Май 05, 2009, 21:44:42 pm »
Аз явно съм сбъркала и с избора на легло, защото се оказа, че нашето може само да се маха изцяло предната решетка и толкова, тоест дечко като се събуди трябва да си ме вика, за да го извадя от там. 
Гледам има сега едни легла, на които в средата им се махат 2-3 от пръчките, за да влизало и излизало детето само, явно ново легло ще трябва да купуваме, кажете как е при вас, какви са вашите легла и децата ви сами ли се качват и излизат и от каква възраст?
Питам за всичко това, защото детенце от 2 месеца спи при мен на спалнята,/за което аз съм виновна, но имах разни болки и така ми беше по лесно да се справям, като е до мен легнал/, но сега вече той не желае дори за секунда да стои в леглото си, колкото и да му се спи, така че определено имам проблем със спането и се чувствам много объркана . :oops:

Просто отчупи една пръчка. Няма опасност през нощта детето да падне през тази дупка. Марио с една махната си слизаще докато стана на 4 и започна да прескача отгоре денем, а нощем през дупката. Счупия някоя по-крайна, така че да му се пада в крачетата. Ако друго бебенце после спи в това легълце и то няма да пада през дупката, но ако те е страх винаги можеш да вържеш въже там.

А защо не иска да лежи в креватчето ще разбереш като легнеш ти там с решетка :). Иначе... Марио заспиваше на леглото на баща си и го премествахме. Може да пробваш да махнеш решетката и да залепиш неговото креватче до вашето.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #12 -: Май 05, 2009, 23:04:49 pm »
дуапка. Марио с една махната си слизаще докато стана на 4 и започна да прескача отгоре денем, а нощем през дупката. Счупия някоя по-крайна, така че да му се пада в крачетата. Ако друго бебенце после спи в това легълце и то няма да пада през дупката, но ако те е страх винаги можеш да вържеш въже там.

А защо не иска да лежи в креватчето ще разбереш като легнеш ти там с решетка :). Иначе... Марио заспиваше на леглото на баща си и го премествахме. Може да пробваш да махнеш решетката и да залепиш неговото креватче до вашето.

Тамара, умна девойка си, ама кви съвети даваш не е истина.
Моя съвет - махаш пръчките и си купуваш хубава преграда за леглото. Ако искаш да ти дам линк.
Иначе аз лично съм против за всякакви спални рокади. Детето трябва да си знае леглото.
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #13 -: Май 05, 2009, 23:40:40 pm »

Иначе аз лично съм против за всякакви спални рокади. Детето трябва да си знае леглото.

И аз съм на това мнение. Детето трябва да си знае леглото. Оставях дъщеря ми да се тръшка и да реве нощем, но не я взимах при нас, защото знаех че се глези. Пореве половин час па млъкне.
Обачееееееееее ... Тръгнаха да й растат кътници и кучешки. Детето се буди от болка и единствената и молба е да се гушне между нас. Плаче със сълзи и я тегли към спалнята. Теорията е хубаво нещо, но при нас не се получава засега. Като заспи, ако не съм заспала преди нея, я местя обратно в леглото й. И така до следващото събуждане след два часа.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #14 -: Май 06, 2009, 00:40:39 am »
И аз съм на това мнение. Детето трябва да си знае леглото. Оставях дъщеря ми да се тръшка и да реве нощем, но не я взимах при нас, защото знаех че се глези. Пореве половин час па млъкне.
Обачееееееееее ... Тръгнаха да й растат кътници и кучешки. Детето се буди от болка и единствената и молба е да се гушне между нас. Плаче със сълзи и я тегли към спалнята. Теорията е хубаво нещо, но при нас не се получава засега. Като заспи, ако не съм заспала преди нея, я местя обратно в леглото й. И така до следващото събуждане след два часа.
Хайде точно на мен не ми говори за това! Когато видиш на детето ти да му пробиват зъбите като се образуват бучки - хематоми с диамерът около 2 стотинкова монета и му тече кръв от устата, тогава ми говори за зъбоникнене. На теория да - хубаво нещо е, обаче аз ти говоря от "практиката".Да ти изредя ли всички илачи , които сме пробвали? Каквато и да е ситуацията, не правя компромиси - успокоявам час , два, три ... пет или безсънни нощи / при все че през деня съм на работа и ходя като зомби/, но си ляга и се събужда в леглото си.
Моите възгледи може да се различават от  тези на мнозинството, обаче така мисля че е правилно. Никой не задължавам с мнеието си.
« Последна редакция: Май 06, 2009, 00:43:42 am от lady_11 »
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #15 -: Май 06, 2009, 01:02:48 am »
Хубава и весела седмица от нас!
Бъдете здрави,усмихнати и щастливи! :D :D :D

Касси,бързо да оздравявате

по въпроса за леглото,Алекс все още спи повдигната на повивалник,на спалнята при нас,и мисля че вече така е свинала и няма назад ...........
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #16 -: Май 06, 2009, 01:40:48 am »
Оф, и аз го имах този проблем със спалнята до скоро. Оказа се обаче, че проблема не е в детето , а в майката :oops: :lol: От първия ден след изписването си я сложих до мен в леглото и ми беше ужасно трудно да я върна в нейното, въпреки че вечер я обръщам с лице към спалнята и така да се каже ПАК "завирам нос в нея"! :lol:

Айде весела седмица и от мен на всички!
И приятно изкарване на Гергьовден!
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #17 -: Май 06, 2009, 10:17:20 am »
Привет и от нас на този така светъл ден Гергьовден!

Ние ходихме за два дни на моето село. Е няма такава такова щастие за детето.
Обиколихме де що има по дворовете зайчета, теленца, яренца, котета, кучета и пилета!
Впечатленията бяха много и все хубави и много звучни, но майка му е супер зле и забрави фотото та ще повторим скоро пак.

А за спането аз мисля така, хем наш Митак много не обича да спи при нас,
но като му е зле не мога да си позволя да е в неговото легло
и да не знам какво става, и да разчитам на бейбифона да ме информира!
Има всякакви ситуации и моменти, децата са различни така както и ние.
А и няма да искат спят при нас кат станат големи нали?

Здрави да са всички майки и деца!Касита бързо да се стабилизират Юнаците!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #18 -: Май 06, 2009, 10:27:07 am »
Супер сте, приемам линк за преграда, която мога да монтирам на леглото му, а те как ли се захващат за самото легло знаете ли? Вчера му махнахме преградата и естествено му харесва такаа, качва се и слиза сам, НО и вече падна сам, така че ПРЕГРАДА му трябва  :lol:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #19 -: Май 06, 2009, 12:12:59 pm »
Объркала съм  Violet с пердето. Вече само с очилата ще пиша   :balk_128:  :lol:
Честит празник на празнуващите   :balk_14: :balk_15:
Аз си чакам с нетърпение детенцето да се прибере и да си го нагушкам здраво. Ей тия 3 дни много дълги .... и така дразнещо тихи и спокойни  :D  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #20 -: Май 06, 2009, 15:31:19 pm »
Ади ,свикват много бързо и Лина така свикна бързо и до сега си спи при нас .Не ни пречи (то май ние свикнахме повече от нея  :lol: и отделянето Ще е по трудно за нас ),всички сме Щстливи ,спокойни и наспани .Аз съм много против детето да се оставя да реве и да заспи от умора(особенно като е малко и думите които разбира са малко) ,може и това да ми се случи после като я отделям ,но засега сме си добре  :lol: .А и с всеки изминал ден искат да правят като големите ,така ,че и това Ще стане, да спи сама като голяма и така нататък.НеЩо не ми се нрави да седя като зомби ,като има начин спокойно всички да се наспим ,но както казва Мишанта ,всички сме различни и децата ни съЩо
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #21 -: Май 06, 2009, 17:48:16 pm »
Честит празник на всички! Аз като една именница ви орисвам Свети Георги да ви дава здраве и сили да побеждавате в ежедневните "битки"! :)


Каси, дано момчетата се оправят бързо! Иначе те разбирам напълно, Елена откакто е станала на една година през седмица две е болнава. А сега откакто имаме и малкия ту единия, ту другия, ту четиримата сме болни, вече се моля да стане 30 градуса че да спрат да им текът носовете и да кашлят.

За леглото и аз държа децата да си спят в леглата, но ние сме в една стая. Като я болят зъбите, Ели се успокоява с мляко тъй че като ревне нощем и се дава мляко. И с температура да е била пак в нейния креват си е спала, а аз си ставам да си я наглеждам... Да не говорим, че Елена спи във всички посоки, т.е. по някое време ства седнала и се гътва на някъде, при това положение е абсурд да спи при нас. Но всичко си е до дете...

Сега да се похваля, че от няколко дена Стефко взе да се усмихва в редките моменти в които не го мъчат коликите. :)
« Последна редакция: Май 06, 2009, 17:51:17 pm от gery_k77 »


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #22 -: Май 06, 2009, 23:31:42 pm »
Супер сте, приемам линк за преграда, която мога да монтирам на леглото му, а те как ли се захващат за самото легло знаете ли? Вчера му махнахме преградата и естествено му харесва такаа, качва се и слиза сам, НО и вече падна сам, така че ПРЕГРАДА му трябва  :lol:
Ей такова нещо http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=23_69&products_id=314
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #23 -: Май 07, 2009, 01:31:03 am »
За тази решетка някаква мама беше писала, че не можела да се закрепи на тяхното креватче - цък
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #24 -: Май 07, 2009, 12:31:02 pm »
Ади ,свикват много бързо и Лина така свикна бързо и до сега си спи при нас .Не ни пречи (то май ние свикнахме повече от нея  :lol: и отделянето Ще е по трудно за нас ),всички сме Щстливи ,спокойни и наспани .Аз съм много против детето да се оставя да реве и да заспи от умора(особенно като е малко и думите които разбира са малко) ,може и това да ми се случи после като я отделям ,но засега сме си добре  :lol: .А и с всеки изминал ден искат да правят като големите ,така ,че и това Ще стане, да спи сама като голяма и така нататък.НеЩо не ми се нрави да седя като зомби ,като има начин спокойно всички да се наспим ,но както казва Мишанта ,всички сме различни и децата ни съЩо
шаки,и ние така ,поне аз  :oops: :lol:,иска ми се да я отуча,пробвах ...ми реве с часове и незаспива,направо ми се къса сърцето  :( и пак при мен на спалнята  :oops: :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #25 -: Май 07, 2009, 15:03:40 pm »
ами само да вметна, че Стефания спи при мен, а Преслава в кошарата
баща им изолиран в другата стая
поне спим спокойни всички
ура,ура- днес цял ден ходим в кукуто, вчера след като се върнахме от село също, само за спане слагам "пантас"
« Последна редакция: Май 07, 2009, 15:05:50 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #26 -: Май 07, 2009, 15:36:28 pm »
запис  :P

имаме си столчета и масичка, ура! копали сме "остуов" и "мойенце".

за спането в общо легло съм на отрицателно мнение. при нас също единият отдавна спи в стаята при детето, но на отделно легло.
както свикват, така и отвикват. колкото по-малки - толкова по-лесно ще отвикнат.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #27 -: Май 07, 2009, 15:39:05 pm »
При отучването от памперси, някой да е позлвал тези за многократна употреба?
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #28 -: Май 07, 2009, 16:35:11 pm »
Аничка, сподели тайната за втората лентичка, моля.
Честит остров на Марти. Със здраве да си го ползва.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #29 -: Май 07, 2009, 16:39:05 pm »
Кеф, нова бременелка
честито на Аничка, лека и брезпоблемна, и наесен горда кака Рони на прекрасен беборан
Джам- ай честито придобивка, сподели какво взехте в крайна сметка
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #30 -: Май 07, 2009, 17:09:51 pm »
мини, купихме ето този комплект масичка с 2 столчета:
http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/87474709

и една такава табуретка:
http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/00099497
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #31 -: Май 07, 2009, 17:33:37 pm »
При отучването от памперси, някой да е позлвал тези за многократна употреба?


Аз сега ползвам тия гаЩичките на памперс ,много са удобни ,но малко скъпо излизат  :?

честита лентичка Аничка ,лека и безпроблемнна и здраво бебче  :D

Джам честита придобивка ,ние вземахме от тия модел на  Мамют
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #32 -: Май 07, 2009, 17:44:15 pm »
Благодаря ви за пожеланията за здраве. Дой боже всички да сте здрави!
Оправяме се вече, с малка температура тези два дни и двамата, но ще мине и това. Никнат предкътници.

Аничка, честита ти втора лентичка, похвали се официално. Браво на теб!

Джам, със здраве да ползва Марти новите придобивки. И на мен ми е мерак, но още ползваме тези неща за катерене. У нас няма маси и столове, а кухнята е все още забранена зона.
Някой беше питал за решетките на леглата, ние сме без такива отдавна, аз май вече писах.., с нови приставки отпред сме. Имаше две падания обаче. Слагам пред леглата от сгъваемите матраци за път.
Мини, браво на Стефи. Все така да е. И ние ходим на гърне, но предимно сутрин, през деня още не ги слагам редовно.

Да допълня още, че купихме баскетболен кош, играят с много голям кеф, вкарват топките, целят се, въобще голяма занимавка си е, и баща им умира от кеф. Препоръчвам ви и на вас.
Поздрави на всички!
« Последна редакция: Май 07, 2009, 17:51:48 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #33 -: Май 07, 2009, 17:50:09 pm »
Честито, Аничка! :D Чудни новини тия дни, брей!

Каси, радвам се, че сте по-добре вече!

По въпроса със спането - Дани спеше заедно с мен на спалнята, откакто стана на 9 месеца до 7 март тази година :lol: Както е споделила и Мини, баща им е изолиран в друга стая. Сега й взехме друго легло и спи при баща си, но имаме процедура по четене на приказки и "да поседиш още малко при мен"...
Идва третият й рожден ден и се чудя какво да й купуваме вече 8)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #34 -: Май 07, 2009, 17:54:02 pm »
Идва третият й рожден ден и се чудя какво да й купуваме вече 8)[/color]

колело? аз това съм измислила.

ох, всяко дете различно... и ние имаме баскетболен кош, обаче го прибрах, защото изобщо не го поглеждаше.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #35 -: Май 07, 2009, 18:00:37 pm »
За колело съм и аз, но не и баща й.  :? Да се била научила първо да кара триколката, което е абсурд :x  Шофьорска му работа! Имаме акумулаторен джип, който седи така, успя да счупи антената на дистанционното. За кукли не ми се мисли вече... Три огромни чанти с играчки съм прибрала на тавана. Всяко чудо за 3 дни. :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #36 -: Май 07, 2009, 18:13:41 pm »
новалекса, обясни на бащата, че има разлика между колелото с помощни колела и триколката. нека се вгледа и ще забележи, че при триколката педалите са изнесени много по-напред - върху предната гума - и обикновено на децата им е по-трудно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #37 -: Май 07, 2009, 18:28:21 pm »
Джам ми то на Касините им е генетично заложено бе  :lol: с този татко
хубави са ви новите придобивки, дано се ползват по предназначение
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #38 -: Май 07, 2009, 18:39:09 pm »
Джам ми то на Касините им е генетично заложено бе  :lol: с този татко
хубави са ви новите придобивки, дано се ползват по предназначение


Абе, остави таткото, ама дядо им е бивш национал на България, а чичото волейболист и сега треньор в щаба на националния на жените  8). Мишока бие сервиси на поразия. Та колко екипи и чорапи ще пера :lol:, ама нека. Та така ги виждам аз нещата. Те на тренировка, аз си пия кафето :lol: :wink:. Или те играят мач, аз се разправям със съдиите.  :oops:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #39 -: Май 07, 2009, 21:17:14 pm »
новалекса, обясни на бащата, че има разлика между колелото с помощни колела и триколката. нека се вгледа и ще забележи, че при триколката педалите са изнесени много по-напред - върху предната гума - и обикновено на децата им е по-трудно.
Абе не му трябват баш на него обяснения, ами ... :bonk:
И да не го вземем ние, някоя от бабите ще е със сигурност.
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #40 -: Май 07, 2009, 22:28:26 pm »
Честито на Аничка, лека и безпроблемна! Голям отбор се заформя на есен :D

Честити нови придобивки, със здраве да се ползват! Новалекса, не сте малки за такова колело, ние взехме с помощни гуми - дават го за възраст от 2 до 4г и Мона вече почти си го кара сама, а триколката на вилата - още не може.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #41 -: Май 07, 2009, 22:38:25 pm »
Аничко мило, ехххх :smiley_abxb: че хубава новина!
Така се радвам, здрави да сте. Лека и безпроблемна втора бременност.

Цвети е права, края на октомври началото на ноември да се напълни тук с прекрасни бебета!

Касита за баскет и волейбол незнам, но каскадьори ще са гарантирано! :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #42 -: Май 07, 2009, 23:20:01 pm »
Аничка, честито. Желая ти много лека бременност с още по-прекрасен резултат. На есен с песен, отбора се пълни с повторения. Хайде дано още добри вести.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #43 -: Май 08, 2009, 00:00:02 am »
Аничка, честито ! Оставащото време нека мине без проблеми !
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #44 -: Май 08, 2009, 00:09:59 am »
Ехеееее, честито Аничка! Лека и безпроблемна и от мен! :balk_5:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #45 -: Май 08, 2009, 00:28:28 am »
При отучването от памперси, някой да е позлвал тези за многократна употреба?
Първо - честито. Лека и безпроблемна!
Аз - ако имаш предвид онези гащи дето са с копчета тик-так и непромокаем слой от вътре /за мен нещо като латексово покритие/, а отвън са хавлиени. Ползвах такива на Бебето - добре, че купих за проба само два броя /пък не са евтини - някъде към 14 кинта/. Пълен боклук - запарват, а за момче и при все че съм изчела доста неща от този форум, няма да сложа тако нещо на детето си трети път, двата чифта гащи ги сложих по веднъж. Не е и вярно, че не изтича течността от тях - пълна заблуда.
Моя съвет - като почнеш да приучваш на гърне - слагаш на всеки 45-50-60 минути / в зависимост от това, колко течност е поело детето и ритъма му/ на гърнето. След известно време то само ще почне да ти носи гърнето, като му се пишка но вече напикано /ние сме на тая стъпка по-скоро/, а в послествие ще задържа позива.
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #46 -: Май 08, 2009, 02:41:16 am »
Моя съвет - като почнеш да приучваш на гърне - слагаш на всеки 45-50-60 минути / в зависимост от това, колко течност е поело детето и ритъма му/ на гърнето. След известно време то само ще почне да ти носи гърнето, като му се пишка но вече напикано /ние сме на тая стъпка по-скоро/, а в послествие ще задържа позива.

и това упражнение вече около година :wink: :lol:
що се мъчите бе хора, немога да го разбера това нещо аз. идва си време за всичко. голяма мания са тия гърнета, кому е нужно незнам....
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #47 -: Май 08, 2009, 11:21:48 am »
На мен пък гърнето ми е най-малкия проблем, Християн сам си пожела, сам си взема гърнето сутрин, само му помагам да се събуе и си седи мирно. Мишока е по-нетърпелив и само пишка и бяга да играе с топката. Очевидно и яслата им влияе, там ги слагат, видях ги даже. И да не повярваш стоят мирно и кротко с останалите деца.  :lol: В крайна сметка, когато тогава, няма до първи клас да ходят с памперси, я.  :wink:



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #48 -: Май 08, 2009, 11:39:31 am »
Моя съвет - като почнеш да приучваш на гърне - слагаш на всеки 45-50-60 минути / в зависимост от това, колко течност е поело детето и ритъма му/ на гърнето. След известно време то само ще почне да ти носи гърнето, като му се пишка но вече напикано /ние сме на тая стъпка по-скоро/, а в послествие ще задържа позива.

и това упражнение вече около година :wink: :lol:
Да, и при нас продължава вече толкова. С разликата обаче, че Мия сяада само когато тя пожелае или, за да отложи лягането във времето... Направо не знам какво вече да правя. Дайте съвети, приемам всякакви. Ставаме на 3 години все пак...
Аничка, честито и лека бременност със здраво бебе на финала!
<br />[link=http:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #49 -: Май 08, 2009, 11:59:30 am »
не, че имам голям опит, ама до сега показвах, запознавах и от два дена усещам, че Стефания наистина знае за какво иде реч, вчера имам едно изтърваване, дори ако я сложа по-рано си се напъва и изпишква, защото вече знае, че това се прави на гърнето
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #50 -: Май 08, 2009, 13:19:16 pm »
Ани4ка, честито! Леки оставащи месеци и здраво и пухкаво братче или сестриче за Рони! :)

Ако знаете какъв ужас изживях оня ден, ама аз съм виновна... Оставих бебето за 2 минути докато му направя млякото в кошарата на Ели с идеята, че тя там сама неможе да влезе. А малкия гледам да не го оставям без надзор в нейно присъствие, защото много го обича и се хвърля да го целува и гали, да го завива, да го храни и разни от сорта, а предвид възрастта и, това не винаги е безопасно за него. И така оставих го в кошарата и отидох до кухнята когато чух едно "туп" последвано от бебешки рев и като се върнах в стаята, Елена беше скочила от спалнята в кошарата при бебето, добре че не беше паднала върху него и той само се размина с уплахата...

А за каскадьорството и Елена върви натам, вчера се изръси от спалнята в едно чекмедже което бях отворила и прибирах дрехи. Преди няколко дена от зор да ходи сама без да я държа за ръката, падна 3 пъти по пътя за кварталния магазин и обратно, като на първото падане си охлузи брадата, на третото вече си прехапа и устната и реши, че най безопасно е, да я нося...

За играчки, поне за по-малките, при нас хит са матрьошките. В Търново при моите родители имаме една матрьошка и баща ми и я даде и голяма игра падна и тия дни и купихме една и за София. Но Ели от край време си пада по разни кутийки с капачета да ги отваря затваря да слага разни неща извътре...

За гърне и аз не я мъча, сега взе да казва "аки" и в 95% от случаите не лъже, но за момента го казва когато е в памперса. Чакам да се стопли и ще я пусна в къщи без памперс да видя ще има ли ефект. Иначе и аз обеснявам и показвам, както се казва откакто е проходила аз самостоятелно в тоалетна не съм ходила ;).

Лек ден на всички! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #51 -: Май 08, 2009, 13:48:48 pm »
Ха, да се включа и аз в седмичната с честитки и въпроси.
Честито на бъдещите мами!Здрави дечица на всички!
Аз имам едно питане относно гърнетата и седалките за тоалетна.Аз взех гърне и си знаем за какво е, но с това миене нон-стоп ми отиват пак на кино ръцете , а и ми писна упражнението изхвърляне на пиши и аки.
Та, по тоя повод искам да питам как точно се закрепва седалката за дете на тоалетната.На нашата има някаква дупка, ама няма нищо, с което да я закрепя, отделно ли трябва да се купува нещо като болт или.............Някой има ли опит с такава седалка?
И друго как миете гърнетата?Знам, че звучи тъпо като въпрос, ама аз с една малка четка всеки път яко сапунисвам и затова си изкарвам поне едно 1-1.30 на ден в миене щото Габи малко да и се запишка сама сваля памперса хвърля го на някъде и се изпишква и почва да ме вика да и слагам нов и да и избърша дупето.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #52 -: Май 08, 2009, 14:51:13 pm »
Мия го с препарат (най-често сапун) по веднъж на ден след като се изака. През другото време само го изплаквам.
:)Крада по всяко време! Имам три деца!!!
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #53 -: Май 08, 2009, 16:33:03 pm »
що се мъчите бе хора, немога да го разбера това нещо аз. идва си време за всичко. голяма мания са тия гърнета, кому е нужно незнам....

Как на кого - на бабите  :lol: А след някой друг месец и на мен самата,вероятно. На този етап нашето гърне е по-скоро играчка, понеже е от онези с дръжките отпред, тикаме го като количка  :lol:

За играчки, поне за по-малките, при нас хит са матрьошките.
И ние сме на тази вълна, имаме цели три комплекта, няма да ви казвам какво разглобяване и сглобяване става. Горко му на този, който е в близост до рафта, където сме ги сложили... :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #54 -: Май 08, 2009, 17:05:06 pm »
Мия го с препарат (най-често сапун) по веднъж на ден след като се изака. През другото време само го изплаквам.
:)Крада по всяко време! Имам три деца!!!

Хахахаха Тамара, така не съм се смяла просто незнам откога....

Апропо и аз така правя, мия със сапун след основни дейности
иначе изплаквам с вряла вода след пишкане!
Митака казва както му дойде или преди или след, зависи от ситуацията и заигравката.
Разбира прекрасно разликата между едното и другото действие, даже с различни срички ги казва!
Той ака след ядене, обикновенно вечер. Пишка често защото пие много течности
и това с махането на памперса ще бъде пробвано лятото на топло!
Гонене и дебнене не съм правила, ако си каже или го усетя слагам,
ако пък не и напълни пампата после или казва или е ясно на всички :wink: ......
След сън сядаме контролно, така е откакто седна стабилно на 9 м.
Навика според мен играе роля, но всеки си преценява според собственните си виждания.

Гери  :hug2: неминуемо ще има и такива моменти, само по-малко да са!

« Последна редакция: Май 08, 2009, 17:08:07 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #55 -: Май 08, 2009, 17:08:28 pm »
Силви, ние нямаме гърне та по този повод не мия такъв уред, а седалката се слага под голямата седалка и така се закрепя. :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #56 -: Май 08, 2009, 17:27:34 pm »
има различни видове адаптерни седалки за тоалетна. някои са като описаната от СтефиЗ, други се поставят направо върху голямата седалка и после се махат, а трети се монтират трайно.
ние сме с 1 тоалетна у дома и избрах вариант с подвижна детска седалка - няма само той да ака, я! :)
гърнето мия след всяко акане с течен антибактериален сапун. от търкане с четка не виждам смисъл. след пишкане само изплаквам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #57 -: Май 08, 2009, 17:30:41 pm »
Мерси, златна Стефунко,сега като се замисля освен така иначе няма как, ама аз като си реших, че трябва да отгоре и се чудех как ли става така, ама то както винаги е доста по-лесно от моите мисли.
Я да си споделя и една друга работна мъка с Вас. Бачкам в доста дърт колектив, по принцип в стаята, в която съм ситуирана народа е под 50-ака. Според последните, поредни тъпи измишльотини са ми сложили за шеф на стая(тук при нас шефове да искаш:)) едно лапе с мания за величие и направо ми скъсва нервичките.От ден в ден се вживява колко е велик и незаменим, а най-тъпото е че непрекъснато се опитва да ме учи как да си върша моята работа при положение, че съм единствен човек, който се занимава с метеорология в цялото предприятие.
Днес цял ден се дъвкаме с това смешно дебелобузо на диета в момента лапе.Просто вече изтрещявам и мисля, че скоро ще ходя на бачкане със сопа като овчар, щото такива наяли се с анаболи май само ако ги чукнеш по главата със сопата разбират, иначе ушите им атрофират.
Е., изплаках си мъката и ми олекна, пожелавам Ви Вие да си нямате такива работни проблемации, а само радости с мъниците.
A след като писах тук почнах да се ровя и сега се редактирам, за да Ви сложа този линк http://www.aiko-bg.com/index.php?gid=20&tid=166&pid=53077
На мен доста ми хареса като замисъл, а и цената е поносима.
« Последна редакция: Май 08, 2009, 18:21:22 pm от Silwi25 »
*
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #58 -: Май 08, 2009, 21:44:00 pm »

За гърнето ами няма начин, никое дете не свиква от раз. Но аз вече мога да се похваля, че Юлия не се е напишквала от около месец. Последния хит от няколко дни е да сяда на седалката за големи. Спада се успешно, без да пада. Иначе и аз съм решила подаръка за 3ия рожден ден да е колело. Тук в махалата има едно момче на 3 г., което кара само колело без помощни колела.

ani4ka, честито и от мен! Да ти е леко и безпроблемно оставащото време!


Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #59 -: Май 08, 2009, 23:53:29 pm »
....
A след като писах тук почнах да се ровя и сега се редактирам, за да Ви сложа този линк http://www.aiko-bg.com/index.php?gid=20&tid=166&pid=53077
На мен доста ми хареса като замисъл, а и цената е поносима.
И аз съм попадала на нещо подобно като това, което си показала:
http://www.misto-bg.com/kidskit/toilet-trainer.htm
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #60 -: Май 09, 2009, 00:09:50 am »
Моя съвет - като почнеш да приучваш на гърне - слагаш на всеки 45-50-60 минути / в зависимост от това, колко течност е поело детето и ритъма му/ на гърнето. След известно време то само ще почне да ти носи гърнето, като му се пишка но вече напикано /ние сме на тая стъпка по-скоро/, а в послествие ще задържа позива.

и това упражнение вече около година :wink: :lol:
що се мъчите бе хора, немога да го разбера това нещо аз. идва си време за всичко. голяма мания са тия гърнета, кому е нужно незнам....

Предпочитам услия, отколкото бъдеща среща с андролог. Моето лично мнение е, поне това , което аз за своето дете съм забелязала, че памперсите го запарват - тестисите са уголемени, със зачервена кожа и на допир са по-топли  от останалата част на кожата в тази област. Дано правилно съм се изразила.
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #61 -: Май 09, 2009, 02:29:15 am »
Стеф, верно си има време за всичко, ама като се чух оня ден с една дружка, която живее в чужбина (а там, както знаем, не си дават зор за нищо), та нейната кукла е на 3,5 години и си ходи с памперса и хич не ще и да го сваля, ами мерси съм да ти кажа. Аз Стилияна я пробвам от време на време - действа различно, според настроението, за сега.... Надявам се да не откара до 1-ви клас :P
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #62 -: Май 09, 2009, 11:48:49 am »
Ще взема пък да пробвам някакъв вариант с адаптирана седалка. Мия много добре знае за какво служи гърнето, не я е страх от него по никакъв начин, не го приема за играчка и всъщност никога не го е възприемала като играчка, тя просто е адски опако дете :lol:. Преди 2 вечери не искаше да си ляга и 2 пъти ми каза, че й се пишка и 2 пъти го направи в гърнето; много често се пазарим-тя иска сок, аз й давам само ако седне на гърне. Има случаи пък като седне и не желае да стане. Ние вкъщи я държим без памперс, ама и това не дава никакъв ефект -показва ми, че се напишква в момента, в който го прави и не й пука. Има дни, в които изобщо не желае да седне на гърне -казва "не" изпъва краката и нищо не може да я накара да седне и това си е. Трябва ми някакъв супер нетрадиционен подход, ама още не съм го открила...
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #63 -: Май 09, 2009, 12:13:27 pm »
мешко, да те успокоя, че не сте сами. и при нас е така, отдавна. Мартин си ака и пишка в гърнето, но не казва кога му се правят тия неща и със същия успех може да се изака в памперса, да си трае и да седи часове насран - не му пука. говорено е милион пъти да си казва, но не казва напук. има си някаква вътрешна причина. и стимули опитвах, и тоалетна седалка... седи си, кефи й се, ака си там, но може утре да го направи пак в гащите.

Никола на Фусси и той е така, доколкото знам. той отдавна ходи без памперс, но и това не го е стимулирало да почне да си казва. а иначе е много развито и умно дете.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #64 -: Май 10, 2009, 00:12:07 am »
Утре Моника ще я кръщаваме. :D Дано всичко мине прилично, защото като чуе за дядо поп и почва да реве. Ще ни чуят сигурно чак на камбаните  :?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #65 -: Май 10, 2009, 01:19:58 am »
Весел празник тогава, Лиде.
Дано малката е най-щастливото и послушно дете утре.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #66 -: Май 10, 2009, 09:53:57 am »
Дано.  :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова празнична седмица 4.05-10.05.09г
« Отговор #67 -: Май 10, 2009, 10:17:56 am »
Чуден празник да стане Лиде!
Да е спокойна Моника и после да разкажеш!

Явно на Митака предкътници и кътници трудно ще избиват. :?
Една седмица спокойно дете и вчера се пукна и венеца в ляво.
Пак хематом, пак зъб не се вижда, рев, подскачане на сън.
Има недежда все пак, с този като се покаже сме преполовили "бисерите"
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)