0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Празнична седмица 27.04 - 3.05
« -: Април 27, 2009, 14:52:27 pm »
Хубава и слънчева седмица! Бъдете здрави и усмихнати! Приятно изкарване на предстоящите празници! :)

« Последна редакция: Април 27, 2009, 14:58:28 pm от gery_k77 »


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #1 -: Април 27, 2009, 21:07:00 pm »
Здрава и весела седмица и от нас! :D
*
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #2 -: Април 27, 2009, 22:19:40 pm »
Здрава и усмихната седмица на всички!
При нас тя започна малко кофти-Ива се върна от училище с 38.3 температура и болки в корема.Пуснаха ни изследвания-всичко е наред-бях се притеснила да не е апендицит.За сега сме на Бисептол,че гърлото и е много зачервено и Еспумизан за стмахчето.Дано да се разминем а антибиотика че много отдавна не е пила и хич не ми се иска да и давам.Май за някой се очертава ваканцията да е по-дълга от 6 дена!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #3 -: Април 27, 2009, 23:57:35 pm »
Какво става - къде заби народа? За цял понеделник само два постинга. Срамота! :D
Аз съм все повече и повече възмутена от кварталната градинка. За два дена видях три деца, чиито майки ги мързи да им избършат носовете /едната дори ми обясни компетентно, че дори и да го избършела, положението след три минути щяло да бъде същото/, камо ли да ги лекуват. Последното от тези три деца понася Урбазон за сутрин, обед и вечеря заради "алергия" поради което нямало нужда да му се прави МБ.
Писна ми и нещо, което съм оставила в бебешката чанта на количката или на триколката на сина ми , да бъде отмъквано - шише с кола, зрънчо. Днеска едно дете ми сви кубетите /аз ги дъвча по градинката/ и отивам при майката, защото за мен това не е най-добрата храна за едно дете. А тя, е дай му бе, няма проблем.
Оф, изплаках си болката!
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #4 -: Април 28, 2009, 00:55:28 am »
Какво става - къде заби народа? За цял понеделник само два постинга. Срамота! :D
Аз съм все повече и повече възмутена от кварталната градинка. За два дена видях три деца, чиито майки ги мързи да им избършат носовете /едната дори ми обясни компетентно, че дори и да го избършела, положението след три минути щяло да бъде същото/, камо ли да ги лекуват. Последното от тези три деца понася Урбазон за сутрин, обед и вечеря заради "алергия" поради което нямало нужда да му се прави МБ.
Писна ми и нещо, което съм оставила в бебешката чанта на количката или на триколката на сина ми , да бъде отмъквано - шише с кола, зрънчо. Днеска едно дете ми сви кубетите /аз ги дъвча по градинката/ и отивам при майката, защото за мен това не е най-добрата храна за едно дете. А тя, е дай му бе, няма проблем.
Оф, изплаках си болката!




Лейди, аз със същото възмущение, гледах в яслата, докато ходех с дъщеря си, как на 2/3 от децата са им провиснали тлъсти сополи, а възпитателките не се впечатляват кой знае колко, никой не си счупва краката да ги избърше :D.

Колкото до зръчното, кубетите, напълно нормално е децата на възрастта на нашите да ги ядат, не са толкова малка вече.
Дара също отмъква оставени чужди детски шишета, солети и т. н., напълно в реда на нещата за деца на няма 2 год. Правя забележка естествено, не си премълчавам.
Но не са неща от първа важност за мен в ежедневието ни. :)


Лека и здрава седмица на всички.


П. П. Някой може ли да ми даде идея откъде в София например можем да си вземем столче за кола под наем. Ще летим в началото на юли, ако може, не ми се иска да мъкнем нашето.
Благодаря ви


*
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #5 -: Април 28, 2009, 01:01:52 am »

Писна ми и нещо, което съм оставила в бебешката чанта на количката или на триколката на сина ми , да бъде отмъквано - шише с кола, зрънчо. Днеска едно дете ми сви кубетите

Абе, Лейди :lol: :lol: :lol: А ти какво очакваш - две и три годишни деца да проявят добро възпитание и да не пипат по чуждите колички :wink: Ми деца са, всичко, което е чуждо, е интересно. Ти дъвчи пред децата кубети, пък после иди им обяснявай, че не било полезно :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #6 -: Април 28, 2009, 01:09:07 am »
Привет и от нас. Подхваната тема е дъъълга и ми писна вече.
Няма управия и това е!
Масово се ядат вредни неща, масово се водят болни деца навсякъде. Изпитваме го вкъщи, 2 дена на ясла, 10 дена болни на антибиотик. Тъкмо посвикнат и айде пак вкъщи. Днес се зарекох в яслата, ако чуя дете да кашля или моите се разболеят, ще взема номера на майката и ще се обадя. И на мен ми писна вече...  :?

Хайде само за хубави неща да пишем, и дай боже да сме здрави и да имаме хубави почивни дни.
« Последна редакция: Април 28, 2009, 01:12:52 am от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #7 -: Април 28, 2009, 01:17:37 am »
Нещо сайта на Зачатие ми е сърдит или е имало проблем. А?
Хич не мога да влизам като хората от известно време. Доста време. Или ту мога, ту не, голяма мъка.
Искам да се свържа с Фусита, писах и ЛС от бг-мама. Тука не мога да й пусна ЛС, ако чете - Фусинка, дай сигнал душа, кога да ти звънна, за едни неща за онова момченце на приятелите ти, че хабитуриент ще стане докато дам нещата.
Извинете ме, че тука си изнаписах ЛС-то.

На вас момичета много здраве, на дечицата ви също.

Сватя не се кахъри! Много здраве на Вики.

Я да ви питам нещо докато мога. Пентаксима на 4 приема ли беше? Че говорих на Кристина с педиатърката и тя ме увери, че са четити. Три до годинката и още една доза до втората. Че нещо загубих нишката малко.

Иначе ние сме добре, Криси е хитра като лисица. Командва яко. Знае едно стихче:

Ека нош,
пиш кош,
нуваш гош,
купиш съче!  :lol:


Поздрави на всички!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #8 -: Април 28, 2009, 01:32:26 am »
От здраве да не се отървете всички тук!

Нинко, 4 са приемите на Пентаксима.
Последния прием е една пълна година след 3тия.
Ние слагахме 2,3 и 4 м и съответно на 1г и 4м сложихме последния 4 ти Пентаксим.

 :sunshine: ва и спокойна седмица от нас!


« Последна редакция: Април 28, 2009, 01:38:31 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #9 -: Април 28, 2009, 01:34:58 am »
и.

Я да ви питам нещо докато мога. Пентаксима на 4 приема ли беше? Че говорих на Кристина с педиатърката и тя ме увери, че са четити. Три до годинката и още една доза до втората. Че нещо загубих нишката малко.


Точно така е Нинче, не си загубила нишката :D. И по немския имунизационен календар е така.

Ееее. успокоих се, явно си е присъщо на възрастта, командаджийството :D :D. Щото моята щерка, също се превърна в страхотна командаджийка. Мамо стани, Мамо седни, Мамо дай ми еди какво си, Тати дойде.... И всичко се иска на секундата, не търпи отлагане :D :D.

Поздрави

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #10 -: Април 28, 2009, 01:38:02 am »
Мерси Мише, лека и на теб, и Миташки, да 'пите в кош'  :D

Албенче, страшно е - стани, сени, егай, бегай.....като в казарма съм  :lol:
Обаче е любезна де, не се нерви, но думата тежи.
Мерси и на теб.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #11 -: Април 28, 2009, 03:09:59 am »
купиш съче!  :lol:

я, туй не го знам - ко е??? ние само до грош го караме.

Бени, докъде я добутахте с яслата, душко?

касси, и като се обадиш на майката на сополивото - ще й накривиш шапката. аз исках да инициирам проверка от ХЕИ заради Моракселата, дето я пипва 3 пъти сина ми от там, но ми обясни лекарят, че това било "условно-болестотворна бактерия" и нищо няма да направят.
кой се пребори - пребори... както виждаш от думите на Бени - и в Германия и е така. текат сополите и толкоз.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #12 -: Април 28, 2009, 09:09:11 am »

Писна ми и нещо, което съм оставила в бебешката чанта на количката или на триколката на сина ми , да бъде отмъквано - шише с кола, зрънчо. Днеска едно дете ми сви кубетите

Абе, Лейди :lol: :lol: :lol: А ти какво очакваш - две и три годишни деца да проявят добро възпитание и да не пипат по чуждите колички :wink: Ми деца са, всичко, което е чуждо, е интересно. Ти дъвчи пред децата кубети, пък после иди им обяснявай, че не било полезно :lol:
Съгласна съм, че всичко чуждо е интересно. Обаче заради пустия интерес не следва да се извинява или позволява всичко. Пред очите ми една майка даде на детето си на година и два месеца бира с обяснението, че той като видел бира и много искал. Е аре стига - бакти интереса! Мен ме дразни факта на безразличието на майките.
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #13 -: Април 28, 2009, 11:26:46 am »
Добро утро на всички. Да ви разкажа нашата смешно-трагична случка от онзи ден. Отиваме с Мия в Скай сити и първоначално си разглеждахме кротко магазините, докато не стигнахме в Хиполенд. Аз избирам някакви блузки, а тя като задърпа 1 сукман и не пуска, и крещи "не", викам добре, ще го вземем ако ти стане. Да, ама тя не желае да го пробва. Виждайки, че ситуацията става неконтролируема, я задърпвам за касата и съм си приготвила транскартата да плащам с нея. Мия продължава да дърпа блузките и да реве, момичето на касата и то се видя в чудо как по-бързо да обслужи предните клиенти, за да минем и ние. Маркира тя нещата и се оказва, че вече не работели с тази карта, но добре, че имах пари в брой. После й дадох плика з блузките, тя млъкна, гушнах я и си излязохме. После ми стана смешно, обикновено децата реват за играчки, особено в магазин за изграчки, а моето за дрехи... :lol:
<br />[link=http:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #14 -: Април 28, 2009, 11:31:28 am »
Здравейте и от нас! Събота и неделя изобщо нямах достъп до сайта. Вчера успях да вляза за малко, но бях издърпана от стола за да бъде зает от Вики! И сега ми е почти невъзможно да пиша - явно е от възрастта като чета другите постинги на наборите. Ние също не търпим чуждо мнение и командите ги дава тя! 8O
С яслите положението явно навсякъде е същото! 1 седмица ясла - хрема, още две и сега сме с отит, който дойде с висока температура! За съжаление този път се примирих и дадох на Вики антибиотик, защото от уши много ме е страх!
Въпреки това Вики се адаптира за 7 дни и сега даже бърза да си откопчава столчето да ходи при каките! Дава ми целувка, маха с ръка и влиза наперено при децата! Грабва първата играчка и ми я показва доволно! Закусва и обядва там! Тази седмица вече трябваше и да спи там,но...
Весели празници на всички!  
 
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #15 -: Април 28, 2009, 14:33:13 pm »
lady_11, не можеш да оправиш света. Родители има всякакви, стига да не застрашават живота на детето си, не е наша работа да се бъркаме. За болни деца, ако можеш, дай съвет, пък ако чуят - добре, с друго не можеш да помогнеш. Да ти е жив и здрав Вики, пази си нервите за него и за себе си.

За тази градинска мораксела вече не знам какво да правя, наистина не знам. Дани пак е болен, симптомите са до болка познати, сега чакаме поредната МБ да ги потвърди. Този път цели 4 дни изкара със сух нос. :( Обаче пък, съм щастлива, че май може и да наближаваме края на бебешкия пубертет, от 1 седмица нашето батенце е нов човек - за първи път въпроса "Може ли..." замени вълшебната думичка "Сегааа". И умира от кеф да води Диманка за ръка и да й кавалерства :) Тя пък проговаря устремно и заспива с новото любимо стихче:
Тати...бом
Мама... ама
Дими... нямааа

В превод:
Тати купи бони
Мама ги изама
И за Дими няма.

Хубава и здрава седмица!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #16 -: Април 28, 2009, 14:50:11 pm »
Мен ме дразни факта на безразличието на майките.

Не съм те разбрала значи. И според мен излишно се вкарваш в ядове, абсурдни поведения, мнения и изказвания в градинките - бол, не им отделяй чак толкова от вниманието си.

Истина е, че и градинките са пълни с болни деца. Когато моето е болно, до пълното му оздравяване, ограничавам всякакъв контакт с други деца, ако се налага просто се разхождаме по улицата, но никога не съм си позволявала да я заведа кашляща и сополива да играе при децата в градинката. Преди да я запиша на ясла дълго се притеснявах от вероятността да хваща от там какви ли не вируси, но накрая си дадох сметка, че и да не ходи на ясла, пак е в постоянен контакт със сополиви и кихащи деца в кварталния пясъчник - като ги спрат от яслата, че са болни - ги водят там. Вярно е, че не може да ги държат затворени в къщи, но аз как в такава ситуация намирам начин да изведа дъщеря си на въздух, без да я водя при здравите деца да им киха в лицата.

Бени, какво става с вашата ясла :)

Имам питане към всички с есенни бебета - какви са вариантите за извеждане с количката на новородено/малко бебе, като изключим зимния кош. Летен кош + порт бебе? Порт бебетата до каква възраст са използваеми, има ли универсални или се търси същия модел като количката? Или летен кош + зимен чувал? Препоръчайте хубав дебел, подплатен зимен чувал, дето да се слага на всякаква количка, ако има такова чудо...
« Последна редакция: Април 28, 2009, 14:54:38 pm от tzvetenze »
*
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #17 -: Април 28, 2009, 14:56:14 pm »
Цветенце, според мен е по-добре портбебе, защото е с твърда основа. Спокойно ще играе роля на зимен кош. Има доста на пазара, просто съобрази с твоята количка. Не е нужно да са от една марка.
Чувалчетата също не са лош вариант, но ти трябва количка с напълно легнало положение. Аз ползвам чувалче на Конкорд при количка Джейн. Няма проблеми. Слагала съм го и на кошницата за кола в първите месеци. Спал е в него и при минус 14 градуса, отдолу с космонавт и одеялце.
Аз лично първите 6 месеца ползвах само кошницата за кола, защото Калоян категорично отказваше да спи в зимния кош.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #18 -: Април 28, 2009, 15:09:28 pm »
А да, за летен вариант на комбинирана количка става въпрос - т.е. с пълно легнало положение, самата количка си има твърда основа. Добре, ще оглеждам значи на място кой чувал или портбебе са подходящи за нашата количка. При нас няма вариант да ползвам кошницата, защото не са съвместими с количката.
*
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #19 -: Април 28, 2009, 15:24:35 pm »
tzvetenze, аз съм с лятна количка, Ели я возех облечена с космонавт и завита с одеало и евентуално найлон ако валеше или имаше вятър. А на кенгуруто е била само по космонавт по разбираеми причини. Сега и Стефан така го размотавах, само дето малко повече го навличах под космонавта...

White, честито и леки 9 месеца! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!