0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #20 -: Април 28, 2009, 15:27:56 pm »
Цветенце, той Боян май направо за зимно бебе минава, ама и аз карах с порт бебе. При това си купих най-обикновеното на Стеда, твърдо отдолу, закопчава се с цип и става баш като зимен кош.

И аз съм така, когато е болно детето - все гледам да няма деца покрай нас и ако дойде някой казвам, че е болен и се изнасяме, а майките една през друга ми обясняват, че нямало проблем  8O
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #21 -: Април 28, 2009, 16:02:27 pm »
цветенце, ако искаш - мога да ти заема моя чувал за количка. дебел, става за всякаква. аз съм разхождала Мартин през първата му зима в комбинираната си количка и този чувал. тъмно син е.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #22 -: Април 28, 2009, 16:24:53 pm »
Уайт, официално честито, от сърце ти желая щастлива бременност и прекрасно братче или сестриче на Ян!  :D

О, Джам, права си, най-много да ми тегли една майна майката  :lol:.
На прибиране от яслата видях една майка да пали цигара в колата с бебе на 10-ина месеца, полудех. Аз съм пушачка, но в колата да се пуши ми се вижда вече прекалено. И бебето седеше на предната седалка до нея милото.  :x
И поради факта, че масово майките са неграмотни и нямат желание да четат, аз обикалям като глуа кучка сама около нас, не мога да търпя никой, може и да съм особнячка, това е.  :(

За пентаксима, нашето педи май каза, че се слага на 6 години пак. Стана на въпрос, понеже отлагаме нонстоп поставянето на тази на 18 месеца, заради болестите от тъпата ясла.  :?
« Последна редакция: Април 28, 2009, 16:26:42 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #23 -: Април 28, 2009, 17:13:39 pm »
купиш съче!  :lol:
я, туй не го знам - ко е??? ние само до грош го караме.

Туй, "купиш съче" = да си купиш сънче. Сън, да спинка детето бре :)
Да ми е жива и здрава бабата, но тя я учи на много такива стихчета, аз знам поне 10-тина от нея, на Кристина са и много интересни и те се запаментяват лесно. Вечер имаме репертоар - иска да и казвам за "ека нош", "бабо Мабке" /мравке/  :lol: "Дитко Петко" и "Мечката се мие чисти". От снощи иска и ново да вкараме, вика и "друго нечо"  :D

Каси, не си особнячка. И аз съм почти така. По никакъв начин не смятам, че съм нещо повече от майките в градинката ни, но мразя да се пуши в затворено помещение, където има бебета, мразя да се събират болни деца, мразя да се мласкат непрекъснато децата, мразя да се крещи непрекъснато. А те това правят. И когато се събират на гости една на друга, аз не съм поканена вече, понеже съм претенциозна...тва, че мразя тия работи ме прави претенциозна разбираш ли. Иначе те само по себе си не са лоши жени, но имаме различия и понякога се дистанцирам. Иначе Криси има нужда от социални контакти и не я лишавам от игра с децата, но ако нещо не ми е кеф, правя забележка и така.
Сега съм им подготвила изненада - утре на всеослушание ще забраня моето детете да го мляскат каките и останалите деца. Кристина не е боледувал много, слава Богу, но преди дни беше с лека хрема. Нацелува я едно нейно другарче наборче, на което майка му дискретно пропусна да каже, че е болно. Не знам дали се е заразила Криси от него, но ще бъдат предупредени, че няма нужда от такава задушаваща любов и прегръдки  :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #24 -: Април 28, 2009, 17:16:44 pm »
Уайти , късметче мое...с теб съм така, както ти си с мен...
Ян ще бъде прекрасен Батко на едни евентуални розови шушонки!

Живота е кръговрат, а ние с теб живот и здраве ще го повторим така,
както преди 2 години!
Питай Мецанка с червените одежди...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #25 -: Април 28, 2009, 17:36:59 pm »
Честито на мама Уайти  :D, много се радвам на зачатски новини. Леко и приятно дебелеене, жива и здрава розова красота за финал.

Тонино е есенно бебе и макар, че зима 2006/2007 беше доста топла, при нас на морето си е ветровито. Та с порт бебе си беше, но то е към количката. Изкара го до почти 6 месеца, айде 5 да са. На дължина му беше вече некомфортно, пък и искаше да гледа, отделно беше май месец и се позатопли, та минахме на летният вариянт. Чувалчето от портбебето се сваля и се слага към летният вариант, така че е супер комбинация. Портбебетата с твърда основа са до 10 кг., за справка Тони на 1 годинка беше 9 и нещо си  :wink:, но деца разни. :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #26 -: Април 28, 2009, 17:41:33 pm »
ауууу, страхотни истории тук бе
Уайти- изключително много се радвам, лека и безпроблемна
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #27 -: Април 28, 2009, 17:42:35 pm »
Ах, вие скрити лимонки! Чак сега виждам...:lol: :lol: :lol:
Честито и леки оставащи месеци, Уайт и Цвете!
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #28 -: Април 28, 2009, 17:55:20 pm »
Браво за страхотните новини!!! Цвети, Уайти, лека бременност и много радост на финала!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #29 -: Април 28, 2009, 18:09:03 pm »
Ах, вие скрити лимонки! Чак сега виждам...:lol: :lol: :lol:

Ми аз да не мислиш, че много виждам :oops: Чета след мен, че й честитят на Уайт и два пъти връщам темата назад да видя къде е писала, че и за други теми гледах да видя де е това дето всички го виждат, само аз не :lol: Пък тя си сложила една такава дискретна линийка... :) Честито Уайт, лека и безпроблемна до края!!!

Перде, много е хубаво това порт бебе, но мен не ми се инвестира в нещо скъпо.
Джам, ако е свободно, ще го взема на заем :D

Хайде и ние да са включим с първото си стихче:

Калинчице малка
на ти таз писалка
да напишеш писъмце
от душица и сърце!

И Симониния вариант на същото:
Мака кинчице
на ти таз палка
пишеш це
це!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #30 -: Април 28, 2009, 18:15:30 pm »
И Симониния вариант на същото:
Мака кинчице
на ти таз палка
пишеш це
це!

 :love:

Ужасно ме радват детските интерпретации, даже са по-изразителни понякога от оригинала.

Ще запиша оригинала за рецитация :)

Целувки за Симона и не помня вече дали ти честитих с това трудно влизане в сайта, но ти си знаеш - попътен от мен и само да сте здрави!

Уайт, със здраве и на вас и лека бременност.


*
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #31 -: Април 28, 2009, 18:21:31 pm »
Ох, как блянувам и аз за Тонини стихчета  :? още му е трудно на дребосъчко, но се опитва да повтаря това, онова. И аз съм била така като малко, до 3 годинки като моето детенце съм говорила и изведнъж, като съм се отприщила, та и досега неможеш ми затвори устата. Чакам го тоз заветен миг и ще бъда най щастливата мама на света.

И друго исках да ви споделя, обаче новината на Уайти ме разконцентрира  :lol:, та уроинфекциите на Тонино, ще се окажат грешни резултати от уж стерилната урина, която толкова старателно се мъчих да взимам. Всичко това от незабелена пишка на Тони се разбра. Егати да ви кажа и на лекарите и на ... Сумати АБ изпи детето, че и инжекции го бодах, още е травмирано милото и се присеща от време на време.
Та дърпахме леко пишката без да го боли в банята и почти веднага се отлепи. Отделно и бани от смрадлика правих, по идея на Уайти, за което много, много БЛАГОДАРЯ. Та така, мъжки мами на малки бебоци, дърпайте сега, за де не си дърпате вие след това косите, но внимателно и нежно  :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #32 -: Април 28, 2009, 18:25:13 pm »
Перденце, дано Тони да е здрав вече, че се измъчи горкото.

А, и цели балади ще ти реди, като го гледам колко е чувствителен........мани, мани :) Сърце майчино ще размекне, после и моминските  :P
*
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #33 -: Април 28, 2009, 18:28:50 pm »
Хм, да здрав е, обаче лошата му майка пак е замислила на ясла да го праща, с образователна цел засега. Подсилвам имунната система, колко е ефикасно незнам и аз съм от тез мами, за които ви определят градинските майки.
Обаче си мисля, че в градините и парковете са по болни децата от колкото в яслата. Ами аз едно здраво не виждам, та бягам като дявол от тамян и ... ще видим.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #34 -: Април 28, 2009, 18:55:30 pm »
Аз мислих, мислих и реших да спазя традицията да не се пуска тема за второ човече. пък и знам, че сте наблюдателни. :D
Лентичката си дължа отново на д-р Стаменов и компания. Справиха се блестящо с първото ни ИКСИ на ЕЦ. Дай боже всекиму. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #35 -: Април 28, 2009, 19:04:11 pm »
Уайт, честита бременост, леки и безпроблемни оставащи месеци до финала. Желая ти едно здраво ревящо бебе.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #36 -: Април 28, 2009, 19:07:20 pm »
Хубава и слънчева седмица на всички.
Здрави да сте най-вече :D
Да се отчета с 4 кучешки зъба на Рая.
Пожелавам такова зъбоникнене на всички дечица тук!

Уайти, и тук честито миличка, лека и спокойна бременност!
И на финала една прекрасна розова приказка :) Целувки!

Весели празници на всички!
« Последна редакция: Април 28, 2009, 19:14:28 pm от Nadyn »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #37 -: Април 28, 2009, 19:12:47 pm »
ето ви една анкета за здравословното хранене от СНБМ за попълване:
http://www.snbm.org/index.php?p=225/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #38 -: Април 28, 2009, 19:51:48 pm »
попълних
преди два дни даже
Уайт, пусни си бе, вашите истории са страхотен стимул за момичетата  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Празнична седмица 27.04 - 3.05
« Отговор #39 -: Април 28, 2009, 20:22:41 pm »
Аз отново да честитя и тук на всички бременелки, че не помня вече в коя тема, на кого честитя ;) Нека бременността ви е лека и безпроблемна, а бебчетата здрави и умерено послушни! :)

Аз също като Надин искам да се похваля с комплект от 4 кътника, които бих казала, че се появиха безпроблемно, изключвам само първия, който малко изнерви обстановката. Предстоят ни ваксини, та дано всичко мине по мед и маслко, както досега!