0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: пролактин
« Отговор #20 -: Септември 08, 2009, 13:15:56 pm »
Наде,за 15 дни няма да нормализираш пролактина.Ти като го изсл.спази ли всички изисквания преди да дадеш кръв?Той си е стресов хормон,но когато е завишен няма овулация.Аз от април 2008 г.рия достинекс,само дозата ми сменят,но пък при мен има аденомче на хипофизата,инъче сега си поддържам пролактина на долна граница,но си пия лекарствата.Не пренебрегвай проблема.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: пролактин
« Отговор #21 -: Септември 08, 2009, 14:17:04 pm »
Маринка, мисля че съм спазила изискавнията, ама за тези 2 месеца в Бг ми беше голма лудница и проблеми и за това си мисля че може би е повишен заради тези фактори. Не го пренебрегвам и за това си пия бромокрептина  :?
Успокоява ме това че съм забременявала спонтанно 2 пъти  :oops:

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: пролактин
« Отговор #22 -: Септември 08, 2009, 19:39:22 pm »
Дано да ти е наред пролактина,но все пак след 2 мес.пусни една контрола.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: пролактин
« Отговор #23 -: Септември 08, 2009, 21:21:24 pm »
Мисля още края на месеца да пусна  :?

Re: пролактин
« Отговор #24 -: Септември 15, 2009, 15:43:36 pm »
Добре аз не мога да разбера едно,нали високия пролактин подтиска овулацята и тя всъщност липсва.Нали така?Тогава Надеж как забременява 2 пъти?И влияе ли той по време на бремеността?


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: пролактин
« Отговор #25 -: Септември 16, 2009, 08:02:46 am »
Добре аз не мога да разбера едно,нали високия пролактин подтиска овулацята и тя всъщност липсва.Нали така?Тогава Надеж как забременява 2 пъти?И влияе ли той по време на бремеността?
Нивата на пролактина /както и на всеки друг хормон/ непрекъснато варират.
Когато нивата са ниски - има О., когато са високи няма О.
При бременност - прогестерона /нивата му тогава са високи/  подтиска синтеза на пролактин


 
« Последна редакция: Септември 16, 2009, 08:11:41 am от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: пролактин
« Отговор #26 -: Септември 16, 2009, 09:34:29 am »
Денис а можеш ли да ми обясниш при една инвитро процедура,как би повлиял леко завишен пролактин?Благодаря ти!


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: пролактин
« Отговор #27 -: Септември 17, 2009, 13:34:34 pm »
здравейте момичета  :balk_64:.Аз съм нова в тези неща, но да питам, някои има ли идея какви са последиците от ниски стойности на Пролактин(45.50 при реф.ст.73.0-850.0).Благодаря на всички който ще загубят време да ми отговорят
Re: пролактин
« Отговор #28 -: Септември 17, 2009, 15:41:40 pm »
Здравей danito-pileto ,
и аз съм с пролактин леко под долната референтна граница. Когато показах стойностите на гинеколожката тя първо нищо не коментира, после след мое изрично питане каза, че не е проблем. И аз не мога да си обясня как влияят тези нива на хормона при овулация? В месеца, в който изследвах пролактина имам доказана овулация с фоликуметрия. Но аз имам и проблеми с щитовидната жлеза (хиперфункция), а мисля, че тези хормони са свързани пряко. Така че аз си давам такова обяснение за моя нисък пролактин.....Съвета ми към теб е да си изследваш и щитовидните хормони. Но ще ми бъде интересно някой по-информиран в тази област да изкаже мнение.
Благодаря предварително!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: пролактин
« Отговор #29 -: Септември 18, 2009, 08:43:43 am »
Денис а можеш ли да ми обясниш при една инвитро процедура,как би повлиял леко завишен пролактин?Благодаря ти!
Предполагам, че прогестерона ще подтиска синтеза на пролактин.
Попитай лекаря си за това  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: пролактин
« Отговор #30 -: Септември 18, 2009, 08:45:15 am »
здравейте момичета  :balk_64:.Аз съм нова в тези неща, но да питам, някои има ли идея какви са последиците от ниски стойности на Пролактин(45.50 при реф.ст.73.0-850.0).Благодаря на всички който ще загубят време да ми отговорят

Повтори изследването преди това  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: пролактин
« Отговор #31 -: Септември 20, 2009, 17:01:34 pm »
Здравейте ,наскоро ми откриха висок пролактин 33.5(1.5-20) и пия достинекс.Някой знае ли колко време е необходимо да влезе в норма.Дори и МЦ ми се обърка доста от извесно време как мислите дали е от високия пролактин?
 
Re: пролактин
« Отговор #32 -: Септември 22, 2009, 19:40:55 pm »
Момичета, да ви попитам достинекса "по-нова версия" ли е на бромокрептина  :oops: след като и него го изписват за висок пролактин? Защото ми казаха че бромокрептина има много странични действия, дори в листовката пише ако искаме да задържим бебето да спрем лекарството (освен ако лекар не предпише обратното), тъй като моята лекарка ми каза да го пия до 28сед.  8O имам големи притеснения... Следващата седмица като ми мине МЦ смятам да изследвам пролактина отново и да се консултирам с нея ако е в норма дали да продължавам. И ако трябва искам да знам дали има по-ново лекарство...
Незнам дали ме разбрахте  :oops: , май нещо не обясних както трябва....

Re: пролактин
« Отговор #33 -: Септември 23, 2009, 07:22:51 am »
Здравейте момичета.И аз от години съм с аденом и съответно висок Пролактин.
Данито ниските стойности на Пролактина не влияят на овуто.Ако станат прекалено ниски може да се получи налягане и главоболие.
Goskata нормално е високия Пролактин да обърка МЦ и да няма ову.Зависи по колко Достинекс ти е изписан на седмица,но до месец би трябвало да се нормализира.
Надеж Достинекса е "най-новата версия",най-пречистен,почти без странични ефекти и се пие по 1-2 хапчета на седмица,като максималната доза е 16 т.на месец при много висок пролактин,но и е по-скъпичък.Правила ли си ЯМР?Ако има аденом трябва да се пие мнооооогооо време.Обаче половината лекари ми казват,че при бременност трябва Достинекса да се спре и да се премине на Бромокриптин,Медокриптин или Парлодел,а другата половина казват,че не е проблем да се продължи Достинекса.И аз не знам какво ще правя като/дано стане бебчето  :oops:,а не понасям Бромото.Дано само от стреса да ти е бил покачен Пролактина.
Re: пролактин
« Отговор #34 -: Септември 23, 2009, 12:20:15 pm »
djena 80 , много ти благодаря за разяснението  :balk_5: :thankyousign: Не съм правила ЯМР, ендокриноложката ми каза че след като всички други хормони са ми в норма и УЗ на щитовидната жлеза и той е ОК, нямало нужда.
Определено смятам да говоря с доки да сменя бромо-то. В интерес на истината аз пия само по 1/2 вечер, но въпреки това.....
А знае ли някой, защо трябва да се пие бромо по време на бременност? Върху какво влияе и от какво предпазва?

Re: пролактин
« Отговор #35 -: Септември 23, 2009, 13:09:40 pm »
Надеж това,че всички други хормони са ОК не означава,че няма нужда от ЯМР.Нали трябва да се открие причината за високия пролактин?И моите хормони са ОК,но имам аденом и от там висок пролактин-лекувам го вече 4 години.Високия пролактин пречи на овулацията,по време на бременност казват,че ако се покачи много може да доведе до спонтанен аборт,а ако има аденом и не се пият лекарствата по време на бременност аденома ще порастне и може да се наложи оперативно отстраняване.Затова е важно ЯМР-ако няма аденом може да не се налага да се пият лекарствата цяла бременност,а само да се следи пролактина и ако има нужда да се приемат.Ако си го покачила пролактина само от стрес???Най-добре повтори изследването и ако е висок/без медикаменти/направи ЯМР.
Re: пролактин
« Отговор #36 -: Септември 23, 2009, 13:47:01 pm »
djena 80 ,   :thankyousign: за тази информация, сега ми е ясно защо трябва да се приема бромо по време на бременност :)
цитирам си част от поста от предната страница
 През юли изследвах пролактина и беше 1220, при норма 850. Не вземах никакви медикаменти и миналия месец (август) го изследвах отново и беше 700 при норма 619 (Цибалаб)
Сладващата седмица ще разбера как е след едномесечен прием на бромо..... И тогава ще мисля за ЯМР.

Re: пролактин
« Отговор #37 -: Септември 23, 2009, 14:55:27 pm »
Надеж точно стойностите на Пролактина имах впредвид.Втория път са ти драстично по ниски и реално малко над нормата без лечение.От стрес Пролактина ми се е покачвал от 10 на 4300 при норми 90-530.За 15 дена прием на Бромо би трябвало Пролактина ти да се е понижил,но ако нямаш аденом,а е било моментно състояние в резултат на стреса нямаш нужда от Бромо.Или трябва да направиш ЯМР или да изследваш пак Пролактин и ако е в норма да спреш Бромото и след 20-25 дена да го изследваш пак-ако отново се е покачил определено трябва ЯМР и ще трябва да се пие Бромото/или някое от другите/за да се държи Пролактина в норма.Само имай впредвид,че не е задължително да имаш аденом за да е висок Пролактина-понякога е висок и без наличие на аденом,но и все пак трябва да се знае дали имаш нужда от Бромо.
Re: пролактин
« Отговор #38 -: Септември 23, 2009, 18:52:55 pm »
djena 80 :hug2: :thankyousign:

Re: пролактин
« Отговор #39 -: Септември 24, 2009, 18:09:21 pm »
Надеж дано да е било само моментно състояние и бързо да се оправят нещата  :crossfingers:.Сподели какво е станало след прегледите  :bighug: