0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #60 -: Април 02, 2009, 17:01:02 pm »
Зори, отидете на преглед.
В събота и Мартин след като стана от сън беше с температура 38,8 градуса.
Ей така от нищото както се казва, целия червен като домат.
За момент свалихме Т, но отново започна да се качва и хайде в спешното.
На прегледа се оказа и червено гърло...после дойде и хремата, още я мъчим нея.
От днес започна и да покашля, че да не ни е скучно  :lol:
Дано бързо се оправите Вие и не е нещо сериозно.
« Последна редакция: Април 02, 2009, 17:03:12 pm от Black_rose »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #61 -: Април 02, 2009, 17:24:11 pm »
Ей, тези болести, аман. И ние сме болни, от сополи премина и в кашлица и не чисти гърди, вече полудявам с две болни деца.  :? Явно има вирус, знам ли, ето и вие така със сополи и после кашлица. Гледам и други тук деца с температури.  :x

Да оздравяват всички! За белите е ясно, всичко е по две, копираме и се комбинираме.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #62 -: Април 02, 2009, 20:39:36 pm »
Зори, не са зъбки това, заведи детето на лекар. При нас всичко така почва - няма значение вирус или бакт.инфекция - първо ми вдига темп. и после идват екстрите като кашлица, хрема, разстройство и т.н. Ето, последният път например, имахме гнойна ангина, която почна с температура и дори след като се видя червеното и пълно с налепи гърло на прегледа и вече знаех какъв е случаят, детето по никакъв начин не показа да го боли гърлото, никаква отпадналост, абе нищо, само температурата беше показател, че нещо има.

Перде, като те чета и все се сещам за брат ми, и друг път съм писала, който е създавал същите тревоги на майка ми първите 4-5години. Сега е един здрав и силен мъж, а на лекар сигурно и той не помни откога не е стъпвал. Пожелавам ти това да е случаят и при вас, Тонино да израсте с възрастта тези ви здравословни проблеми и да те ядосва само с белите си :wink:

И ние тръгваме на ясла, живот и здраве от другата седмица. За един месец само, ей тъй - колкото да се разболеем, сигурно.

И накрая, ще ви споделя нещо, което много, много ме мъчи днес цял ден. Сънувах кошмарен, ужасен сън. Срещнах се с приятелка, която не съм виждала от години, виждаме се на улицата, и двете бременни в около средата на бременността. И докато си говорим, водите й изтичат, започва да стене не толкова от болки, колкото от отчаяние и мъка, и после в ръцете ми се раждат двете й миниатюрни мъртви бебета. Събудих се ледено студена и в голям ужас - знаете колко е реално усещането веднага след събуждането. Цял ден не отмина и ме държа в голямо притеснение, не мога място да си  намеря. Естествено, отделните детайли в съня, водеха към мен. Аз съм здраво стъпил на земята човек и не се влияя от "тези неща", но явно всяка психика се пропуква понякога. Голямата част от вас знаят, че живот и здраве, наесен очакваме втори наследник, и аз изобщо не свързвам нещата, но късния следобяд прокървих леко, с леки болки. Продължавам да не свързвам нещата, разбира се, и търпеливо ще си изчакам утре прегледа, когато ще получа обяснение на станалото днес. Но този сън, този сън много ме измъчи и скова. Имах нужда да потърся малко положителни мисли, а знам, че при вас ще ги открия.
« Последна редакция: Април 02, 2009, 20:42:18 pm от tzvetenze »
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #63 -: Април 02, 2009, 20:51:14 pm »
Цвети, незнам какво да ти кажа, ти си го написала, съня няма нищо общо с теб и всичко с малката душичка ще е наред, аз вярвам в това :)
 :hug2:
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #64 -: Април 02, 2009, 21:05:30 pm »
Цвети, незнам какво да ти кажа, ти си го написала, съня няма нищо общо с теб и всичко с малката душичка ще е наред, аз вярвам в това :)
 :hug2:

Това е съвсем достатъчно :wink: аз това имах нужда да чуя/видя написано :)
Не знам и аз защо се натоварих толкова, наистина рядко се повлиявам от подобни неща, ама този път беше толкова натрапващо реално, че имах огромната нужда просто някой да ми каже да не го мисля, нищо че си знам :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #65 -: Април 02, 2009, 21:06:09 pm »
Цвети, вярвам че Мона ще е кака наесен  :bighug: :crossfingers:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #66 -: Април 02, 2009, 21:30:30 pm »
Перденце,Каси айде да се оправят мъниците,че аман вече.

Цветенце,сънищата са си сънищата,реалността е друга.Стискам палци за живо и здраво детенце на есен! :bighug:
Аз след загубата  на близнаците сънувах много гадости,даже и като бременна с Жори.Понякога си мислех,че сама ги провокирам с непрекъснатите си притеснения,но ето че Жори е факт и всичко е наред!


Жори вдигна 39,5 въпреки Панадола и направо се побърках.Дадох Хексалгин и една свещичка Ефералган и слагах чорапки с оцет.Сега живна миличкото.
Заведох го в Токуда при Д-р Мария Калайджиева – неонатолог.Моята гинеколожка(и тя от там) ми я препоръча.Много ми хареса жената - обърна ни много внимание,прегледа го обстойно,обясни ни какво да правим ,пусна изследвания и ни каза да и звъним всеки ден,за да кажем как е детето.Преди малко се чухме и помоли в 21ч. пак да и кажем как е.Изследванията са добри,само моноцитите са малко завишени,което говори все пак за някакво възпаление,но за бактериална инфекция няма данни.Иначе гърди,гърло всичко са чисти.
<br />
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #67 -: Април 02, 2009, 22:25:42 pm »
Цвети, всичко ще е наред :bighug: И аз с Мила сънувах непрекъснато ужасни сънища, но ето че е факт и всичко е наред с нея! Мона ще е най-прекрасната кака на света :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #68 -: Април 02, 2009, 23:16:22 pm »
Ех че хубава новина, Цветенце! Стискам палци кървенето да е безобидно и да се махне бързо. Лека и безпроблемна бременност ти желая и на есен Мона да е една голяма щастлива кака! :bighug:
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #69 -: Април 02, 2009, 23:34:19 pm »
Цвети силно те  :bighug: ще видиш, не ще се убедиш че всичко е наред с бебчето.
Много се радвам, тъкмо си бях помислила, че нещо съм пропуснала, но явне за сефте го пишеш. Мони ще е най прекрасната кака и с радост ще помага.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #70 -: Април 02, 2009, 23:41:43 pm »
Цвети, така както описваш съня ти или ти, или твоята приятелка , ще се оттървете от нещо лошо - недобронамерен приятел, изобличаване на лъжа или нещо такова.
Слушай една мен -  вещицата с метлата. Споко!

Да се похваля, че преборих педиатърът да бием направо Пентаксима на 2 години!
« Последна редакция: Април 02, 2009, 23:43:25 pm от lady_11 »
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #71 -: Април 03, 2009, 00:08:33 am »
момичета, много по-ведро ми стана, благодаря ви :bighug:
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #72 -: Април 03, 2009, 00:47:02 am »
tzvetenze, честито, страхотна новина! :) Стискам палци кървенето да е безобидно и всичко с бебчето да е наред. А сънищата са си само сънища и аз какви неща сънувах докато бях бременна със Стефко, че не искам да си спомням...

Каси, Перденце, Зори, бързо да се оправят малчовците!

И Елена пак ми е с хрема и прокашля от време на време...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #73 -: Април 03, 2009, 01:56:52 am »
цветенце, не знаех, че очаквате попълнение - честито!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #74 -: Април 03, 2009, 02:03:41 am »
tzvetenze, попътен вятър! :)

И аз тълкувам съня ти, така, както Лейди! Ще останат само хубави неща до есента, когато ще продължат още по-хубавите!

Кристина или вече е пуберче или това, че 4-те кучешки зъба едновременно израстват и идва в повечко. Ще видим до няколко дни, когато ще са вече излезли съвсем целите дали ще премине дивотията или ще се големее още.
От днес има ново словосъчетание в речника си - Не, н'искам. Днес го отрепетира доволно, в смисъл тя не се инати, само си го повтаряше цял ден това като изпъден поп из черква.
Макаренко, Макаренко, отричат ли те или не, се питам аз  :lol:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #75 -: Април 03, 2009, 02:04:50 am »
Макаренко, Макаренко, отричат ли те или не, се питам аз  :lol:

а, аз не го отричам...  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #76 -: Април 03, 2009, 02:12:25 am »
Привет и от мен! :)
Честито на очакващите нови попълнения, бързо оздравяване на болните дечица...

Момичета, искам да ви питам нещо. И по-специално тези, които са били на фраксипарин и аспирин по време на бременността.Имахте ли някакви проблеми с цикъла след раждане?
На мен ми дойде вече за 3-ти път (въпреки,че не съм спирала да кърмя), и ми продължава вече 18-ти ден.Може ли това да е следствие на дългия прием на аспирин и фраксипарин?



*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #77 -: Април 03, 2009, 02:23:35 am »
Макаренко, Макаренко, отричат ли те или не, се питам аз  :lol:

а, аз не го отричам...  :?

Аз съм на кантар. Има едно тупване незначително по дупето заради една капачка от дезодорант, с която се задави, нарочно. Но последните дни при приспиванията се опитва да ми раздава шамари и на два пъти ме уцели, тежка ръка има. Ще съм търпелива разбира се, но може да я тупна профилактично ако продължава да се мисли за Роки! Малка побойничка.
Сериозно - малко се плаша, само при заспиване прави истерии, пипа си устичката и реве. Лиги има. А и последните дни все като много е изморена ляга. Ще видим. Питам я дали я боли нещо, казва, че не. Преди като пробиваше единия кучешки ми каза, че я боли без да я питам :? Ще съм търпелива, да видим. Днес вечерта не плака, но я намазах с гел преди да я приспивам.

Марти как е? Мина ли пубертета  :D
Да са здрави само, де!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #78 -: Април 03, 2009, 02:41:47 am »
:balk_21:Цвети, с теб съм!
Ще изживеем това второ пътешествие заедно, знам това!
Звездите ми го говорят!

Прегръщам те!

Туп туп  :heartbeat: це, там под моето......

 yahoo_17Всички деца да оздравяват!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #79 -: Април 03, 2009, 02:46:24 am »
Цвети, честито мила. И аз така като Лейди знам, че да сънуваш мъртво дете е на хубаво, а ти си сънувала две мъртви бебета, значи двойно хубаво.

Неда, аз бях и на фракси и на аспирин, но пък точно обратното на теб. След секциото имах около 4-5 дни кървене, после 2 седмици леко зацапване. Кърмих до 4-я месец, дойде ми след месец, но тогава беше страшно - направих кръвоизлив, болезнен, продължи седмица. Сега пак съм в цикъл, но определено вече е нормално, мисля че до 2-3 дни ще ми спре.