0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #40 -: Април 01, 2009, 00:46:08 am »
Ние не сме имали проблеми след това.  :? Във ваничката, докато се къпе детето, постепенно, без натиск и т.н.

и ние по същият начин,по -точно мъжът ми ,защото той къпе детето от как се е родил.
<br />
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #41 -: Април 01, 2009, 01:33:42 am »
Zizi, не мисля че е от киселото мляко, защото има дни когато не е ял к.мл. и пак му меришат устата.
Нина, Самко отказа бибата преди 5месеца, и зъбките са му много белички, няма никакво оцветяване мием ги сутрин и вечер.
Силви, езичето му е бяло, но не абслоютно цялото, някъде по към средата до към гърлото. Но от може би 3-4месеца така му меришат устата, но е боледувал веднъж за този период от гнойна ангина. Майка ми каза, че трябва да му се вземе гърлен секрет, но ми е чудно какво ще остановят от него?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #42 -: Април 01, 2009, 01:38:09 am »
А защо сте против забелването, особено ако протече лесно и без проблеми. Ние не сме имали проблеми след това.  :? Във ваничката, докато се къпе детето, постепенно, без натиск и т.н.

каси, а ти сигурна ли си, че по този начин сте забелили достатъчно? това, което описваш, и ние го правим при всяко къпане, защото забелването не е еднократен акт, а се прави редовно, иначе отново зараства. но обикновено първото оголване на цялата главичка на пениса е болезнено.
и ние си мислехме, че сме забелили, но проф.Бранков каза, че има още две-трети незабелени...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #43 -: Април 01, 2009, 10:33:50 am »
Джам, абе деликация е тази тема.....мъжка му работа...
Ама да го прави това без да ви пита тая Лекарка  :x ,егати!

Според мен забелено е, когато се вижда и добре очертава главата на пениса до края на кожичката.
Сега при миене я дърпам леко на горе и измивам деликациятя!
Но това вече е свободно движение няма перипетии, когато започнахме на 5-6м лекинко си бе залепено.
И както Каси по-горе писа във ваничката, с много леки движения в период на седмица, две стана.
Но определено не сме насилвали, ако имахме трудност щях да се обърна към хирург.
Този период съвпадна с едно от посещенията ни при д-р Масларсска и тя каза че е добре и предписа единственно едно антибиотично мехлемче (Baneocin) за тази гънка долу в основата на главичката.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #44 -: Април 01, 2009, 11:14:27 am »
А защо сте против забелването, особено ако протече лесно и без проблеми. Ние не сме имали проблеми след това.  :? Във ваничката, докато се къпе детето, постепенно, без натиск и т.н.

каси, а ти сигурна ли си, че по този начин сте забелили достатъчно? това, което описваш, и ние го правим при всяко къпане, защото забелването не е еднократен акт, а се прави редовно, иначе отново зараства. но обикновено първото оголване на цялата главичка на пениса е болезнено.
и ние си мислехме, че сме забелили, но проф.Бранков каза, че има още две-трети незабелени...

[/quote]
Да, Джам. педиатърът ни провери после, а и в Токуда  8). Наистина ако не се почиства редовно, се събира смегма. Явно като всяко нещо и това си е индивидуално при децата. Слава богу, не са имали проблеми.
А какво става с тези, които не са забелени, как се почиства това което се събира.  :?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #45 -: Април 01, 2009, 11:48:29 am »
Аз да си кажа не мога да преценя дали хубаво е свършена работата по забелването :?.Нея я върши мъжът ми и според него има една част,която малко по-трудно се забелва.Хич не искам да си помислям,че нещо не е както трябва и ще трябва да прибягваме до намесата на доктор.Може би сега като ходим на консултация ще трябва да попитам педиатърът да го погледне,ама той откакто порасна започна да плаче от нея,та ще видим как ще стане.
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #46 -: Април 01, 2009, 11:52:03 am »
Момичета, някой правил ли е бебешко/детско обзавеждане от масивна дървесина (чам, бук) по свой индивидуален проект, за да ми препоръча фирма? Благодаря!
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #47 -: Април 01, 2009, 12:11:07 pm »
И на мен личната ми каза във ваничката да я правим тая процедура, и за момента не виждам да го боли или да му е неприятно. Иначе и мен ме е страх да не прецакам нещо и дали изобщо правя нещата както трябва  :?, но на следващата консултация ще видим какво ще каже докторката.

tzvetenze, не сме правили бебешко, но спалнята, кухнята и хола са ни по индивидуален проект (но не са масивни, но съм почти сигурна че и масив правят) и живот и здраве и детско ще поръчаме. Фирмата се казва "Топал", лошото е че офиса им е в с.Негован, което се води квартал на София ама като тръгнем за там хич не ми изглежда да е в София ;). Ако искаш ще ти пратя на лични координатите на човека. Иначе са точни, много неща правят и имат много поръчки, така че може би за около 3 месеца изпълняват една поръчка. Лошото е че нямат сайт да им разгледате нещата (колкото пъти отидем там се заканвам да им направя един), но там на място ще ви ги покажат.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #48 -: Април 01, 2009, 12:27:03 pm »
Гери, щом си доволна - пращай на лични :wink: Няма значение, че не са в София, аз и без това всички варианти дето досега съм намерила са все Казанлък, Велинград, че и опция Икеа Солун има, та това село край София сигурно ще дойде най-близо :wink:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #49 -: Април 01, 2009, 12:31:19 pm »
Хваля се- току що си купих билети за концерта на Гуано Ейпс в София точно за рожденния ми ден, много съм щастлива
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #50 -: Април 01, 2009, 13:45:57 pm »
Момичета, някой правил ли е бебешко/детско обзавеждане от масивна дървесина (чам, бук) по свой индивидуален проект, за да ми препоръча фирма? Благодаря!

Аз съм правила, от ПДЧ и чам, но работи и с други материали момчето. Ако искаш инфо, пиши на лични, да ти дам координатите. Не е фирма, частно лице, и не е скъпчия. А и е наша порода човек   :wink:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #51 -: Април 01, 2009, 14:06:44 pm »
Давам отчет след новата ни стерилна урина:
Съвсем стерилна си е останала посявката. :D И това само с няколко дни седене в смрадлика, без забелване и тормоз на детето.  :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #52 -: Април 01, 2009, 14:20:01 pm »
На мен от чам ми е спалното обзавеждане и кухнята, но сега за детската съм дала проекта на една фирма да ми изчислят цената, за МДФ става въпрос.
Каси може ли и на мен, иска ми се да проверя на няколко места.
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #53 -: Април 01, 2009, 15:05:11 pm »
Давам отчет след новата ни стерилна урина:
Съвсем стерилна си е останала посявката. :D И това само с няколко дни седене в смрадлика, без забелване и тормоз на детето.  :wink:

eeeee браво, това вече е хубава новина. Айде отдъхни си сега и цункай Яни :kiss:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #54 -: Април 01, 2009, 17:33:41 pm »
Здравейте и от нас! Дано да се случват само хубави неща поне тази седмица!
Отдавна не съм ви навестявала,започнах работа, Вики я гледаше жена! Но!
Уикендът беше кошмарен! В събота сутрита се обади гледачката и каза, че от предната служба я връщат на работа!  8O Вечерта Вики започна да киха и цяла нощ не можеше да диша  и я изкарахме на ръце! На следващия ден дигна и Т! ТОва нормално -деца са! Ама завършека беше в спешния кабинет - Вики събори върху себе си радиатора! За по-малко от минута се обърнах за да сложа купичката в мивката и видях с периферното си зрение как вики пада и в опита си явно да се хване повлича и радиатора! Бях пред инфаркт! Слава богу отърва се само с натъртено едно краче, което бързо мина! Големи беладжии са тези малките ей!
Сега съм в болнични, от понеделник ще опитам да заведа Вики на ясла! Дано там да имам успех, защото иначе трябва да се връщам в майчински!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #55 -: Април 02, 2009, 12:53:53 pm »
yana-v,добре че се е оттървало сало с натъртване милото!

И аз от няколко дена лудвам,защото Жоро е изключително щур.Вчера си разби устичката от вътрешната страна и му тече много кръв,даже си помислих ,че си изби зъб.Днес повтори процедурата,но удари и нослето и от там също текна кръв.Не ми пречи нито като разхвърля,нито като прави бели,но това че се наранява ме тормози много.Започнах да съм под непрекъснато напрежение ,какво прави и къде може да се удари.
<br />
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #56 -: Април 02, 2009, 13:01:12 pm »
Даа, почва се и ние от възрастта на Жори започнахме с обелени носове, бради, насинени чела и така! Всеки път пред очите ми и става за секунди! От едната бела на другата скача! Ама дано само с уплахата да се разминаваме!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #57 -: Април 02, 2009, 15:32:52 pm »

Жори сега пък е с 38,6 температура и е много топличък.Не кашля,не му тече нослето,весел е и яде както винаги.Притеснено ми е доста обаче.Хем си мисля,че може да е от зъбите,защото много го тормозят милото,хем не ми се вярва толкова висока да е от това.Сриск да ме сметкат за луда,мисля да отскочим до Токуда като се събуди.  :(
Той и в 5ч. сутринта беше с температура -37,9.
<br />
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #58 -: Април 02, 2009, 16:33:27 pm »
Зори, вирусче е и Деси е била така, Т без нищо друго, при преглед се оказва леко зачервено гърло и след 2-3 дни е ок. :)

айде пресни бисери от снощи:
идват си от градинката вечерта и аз питам: Деси слуша ли?
татко й: абеее да, само веднъж ме ядоса
аз: защо бе мамо, какво направи?
Деси вдига артистично рамен, завърта очи и казва: намам идея, мамо :lol:

дават мюзик айъл и показват Фънки и Деси възкликва: аууу какъв грозен чичко :lol: :lol: :lol:
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #59 -: Април 02, 2009, 16:37:26 pm »
Мда, май няма да продължа дълго аз с хомеопатията. Не иска да яде вече почти седмица, с триста зора го правим. Предимно за готвеното става въпрос, другото все още си го иска и търси. Обаче на моменти ми се струва топъл и засега до 37.1 стига и се самосваля до 36.3. Незнам как имат търпение майките да лекуват с хомеопатия, да гледат как детенцето линее и ... Ще видим, днес мисля да посетя местен педиатър, занимаващ се предимно с уроинфекции, та макар и да не му е специалонст.
Абе и тея гадини да излекуваме и обещавам, ей тук пред свидетели, оставям детето на мира. :wink: 8) кога иска да яде, кога да спи и ...

Пожелавам ви много здраве, другото си го имаме. :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!