0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Добро утро на всички! В духа на приближаващия Великден желая усмихнати и здрави бебета и предпразнични емоции!

*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #1 -: Март 30, 2009, 11:38:44 am »
Добро утро и от нас трите  :lol: От сутринта беборанки танцуват в мен и умирам от смях (и от задух) с тях. Много празнично настроение и много слънчева и позитивна седмица ви желая.

*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #2 -: Март 30, 2009, 12:43:30 pm »


Добро утро! :D
Усмихната, слънчева и успешна седмица за всички!
Много здрави бебенца и щастливи мами! :D

« Последна редакция: Март 30, 2009, 12:47:30 pm от elma »
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #3 -: Март 30, 2009, 15:37:05 pm »
хубава седмица и от нас :D

айде малко за раведряване бисери от нашата кака, сега е на вълна приказки и най-вече пепеляшка и снежанка, та:
вчера пътуваме и тя отзад си мърмори нещо и изведнъж казва- тате, тате искам да ми намеите пинцап (принц)
баща й: ааа тате, ние нашата работа сме си я свършили, направили сме те красива принцеса, ти си намери принц
тя: а, ми къде да го тъся
той: ааа незнам, само гледай да не пие и да не те бие
тя: е, добе :lol:

тази сутрин тръгват с татко си и тя от вратата се сеща, че трябва да каже чао на Ели и отива в стаята - Ели, кака сега тъгва, ама ти не се питеснявай, няма побем,  мама остава с тебе :lol:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #4 -: Март 30, 2009, 15:46:16 pm »
Весела и слънчева седмица и от нас!

Стефи ,голяма веселба е у вас.Много са забавни малчовците като проговорят и аз нямам търпение Жорко да започне да ги реди.

Жоро и днес се разписа с белите - свали пердето барабар с корниза,който го удари по главата.Ей, за секунди стават тези работи.
<br />
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #5 -: Март 30, 2009, 16:12:16 pm »
Цитат
айде малко за раведряване бисери от нашата кака, сега е на вълна приказки и най-вече пепеляшка и снежанка, та:
вчера пътуваме и тя отзад си мърмори нещо и изведнъж казва- тате, тате искам да ми намеите пинцап (принц)
баща й: ааа тате, ние нашата работа сме си я свършили, направили сме те красива принцеса, ти си намери принц
тя: а, ми къде да го тъся
той: ааа незнам, само гледай да не пие и да не те бие
тя: е, добе

Ех, това по хубаво и от виз даже!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #6 -: Март 30, 2009, 16:37:54 pm »
Привет и от нас!
Стефи, вашата кака голяма скица ще дойде да е :lol:. И аз нямам търпение да ги чуя когато почнат да ги нареждат. За сега само бръщолевят някакви абсолютно непонятни за мен думички(ако може да се нарекат така).
Зори, добре, че не се е наранил, че като знам моите до какви прединфарктни състояния ме докарват...

Мами, я кажете от какво би могло детето да има лош дъх? На Сами много лошо му меришат устата, и малко се притеснявам, не ми се струва нормално.
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #7 -: Март 30, 2009, 16:48:46 pm »
Здравейте и от нас,
В новата седмица и малко предпразнично и моето настроение тръгна някак нагоре. Габи вече живна, баща ми след катастрофата му от предходната седмица е Ок, а аз съм си у дома и се радвам на това да съм заедно с детето.
Искам да Ви кажа, че след предходната седмица съм с две ръце за сок и кора от нар за разстройство.Ако някой има такива проблемации, порай сегашният гаден грип да знаете, че това чудо цена няма.На нас ни Хидрасек, ни Смекта, Ентерол, Нелидикс и не знам какво си още ни помогна.Накрая в целия шаш я натъпках ударно с нар и акито спря(Благодаря ти, Господи, че си създал нара!)
Стефи, Вашата кака е страшна.
Зори , дано на малкия нищо му няма.
А сега да Ви кажа нашите смехории. Габи на сутиените не знам защо им вика "цици", но направо ме заби в земята като стана пред 1 магазин под нас за бельо и крещеше с пълна сила "Мамо, виж цици, а кака къде!"(разбирайте сутиен на прозрачен манекен и почуда къде е човека под сутиена).Всички се обърнаха да видят какво става, продавчката се скъса от смях, а аз направо станах като домат.
« Последна редакция: Март 30, 2009, 16:50:33 pm от Silwi25 »
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #8 -: Март 30, 2009, 17:06:10 pm »
Приятна седмица на всички!
Весели и здрави да са дечицата и да продължават да ни радват с бисерите си и белите си! Много е хубаво да ги слушаш какви умнотии измислят.

Аз сега се радвам на усмивките и гукането на Ели, направо се разтапям като я видя как си върти мъничкото езиче в опит да каже нещо. А си представям колко е хубаво като започне и да говори и да си измисля разни думички. :D

ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #9 -: Март 30, 2009, 19:39:46 pm »
Привет и от нас! Нека седмицата да е слънчева и здрава!

StefiZ, смях се с глас!  :lol:

 И аз нямам търпение Ели да проговори, за момента обяснява разни неща на китайски и от време на време се чува и някоя дума на български. А като споменахте за "цици", сутрин като ме види да си слагам сутиена и почва да сочи и да вика "цици" и "пъп" ;). Уф, а Стефко още не се усмихва освен насън и честно казано скоро ще се паникьосам.

Silwi25, радвам се че Габи вече е добре!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #10 -: Март 30, 2009, 21:05:10 pm »
Хубава седмица и от нас!
Стефи, нашата кака май няма намерение да разчита на принца от приказките, а решила сама да се погрижи за нещата. Вчера сутринта започна да ме уговаря да и купя джип. Казах и, че струва много пари и аз нямам толкова много. Временно отбих атаката, след малко обаче пак се почна:"Мамо, купи джип, лелята(разбирай продавачката в магазина) на теб ще даде". Аз: "Не може бе, мамо, лялята дава само срещу парички".Междувременно минахме през един банкомат и изтеглих пари и пак се почна ама тоя път в прав текст ми обясниха, че вече имам пари и мога да купя джип  :D
Да питам чували ли сте за фалшиви пелени с марка Памперс? В един детски магазин в нашия квартал са пуснал големия пакет на 25,50 лв, вижда ми се доста ниска тая цена и се чудя да купя ли?
Marie, дано сега след като си спряла работа да ти остава повечеко време да влизаш във форума.


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #11 -: Март 30, 2009, 22:24:39 pm »
Габи, това сигурно са турски памперси, купувай- хубави са.Пише актив бебек и Памперс Прима на тях.
Бисери и у нас пълно- Стефи казва на гърдите ми мняяко, също и на сутиените- влизаме в магазин за бельо да си купя бодита и наредени сутиени на закачалки, тя почва един след друг- та мняко, та мняко, та мняко /та е това/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #12 -: Март 30, 2009, 23:36:20 pm »
Относно "Прима Актиф бебек-а", турски Памперс един вид - няма разлика с оригинала, даже в един сайт бяха правили сравнения между Памперс и Прима и излизаше че примата е по-ок. Ползвала съм, доволна съм.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #13 -: Март 31, 2009, 00:13:53 am »
Габи, я кажи къде е това магазинче и забеляза ли дали са ароматизирани като другите на памперс?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #14 -: Март 31, 2009, 00:30:49 am »
Да питам чували ли сте за фалшиви пелени с марка Памперс?

Може да подхранвам сивата икономика  :oops: ама ги купувам, не само, че съм чувала - ами 10 класи са над памперса, който купувам като "оригинален".
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #15 -: Март 31, 2009, 00:32:48 am »
Габи, я кажи къде е това магазинче и забеляза ли дали са ароматизирани като другите на памперс?

Ароматизирани са, но миришат хубаво, а не на химикал. Не знам това добре ли е или не, но аз ползвах Кан бебе, понеже Кристина от Памперс се подсичаше. Е, ама от фалшивия нищо и нема  8O Фалшив, а?
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #16 -: Март 31, 2009, 10:30:26 am »
И Симо е с турските памперси..няма разлика до момента..освен в цената, разбира се
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #17 -: Март 31, 2009, 10:42:44 am »
Момичета,хубава седмица и от мен

За еднократните пелени,да ви кажа от една седмица сме на Пуфис български са и съм много доволна,4-ката в Метро ми излезе по 0.38лв на бр.,нямаме проблеми до момента.Изглеждата доста по тънки от Либерото,но въпреки това през ноща нямат пропуск.
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #18 -: Март 31, 2009, 12:21:39 pm »
Габи, я кажи къде е това магазинче и забеляза ли дали са ароматизирани като другите на памперс?
За ароматизирането не знам, а магазина се намира на Слатинска, от срещуположната страна на Коме-то(големия супермаркет, точно срещу изхода на паркинга на магазина. Казваше се Малчовци мисля. А пък до супермаркета, в детския магазин до гаража за гърнета са в ликвидация. Там продават бълг. дрехи. Вчера купих една лятна рокля-боди за Айка на фирма Комес за 6,50 лв.
А пък според Юлия Александра папа цици.За нея млякото е само в шешето и все иска да приготва на сестра си мляко. За зла беда обаче тя отказва да пие от шише.


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #19 -: Март 31, 2009, 12:25:33 pm »
и Преслава не иска
пробвах се да пробутам кърма на Стефания,която Преслава беше отказала да пие от шише- каза- не,не, та не мойто мняко и буташе шишето, отиде и си извади кутията да й разредя Хип

Мари, радваме се, че намери време да ни навестиш
Хубава и усмихната седмица от нас, здрави бебета и мами, много нови попълнения в този подфорум забравих вчера да пожелая.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #20 -: Март 31, 2009, 13:09:03 pm »
Мече, относно лошия дъх, доколкото си спомням Бърди беше казал, че киселото мляко предизвиквало лош дъх при децата.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #21 -: Март 31, 2009, 13:18:52 pm »
Мече, относно лошия дъх, доколкото си спомням Бърди беше казал, че киселото мляко предизвиквало лош дъх при децата.

При Кристина се наблюдаваше преди да започне да пие АМ малко по-рано вечер и след това да мием зъбите.
Мече, погледни зъбките за тъмно оцветяване и идете на детски стоматолог.
Със залъгалка ли сте все още?
Кристина имаше проблем на т.нар. "сладък биберон" - бактерии образувани в следствие на АМ, което остава в устата и смукането на биберон залъгалка. Махнехме залъгалката, променихме режима малко и сега оцветяването го има, остана си, но няма лош дъх. Нито се увеличава оцветяването. То може да се отстрани, но малко по-късно ще опитаме със стоматоложката.

Поздрави!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #22 -: Март 31, 2009, 15:40:01 pm »
Здравейте и от нас. Не на шега  :wink: ви пожелаваме първоаприлска седмица изпълнена с веселие и здрави деца  :D.
Имам един въпрос за Пентаксима- имате ли представа дали ще минава наистина по ЗК, и ако да от кога?
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #23 -: Март 31, 2009, 16:42:13 pm »
Не искам да Ви притеснявам за лошият дъх, но при нас той винаги е предвестник, че ще се разболяваме, така че наблюдавайте за някакви признаци на такова нещо. При възрастните знам, че лош дъх може да е признак и че организама се чисти от токсини, тогава и езика е бял(обложен).
Искам да Ви споделя днес как в бачкането за сетен път ме изкараха от нерви.Вече 2-ра седмица съм болнични, първо аз бях с бронхит и доста зле, а междувременно се разболя и Габи и се наложи да удължа болничния през лекарска комисия.
До тук нещатата ясни.Ще се гледаме у дома с малката принцеса и ще се справяме някак с проблемите.Но удължението на болничния от лекарската комисия става само в определен ден от седмицата, който е четвъртък и за зла съдба при мен това се пада в нов месец, т.е след приключване на заплати и т.н и видите ли за ден и половина днес стана велик проблем.
Първичния ми болничен вече е заведен, но удължението няма как да го представя и да искам.Обадих се казах от кога до кога ще ме няма и че веднага като го взема ще го занеса.Шефа ми ме почна , че видиш ли трагедия голяма, че ме няма две седмици, щяли да ме уволнят щом не съм им го занела до ходя да си намеря от някъде болничен.Аз с нормален тон му обясних, че няма как да си измислям болнични когато пожелая и че чакам четвъртък, за да им го занеса след като е вписан във всички книги, а той пак "ходи и намери, че света ще свърши, ако днес до 15:00 не е тук" .
След всичката тая веселия, която продължи цяла сутрин се обадих на педиатърката ни да я питам , дали случайно не съм разбрала аз нещо и не може ли по-бързо да стане болничния.Тя побесня развика ми се "Това само тъпи комплексари, които не четат закона могат да искат болничен на секундатата, да си прочетат закона".Естествено накрая ми се извини на мен и ми каза, ако много пищят да им дам нейния ГСМ.
Е, GSM-a и не дадох, но буквално я перефразирах и се обадих на една счетоводка при нас, която за 1 мин оправи всичко и се оказа, че света не свършва , че един лист хартия -реален болничен, заради болно дете, не е даден на секундата.
След тая случка за сетен път се убеждавам колко малоумен народ има в тая държава.Не стига, че още ми се свива сърцето покрай Габи , ами не мога докато съм болнични поне да си отдъхна от идиотите, с които работя и които симулират супер важна работа.
То бива, бива, ама вече ми идва в много повече.Явно ще търся начин в криза да бягам по чужбинско.Деца повече тук в БГ няма да раждам, за да не мога да ги гледам нормално и да съм до тях когато имат нужда от мен.
ОФФФФФФФФФФФФФФФФ, дълго стана ама сериозно съм се напекла.Това е Н-ти път, в който става такъв номер.Отделно едва ли не през ден се намира някой , който да ми се обяснява как едва ли не не мога да си родя 2-ро дете, щото няма кой да работи вместо мен.
Сории, че излях всичко това, но наистина почвам вече да се чудя аз ли съм супер чувствителна или народа навсякъде е изтрещял така и такова поведение си е норма.
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #24 -: Март 31, 2009, 16:44:51 pm »
Относно памперсите - точно в момента ми се засичат и от двата вида.
Поразгледах ги и това са разликите, които видях.
Иначе са едно към едно - аз ползвам от тези с еластичните ленти - с гъсеничката на пакета.

*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #25 -: Март 31, 2009, 17:02:37 pm »
Хм, тез памперси вече ми идва да ги ... обаче още си пикаем и акаме в тях.
Чакам още да се позатопли месец, после да излекуваме цистита на Тонино и ги махам, дано и той е на същото мнение по въпроса. В момента ползвам на Памперс с еластичните ленти - гъсенички, учудващо доволна съм  :)

Започнах и хомеопатично лечение на ешерихия коли и цистит слествие на тях. Дано помогне, че не ми се ще отново АБ-ци, то да ги дам е най лесно, но ще пробвам с алтарнативната. Длъжна съм...

Лошият дъх на Тони е точно предвестник на инфекция на ГДП (горно дихателни пътище), както и обилното слюноотедляне по време на сън. Лошият дъх според Бърди се дължи на киселото мялко, но аз такава закономерност не съм открила при Тонино.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #26 -: Март 31, 2009, 17:41:41 pm »
Силви, ако вторият ти болничен е продължение на първичния, ти по същество не си на работа. шефът ти няма никакво основание да иска да му представяш болничен в момент, в който ти не си на работа, за да се лекуваш. просто те е шантажирал, за да се явиш на бачкане и да не отсъстваш.
болничният се представя на работодателя когато се върнеш на работа. него това изобщо не го бърка - има си счетоводители и продукти за работни заплати, които да сторнират начислените заплати и осигуровки.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #27 -: Март 31, 2009, 18:09:42 pm »
Я сега, да питам мамите които са водили момченцата за отлепяне на препуциума при специалист. Какъв да бъде той, детски уролог (такъв в Бургас няма) или детски хирург. Подробности за процедурата ако може някой да опише, ще съм му благодарна.
Как се третира пениса след това и колко време е продължило това мъчение?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #28 -: Март 31, 2009, 18:17:10 pm »
Перде, имаш предвид "забелването" ли? от хирург се прави, не от уролог. а може и от педиатър - на малките бебета обикновено педиатрите извършват това.
после компресчета с риванол, реване при пишкане 1 ден и минава.

и ся кво излезе - цялата западна педиатрия вика "не пипай пишката", а в реалността купища майки имат проблеми поради незабелената пишка на момченцата си и трябва да се прибягва към травмиращи процедури на по-късна възраст...

къде остава истината, се пита?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #29 -: Март 31, 2009, 18:32:42 pm »
Незнам къде е истината, обаче тази постоянна липса на апетит е от гадните бацили е.коли, от тях е по всяка вероятност чревните неразположения, абе егаси майката.
Реших да отглеждам сина си по европейски, но не би. Ся си блъскам главата, ама файда йок. А какви "красоти" ни предстоят, не е истина, аз се плаша, а милото ми детенце незнам как ще ги понесе. Горкото ми синче, случило милото на евромайка  8)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #30 -: Март 31, 2009, 18:48:34 pm »
Извинявам се, че нахлувам в темата ви. Виждам, че сте подхванали темата за памперсите и исках  да поясня, че Памперс в Турция се продават под името Прима.Става въпрос за една и съща марка, а не фалшификат. Друг е въпросът колко законно са внесени. По-принцип в Турция памперсите са с около 30-40% по-евтини.
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #31 -: Март 31, 2009, 20:31:32 pm »
Относно Памперс купувам ги от Метро. Предлагат се в МЕ от два джъмбо пакета, единият излиза около 29.50лв с ддс. До сега съм взимала номер2 един път и два пъти номер3. Бях доволна досега, но втората партида от номер3 според мен е дефектна и се измъчихме с тези 2 пакета. Лепенките на задната част са сложени в долния край и съответно, като ги залепя както трябва са ни плитки, а сме само 6,5 кг би трябвало да са ни добре ама не.
Според баркода ( 401....) са произведени в Германия, но според мен не са. Моя приятелка ми показа донесени от Германия. Нямат нищо общо. Тя е взимала и от тук и самата тя ми каза че няма база за сравнение. Както и че там се предлагат в кутии, а не найлонови пликове. Също като и казах, че тройката няма ластици ... тя ми каза че тези от Германско имали.  8O
Взех Либеро4 и Хъджис4 пробвах по 5 броя добре са ни на дълбочина, но на обиколка са ни малко големи. Сега съм в чуденка дали да взема Памперс4 с ластици. Гледам върви реклама и по ТВ-то. Цената не е определяща в избора ми, искам детето ми да се чувства комфортно.

Някой може ли да качи снимка на опаковката на Турския Памперс.

Ето снимка на задната част на тази дефектна според мен партида Памперс3



« Последна редакция: Март 31, 2009, 20:39:19 pm от Малина »


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #32 -: Март 31, 2009, 20:42:19 pm »
Ами истината с пишлетата е някъде по средата явно  8). Ние свършихме тази процедура още като бяха мнооого малки, без проблеми, сега се почиства редовно и спокойно. Както пише Джам, като ги забелихме промивах с реванол. Всичко е ок и съм доволна, че направих това нещо по-рано.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #33 -: Март 31, 2009, 20:46:58 pm »
Олеле, много сложно с тези мъжки рожби, бре...

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #34 -: Март 31, 2009, 21:58:42 pm »
Джамата, а вие забелени ли сте?
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #35 -: Март 31, 2009, 22:04:41 pm »
Някой може ли да качи снимка на опаковката на Турския Памперс.



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #36 -: Март 31, 2009, 22:45:34 pm »
лейди, ний сме забелени малко принудително. няма да го забравя това никога. бяхме отишли в Токуда миналата година зимата, че детето с ларингит. покрай прегледа, педиатърката реши набързо и да му дръпне пишката. нямаше места и само затова не ни приеха в болницата заради ларингита, върнаха ни за домашно лечение и казаха изрично да не плаче, че гърлото...

и по едно време вечерта като почна да крещи от рев това дете, лелееееееее! ужас! крещи и се дере и така половин час. и не знаем от какво е. хеле, успокои се. след 2 часа - отново! рев, пищене, дране - този път 1 час по часовник без да млъкне. аз вече се побърках, викам си - първо, от какво реве? второ, ларингита съвсем ще се прецака, те казаха да не плаче, а той се дере с часове... а навън една гъста мъгла, студ, посред нощ... викам на мъжа ми - давай да го водиме някъде, да го видят! добре, че той излезе корав и каза - не, повече никъде не го водя. постоянни преговори с педиатърът и с Мели по телефона, разнасяне на детето на ръце на смени - окапаха ни ръцете, то се мъчи и пищи... чак към 4 сутринта ми проблесна, че той реве защото го боли пишката когато пикае - от забелването....

тая идиотка от Токуда няма да спра да я псувам дълго още.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #37 -: Март 31, 2009, 22:55:00 pm »
лейди, ний сме забелени малко принудително. няма да го забравя това никога. бяхме отишли в Токуда миналата година зимата, че детето с ларингит. покрай прегледа, педиатърката реши набързо и да му дръпне пишката. нямаше места и само затова не ни приеха в болницата заради ларингита, върнаха ни за домашно лечение и казаха изрично да не плаче, че гърлото...

и по едно време вечерта като почна да крещи от рев това дете, лелееееееее! ужас! крещи и се дере и така половин час. и не знаем от какво е. хеле, успокои се. след 2 часа - отново! рев, пищене, дране - този път 1 час по часовник без да млъкне. аз вече се побърках, викам си - първо, от какво реве? второ, ларингита съвсем ще се прецака, те казаха да не плаче, а той се дере с часове... а навън една гъста мъгла, студ, посред нощ... викам на мъжа ми - давай да го водиме някъде, да го видят! добре, че той излезе корав и каза - не, повече никъде не го водя. постоянни преговори с педиатърът и с Мели по телефона, разнасяне на детето на ръце на смени - окапаха ни ръцете, то се мъчи и пищи... чак към 4 сутринта ми проблесна, че той реве защото го боли пишката когато пикае - от забелването....

тая идиотка от Токуда няма да спра да я псувам дълго още.

Малей, ужас!
Аз при лекари , дори преди да съм го съблякла изрично подчертавам противопоставянето си на забелване.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #38 -: Март 31, 2009, 23:46:49 pm »
А защо сте против забелването, особено ако протече лесно и без проблеми. Ние не сме имали проблеми след това.  :? Във ваничката, докато се къпе детето, постепенно, без натиск и т.н.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #39 -: Март 31, 2009, 23:55:50 pm »
Ние също се наложи да направим тази манипулация, защото се беше насъбрала доста смегма и се притеснявах да не стане някоя инфекция. Изчакахме все пак известно време, но нямаше промяна и личната ни даде направление за уролог. Човекът ми обясни, че ще забели с някакъв инструмент, който беше като някаква тънка телчица( образно казано). На мен ми се стори страшно и накарах баща му да влезе с него,като седях навън с дъщеря ми и очаквах някакъв зверски рев. След 10 мин се показаха спокойни, само изплакал като е забелил, но нищо повече. Даде ни Дипрозон 0.05% да мажем 5 вечери след баня и това беше. Това беше преди 4-5 месеца, не сме имали проблеми.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #40 -: Април 01, 2009, 00:46:08 am »
Ние не сме имали проблеми след това.  :? Във ваничката, докато се къпе детето, постепенно, без натиск и т.н.

и ние по същият начин,по -точно мъжът ми ,защото той къпе детето от как се е родил.
<br />
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #41 -: Април 01, 2009, 01:33:42 am »
Zizi, не мисля че е от киселото мляко, защото има дни когато не е ял к.мл. и пак му меришат устата.
Нина, Самко отказа бибата преди 5месеца, и зъбките са му много белички, няма никакво оцветяване мием ги сутрин и вечер.
Силви, езичето му е бяло, но не абслоютно цялото, някъде по към средата до към гърлото. Но от може би 3-4месеца така му меришат устата, но е боледувал веднъж за този период от гнойна ангина. Майка ми каза, че трябва да му се вземе гърлен секрет, но ми е чудно какво ще остановят от него?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #42 -: Април 01, 2009, 01:38:09 am »
А защо сте против забелването, особено ако протече лесно и без проблеми. Ние не сме имали проблеми след това.  :? Във ваничката, докато се къпе детето, постепенно, без натиск и т.н.

каси, а ти сигурна ли си, че по този начин сте забелили достатъчно? това, което описваш, и ние го правим при всяко къпане, защото забелването не е еднократен акт, а се прави редовно, иначе отново зараства. но обикновено първото оголване на цялата главичка на пениса е болезнено.
и ние си мислехме, че сме забелили, но проф.Бранков каза, че има още две-трети незабелени...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #43 -: Април 01, 2009, 10:33:50 am »
Джам, абе деликация е тази тема.....мъжка му работа...
Ама да го прави това без да ви пита тая Лекарка  :x ,егати!

Според мен забелено е, когато се вижда и добре очертава главата на пениса до края на кожичката.
Сега при миене я дърпам леко на горе и измивам деликациятя!
Но това вече е свободно движение няма перипетии, когато започнахме на 5-6м лекинко си бе залепено.
И както Каси по-горе писа във ваничката, с много леки движения в период на седмица, две стана.
Но определено не сме насилвали, ако имахме трудност щях да се обърна към хирург.
Този период съвпадна с едно от посещенията ни при д-р Масларсска и тя каза че е добре и предписа единственно едно антибиотично мехлемче (Baneocin) за тази гънка долу в основата на главичката.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #44 -: Април 01, 2009, 11:14:27 am »
А защо сте против забелването, особено ако протече лесно и без проблеми. Ние не сме имали проблеми след това.  :? Във ваничката, докато се къпе детето, постепенно, без натиск и т.н.

каси, а ти сигурна ли си, че по този начин сте забелили достатъчно? това, което описваш, и ние го правим при всяко къпане, защото забелването не е еднократен акт, а се прави редовно, иначе отново зараства. но обикновено първото оголване на цялата главичка на пениса е болезнено.
и ние си мислехме, че сме забелили, но проф.Бранков каза, че има още две-трети незабелени...

[/quote]
Да, Джам. педиатърът ни провери после, а и в Токуда  8). Наистина ако не се почиства редовно, се събира смегма. Явно като всяко нещо и това си е индивидуално при децата. Слава богу, не са имали проблеми.
А какво става с тези, които не са забелени, как се почиства това което се събира.  :?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #45 -: Април 01, 2009, 11:48:29 am »
Аз да си кажа не мога да преценя дали хубаво е свършена работата по забелването :?.Нея я върши мъжът ми и според него има една част,която малко по-трудно се забелва.Хич не искам да си помислям,че нещо не е както трябва и ще трябва да прибягваме до намесата на доктор.Може би сега като ходим на консултация ще трябва да попитам педиатърът да го погледне,ама той откакто порасна започна да плаче от нея,та ще видим как ще стане.
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #46 -: Април 01, 2009, 11:52:03 am »
Момичета, някой правил ли е бебешко/детско обзавеждане от масивна дървесина (чам, бук) по свой индивидуален проект, за да ми препоръча фирма? Благодаря!
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #47 -: Април 01, 2009, 12:11:07 pm »
И на мен личната ми каза във ваничката да я правим тая процедура, и за момента не виждам да го боли или да му е неприятно. Иначе и мен ме е страх да не прецакам нещо и дали изобщо правя нещата както трябва  :?, но на следващата консултация ще видим какво ще каже докторката.

tzvetenze, не сме правили бебешко, но спалнята, кухнята и хола са ни по индивидуален проект (но не са масивни, но съм почти сигурна че и масив правят) и живот и здраве и детско ще поръчаме. Фирмата се казва "Топал", лошото е че офиса им е в с.Негован, което се води квартал на София ама като тръгнем за там хич не ми изглежда да е в София ;). Ако искаш ще ти пратя на лични координатите на човека. Иначе са точни, много неща правят и имат много поръчки, така че може би за около 3 месеца изпълняват една поръчка. Лошото е че нямат сайт да им разгледате нещата (колкото пъти отидем там се заканвам да им направя един), но там на място ще ви ги покажат.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #48 -: Април 01, 2009, 12:27:03 pm »
Гери, щом си доволна - пращай на лични :wink: Няма значение, че не са в София, аз и без това всички варианти дето досега съм намерила са все Казанлък, Велинград, че и опция Икеа Солун има, та това село край София сигурно ще дойде най-близо :wink:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #49 -: Април 01, 2009, 12:31:19 pm »
Хваля се- току що си купих билети за концерта на Гуано Ейпс в София точно за рожденния ми ден, много съм щастлива
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #50 -: Април 01, 2009, 13:45:57 pm »
Момичета, някой правил ли е бебешко/детско обзавеждане от масивна дървесина (чам, бук) по свой индивидуален проект, за да ми препоръча фирма? Благодаря!

Аз съм правила, от ПДЧ и чам, но работи и с други материали момчето. Ако искаш инфо, пиши на лични, да ти дам координатите. Не е фирма, частно лице, и не е скъпчия. А и е наша порода човек   :wink:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #51 -: Април 01, 2009, 14:06:44 pm »
Давам отчет след новата ни стерилна урина:
Съвсем стерилна си е останала посявката. :D И това само с няколко дни седене в смрадлика, без забелване и тормоз на детето.  :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #52 -: Април 01, 2009, 14:20:01 pm »
На мен от чам ми е спалното обзавеждане и кухнята, но сега за детската съм дала проекта на една фирма да ми изчислят цената, за МДФ става въпрос.
Каси може ли и на мен, иска ми се да проверя на няколко места.
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #53 -: Април 01, 2009, 15:05:11 pm »
Давам отчет след новата ни стерилна урина:
Съвсем стерилна си е останала посявката. :D И това само с няколко дни седене в смрадлика, без забелване и тормоз на детето.  :wink:

eeeee браво, това вече е хубава новина. Айде отдъхни си сега и цункай Яни :kiss:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #54 -: Април 01, 2009, 17:33:41 pm »
Здравейте и от нас! Дано да се случват само хубави неща поне тази седмица!
Отдавна не съм ви навестявала,започнах работа, Вики я гледаше жена! Но!
Уикендът беше кошмарен! В събота сутрита се обади гледачката и каза, че от предната служба я връщат на работа!  8O Вечерта Вики започна да киха и цяла нощ не можеше да диша  и я изкарахме на ръце! На следващия ден дигна и Т! ТОва нормално -деца са! Ама завършека беше в спешния кабинет - Вики събори върху себе си радиатора! За по-малко от минута се обърнах за да сложа купичката в мивката и видях с периферното си зрение как вики пада и в опита си явно да се хване повлича и радиатора! Бях пред инфаркт! Слава богу отърва се само с натъртено едно краче, което бързо мина! Големи беладжии са тези малките ей!
Сега съм в болнични, от понеделник ще опитам да заведа Вики на ясла! Дано там да имам успех, защото иначе трябва да се връщам в майчински!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #55 -: Април 02, 2009, 12:53:53 pm »
yana-v,добре че се е оттървало сало с натъртване милото!

И аз от няколко дена лудвам,защото Жоро е изключително щур.Вчера си разби устичката от вътрешната страна и му тече много кръв,даже си помислих ,че си изби зъб.Днес повтори процедурата,но удари и нослето и от там също текна кръв.Не ми пречи нито като разхвърля,нито като прави бели,но това че се наранява ме тормози много.Започнах да съм под непрекъснато напрежение ,какво прави и къде може да се удари.
<br />
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #56 -: Април 02, 2009, 13:01:12 pm »
Даа, почва се и ние от възрастта на Жори започнахме с обелени носове, бради, насинени чела и така! Всеки път пред очите ми и става за секунди! От едната бела на другата скача! Ама дано само с уплахата да се разминаваме!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #57 -: Април 02, 2009, 15:32:52 pm »

Жори сега пък е с 38,6 температура и е много топличък.Не кашля,не му тече нослето,весел е и яде както винаги.Притеснено ми е доста обаче.Хем си мисля,че може да е от зъбите,защото много го тормозят милото,хем не ми се вярва толкова висока да е от това.Сриск да ме сметкат за луда,мисля да отскочим до Токуда като се събуди.  :(
Той и в 5ч. сутринта беше с температура -37,9.
<br />
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #58 -: Април 02, 2009, 16:33:27 pm »
Зори, вирусче е и Деси е била така, Т без нищо друго, при преглед се оказва леко зачервено гърло и след 2-3 дни е ок. :)

айде пресни бисери от снощи:
идват си от градинката вечерта и аз питам: Деси слуша ли?
татко й: абеее да, само веднъж ме ядоса
аз: защо бе мамо, какво направи?
Деси вдига артистично рамен, завърта очи и казва: намам идея, мамо :lol:

дават мюзик айъл и показват Фънки и Деси възкликва: аууу какъв грозен чичко :lol: :lol: :lol:
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #59 -: Април 02, 2009, 16:37:26 pm »
Мда, май няма да продължа дълго аз с хомеопатията. Не иска да яде вече почти седмица, с триста зора го правим. Предимно за готвеното става въпрос, другото все още си го иска и търси. Обаче на моменти ми се струва топъл и засега до 37.1 стига и се самосваля до 36.3. Незнам как имат търпение майките да лекуват с хомеопатия, да гледат как детенцето линее и ... Ще видим, днес мисля да посетя местен педиатър, занимаващ се предимно с уроинфекции, та макар и да не му е специалонст.
Абе и тея гадини да излекуваме и обещавам, ей тук пред свидетели, оставям детето на мира. :wink: 8) кога иска да яде, кога да спи и ...

Пожелавам ви много здраве, другото си го имаме. :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #60 -: Април 02, 2009, 17:01:02 pm »
Зори, отидете на преглед.
В събота и Мартин след като стана от сън беше с температура 38,8 градуса.
Ей така от нищото както се казва, целия червен като домат.
За момент свалихме Т, но отново започна да се качва и хайде в спешното.
На прегледа се оказа и червено гърло...после дойде и хремата, още я мъчим нея.
От днес започна и да покашля, че да не ни е скучно  :lol:
Дано бързо се оправите Вие и не е нещо сериозно.
« Последна редакция: Април 02, 2009, 17:03:12 pm от Black_rose »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #61 -: Април 02, 2009, 17:24:11 pm »
Ей, тези болести, аман. И ние сме болни, от сополи премина и в кашлица и не чисти гърди, вече полудявам с две болни деца.  :? Явно има вирус, знам ли, ето и вие така със сополи и после кашлица. Гледам и други тук деца с температури.  :x

Да оздравяват всички! За белите е ясно, всичко е по две, копираме и се комбинираме.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #62 -: Април 02, 2009, 20:39:36 pm »
Зори, не са зъбки това, заведи детето на лекар. При нас всичко така почва - няма значение вирус или бакт.инфекция - първо ми вдига темп. и после идват екстрите като кашлица, хрема, разстройство и т.н. Ето, последният път например, имахме гнойна ангина, която почна с температура и дори след като се видя червеното и пълно с налепи гърло на прегледа и вече знаех какъв е случаят, детето по никакъв начин не показа да го боли гърлото, никаква отпадналост, абе нищо, само температурата беше показател, че нещо има.

Перде, като те чета и все се сещам за брат ми, и друг път съм писала, който е създавал същите тревоги на майка ми първите 4-5години. Сега е един здрав и силен мъж, а на лекар сигурно и той не помни откога не е стъпвал. Пожелавам ти това да е случаят и при вас, Тонино да израсте с възрастта тези ви здравословни проблеми и да те ядосва само с белите си :wink:

И ние тръгваме на ясла, живот и здраве от другата седмица. За един месец само, ей тъй - колкото да се разболеем, сигурно.

И накрая, ще ви споделя нещо, което много, много ме мъчи днес цял ден. Сънувах кошмарен, ужасен сън. Срещнах се с приятелка, която не съм виждала от години, виждаме се на улицата, и двете бременни в около средата на бременността. И докато си говорим, водите й изтичат, започва да стене не толкова от болки, колкото от отчаяние и мъка, и после в ръцете ми се раждат двете й миниатюрни мъртви бебета. Събудих се ледено студена и в голям ужас - знаете колко е реално усещането веднага след събуждането. Цял ден не отмина и ме държа в голямо притеснение, не мога място да си  намеря. Естествено, отделните детайли в съня, водеха към мен. Аз съм здраво стъпил на земята човек и не се влияя от "тези неща", но явно всяка психика се пропуква понякога. Голямата част от вас знаят, че живот и здраве, наесен очакваме втори наследник, и аз изобщо не свързвам нещата, но късния следобяд прокървих леко, с леки болки. Продължавам да не свързвам нещата, разбира се, и търпеливо ще си изчакам утре прегледа, когато ще получа обяснение на станалото днес. Но този сън, този сън много ме измъчи и скова. Имах нужда да потърся малко положителни мисли, а знам, че при вас ще ги открия.
« Последна редакция: Април 02, 2009, 20:42:18 pm от tzvetenze »
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #63 -: Април 02, 2009, 20:51:14 pm »
Цвети, незнам какво да ти кажа, ти си го написала, съня няма нищо общо с теб и всичко с малката душичка ще е наред, аз вярвам в това :)
 :hug2:
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #64 -: Април 02, 2009, 21:05:30 pm »
Цвети, незнам какво да ти кажа, ти си го написала, съня няма нищо общо с теб и всичко с малката душичка ще е наред, аз вярвам в това :)
 :hug2:

Това е съвсем достатъчно :wink: аз това имах нужда да чуя/видя написано :)
Не знам и аз защо се натоварих толкова, наистина рядко се повлиявам от подобни неща, ама този път беше толкова натрапващо реално, че имах огромната нужда просто някой да ми каже да не го мисля, нищо че си знам :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #65 -: Април 02, 2009, 21:06:09 pm »
Цвети, вярвам че Мона ще е кака наесен  :bighug: :crossfingers:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #66 -: Април 02, 2009, 21:30:30 pm »
Перденце,Каси айде да се оправят мъниците,че аман вече.

Цветенце,сънищата са си сънищата,реалността е друга.Стискам палци за живо и здраво детенце на есен! :bighug:
Аз след загубата  на близнаците сънувах много гадости,даже и като бременна с Жори.Понякога си мислех,че сама ги провокирам с непрекъснатите си притеснения,но ето че Жори е факт и всичко е наред!


Жори вдигна 39,5 въпреки Панадола и направо се побърках.Дадох Хексалгин и една свещичка Ефералган и слагах чорапки с оцет.Сега живна миличкото.
Заведох го в Токуда при Д-р Мария Калайджиева – неонатолог.Моята гинеколожка(и тя от там) ми я препоръча.Много ми хареса жената - обърна ни много внимание,прегледа го обстойно,обясни ни какво да правим ,пусна изследвания и ни каза да и звъним всеки ден,за да кажем как е детето.Преди малко се чухме и помоли в 21ч. пак да и кажем как е.Изследванията са добри,само моноцитите са малко завишени,което говори все пак за някакво възпаление,но за бактериална инфекция няма данни.Иначе гърди,гърло всичко са чисти.
<br />
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #67 -: Април 02, 2009, 22:25:42 pm »
Цвети, всичко ще е наред :bighug: И аз с Мила сънувах непрекъснато ужасни сънища, но ето че е факт и всичко е наред с нея! Мона ще е най-прекрасната кака на света :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #68 -: Април 02, 2009, 23:16:22 pm »
Ех че хубава новина, Цветенце! Стискам палци кървенето да е безобидно и да се махне бързо. Лека и безпроблемна бременност ти желая и на есен Мона да е една голяма щастлива кака! :bighug:
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #69 -: Април 02, 2009, 23:34:19 pm »
Цвети силно те  :bighug: ще видиш, не ще се убедиш че всичко е наред с бебчето.
Много се радвам, тъкмо си бях помислила, че нещо съм пропуснала, но явне за сефте го пишеш. Мони ще е най прекрасната кака и с радост ще помага.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #70 -: Април 02, 2009, 23:41:43 pm »
Цвети, така както описваш съня ти или ти, или твоята приятелка , ще се оттървете от нещо лошо - недобронамерен приятел, изобличаване на лъжа или нещо такова.
Слушай една мен -  вещицата с метлата. Споко!

Да се похваля, че преборих педиатърът да бием направо Пентаксима на 2 години!
« Последна редакция: Април 02, 2009, 23:43:25 pm от lady_11 »
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #71 -: Април 03, 2009, 00:08:33 am »
момичета, много по-ведро ми стана, благодаря ви :bighug:
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #72 -: Април 03, 2009, 00:47:02 am »
tzvetenze, честито, страхотна новина! :) Стискам палци кървенето да е безобидно и всичко с бебчето да е наред. А сънищата са си само сънища и аз какви неща сънувах докато бях бременна със Стефко, че не искам да си спомням...

Каси, Перденце, Зори, бързо да се оправят малчовците!

И Елена пак ми е с хрема и прокашля от време на време...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #73 -: Април 03, 2009, 01:56:52 am »
цветенце, не знаех, че очаквате попълнение - честито!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #74 -: Април 03, 2009, 02:03:41 am »
tzvetenze, попътен вятър! :)

И аз тълкувам съня ти, така, както Лейди! Ще останат само хубави неща до есента, когато ще продължат още по-хубавите!

Кристина или вече е пуберче или това, че 4-те кучешки зъба едновременно израстват и идва в повечко. Ще видим до няколко дни, когато ще са вече излезли съвсем целите дали ще премине дивотията или ще се големее още.
От днес има ново словосъчетание в речника си - Не, н'искам. Днес го отрепетира доволно, в смисъл тя не се инати, само си го повтаряше цял ден това като изпъден поп из черква.
Макаренко, Макаренко, отричат ли те или не, се питам аз  :lol:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #75 -: Април 03, 2009, 02:04:50 am »
Макаренко, Макаренко, отричат ли те или не, се питам аз  :lol:

а, аз не го отричам...  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #76 -: Април 03, 2009, 02:12:25 am »
Привет и от мен! :)
Честито на очакващите нови попълнения, бързо оздравяване на болните дечица...

Момичета, искам да ви питам нещо. И по-специално тези, които са били на фраксипарин и аспирин по време на бременността.Имахте ли някакви проблеми с цикъла след раждане?
На мен ми дойде вече за 3-ти път (въпреки,че не съм спирала да кърмя), и ми продължава вече 18-ти ден.Може ли това да е следствие на дългия прием на аспирин и фраксипарин?



*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #77 -: Април 03, 2009, 02:23:35 am »
Макаренко, Макаренко, отричат ли те или не, се питам аз  :lol:

а, аз не го отричам...  :?

Аз съм на кантар. Има едно тупване незначително по дупето заради една капачка от дезодорант, с която се задави, нарочно. Но последните дни при приспиванията се опитва да ми раздава шамари и на два пъти ме уцели, тежка ръка има. Ще съм търпелива разбира се, но може да я тупна профилактично ако продължава да се мисли за Роки! Малка побойничка.
Сериозно - малко се плаша, само при заспиване прави истерии, пипа си устичката и реве. Лиги има. А и последните дни все като много е изморена ляга. Ще видим. Питам я дали я боли нещо, казва, че не. Преди като пробиваше единия кучешки ми каза, че я боли без да я питам :? Ще съм търпелива, да видим. Днес вечерта не плака, но я намазах с гел преди да я приспивам.

Марти как е? Мина ли пубертета  :D
Да са здрави само, де!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #78 -: Април 03, 2009, 02:41:47 am »
:balk_21:Цвети, с теб съм!
Ще изживеем това второ пътешествие заедно, знам това!
Звездите ми го говорят!

Прегръщам те!

Туп туп  :heartbeat: це, там под моето......

 yahoo_17Всички деца да оздравяват!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #79 -: Април 03, 2009, 02:46:24 am »
Цвети, честито мила. И аз така като Лейди знам, че да сънуваш мъртво дете е на хубаво, а ти си сънувала две мъртви бебета, значи двойно хубаво.

Неда, аз бях и на фракси и на аспирин, но пък точно обратното на теб. След секциото имах около 4-5 дни кървене, после 2 седмици леко зацапване. Кърмих до 4-я месец, дойде ми след месец, но тогава беше страшно - направих кръвоизлив, болезнен, продължи седмица. Сега пак съм в цикъл, но определено вече е нормално, мисля че до 2-3 дни ще ми спре.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #80 -: Април 03, 2009, 02:46:47 am »
Момичета, искам да ви питам нещо. И по-специално тези, които са били на фраксипарин и аспирин по време на бременността.Имахте ли някакви проблеми с цикъла след раждане?
На мен ми дойде вече за 3-ти път (въпреки,че не съм спирала да кърмя), и ми продължава вече 18-ти ден.Може ли това да е следствие на дългия прием на аспирин и фраксипарин?

аз съм била на аспирин и фраксипарин. нямах проблеми с цикъла. не може да е от това, защото за 1-2 месеца след спиране на тия лекарства, ефектът им изчезва. отиди на гинеколог.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #81 -: Април 03, 2009, 02:50:46 am »
Марти как е? Мина ли пубертета  :D
Да са здрави само, де!

ба, минал... беше много разредил, но ето днес ни сервира една истерия за закуска и една за вечеря. от ония, ужасните, дето траят по 30-40 минути и ти пилят с банциг в преуморения мозък.

истината е, Нине, че на тая възраст Макаренко още не работи...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #82 -: Април 03, 2009, 08:41:38 am »
Марти как е? Мина ли пубертета  :D
Да са здрави само, де!

ба, минал... беше много разредил, но ето днес ни сервира една истерия за закуска и една за вечеря. от ония, ужасните, дето траят по 30-40 минути и ти пилят с банциг в преуморения мозък.

истината е, Нине, че на тая възраст Макаренко още не работи...
Ех, тоя Макаренко. Случака от вчера.
Храним се - Вики във столчето, мама срещу него подава с лъжицата. Като се понаяде диването , е отработил страхотен номер: пресяга се и с все цяла сила си плясва ръката в купата с храната. Веднъж казах - не, втори път, трети път. На четвъртия го пернах през ръката. Последва рев и още по-настойчиво пляскане в купата, пак перване с обяснението, че колкото пъти посегне така, толкова пъти ще има съответна реакция. И кво направи диването - пресяга се, аз го чуквам по ръката, той бърчи устни и не реве и в следващия момент тръгва да ме гали по ръката с усмивка. Аз тамън си помисля, че му е минал мерака за пляскане в купата с ядене и пак отново.
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #83 -: Април 03, 2009, 10:47:21 am »
Аз бях на терапия с аспирин и проблеми с цикъла след раждането, не съм имала.Единственото, което забелязвам е, че преди се точеше до 7 дни,а сега се "излива" всичко за 2-3 дни.

Макаренко, отдавна присъства в нашият бит.Определено, НЕ работи. Само обяснение и спокоен тон, му е майката, но само ако го можеш  :wink:

Абе и ние си имаме пуберски истерии, обаче вече втора вечер, се буди между 3 и 5 ч. сутринта с рев,който преминава в истерия. Питам се аз, ся тва кво е:
1. Дали нещо го боли, мъчи - мисля няма такива индикации
2. Дали е сънувал кошмар - мисля няма от какво, освен поредното посещение при педиатър
3. Дали си търси залъгалката, защото вечер заспива и спи без биберон от 4 нощи, всъшност от тогава се почнаха и истериите.
4. Дли ни предстои поредното разболяване, че опита ми го подсказва.

Аре ми кажете, как се справяте бе хора. Повтарянето на всичко с НЯМА, дори и да го иска, не ме притеснява. Обаче тва тръшкане и търкаляне по улиците, на всевъзможни места, както и истериите ей така за "спорта" според нас, защото определено неразибрам за какво реве, нещо немога да го понеса спокойно и затова изтрещявам и аз.

Айде лек ден.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #84 -: Април 03, 2009, 11:09:01 am »
Цветенце, мила, сигурна съм, че този лош сън е предшественик
на нещо много хубаво. Вярвам, че Мона ще е най-послушната кака!

Бързо да оздравяват всички дечица!
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #85 -: Април 03, 2009, 11:11:51 am »
Ех Перденце, ще отмионат лека полека истериите. Аз имах една такава случка с тръшкане и търкаляне на улицата: Мия не искаше да се прибира и се тръшна, аз обаче носех кукленската количка и голям пакет памперси, та не можех да я грабна и да си ходим. Толкова безсилна се почувствах, че и аз се разревах в някакъв момент и се обадих на баща й да дойде да я прибере, защото не мога да се справя с нея...Напоследък, да чукна на дърво, не сме имали такива изживявания, искрено се надявам вече да са отминали. Нали всички казват, че на 3 годишна възраст децата изведнъжа рязко се променят и започват да проявяват доста по-голямо разбиране към онова, което се иска от тях.
Цвети, страхотна новина! Много се радвам за вас. Не се притеснявай, всички ще стискаме палци, и наесен да се похвалиш с едно прекрасно момченце  :D.
Мисли позитивно и всичко ще се нареди благополучно.
<br />[link=http:
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #86 -: Април 03, 2009, 11:32:08 am »
Мда, и нашия пубер посяга :x Тя не се тръшка, дано не започне де, ама като й се скараме или й откашем нещо посяга и удря дивнаето му с диване и това само на нас, на деца не посяга :? Аз таковата, макаренко не го ползвам, ама баща й вече 2-3 пъти пробва с пошляпване я по дупе, а снощи и по ръката след като му плесна един шамар, ами ефект нямаше. След 5 мин. пак му посягаше... :(
Деса много крещи, като й се скараме застава на контра и започва да крещи с все сила - няма, няма пък, не и т.н. Голям е инат, незнам как ще се оправяме занапред...
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #87 -: Април 03, 2009, 11:39:11 am »
Цветенце, и моят съновник казва,че ще се разминеш с лошото!
Пожелавам ти лека и спокойна бременност!
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #88 -: Април 03, 2009, 11:49:55 am »
Цветенце, честито! И не го мисли този сън - на хубаво е.

Много ви се радвам на всички, които сте се решили на второ. Моят мъж и той иска, но на мен не ми стиска още  :? А и все още сънувам кошмари от бременността си  :(

Тръшкането и агресията са на дневен ред и у нас.
Като се тръшне не му се впечатлявам толкова, оставям го на земята докато му мине, но пък той не се наранява - съвсем внимателно сяда и започва с програмата  :lol:
Другото, обаче, ме притеснява. На нас с баща му ни раздава шамари. Ако възкликна, че боли започва да се хили и удря още повече. За това обяснявам спокойно, че ме боли и го отдалечавам от себе си, не че пак не се хили де  :?
Лошото е, че много бута или дърпа децата  :? По-големи, по-малки - не подбира  :?
С това, ако ми кажете как да се спарвя...
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #89 -: Април 03, 2009, 12:13:30 pm »
Всички болни дечица да се оправят. Аз само да кажа, че онзи ден пак казаха за грип който започва с температура няколко дни, отминава и после се връща с кашлица след няколко дни. Ние го минахме де.
Цвети, много се радвам за теб и знам, че сънят е просто сън и че всичко ще е наред с малкото човече!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #90 -: Април 03, 2009, 13:03:41 pm »
А, това с 3-те години който го е казал, жестоко е излъгал. Не се променят толкова нещата, ами стават по-лоши, по последни наблюдения. Да не ви плаша, ама и  като се съчетае с ходенето на градина, нещата съвсем стават страшни.
Вчера имахме истерична криза, която трая 1 час. Накрая нямаше глас от реване и тръшкане и след като събрах всички играчки и му казах, че отиват на боклука, малко се укроти. През цялото време повтаряше "Мамо, не животните на боклука, моля те дай ми тигъра". След 1 час му попремина малко и ме повика. Гушнах го, каза ми "Махай се, не те искам". В момента, в който го върнах в леглото му обратно, се извини и каза, че не искам да се махам, прегърна ме, каза "Много съм уморен" и заспа. Аз за наказание го събудих след това след около час и половина, за да се научи, че има час за спане, а не той когато реши. Днес стана даже много трудно за градината.
А откакто ходи там, непрекъснато се бута, посяга, крещи, дисциплината е ужасна :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #91 -: Април 03, 2009, 13:53:33 pm »
Цветенце, и при мен новините достигат бавно, носи ги гълъб, а времето още е лошо и се бави... :D ЧЕСТИТО!!! Нищо лошо няма да се случи, подсъзнанието ти си играе с непозволени неща, това е! И аз съм сънувала един куп безобразности, които в будно състояни никога няма да си призная, че ги мисля, но насън се отприщват страхове, страшища и чудовища, това е тяхното време. Забравяй сънищата, това е! Успех!

Нинче, Макаренко ми е любимец, защото съм руска възпитаничка, но не само като жертва на социализма, не, и по други линии!  :D Уважавам много руската школа по отношение на педагогиката, защото не се залага само на това да се инджойваш на живота, както правят западните и без никакво насилие (словесно най-вече), но и ти си активен творец на нещата от живота. Има баланс между акшъна и консумирането. Дълга е тази тема и много интересна, НО: Макаренко не е само бой, бе!!! :D Той е ред, дисциплина, организираност, всичко в почти казармена доза, която ако не те убие, щете направи Човек за цял живот.  :D Докато западняците, като ги гледам,  залагат на ненасилието и на свободното право да правиш избор ти за нещата, което води до развала в много отношения и да много бързо психясване, защото се оказваш все неподготвен за прозата на живота, а много от децата по тази причина напускат училище, без да си вземат и матурите даже, защото са оставени да избират, инфантилността ги преследва за цял живот.
Та, определено съм за руската школа, но в по-леки дози и поднесена с кадифени ръкавици!!!  :D

Лек ден!
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #92 -: Април 03, 2009, 14:04:55 pm »
Цветенце, честито. леки и безоблачни месеци до есенната среща. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #93 -: Април 03, 2009, 14:24:23 pm »
Мише,много се радвам,за тупкащото сърчице! :bighug:

Снощи Жоро пак вдигна 39,5 .Премерих му Т докато спеше и реших,че ще слагам компреси и свещичка.Детето съответно се събуди и последва голям рев(че и аз с него  :oops:) от студените чорапи.След 40-тина минути ефект нямаше и дадох Хексалгин- много бързо спадна после,но Жоро трудно заспа.После пък като заспа,си спинка спокойно до 10ч. и сутрнита беше с 38,7.
Май сгреших,като го събудих снощи,но пък тази температура много ме плаши.За първи път вдига температура и съм изключително не подготвена . :(
<br />
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #94 -: Април 03, 2009, 15:17:44 pm »
Не знам дали е вирус,но ние такава температура вдигахме и сваляхме когато малката кара прочутата бебешка шарка Розеола.Даже и педиатърът не знаеше какво е първите дни и мислеше,че е вирус,но след обривите когато премина всичко тогава се усети какво е.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #95 -: Април 03, 2009, 15:30:58 pm »
колко дни продължи при вас Т.Аз като дам лекарство спада и след 2 часа пак е висока,но няма как да давам непрекъснато. :(
<br />
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #96 -: Април 03, 2009, 15:41:39 pm »
Ох, Зори и Боян е така. Т 39,6 и не стига, че я сваля много трудно, ами и много бързо пак я качва. При него 3 дни е така  :(
И въпреки, че вече три пъти ми се е случвало, всеки път ми е като за пръв път.
Аз два пъти съм пробвала с компреси с оцет, но при него няма никакъв резултат, освен че и двамата ревем де  :?
Педиатърката ми препоръча някакви лепенки, за сваляне, но не можах да ги намеря никъде у наше село последния път.
Някой ползвал ли е? Вършат ли работа?
Много болна тема ми е тая температура. Аз вдигам много висока Т и имам ужасни спомени от моето детство.
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #97 -: Април 03, 2009, 15:44:40 pm »
Ние ползвахме лепенки при Розеолата, от тези на Pigeon. Не бих казала, че имаше особен ефект. Но нищо друго не помагаше също. Това си е характерно за тази гадина.
От майка ми знам, че суров картоф, срязан на две, пъхнат в чорапче помага много.
Трябва да има поне 3 часа между различните илачи, иначе черният дроб отива на кино.
Да оздравяват дечицата бързо.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #98 -: Април 03, 2009, 15:48:24 pm »
Цветенце, честито!
Лека и безпроблемна бременност ти желая!

Леле, като гледам това с истеричния рев май не е само при нас...Е, ние сме и малки де, но за сметка на това се дерем като за трима :( Представям си като стане на 3... :?

Искам да попитам дали сред нас има майки на бебета, които просто НЕ спят. Виктория заспива всеки път с потресаващ рев, спи след това по 10-15 минути...Вече така 5 месеца близо... Смятах в началото, че причината бяха коликите, но то просто не минава. Повтаря се денем и нощем, тя не се наспива и един денонощен киселяк...
Имате ли идея как да се справя?
Според педиатърката ми имало такива деца и никакъв съвет и идеи как да се справя не получавам...щяло да отмине 8O
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #99 -: Април 03, 2009, 15:51:30 pm »

Ех, тоя Макаренко. Случака от вчера.
Храним се - Вики във столчето, мама срещу него подава с лъжицата. Като се понаяде диването , е отработил страхотен номер: пресяга се и с все цяла сила си плясва ръката в купата с храната. Веднъж казах - не, втори път, трети път. На четвъртия го пернах през ръката. Последва рев и още по-настойчиво пляскане в купата, пак перване с обяснението, че колкото пъти посегне така, толкова пъти ще има съответна реакция. И кво направи диването - пресяга се, аз го чуквам по ръката, той бърчи устни и не реве и в следващия момент тръгва да ме гали по ръката с усмивка. Аз тамън си помисля, че му е минал мерака за пляскане в купата с ядене и пак отново.

Много ми е познато това. А пък има и друг номер моето диване - като се наяде хвърля лъжичката на земята. Ама засега го отдавам на факта, че обноските й куцат още. :lol:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #100 -: Април 03, 2009, 15:57:21 pm »
Ох, Зори и Боян е така. Т 39,6 и не стига, че я сваля много трудно, ами и много бързо пак я качва. При него 3 дни е така  :(
И въпреки, че вече три пъти ми се е случвало, всеки път ми е като за пръв път.
Аз два пъти съм пробвала с компреси с оцет, но при него няма никакъв резултат, освен че и двамата ревем де  :?


e едно към едно сме и ние,трудно сваля,бързо вдига и ревем с оцет,изобщо...
Сега като се събуди,ще пробваме с вана с по-студена вода.
Иначе лекарства гледам да не давам повече от 4 пъти за 24 часа.

elma ,Жоро беше същият - през деня дремваше за 10-15 мин. и то на вън,като го разхождам,а вечер заспиваше не по-рано от 1ч.После промени режима и започна да спи по 2 пъти на ден и да заспива вечер в 21.30.Сега пак не иска през деня - само веднъж спи и това е.Заспиването също беше голяма борба на последък ,но открихме начина и вече няма проблем - слагам му слушалки ,пускам леко 2-3 любими песнички и си заспива без проблем.
Общо взето сме минали през 3-4 различни периода и начини на спане и заспиване.
<br />
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #101 -: Април 03, 2009, 16:00:44 pm »


Честито сърчице, Цветенце !
Не се притеснявай, всичко ще е наред !
Мона ще е страхотна кака  :D



Елма, отминава с времето  :)
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #102 -: Април 03, 2009, 16:07:06 pm »
Зори, Виктория допреди около месец спеше навън в количката. Сега се тръшка и иска постоянно да е изправена, почти седнала /а е още мъничка/ и да зяпа. Иначе рев. Ако случайно й се доспи навън пак настава ужас.
Последните две-три седмици заспива като клякам и ставам с нея продължително време и на включен сешоар. Само че вече не ми издържат коленете, тя е близо 7 кг. Никакво друго люшкане и друскане не помагат. Пея, танцувам, на музика, без музика, в креватчето, с биба, без биба, чета приказки, пробвам на светло, на тъмно...абе общо взето съм изчерпана :?

...Значи ще чакам, търпение...дано премине.
Благодаря!
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #103 -: Април 03, 2009, 16:20:47 pm »
При мен всичко е наред, докторът не откри нещо притеснително. една кратка терапия предписахме за подсигуряване и мое успокоение и така.

Гадния бебешки пубертет отдавана дойде и при нас. Чак такива 40минутни истерични кризи, каквито описвате,  нямаме, но знае ли се :lol: Но ситуацията, описвана от Мешко, при нас е почти ежедневна. Прибираме се от разходка, ествствено аз нося съоръженията за играта, както и накупени някакви неща от супера, и като се заинати диването, че няма да върви, като се тръшне на земята, а най-обича, когато съм най-натоварена, да каже "носи ме" и ей тези последни 20 крачки до нас сме ги извървявали и за час! Нищо не помага в кризисните ситуации, нищо - поне при нас. Нито да обясниш със спокоен тон, нито молба, нито заплаха, нито игнор, нито скарване, нито шамаросаното дупе. Имам чувството, че детето напълно се изключва от околния свят в това си състояние и по никакъв начин не можеш да му повлияеш, докато не отмине. Лашкам се м/у различни опити в това да се държа адекватно и да дам най-добрия си принос във възпитанието, но истината е, че нямам идея как точно трябва да се държи човек. Интересното е, че преди да имам деца, имах доста конкретни виждания и теории за родителството и възпитанието на децата, в момента знам много по-малко от когато и да е било. Може би - хайде, да не е веднага като закове на три, но все пак след тази възраст на един по-ранен или късен етап, се очовечват и се получава по-ползотворна комуникация - съдейки поне децата на приятелите ми, които са на по 4,5,6 и т.н. И особено по племенниците, израстнали пред очите ми - много преди Мона да се роди, съм се възмущавала и озадачавала как е възможно 3ма души да обличат едно 2-3годишно дете, как се позволяват такива тръшканици и изобщо що за разглезени деца. Сега обаче, няколко години по-късно, в същите тези деца има голяма промяна в добра посока. А и аз вече съм имала неведнъж опита как трима души слагаме памперс на моето дете.

Също сме много агресивни. Скубем, бием, с голяма сила, даже озлобление и като питбул - не пуска. Най-вече към нас, но усещам, че ще се прехвърли и към околните деца. Преди време беше пусната тук специална тема за агресията в малките деца, че е плод преди всичко на недобро родителско възпитание. Тогава се изказах само на теория, това, което съм чела в разните книги, но сега, след като вече и ние достигнахме тази възраст, отчитам, че тази агресия се появи съвсем естествено и спонтанно - разбира се, че не подстрекаваме у дома това поведение и не сме му дали тласък. На този етап не приемам, че това е критерий да обявиш едно дете за "лошо, злобно", или "зле възпитано". Просто явно се изисква не малко време да се насложат малко по малко пластовете на възпитанието и да се "заличи" тази първичност (не случайно след като симона хубаво ни е разказала играта, баща й възкликва - това дете ли е, животно! :lol:).


« Последна редакция: Април 03, 2009, 16:23:41 pm от tzvetenze »
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #104 -: Април 03, 2009, 16:48:33 pm »
За неспането и реването само като види,че отиваме към леглото му,а и след като го оставех продължаваше да реве и така и сестра му не можеше да спи всичко продължи няколко месеца до към 11 и половина месеца и изведнъж един ден детето млъкна спря да се сърди да реве даже си мислехме,че може да се разболява толко странно ни се видя.
За температурата при Розеолата потдържаше я поне 5 дни със сваляне и качване.
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #105 -: Април 03, 2009, 17:13:17 pm »
tzvetenze, супер, че всичко е наред с бебето. Хайде сега се успокой и се радвай на новия живот. Като си спомня колко прекрасно се чувствах през бременността и така ми се иска пак, ама засега сме още на начални разговори по въпроса, пък ще видим :wink:
Разсъжденията ти по отношение на отглеждането на децата се покриват изцяло с моите. Аз бях изчела толкова книги, свързани с детската психоанализа и с възпитанието, работила съм практически с деца почти 1 година във връзка с дипломната ми работа и имах толкова ясни убеждения и възгледи за разни въпроси, но Мия разби на пух и прах всичките ми знания и теории. Толкова пъти съм изпадала в абсолютно и безнадежно отчаяние, слагайки един прост памперс...А колко често си мисля колко безсилна и неспособна майка съм покрай тези истерии, защото ако не мога да се справя с дете на 2 години, какво ли ни очаква по-нататък!? Но напоследък наистина виждам положителна промяна при Мия, стана по-сговорчива, повече хитрува и много често правим сделки за някои неща :D, но все пак не се стига до онези ситуации отпреди.
<br />[link=http:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #106 -: Април 03, 2009, 17:18:48 pm »
(не случайно след като симона хубаво ни е разказала играта, баща й възкликва - това дете ли е, животно! :lol:).

Ясин пък един ден възкликна, ама вяло възкликна, да не си помислите, че беше въодушевен от екшъна - Нине, имаме си змей!  :lol:

Ще им мине. Аз обаче се чудя докато Кристина мине през всичките видове пубертети - бебешки, детски, тинейджърски, дали при мене в следствие няма да се форсират нещата и бодро да премина в най-близко време в критическата, а после неусетно да ме зачука деменцията  :lol:
Не знам, ама ако зачезна, да знаете, че за да ви забравя си имам медицинско оправдание!
Иначе - не ви забравям!!!  :)
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #107 -: Април 03, 2009, 17:47:36 pm »
Цвети, писах ти че ще се убедиш, че с бебчо е всичко е ОК.Сега спокойно се любувай на кака Симона, че след като се роди бебчо, ще се заформи една сестринска ревност. :?

Много точно Мешко и Цвети описвате истеричните кризи, с пълни пазарски торби, играчки е все още с лятна количка, даването точно тогава ще реши да се тръшне и истеряса. Обаче Антоан си ги избира все опасни и най мръсни местата за тръшкане.Иначе го оставям да се дере търкаляйки се, а аз от страни стоя и гледам само, обаче като ми кипне ... Изтрещяла съм от всякъде, то мойто ни се води, ни нищо, а за капак и болестите дето ги борим... незнам аз ли съм некадърна майка или детето ми е инатлив кривиндел, та на моменти, за съжаление чести, света ми е един крив, крив...
« Последна редакция: Април 03, 2009, 17:49:23 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #108 -: Април 03, 2009, 18:24:52 pm »
Момичета, някоя от вас да е попадала на тестове за първи клас (имало и такова чудо :?), че една приятелка ме помоли да й намеря ако мога?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #109 -: Април 03, 2009, 20:49:31 pm »
Момичета, някоя от вас да е попадала на тестове за първи клас (имало и такова чудо :?), че една приятелка ме помоли да й намеря ако мога?

имам комшийка начална учителка, ще питам.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #110 -: Април 04, 2009, 01:21:03 am »
Стефи, на пл.Славейков има всичко - да потърсят там.

днес се видях с майката на едно детенце от детската площадка, с която не се бяхме виждали от есента. нейното дете не беше класирано за ясла чрез ИСОДГ и тя ми беше казвала, че са много назад в списъците. сега я питам как решиха проблема с яслата, мислейки, че евентуално са го записали на частна. и с изумление научавам, че детето е записано и ходи в едно държавно ОДЗ в квартала! така тя ми каза и за друго детенце от градинката, което беше също назад в списъците, сега и то ходело на ясла в друго ОДЗ пак в квартала... щях да падна! направих си труда тая вечер да разгледам класиранията за въпросните ОДЗ-та - изобщо не са обявявали свободни места от юни 2008-ма нататък, както и очаквах.
наивниците цяла година чакат по опашките за "електронно и прозрачно класиране чрез системата", а в това време хората си уреждат децата. казвам го за информация, че явно не са толкова стриктни и прозрачни нещата...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #111 -: Април 04, 2009, 01:30:30 am »
Tzvetenze, понякога в съня се проявяват подсъзнателните страхове. Явно е само това и страшно се радвам за новината! Честито, но и много се пази - като те четох преди малко със сълзи се смях на ситуациите, които описваш с Мона, но се старай да не я вдигаш, още по-малко да я носиш 8)

Мише, и за теб същото, + честито сърчице!

Зори, Валери беше по абсолютно същия начин - темп. 39.9-40.2 като аз не мога да давам хексалгин заради фамилна обремененост и слагах свещички ефералган, а след 3 часа давах нурофен. Най-много я сваляше до 38.5 - 38 и то до час след лекарството, а после пак нагоре. От чорапи ревеше, но с ваната с топла вода решавахме проблема доста успешно. Но направих грешката да дам антибиотик естествено без диагноза щото просто нищо друго му нямаше. На третия ден темп. падна и се появи обрив, който също изчезна за три дни с антиалергични капки или от самосебе си. Така и не стана ясно розеола ли беше или алергична реакция от антибиотика. Изчакай!

Перде, нервността на Антоан ще да е от махането на биброната... ако съдя по Валери де.

Нина, Джам, Лейди - мислех си, че днес ми е тъпо, но това беше докато не ви прочетох тук :lol: 8) :D

Като по чудо Валери днес е страшно разбран и добър, чак не мога да повярвам. Готвих онзи ден пилешка супа, от която той изяжда цели две лъжици и вече добива сили стана да си играе. Дърпа татко си за ръката, докато Миро се опитва да хапне малко и той от супата. Обясненията, че татко му също трябва да вечеря и е гладен хич и не важаха, затова Валери се обръща, прави една драматична физиономия и казва: "Остави я тате супата, ужасна е! Ела да си иглаем".
За шамареските и аз съм на мнение, че леко, но демонстративно трябва да му стане ясно, че по този начин причинява болка. Позволявала съм си да го шляпам, но леко, само в отговор на неговата инициатива. Действа: или започва да се дере, или се цупи, а после ме гони да се извинява 8)


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #112 -: Април 04, 2009, 01:36:14 am »
това за сестринската ревност ама хич не е даденост, особенно на тяхната възраст
аз се радвам на едно прекрасно отношение на Стефания към Преслава, много е отзивчива, бързо порастна и почна да разбира много неща, абее изобщо радвам се на прекрасни деца
Стефуто и тя да си каже за Дес, ама и към тях наблюденията са подобни
Просто на тази възраст няма как да приемат бебето като конкуренция, самите те са още бебета и приемат всичко като игра, а така е супер

само да не бяха такива сомнамбули и двете, ама не може всичко да е идеално
ей сега едната ме изпитва с книжките, а другата се дзвери на образа си в огледалото на шезлонга- вижте кое време е  8O
да сме здрави, това да са ни кахърите
 
« Последна редакция: Април 04, 2009, 01:38:29 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #113 -: Април 04, 2009, 01:38:06 am »
Цвете, безоблачна бременност! Много ме радват такива новини.  :D

Джам, е, добро утро  8). В нашата група по обявен прием са 20, а записаните са 40  :x. И сега чакам да видя моите къде ще спят, защото ако ги сложат заедно-не са познали кво ги чака.

Виа, радвам се, че се запознахме наскоро.  :)

За шамаренко, пробвала съм, когато ми се качат на главата, но или се смеят, или реват като магарета или почват да се бият един друг след това  :?.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #114 -: Април 04, 2009, 01:44:11 am »

Просто на тази възраст няма как да приемат бебето като конкуренция, самите те са още бебета и приемат всичко като игра, а така е супер

Мда, виж аз като съм била малко по-голяма, на три години и като са донесли сестра ми у къщи, важно съм се изпъчила и съм казала - аз отивам с баба на разходка, като се върна - това да го няма!
Под "това" разбирайте сестра ми.
Върнала съм се и след като съм заварила "това" все още у нас съм се заканила да го дам на кучето.
Е, след две седмици са се променили нещата, минали сме на - ООО, на кака  8) 
Но истината е, че нашите доста дълго са ме дебнели да не направя беля.

Браво на Стефи, сладката бузанка! :)

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #115 -: Април 04, 2009, 01:47:46 am »
В нашата група по обявен прием са 20, а записаните са 40

kassi, сега проблем няма да имате, защото тия записани няма да ходят реално. в яслените групи повече от 10-15 деца не се събират. проблемът идва като станат за първа група. тогава вече всички записани ходят, защото изтичат всякакви отпуски по майчинство, а и децата са пораснали, и в групите става страшно....

ревността идва по-късно. иначе, разликата със сестра ми е 3 години точно. разказват, че като са донесли бебето в къщи, съм издържала ден-два и после съм казала - "това бебе да го връщате откъдето сте го взели!"  :lol:
ама нас явно не са ни подготвяли така предварително за появата на новото бебе. аз помня как една вечер питах къде е майка и ми казаха, че е отишла в болницата да вземе бебе, помня как отидохме на изписването и умрях от яд, че шоколадовите бонбони дадоха на лекарката, а цветята - на майка (надявах се на обратното), помня как исках да пипна бебето и баба не ми даде... обаче изобщо не помня майка си бременна, нито някой да ми е обяснявал че ще имаме бебе и т.н. може би това също оказва влияние.
« Последна редакция: Април 04, 2009, 01:51:00 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #116 -: Април 04, 2009, 01:50:29 am »
Мисля, каси, че jam e права. Какво наблюдавам аз в нашия квартал - има майки, които са записали децата си на ясла, плащат си таксата, но реално не водят децата, а си ги гледат все още. Записали са ги, защото за групите в детската градина предимство имат първо децата, които са били в яслата.  :?
« Последна редакция: Април 04, 2009, 02:03:43 am от Nina »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #117 -: Април 04, 2009, 01:55:07 am »
аз да питам на какво отгоре в молбите за ясла освен името на родителя и детето трябва да фигурира и местоработата на родителите на детето, да знаят кво могат да муфтят ли  8O 8O
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #118 -: Април 04, 2009, 01:57:57 am »
при нас местоработите се попълват в бланката за записване. досега никой не ме е муфтил за нищо, освен в началото на годината помолиха всички родители да дадат по 30 лв за материали (моливи, хартия, книжки).
аз по свое желание съм купувала някои играчки за яслата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #119 -: Април 04, 2009, 02:28:53 am »
Цветенце, Мишанта, едно голямо, сърдечно честито. Да е леко и безпроблемно до финала.

Нинче, при нас НЯМА, НЕ, НЕ искам, са придружени през по-голямата част и с рев и истерии. Освен това ни командва госпожицата - Седни, Стани, Ела, Вземи ме...
Обличането също става от 2ма души напоследък /от време на време де/ :D. Постоянно сме в спор, коя блуза, кои чорапи. Сутрин не иска да съблече спалния чувал и пижамата, вечер пък да ги облече  :D.
Но като ви чета, явно е нормално за възрастта. Аз вече си мислех, че моето дете нещо не е в ред. Поуспокоих се.


Да се оправят бързо болните и да са спокойни майките.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #120 -: Април 04, 2009, 02:34:48 am »
Албенче, спокойно. Аз пък намирам и нещо хубаво в случая, че Криси я хванаха лудите сега, по това време. Поне се запролети, повечето време сме навън сред деца, на взъдух, в двора, много си играе и няма много време за истерии. Представям си ако сега започваха студове и трябваше да сме повечето време вътре....ужас :)
Тя само като заспива прави истерии, от една седмица насам и то не всеки път. Дано да минем леко.
Здрави да са, ще го преодолеят. И ние.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #121 -: Април 04, 2009, 02:48:29 am »
Бени, само да дам пример за "няма". днес, целият диалог със сина ми се свеждаше до следното:
- аз казвам някакво изречение
- той го повтаря същото, но слага отпред едно "няма". ако му е дълго - разделя го на 2-3 части и отново пред всяка част старателно турга по едно "няма".
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #122 -: Април 04, 2009, 10:53:20 am »
Чета ви и си предстваям какво ме чака... всеки с по един професор у дома...
Развиват теории...да слушаме и да се маем..здрави да са само.

Виа, Зори  :flower: Благодаря за пожеланията.
Ама това с недигането не ми се получава много.
По последни данни Крали Митко е 13 килограма и 81 см.
Педиатърката ме погледна мене, после баща му и заключи "Ами Баща му е висок, все пак...."  :lol:

Шегата на страна, но имам лош спомен точно тези седмици от бременноста ми с него и се пазя колкото мога сега.
Тази седмица само съм сама (пуснахме бабата градска да види дядото).
Ще остане с нас да ми помага докато минат първите месеци.
Късмет е всичко мисля аз.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #123 -: Април 04, 2009, 10:59:51 am »
ммда, Мише, хич няма да ти се получи, до последния ден преди да вляза да раждам си разнасях кюфтелина /тя е вече към 14,5 кг/, сега пак я нося като излизаме трите- тикам с една ръка количката, с другата държа каката, особенно по улиците, по които пресичаме.
Чакам от месец и кусур Премама да проверят за един бъгиборд да си взема, че е със седалка и за малки деца е по-комфортно съоръжение предполагам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #124 -: Април 04, 2009, 11:49:52 am »
аз таковата да кажа за краставиците, ревността де при мойте :lol:
ами за сега няма такова чудо, дано да няма и за напред.  :D

а за градините и приема ми е една друга болна тема, ама вече не мога да говоря за ова без да псувам, така че ще се въздържа :x
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #125 -: Април 04, 2009, 12:28:26 pm »
Това с недигането просто не виждам как да стане, пазиш се, разбира се, доколкото е възможно, но аз се надявам, че е било някакво безобидно и временно състояние това кървене и всичко да е наред. Щото Мона ни ме пита лошо ли ми е, яла ли съм, тежко ло ми е и т.н. :lol:

Бени, споко бе, иди в някои познати с дете на сходна възраст и ще видиш, че ще станеш свидетел на ситуации същи като вашите. Това, дето го описваш, у нас е такова ежедневие, че вече не ми прави впечатление.  Сутрин и вечер се обличаме и събличаме със следната хитрост - казвам й "иди си избери дрехи/пижама" и тя ходи, рови в чекмеджетата, всичко преобръща, донася си от всичко - знае, че и трябват понче, бузка, боди, чапки и т.н. и само така се облича. Панцес (памперс) си носи сама също - иначе абсурд да го сложа, но аз се надявам и да го махнем съвсем скоро, поне има изгледи. Е, после имам три чекмеджета за оправяне, ама го предпочитам пред гонениците из целия апартамент да я облека.
Комуникацията ни е изцяло в императивен изказ (от нейна страна, разбира се) - мамо, ела тук, седни, стани, донеси. Днес сутринта на закуска - бъркай млякото!

Благодаря на всички за хубавите пожелания!
« Последна редакция: Април 04, 2009, 12:39:51 pm от tzvetenze »
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #126 -: Април 04, 2009, 13:57:08 pm »
КОгато се налага, и чудеса от храброст се измислят. След прокървяването в 6-та седмица (та до 12-та някъде) и отлепянето на плодния сак (именно заради вдигането и носенето на ръце!), единствения ми шанс да се гледаме с Валери беше да го науча сам да се качва в леглото си като му слагах две възглавници на нашата спалня, от тях върху повивалката и от повивалката в леглото му. Като спря да ми минава номера и да не мога да го убедя колко е интересно тва катерене минахме на вариант да спи на спалнята при мен следобедния си сън. Научих го сам да си прибутва табуретката до банята и да се качва на нея, за да му измия лицето и зъбите. Научих се да му сменям памперса докато е прав, да се храни по места, където да го стигам без да го вдигам и т.н. Навън избирах кратки маршрути и всеки път му обяснявах най- подробно че не мога да го нося и трябва да ходи сам или да си кара камиончето....Естествено, че имаше на два пъти леки истерии, но така и не съм го носила. Та до сега. Не е лесно, но не е невъзможно :wink:

Сега като го питам "Валери, ти ще ставаш ли батко?", той ми отговаря "Не съм батко, Валери съм!". Едва вчера си беше легнал и по едно време заявява "ох, бо(л)и ме колемчето, имам бебе!", което е първи сигнал, че започва да осъзнава поне нещо.

Има претенции не само към неговите дрехи, а и към моите. Види ли ботуши и обувки с виско ток - намъква се в тях. Облека ли панталон и не му харесва - "мамооо, смени го! махни го сожи дуг!" :lol:

Обаче едно не мога да разбера, упорито говори в женски род, а аз още по-упорито го поправям. Дали е защото по цял ден ме слуша и копира или му е по-лесно да говори така?!
« Последна редакция: Април 04, 2009, 13:59:07 pm от via »


*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #127 -: Април 04, 2009, 14:28:11 pm »
Сигурна е така, Виа, и тепърва ще приспособяваме ежедневието си към състоянието ми по един или друг начин, доколкото е възможно :wink:
истината е, че аз едва вчера, при въпросната случка, като че ли осъзнах напълно, че съм бременна. работа + всички емоции, мисли и действия, насочени към симона и тази бременност просто си остана така на съвсем заден план.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #128 -: Април 04, 2009, 14:41:34 pm »
Жори днес е по-добре с Т ,но пък го почна разстройство.

Мише,моя приятелка забременя 1г. след първото и нейният младеж беше много едър .Опитва се да не го вдига,но то почти е невъзможно това.Нямаше проблем обаче и сега имат и една малка принцеса - пожелавам го и на вас! :D
А Митко Миташки си е съвсем нормален за възрастта.Жори е 11кг. и 80 см.
<br />
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #129 -: Април 04, 2009, 14:58:27 pm »
В нашата група по обявен прием са 20, а записаните са 40

kassi, сега проблем няма да имате, защото тия записани няма да ходят реално. в яслените групи повече от 10-15 деца не се събират. проблемът идва като станат за първа група. тогава вече всички записани ходят, защото изтичат всякакви отпуски по майчинство, а и децата са пораснали, и в групите става страшно....

Е, не съм сигурна че е така. В нашата група седмицата, в която моите ходеха бяха 28 деца.  8)
Джаме, първа група коя е? Тоест ние от наесен ще сме първа група ли, когато станат на 2 години?
Аз също занесох играчки първия ден. Хич не ми харесва там, ама .. нямам 1000лв. за частна градина.
За протокола Християн великан е почти 90см. и 15 кила и половина. Навън хората ги смятат за породени.  :lol:
« Последна редакция: Април 04, 2009, 15:01:04 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #130 -: Април 05, 2009, 10:09:14 am »
Ох Каси ще ме умориш, породени били... :lol:
А Хриската си ми е любимия исполин-благун! :kiss:

Крали Митко наистина на ръст е съвсем като връстниците си, аз само така си му казвам, щото си го обичам.




Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #131 -: Април 05, 2009, 11:51:21 am »
споко ве, добре са ви децата, Деса дето е момиче че на 1г. беше 80 см. и 10 кг. :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #132 -: Април 05, 2009, 16:31:38 pm »
интересува ме децата ви над 2 години на какво столче седят при хранене?
Мартин вчера си счупи високото столче за хранене и сега се чудим да купуваме ли ново такова или да търсим детска ниска масичка с ниско столче...

дайте акъл?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #133 -: Април 05, 2009, 16:49:38 pm »
Джам виж ТОВА. И прецени дали е подходящо за вас.
Поставя се на стола с колани, доста стабилно се захваща за него.
Ако иска може да се доближи до масата с вас, а също и на табличката.
Ние още сме на вариант с табличката.
Седалчицата се коригира нагоре надолу спрямо ръста.
Аз съм много доволна от тази покупка.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #134 -: Април 05, 2009, 16:58:43 pm »
Нашето столче за хранене е на път да се строши, затова лека полека се опитвам да го приучавам да се храни на обикновен стол и на масата на която се храним ние. Не ми се струва рационално да купувам втори стол, макар че с него е доста по комфортно за момента.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #135 -: Април 05, 2009, 17:12:20 pm »
Валери или се храни на нормален стол  с възглавница с нас на масата, или на неговата маса за игра, която е с две пейки и аз сядам от еднта страна, а той от другата. Или го гоня с лъжицата из стаята, но това за вас не важи :wink: Не мисля, че му трябва нов стол, но зависи и как е свикнал. А този, който Миша показва е наистина удобен.

Каси, а те еднакво ли се хранят?!
Аз съвети ви давам да не ги вдигате, а Валери е едва 11,5 кг  и 94 см.:oops: Ми злояд си е .....


*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #136 -: Април 05, 2009, 17:41:19 pm »
Злояд, не злояд важното е да е здраво детето. Обаче практиката показва, че злоядото дете е и по болнаво.Това важи и за нас.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #137 -: Април 05, 2009, 17:43:35 pm »
Виа, различно ядат, но Християн яде повече-да.
Аз също мисля за масичка с две столчета, но чакам заветната 2 годинка, когато надявам се ще спрат да събарят мебели и да се катерят като маймуни по маси и столове.   :? А пък може от яслата да прихванат нещо хубаво.  :lol:
Джам, защо не му вземеш направо маса със столче, Марти си е голямо момче вече.  :)


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #138 -: Април 05, 2009, 19:25:30 pm »
ти знаеш Деси от 1 г. на какво седи и се храни. Купихме най-простичко пластмасово столче с облегалка и се храни на ниската масичка в хола. Има и бар столче на което закусваме, имаме три, нейното е с облегалка. Но мисля след година като и Ели започне да се храни да купя нормална висока маса и да се храним всички на нея. :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #139 -: Април 05, 2009, 19:45:19 pm »
ниска масичка със столче е хубаво да има детето, дори и само за да си седи и да играе на нея - рисуване, мозайки, пъзели..
обаче, да яде на нея ми се струва тъпо. така някак винаги ще е изолиран от големите - там ниско долу и встрани. а и в нашата кухня няма място отделно за такава масичка, значи ще трябва винаги да му принасям в хола да яде, което не ми е удобно.

обикновен стол с възглавница е ОК, ако си непрекъснато до детето, докато яде. иначе има опасност да падне, ако се върти като шугав. а и моят все още маца доста като яде и сядането на обикновен стол на голямата маса означава омазване на големи площи.

така като го гледам, засега май още високото столче е най-удобно за нашата ситуация. в него той си яде удобно, без да ме е страх, че ще падне или ще се омаца, столът си има място в кухнята, ако искам - мога да го доближа до масата и да яде с нас.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #140 -: Април 05, 2009, 19:54:33 pm »
Jam,  искашли да ти дам нашето високо столче докато ще ви е от полза?


*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #141 -: Април 05, 2009, 20:08:45 pm »
Симона се храни с нас на голямата маса на съвсем обикновен стол и така е много отпреди да навърши две години. Сама пожела да "напусне" високия стол и да се присъедини към нас и на мен това ми се стори съвсем нормално и естествено. Не се притеснявам, че ще падне - ми то си е голямо човече вече, бе, качва се и си слиза на стола без проблеми, сяда, намества се - изобщо не мисля, че Марти е малък за това, опитвала ли си да го сложиш за няколко хранения на нормален стол и да го видиш дали се държи стабилно? Опитай, според мен трябва да се справи момчето, още повече, ако съдя по дъщеря ми, която все пак е по-малка от него. Не стоя непрестанно до нея, стоя само, ако и аз се храня, ако не - върша си нещо съвсем друго, докато тя се храни. За мацането - ясно е, има начини да го понамалиш, а останалото си е част от приучването към храненето всички заедно - е няма как съвсем да не омацва :wink: Аз слагам една възглавница-калъфка, купена от Икеа специално за случая, която опасва седящата част на стола, та да се маца тя и нея да пера. Неприятно е, ако под масата имате килим, ние затова и сме го махнали.
Имаме си и ние малка масичка със столче - за рисуване, игра и занимания, но не съм я приучвала да се храни там, защото смятам, че мястото й е с всички на масата.
Нашият стол дадохме на заем, иначе бих ти го дала, ама си  мисля, че сте достатъчно големи вече да се пробвате на масата. Това, което ти е показала Мишанта, сме го ползвали и също е много удобно, компактно е може да го разнасяш по почивки, пътувания и заведения.
« Последна редакция: Април 05, 2009, 20:16:06 pm от tzvetenze »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #142 -: Април 05, 2009, 20:20:57 pm »
via, благодаря ти за предложението - това би било много добро решение за нас. ако си сигурна, че на вас няма да ви трябва за следвщите няколко месеца, с радост ще го взема назаем.

цветенце, Мартьо няма проблем да се качва и слиза от обикновен стол, нито да седи на него, но едва от съвсем скоро почна да яде сам с лъжица и още се маже много. а и често се налага да го мамим да яде с гледане на филмчета в хола и тогава високото столче с таблата е най-удобно...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #143 -: Април 05, 2009, 20:35:38 pm »
е аз останах с впечатление, че основно притесненията са ти да не пада от големия стол и ми се стори неоснователно това така да го подценяваш това голямо почти три годишно момче :wink:
щом си имате специфични моменти в храненето - ти си знаеш кое ще ви е най-удобно като вариант. но пак ти казвам - това с неомацването няма да дойде скоро, колкото и да ни се иска :lol: Ако го чакаш да почне да се храни с нож и вилица прилично и възпитано и чак тогава да го присъедениш към вас - забрави :lol: Образно казано де, но си е така. Симона се храни сама, използвайки вилицата или лъжицата, според яденето от възраст около година и два - три месеца. Онова омацване от началото отдавна го няма, но и до сега не се минава ядене без да имам за чистене по покривка, стол, под, дрехи. Гледам и по племенниците, които са на 4 и 6 години - ами деца са, капят се и мацат, макар и по-малко, колкото и да се стараят. Така че не изпускай съвсем момента, в който да му окажеш това доверие и го присъединиш към вас, големите, изчакай да посвикне малко сега с приборите и по някое време опитайте. А, и още нещо - Мона прояви много по-голям интерес към храната, откакто дойде на масата. И ние не сме от най-ящните обаче аз претръпнах и категорично не моля да яде, нямам нужните нерви. Обикновено слагам на масата каквото е предвидено за конкретното ядене, слагам на всеки по една празна чиния и започвам да я питам от кое иска. Забелязала съм, че колкото повече представям нещата да са по нейна инициатива и й предложа повече самостоятелност (като при нас, големите), толкова по-успешно се сработваме и при обличане, и хранене, и всичко.
« Последна редакция: Април 05, 2009, 20:43:59 pm от tzvetenze »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #144 -: Април 05, 2009, 23:00:59 pm »
ние още не се храним семейно тримата. обикновено през седмицата Марти вечеря рано - към 19 и 30, защото е много уморен и в 20 часа ляга. през уикенда, след разходката той обядва, приспивам го и едва тогава сядаме ние, а вечерта също предпочитаме той да е вече заспал и тогава да седнем спокойно да вечеряме и да гледаме някой филм. опитвала съм няколко пъти да се храним заедно, но нямам нерви.
знам, че не е най-добрия вариант за детето така, но и ние сме хора - това са ни единствените спокойни моменти...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #145 -: Април 06, 2009, 00:39:33 am »
jam, ше ме скъсаш от смЕх. Мислех, че думата "шугав" само аз я знам  :lol:

Ако все пак ти се дава някоя и друга кинта, как ти се струва столчето, дето веднъж го показа Василена? То е 2 в 1 - хем столче за хранене, хем после може да се ползва за маса и столче. Ей го на:

http://shop.danet.bg/images/arbor_stol4e_dark_3.jpg

http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=43_44&products_id=2554&osCsid=4ae780c16cbbb834186c982f787c1c24

Ама ся като се загледах ми се стори, че за шугаво дете май като сглобка е малко паянтаво  :? Май трябва на живо да се види.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #146 -: Април 06, 2009, 02:11:16 am »
и на мен ми се видя паянтово това, Нина. а имаше и отзив от купувач, че масичката е твърде висока спрямо столчето, когато се ползват поотделно.
засега ще останем на високо столче, благодарение на via, а по-нататък ще преминем плавно на нормален стол.

в новата седмична тема ще пусна въпроса за малките масички за рисуване и игра...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!