0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #140 -: Април 05, 2009, 19:54:33 pm »
Jam,  искашли да ти дам нашето високо столче докато ще ви е от полза?


*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #141 -: Април 05, 2009, 20:08:45 pm »
Симона се храни с нас на голямата маса на съвсем обикновен стол и така е много отпреди да навърши две години. Сама пожела да "напусне" високия стол и да се присъедини към нас и на мен това ми се стори съвсем нормално и естествено. Не се притеснявам, че ще падне - ми то си е голямо човече вече, бе, качва се и си слиза на стола без проблеми, сяда, намества се - изобщо не мисля, че Марти е малък за това, опитвала ли си да го сложиш за няколко хранения на нормален стол и да го видиш дали се държи стабилно? Опитай, според мен трябва да се справи момчето, още повече, ако съдя по дъщеря ми, която все пак е по-малка от него. Не стоя непрестанно до нея, стоя само, ако и аз се храня, ако не - върша си нещо съвсем друго, докато тя се храни. За мацането - ясно е, има начини да го понамалиш, а останалото си е част от приучването към храненето всички заедно - е няма как съвсем да не омацва :wink: Аз слагам една възглавница-калъфка, купена от Икеа специално за случая, която опасва седящата част на стола, та да се маца тя и нея да пера. Неприятно е, ако под масата имате килим, ние затова и сме го махнали.
Имаме си и ние малка масичка със столче - за рисуване, игра и занимания, но не съм я приучвала да се храни там, защото смятам, че мястото й е с всички на масата.
Нашият стол дадохме на заем, иначе бих ти го дала, ама си  мисля, че сте достатъчно големи вече да се пробвате на масата. Това, което ти е показала Мишанта, сме го ползвали и също е много удобно, компактно е може да го разнасяш по почивки, пътувания и заведения.
« Последна редакция: Април 05, 2009, 20:16:06 pm от tzvetenze »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #142 -: Април 05, 2009, 20:20:57 pm »
via, благодаря ти за предложението - това би било много добро решение за нас. ако си сигурна, че на вас няма да ви трябва за следвщите няколко месеца, с радост ще го взема назаем.

цветенце, Мартьо няма проблем да се качва и слиза от обикновен стол, нито да седи на него, но едва от съвсем скоро почна да яде сам с лъжица и още се маже много. а и често се налага да го мамим да яде с гледане на филмчета в хола и тогава високото столче с таблата е най-удобно...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #143 -: Април 05, 2009, 20:35:38 pm »
е аз останах с впечатление, че основно притесненията са ти да не пада от големия стол и ми се стори неоснователно това така да го подценяваш това голямо почти три годишно момче :wink:
щом си имате специфични моменти в храненето - ти си знаеш кое ще ви е най-удобно като вариант. но пак ти казвам - това с неомацването няма да дойде скоро, колкото и да ни се иска :lol: Ако го чакаш да почне да се храни с нож и вилица прилично и възпитано и чак тогава да го присъедениш към вас - забрави :lol: Образно казано де, но си е така. Симона се храни сама, използвайки вилицата или лъжицата, според яденето от възраст около година и два - три месеца. Онова омацване от началото отдавна го няма, но и до сега не се минава ядене без да имам за чистене по покривка, стол, под, дрехи. Гледам и по племенниците, които са на 4 и 6 години - ами деца са, капят се и мацат, макар и по-малко, колкото и да се стараят. Така че не изпускай съвсем момента, в който да му окажеш това доверие и го присъединиш към вас, големите, изчакай да посвикне малко сега с приборите и по някое време опитайте. А, и още нещо - Мона прояви много по-голям интерес към храната, откакто дойде на масата. И ние не сме от най-ящните обаче аз претръпнах и категорично не моля да яде, нямам нужните нерви. Обикновено слагам на масата каквото е предвидено за конкретното ядене, слагам на всеки по една празна чиния и започвам да я питам от кое иска. Забелязала съм, че колкото повече представям нещата да са по нейна инициатива и й предложа повече самостоятелност (като при нас, големите), толкова по-успешно се сработваме и при обличане, и хранене, и всичко.
« Последна редакция: Април 05, 2009, 20:43:59 pm от tzvetenze »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #144 -: Април 05, 2009, 23:00:59 pm »
ние още не се храним семейно тримата. обикновено през седмицата Марти вечеря рано - към 19 и 30, защото е много уморен и в 20 часа ляга. през уикенда, след разходката той обядва, приспивам го и едва тогава сядаме ние, а вечерта също предпочитаме той да е вече заспал и тогава да седнем спокойно да вечеряме и да гледаме някой филм. опитвала съм няколко пъти да се храним заедно, но нямам нерви.
знам, че не е най-добрия вариант за детето така, но и ние сме хора - това са ни единствените спокойни моменти...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #145 -: Април 06, 2009, 00:39:33 am »
jam, ше ме скъсаш от смЕх. Мислех, че думата "шугав" само аз я знам  :lol:

Ако все пак ти се дава някоя и друга кинта, как ти се струва столчето, дето веднъж го показа Василена? То е 2 в 1 - хем столче за хранене, хем после може да се ползва за маса и столче. Ей го на:

http://shop.danet.bg/images/arbor_stol4e_dark_3.jpg

http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=43_44&products_id=2554&osCsid=4ae780c16cbbb834186c982f787c1c24

Ама ся като се загледах ми се стори, че за шугаво дете май като сглобка е малко паянтаво  :? Май трябва на живо да се види.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #146 -: Април 06, 2009, 02:11:16 am »
и на мен ми се видя паянтово това, Нина. а имаше и отзив от купувач, че масичката е твърде висока спрямо столчето, когато се ползват поотделно.
засега ще останем на високо столче, благодарение на via, а по-нататък ще преминем плавно на нормален стол.

в новата седмична тема ще пусна въпроса за малките масички за рисуване и игра...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!