0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #20 -: Март 31, 2009, 13:09:03 pm »
Мече, относно лошия дъх, доколкото си спомням Бърди беше казал, че киселото мляко предизвиквало лош дъх при децата.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #21 -: Март 31, 2009, 13:18:52 pm »
Мече, относно лошия дъх, доколкото си спомням Бърди беше казал, че киселото мляко предизвиквало лош дъх при децата.

При Кристина се наблюдаваше преди да започне да пие АМ малко по-рано вечер и след това да мием зъбите.
Мече, погледни зъбките за тъмно оцветяване и идете на детски стоматолог.
Със залъгалка ли сте все още?
Кристина имаше проблем на т.нар. "сладък биберон" - бактерии образувани в следствие на АМ, което остава в устата и смукането на биберон залъгалка. Махнехме залъгалката, променихме режима малко и сега оцветяването го има, остана си, но няма лош дъх. Нито се увеличава оцветяването. То може да се отстрани, но малко по-късно ще опитаме със стоматоложката.

Поздрави!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #22 -: Март 31, 2009, 15:40:01 pm »
Здравейте и от нас. Не на шега  :wink: ви пожелаваме първоаприлска седмица изпълнена с веселие и здрави деца  :D.
Имам един въпрос за Пентаксима- имате ли представа дали ще минава наистина по ЗК, и ако да от кога?
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #23 -: Март 31, 2009, 16:42:13 pm »
Не искам да Ви притеснявам за лошият дъх, но при нас той винаги е предвестник, че ще се разболяваме, така че наблюдавайте за някакви признаци на такова нещо. При възрастните знам, че лош дъх може да е признак и че организама се чисти от токсини, тогава и езика е бял(обложен).
Искам да Ви споделя днес как в бачкането за сетен път ме изкараха от нерви.Вече 2-ра седмица съм болнични, първо аз бях с бронхит и доста зле, а междувременно се разболя и Габи и се наложи да удължа болничния през лекарска комисия.
До тук нещатата ясни.Ще се гледаме у дома с малката принцеса и ще се справяме някак с проблемите.Но удължението на болничния от лекарската комисия става само в определен ден от седмицата, който е четвъртък и за зла съдба при мен това се пада в нов месец, т.е след приключване на заплати и т.н и видите ли за ден и половина днес стана велик проблем.
Първичния ми болничен вече е заведен, но удължението няма как да го представя и да искам.Обадих се казах от кога до кога ще ме няма и че веднага като го взема ще го занеса.Шефа ми ме почна , че видиш ли трагедия голяма, че ме няма две седмици, щяли да ме уволнят щом не съм им го занела до ходя да си намеря от някъде болничен.Аз с нормален тон му обясних, че няма как да си измислям болнични когато пожелая и че чакам четвъртък, за да им го занеса след като е вписан във всички книги, а той пак "ходи и намери, че света ще свърши, ако днес до 15:00 не е тук" .
След всичката тая веселия, която продължи цяла сутрин се обадих на педиатърката ни да я питам , дали случайно не съм разбрала аз нещо и не може ли по-бързо да стане болничния.Тя побесня развика ми се "Това само тъпи комплексари, които не четат закона могат да искат болничен на секундатата, да си прочетат закона".Естествено накрая ми се извини на мен и ми каза, ако много пищят да им дам нейния ГСМ.
Е, GSM-a и не дадох, но буквално я перефразирах и се обадих на една счетоводка при нас, която за 1 мин оправи всичко и се оказа, че света не свършва , че един лист хартия -реален болничен, заради болно дете, не е даден на секундата.
След тая случка за сетен път се убеждавам колко малоумен народ има в тая държава.Не стига, че още ми се свива сърцето покрай Габи , ами не мога докато съм болнични поне да си отдъхна от идиотите, с които работя и които симулират супер важна работа.
То бива, бива, ама вече ми идва в много повече.Явно ще търся начин в криза да бягам по чужбинско.Деца повече тук в БГ няма да раждам, за да не мога да ги гледам нормално и да съм до тях когато имат нужда от мен.
ОФФФФФФФФФФФФФФФФ, дълго стана ама сериозно съм се напекла.Това е Н-ти път, в който става такъв номер.Отделно едва ли не през ден се намира някой , който да ми се обяснява как едва ли не не мога да си родя 2-ро дете, щото няма кой да работи вместо мен.
Сории, че излях всичко това, но наистина почвам вече да се чудя аз ли съм супер чувствителна или народа навсякъде е изтрещял така и такова поведение си е норма.
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #24 -: Март 31, 2009, 16:44:51 pm »
Относно памперсите - точно в момента ми се засичат и от двата вида.
Поразгледах ги и това са разликите, които видях.
Иначе са едно към едно - аз ползвам от тези с еластичните ленти - с гъсеничката на пакета.

*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #25 -: Март 31, 2009, 17:02:37 pm »
Хм, тез памперси вече ми идва да ги ... обаче още си пикаем и акаме в тях.
Чакам още да се позатопли месец, после да излекуваме цистита на Тонино и ги махам, дано и той е на същото мнение по въпроса. В момента ползвам на Памперс с еластичните ленти - гъсенички, учудващо доволна съм  :)

Започнах и хомеопатично лечение на ешерихия коли и цистит слествие на тях. Дано помогне, че не ми се ще отново АБ-ци, то да ги дам е най лесно, но ще пробвам с алтарнативната. Длъжна съм...

Лошият дъх на Тони е точно предвестник на инфекция на ГДП (горно дихателни пътище), както и обилното слюноотедляне по време на сън. Лошият дъх според Бърди се дължи на киселото мялко, но аз такава закономерност не съм открила при Тонино.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #26 -: Март 31, 2009, 17:41:41 pm »
Силви, ако вторият ти болничен е продължение на първичния, ти по същество не си на работа. шефът ти няма никакво основание да иска да му представяш болничен в момент, в който ти не си на работа, за да се лекуваш. просто те е шантажирал, за да се явиш на бачкане и да не отсъстваш.
болничният се представя на работодателя когато се върнеш на работа. него това изобщо не го бърка - има си счетоводители и продукти за работни заплати, които да сторнират начислените заплати и осигуровки.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #27 -: Март 31, 2009, 18:09:42 pm »
Я сега, да питам мамите които са водили момченцата за отлепяне на препуциума при специалист. Какъв да бъде той, детски уролог (такъв в Бургас няма) или детски хирург. Подробности за процедурата ако може някой да опише, ще съм му благодарна.
Как се третира пениса след това и колко време е продължило това мъчение?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #28 -: Март 31, 2009, 18:17:10 pm »
Перде, имаш предвид "забелването" ли? от хирург се прави, не от уролог. а може и от педиатър - на малките бебета обикновено педиатрите извършват това.
после компресчета с риванол, реване при пишкане 1 ден и минава.

и ся кво излезе - цялата западна педиатрия вика "не пипай пишката", а в реалността купища майки имат проблеми поради незабелената пишка на момченцата си и трябва да се прибягва към травмиращи процедури на по-късна възраст...

къде остава истината, се пита?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #29 -: Март 31, 2009, 18:32:42 pm »
Незнам къде е истината, обаче тази постоянна липса на апетит е от гадните бацили е.коли, от тях е по всяка вероятност чревните неразположения, абе егаси майката.
Реших да отглеждам сина си по европейски, но не би. Ся си блъскам главата, ама файда йок. А какви "красоти" ни предстоят, не е истина, аз се плаша, а милото ми детенце незнам как ще ги понесе. Горкото ми синче, случило милото на евромайка  8)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #30 -: Март 31, 2009, 18:48:34 pm »
Извинявам се, че нахлувам в темата ви. Виждам, че сте подхванали темата за памперсите и исках  да поясня, че Памперс в Турция се продават под името Прима.Става въпрос за една и съща марка, а не фалшификат. Друг е въпросът колко законно са внесени. По-принцип в Турция памперсите са с около 30-40% по-евтини.
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #31 -: Март 31, 2009, 20:31:32 pm »
Относно Памперс купувам ги от Метро. Предлагат се в МЕ от два джъмбо пакета, единият излиза около 29.50лв с ддс. До сега съм взимала номер2 един път и два пъти номер3. Бях доволна досега, но втората партида от номер3 според мен е дефектна и се измъчихме с тези 2 пакета. Лепенките на задната част са сложени в долния край и съответно, като ги залепя както трябва са ни плитки, а сме само 6,5 кг би трябвало да са ни добре ама не.
Според баркода ( 401....) са произведени в Германия, но според мен не са. Моя приятелка ми показа донесени от Германия. Нямат нищо общо. Тя е взимала и от тук и самата тя ми каза че няма база за сравнение. Както и че там се предлагат в кутии, а не найлонови пликове. Също като и казах, че тройката няма ластици ... тя ми каза че тези от Германско имали.  8O
Взех Либеро4 и Хъджис4 пробвах по 5 броя добре са ни на дълбочина, но на обиколка са ни малко големи. Сега съм в чуденка дали да взема Памперс4 с ластици. Гледам върви реклама и по ТВ-то. Цената не е определяща в избора ми, искам детето ми да се чувства комфортно.

Някой може ли да качи снимка на опаковката на Турския Памперс.

Ето снимка на задната част на тази дефектна според мен партида Памперс3



« Последна редакция: Март 31, 2009, 20:39:19 pm от Малина »


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #32 -: Март 31, 2009, 20:42:19 pm »
Ами истината с пишлетата е някъде по средата явно  8). Ние свършихме тази процедура още като бяха мнооого малки, без проблеми, сега се почиства редовно и спокойно. Както пише Джам, като ги забелихме промивах с реванол. Всичко е ок и съм доволна, че направих това нещо по-рано.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #33 -: Март 31, 2009, 20:46:58 pm »
Олеле, много сложно с тези мъжки рожби, бре...

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #34 -: Март 31, 2009, 21:58:42 pm »
Джамата, а вие забелени ли сте?
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #35 -: Март 31, 2009, 22:04:41 pm »
Някой може ли да качи снимка на опаковката на Турския Памперс.



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #36 -: Март 31, 2009, 22:45:34 pm »
лейди, ний сме забелени малко принудително. няма да го забравя това никога. бяхме отишли в Токуда миналата година зимата, че детето с ларингит. покрай прегледа, педиатърката реши набързо и да му дръпне пишката. нямаше места и само затова не ни приеха в болницата заради ларингита, върнаха ни за домашно лечение и казаха изрично да не плаче, че гърлото...

и по едно време вечерта като почна да крещи от рев това дете, лелееееееее! ужас! крещи и се дере и така половин час. и не знаем от какво е. хеле, успокои се. след 2 часа - отново! рев, пищене, дране - този път 1 час по часовник без да млъкне. аз вече се побърках, викам си - първо, от какво реве? второ, ларингита съвсем ще се прецака, те казаха да не плаче, а той се дере с часове... а навън една гъста мъгла, студ, посред нощ... викам на мъжа ми - давай да го водиме някъде, да го видят! добре, че той излезе корав и каза - не, повече никъде не го водя. постоянни преговори с педиатърът и с Мели по телефона, разнасяне на детето на ръце на смени - окапаха ни ръцете, то се мъчи и пищи... чак към 4 сутринта ми проблесна, че той реве защото го боли пишката когато пикае - от забелването....

тая идиотка от Токуда няма да спра да я псувам дълго още.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #37 -: Март 31, 2009, 22:55:00 pm »
лейди, ний сме забелени малко принудително. няма да го забравя това никога. бяхме отишли в Токуда миналата година зимата, че детето с ларингит. покрай прегледа, педиатърката реши набързо и да му дръпне пишката. нямаше места и само затова не ни приеха в болницата заради ларингита, върнаха ни за домашно лечение и казаха изрично да не плаче, че гърлото...

и по едно време вечерта като почна да крещи от рев това дете, лелееееееее! ужас! крещи и се дере и така половин час. и не знаем от какво е. хеле, успокои се. след 2 часа - отново! рев, пищене, дране - този път 1 час по часовник без да млъкне. аз вече се побърках, викам си - първо, от какво реве? второ, ларингита съвсем ще се прецака, те казаха да не плаче, а той се дере с часове... а навън една гъста мъгла, студ, посред нощ... викам на мъжа ми - давай да го водиме някъде, да го видят! добре, че той излезе корав и каза - не, повече никъде не го водя. постоянни преговори с педиатърът и с Мели по телефона, разнасяне на детето на ръце на смени - окапаха ни ръцете, то се мъчи и пищи... чак към 4 сутринта ми проблесна, че той реве защото го боли пишката когато пикае - от забелването....

тая идиотка от Токуда няма да спра да я псувам дълго още.

Малей, ужас!
Аз при лекари , дори преди да съм го съблякла изрично подчертавам противопоставянето си на забелване.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #38 -: Март 31, 2009, 23:46:49 pm »
А защо сте против забелването, особено ако протече лесно и без проблеми. Ние не сме имали проблеми след това.  :? Във ваничката, докато се къпе детето, постепенно, без натиск и т.н.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #39 -: Март 31, 2009, 23:55:50 pm »
Ние също се наложи да направим тази манипулация, защото се беше насъбрала доста смегма и се притеснявах да не стане някоя инфекция. Изчакахме все пак известно време, но нямаше промяна и личната ни даде направление за уролог. Човекът ми обясни, че ще забели с някакъв инструмент, който беше като някаква тънка телчица( образно казано). На мен ми се стори страшно и накарах баща му да влезе с него,като седях навън с дъщеря ми и очаквах някакъв зверски рев. След 10 мин се показаха спокойни, само изплакал като е забелил, но нищо повече. Даде ни Дипрозон 0.05% да мажем 5 вечери след баня и това беше. Това беше преди 4-5 месеца, не сме имали проблеми.