0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #380 -: Септември 14, 2009, 14:04:06 pm »
Не,няма такова условие.


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #381 -: Септември 14, 2009, 14:08:27 pm »
За жалост в Бургас такова условие е залегнало в проектаза правилника на фонад и ако имате инфо дали при неговото обсъждане е учствал и представител от някоя организация? Може би нямате представа,но много ме дразни това условие още повече че не виждам никакъв смисъл от него?
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #382 -: Септември 14, 2009, 14:11:52 pm »
Ти в кой фонд искаш да кандидатсваш ,нещо не разбирам въпроса ти.


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #383 -: Септември 23, 2009, 17:19:11 pm »
Здравейте, момичета!
Аз днес си пуснах документите по куриер! :D
Утре ще чакам да ми върнат номера с който са ги приели!
Ще докладвам!
Успех на всички!
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #384 -: Септември 24, 2009, 12:16:30 pm »
 :D Обадиха ми се от фонда - вх.№4163/24,09,09г. :D
Остава чакането! :D
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #385 -: Ноември 05, 2009, 12:11:34 pm »
Ето ме и мене най накрая с входящо номерче 47*0 с дата 05.11.2009г.
 Еми сега само дано чакането мине по леко  :lol:,но поне знам че се придвижваме.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #386 -: Ноември 05, 2009, 13:04:40 pm »
Браво, Исе!
Ще си чакаме спокойно - колкото толкова, все пак сме с една крачка по-напред  :D
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #387 -: Ноември 20, 2009, 16:48:41 pm »
Извинявам се за откачените въпроси-сценарии, в поредната "лудост" съм, предизвикана от поредния шок.

Въпрос първи: Докога се приемат документи във фонда?
а) До края на календарната 2009 г. (понеже всяка година ще се отпускат средства)
б) До 31.03.2010 г. (понеже Фондът работи от 01.04.2009)
в) Докато има пари
г) Докато наредбата за следваща година не го отмени.

Въпрос - сценарий номер две: Какво се предприема при започнал опит със заповед от Фонда, ако поради някаква причина мъжът не е в състояние в деня на пункцията да даде материал?
а) Ползват се донорски сперматозоиди, като лекарският екип е уведомен предварително, за да се подготви.
б) Процедурата се прекратява, опитът се счита за неуспешен и жената може да кандидатства за нов опит, който вече ще е втори или трети, със същия или друг партньор.
Възможни причини за невъзможност на мъжа да даде материал:
* Разделили са се с партньорката
* Той подхожда безотговорно и отказва да даде материал
* Заминал е в командировка в страната или чужбина, следствие авария, катаклизъм, природно бедствие (Например спасява затрупани хора от земетресение в съседна Турция).
* Хоспитализиран е за операция, хемодиализа, на системи, за трансплантация...
* Влязъл е в затвора следствие влязла присъда в действие и е осъден на строг тъмничен затвор.
* Починал е.
* Материалът, в деня на пункцията, е негоден.

Пак се извинявам за сценариите и затова, че искам решения наготово и ако тези неща вече са дискутирани. Дано "лудостта" ми е прилично извинение.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #388 -: Ноември 20, 2009, 17:04:04 pm »
Въпрос първи: Докога се приемат документи във фонда?
Правителството обеща, че ще се отпускат целево средства, за всеки опит на одобрените 400 двойки на месец, така че няма причина да спира подаването на нови молби.
Въпрос - сценарий номер две: Какво се предприема при започнал опит със заповед от Фонда, ако поради някаква причина мъжът не е в състояние в деня на пункцията да даде материал?
В друга тема, бях чела за подобен случай и там опита се считаше за неуспешен.
Възможни причини за невъзможност на мъжа да даде материал:...
Да всичко е възможно по принцип, но си много песимистично настроена. Не трябва да се мисли за лошото. Успокой се малко и не полудявай безпричинно! Всичко ще е наред!

Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #389 -: Ноември 20, 2009, 17:30:57 pm »
rtfrtf, извинявай, виждам, че си притеснена и не искам да се отнасям несериозно към въпросите ти, но с тези "сценарии" наистина ме развесели  :D

Въпрос първи: Докога се приемат документи във фонда?

Докато кажат, че спират да приемат, а засега никой не е казал такова нещо.
Всички много се надяваме, това да продължи да бъде един непрекъснат процес.


Въпрос - сценарий номер две: Какво се предприема при започнал опит със заповед от Фонда, ако поради някаква причина мъжът не е в състояние в деня на пункцията да даде материал?

Много заплетен казус си създала тук... Явно нямаш предвид случая, когато държиш само и единствено на един мъж - този, с който си подала документи във фонда, дори ако той е в затвора или спасява хора в Турция  :D (ей, какво въображение имаш..!)

Ако бебето ти е от донор, не вярвам хората от Фонда да те накарат да го върнеш, само защото не отговаря на подадените документи  osi_9  Но се съмнявам, че с лекарите ще се разбереш за такава светкавична промяна. Процедура с донорски материал не се прави "от днес за утре".

Предполагам, че момичетата, които са по-компетентни по въпроса, ще ти отговорят тук, но все пак, коментирай го най-вече с лекаря, който ще ти провежда процедурата.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #390 -: Ноември 20, 2009, 19:10:54 pm »
А защо не: замразявате яйцеклетките и опитът се счита за неуспешен, защото бременност няма в рамките на ин витро цикъла.
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #391 -: Ноември 24, 2009, 19:21:48 pm »
Моми4ета знаете ли дали спермограма от клиника Афродита се приема от фонда?Благодаря ви! :)

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #392 -: Ноември 24, 2009, 20:54:27 pm »
Не съм на 100% сигурна но нали все пак е специализирана в ин витро процедурите и би трябвало да се приема.
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #393 -: Ноември 24, 2009, 21:48:45 pm »
Благодаря ти бина! :)

*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #394 -: Ноември 25, 2009, 14:42:35 pm »
Подадох документи във Фонда за втори път,звънях днес да питам за Вх.№ 4925 от 23.11.09 г. Остава да чакаме. Успех на всички! :)
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #395 -: Ноември 27, 2009, 11:28:14 am »
Имам едно въпросче момичета  :oops: Някоя от вас която да е кандидатствала с диагноза ЛУФ  :oops: какво е било приложено в документите и дали е одобрена?
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #396 -: Ноември 27, 2009, 11:46:58 am »
Здравейте сега си попълвам документите за фонда,бихте ли ми казали спермограмата дали има значение в коя клиника е правена?В смисъл може ли да се направи в друга клиника,а не в тази в която сме избрали?
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #397 -: Ноември 27, 2009, 11:50:02 am »
Няма значение от коя клиника е, стига да е одобрена!
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #398 -: Декември 01, 2009, 13:21:48 pm »
Здравейте и от мен,за съжаление и аз имам вече имам само един шанс след извънматочна бременност преди няколко дни и той е инвитро.Имам една запушена тръба и другата премахната след извънматочната бременност.Въпросите са ми много.Първо мога ли да кандидатствам към фонда,първо час ли трябва да си запиша за преглед в избраната от мен клиника,имаме спермограма правена преди 1 година и 4 мес.в Майчин дом в София,където ми правиха лапароскопията тя важи ли,мъжа ми какви изследвания трябва да си направи?Благодаря ви предварително.Дано всички тук се сдобием с дългоочакваните бебчета и то скоро.Пожелавам ни го от цялото си сърце и душа.Нека бог да е с нас и да изпълни най съкровенната ни мечта.
С Божията помощ,ще сбъднем мечтата си!Вярвам в чудеса!
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #399 -: Декември 01, 2009, 13:41:33 pm »
Здравейте и от мен,за съжаление и аз имам вече имам само един шанс след извънматочна бременност преди няколко дни и той е инвитро.Имам една запушена тръба и другата премахната след извънматочната бременност.Въпросите са ми много.Първо мога ли да кандидатствам към фонда,първо час ли трябва да си запиша за преглед в избраната от мен клиника,имаме спермограма правена преди 1 година и 4 мес.в Майчин дом в София,където ми правиха лапароскопията тя важи ли,мъжа ми какви изследвания трябва да си направи?Благодаря ви предварително.Дано всички тук се сдобием с дългоочакваните бебчета и то скоро.Пожелавам ни го от цялото си сърце и душа.Нека бог да е с нас и да изпълни най съкровенната ни мечта.
Виж в тази тема за документите, http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=35459.0    а за другото по добре говори с лекаря си или с 4овека които оформя документите в клиниката,аз за моите не съм говорила с доки,а направо с Силвия"малинов"тя там ги подготвя.
Успех ти желая :)